Doufáme, že to bude poslední zápas sezony, říká zlínský Balaštík

Zlínský hokejista Jaroslav Balaštík uniká soupeři z Komety Brno. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

25 2014
Byl to zápas z kolonky výjimečných. Hokejisté Zlína po něm před svými fanoušky třímali nad hlavami pohár pro extraligové šampiony. "Utkání, které si člověk pamatuje celý život. Podařilo se nám obrátit nepříznivý stav 0:1. Hned v první minutě třetí třetiny jsem v oslabení vyrovnal, tím jsme se nastartovali a vyhráli 4:1," vzpomíná na deset let starý duel se Slavií útočník Jaroslav Balaštík.

Zlín tehdy doma nastupoval k pátému duelu finále za stavu 3:1, stejné vedení drží i před pátečním pátým finálovým střetnutím, jenom soupeř je jiný - Brno.

Jste o deset let starší. Prožíváte tuhle situaci jinak?
Stejně. Na zápas se musíme připravit jako na každý jiný. Bude plné hlediště, diváci nás poženou. Víme, že jde o dost, ale chceme ho s chladnou hlavou zvládnout.

Sezona se protáhla skoro až do května. Finále vám ale energii vrací, že?
Pro hráče je největší odměna, když může hrát co nejdéle. Čekají nás maximálně tři zápasy. Doufáme, že tenhle bude poslední. A když ne, nachystáme se na další. Žádnou psychickou ani fyzickou únavu nepociťujeme.

Utkání jdou ale v rychlém sledu za sebou. Odpočíváte více?
Rád bych, ale se dvěma malými dětmi je to složité.

Půjde manželka s dcerami na zápas?
Jen s jednou, mladší by z toho nic neměla. Starší už to začala letos poprvé vnímat, když v televizi něco uslyšela o poháru. Ještě před rokem, když měla pět, tak mi říkala, že chodí ráda na hokej, protože se tam vždycky dobře vyspí. Po první třetině usnula a probudila se ve třetí.

Témata: Zlín, Zlínský kraj

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 25 13 3 6 3 87:50 51
3. Kometa 25 14 2 5 4 97:62 51
4. Litvínov 26 11 8 0 7 66:57 49
5. Hr. Králové 27 10 4 5 8 74:66 43
6. Sparta 24 12 1 4 7 77:61 42
7. Chomutov 25 8 6 2 9 75:77 38