Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Proč je kapitánem zrovna Modrý, ptali se fanoušci hokejového Liberce

Filip Pešán | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

14 2008
"Proč nevyhodíte hokejisty, kteří nic moc nehrají? Třeba Honzu Plodka." To byla jedna z otázek, která padla na setkání fanoušků se zástupci hokejového Liberce. Útočník Plodek, který byl jedním z odpovídajících, se jen zaskočeně usmíval... Debata se však točila hlavně kolem jiných jmen. Nejčastěji přišla řeč na obránce Modrého.

Proč je kapitánem Jaroslav Modrý, když hraje strašně a někdy na ledě působí až komicky?

Manažer Ctibor Jech: 
Kapitánem ho určil trenér Gregor. Jarda Modrý je velká ikona týmu a před čtyřmi roky v době výluky v NHL u nás sehrál významnou roli. Ale návrat se mu nepovedl. Přišel ve chvíli, kdy tým byl v plném tréninku, zatímco on ještě ani nebruslil. Podcenil situaci a my také. Je připraven se z týmu stáhnout, kdyby mu to dál nešlo. Měl i pohovor s prezidentem klubu. Prosím, neodstřelujte ho ještě. Je si sám vědom, že nemá sportovní formu. Ale musíme vidět, že v úvodu sezony měla špatnou výkonnost minimálně polovina hráčů.

Trenér Filip Pešán: Role Jardy Modrého není pouze na ledě, ale on je velmi důležitý i mimo něj, což většina fanoušků vidět nemůže. Jeho sportovní forma ještě není ideální, ale jeho konsolidační role, profesionalismus a přístup k tréninku jsou nezastupitelné.


Kdo měl poslední slovo při zužování hřiště?
Jech:
Chtěli jsme atraktivnější hokej pro diváky. Na užším hřišti je víc střetů, víc střel a hokej je dynamičtější.
Už při stavbě arény jsme k této možnosti přihlíželi. Pak se tu na menším kluzišti odehrál turnaj Euro Hockey Tour. Poslední slovo má vždy prezident klubu Petr Syrovátko, ale já, tehdejší trenér Gregor i šéf haly jsme mu k tomu dali souhlasné stanovisko.

Proč má brankář Hnilička dlouhodobou smlouvu?
Jech:  Když Milan odcházel do Ruska, předložili jsme mu prodloužení smlouvy o rok. V té chvíli byl nejlepším brankářem v extralize. Brankáři jsou velice ceněné zboží, podepsali jsme ho, abychom měli zajištěnou kvalitu v brance i do budoucnosti.

Proč jste před sezonou pustili obránce Krsteva?
Jech:
Angel Krstev u nás působil dlouhou dobu, byli jsme s ním velmi spokojeni. V přípravě se však dostal do problémů s trenérem, neplnil určité věci. Na výtky ke své výkonnosti trenérovi odpověděl nevhodným způsobem. Navíc mu končila smlouva a neprojevil zájem o její prodloužení.

Proč jste po minulé sezoně pustili brankáře Pince?
Jech:
  Pince nám Vítkovice půjčily do 30. dubna 2008. My jsme jeho odchod nemohli žádným způsobem ovlivnit. Maximálně jsme mohli s Vítkovicemi jednat, zájem jsme měli a Pinc také. Ale ve chvíli, kdy Vítkovice jasně řekly svůj záměr, bylo rozhodnuto. Pinc tam navíc ještě podepsal smlouvu i na další sezonu. Jeho budoucnost je věcí Vítkovic.

Proč je menší logo tygra na dresech?
Viceprezident klubu Lukáš Přinda:  Rozpočet klubu se blíží 150 milionům ročně. Hledáme další plochy pro naše partnery a dres je jednou z nejdražších položek v žebříčku věcí, které dokážeme nabídnout. V zámoří si můžou dovolit čistý led i dresy, protože tam vstupné pokrývá 80 procent rozpočtu. U nás je to jen zhruba 12 procent.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze