Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Říha: Ať mi klidně dají stotisícovou pokutu...

25 2003
Třinec - Poslední tři pardubická play-off provází jako červená nit pocit křivdy. Letos propukl naplno po úterním prohraném zápase v Třinci. Poté, co dal Zdeněk Pavelek při pardubické power play branku na 4:2, tým Miloše Říhy se demonstrativně odebral do kabin. Na ledě zůstal jenom nezbytný počet hokejistů pro dohrání posledních vteřin. Po zápase se pardubičtí hokejisté odmítli bavit s novináři a bleskově vyklidili kabinu. "Klidně napište, že jsme ubrečení," dštil síru kouč Říha. Co Pardubické naštvalo? Více o čtvrtém utkání Třinec - Pardubice x Třinečtí: Hlavně, aby se v Pardubicích hrálo férově

"Já tam jdu a všechno jim řeknu," burácel před kabinou Miloš Říha. "Neblázni, uklidni se," snažil se mírnit emoce manažer Zbyněk Kusý. "Třeba si mě vyhoď, ale já to říct musím," oponoval Říha a brunátný vyrazil na tiskovou konferenci.

"Než budu hovořit o zápase, musím vám povědet o trapném rozhodnutí jakési komise, kterou ani neznám. Zasedala v prostorách třineckého stadionu a hodinu před zápasem nám sdělila, že Míra Duben nemůže hrát. Souhlasím s tím, že faul byl, ale nesouhlasím s tím, že to byl takový faul, aby byl za něj distancovaný," rozohnil se Říha.

"Souhlasím s Jardou Pouzarem. A třeba ať dostanu stotisícovou pokutu. Co se děje v této lize, je neuvěřitelné. A klidně napiště, že Pardubice brečí. To viděli všichni. A to je i moje hodnocení dnešního utkání. A k faulům? Král leží na Blažkovi, dá mu tři krosčeky a je vyloučen. K tomu, co předváděli domácí, nemám co říct," dštil síru pardubický kouč.

Proč Říha poslal své hráče do kabin před závěrečnou sirénou, nemohl říct ani manažer Kusý. "Neměl jsem možnost s ním mluvit, nevím, proč to udělal, ale určitě cítil, že má důvod. Zatím to respektuji jako rozhodnutí trenéra," tvrdí.

A to, že Pardubičtí odmítli po zápase komunikovat se zástupci médií? "Nebudu to komentovat, ale upřímně se jim nedivím. Názor ať si každý udělá sám," pokrčil rameny Kusý a jenom ztěší potlačoval zlost. "Promiňte, ale teď vám rozhovor nedám, máme to zakázané," utrousil jen cestou do šatny David Pospíšil, který je k novinářům obvykle velmi vstřícný.

Kusý upozornil, že v pořádku nebyl ani výkon arbitrů. "Rozhodčí Venglář se Svobodou dvakrát za sebou nezvládli zápas. Komisi rozhodčích jsme upozorňovali na to, že se jim druhý zápas v Pardubicích, který pískali, nepovedl a oni to dnes zopakovali," říkal.

K trestu pro Miroslava Dubna měl podobný názor jako kouč Říha. "Jeden a půl hodiny před zápasem jsme se dozvěděli, že Duben nemůže hrát. Ředitel extraligy je tady odvčerejška, my jeho rozhodnutí vždy respektujeme, ale proč nemohl rozhodnout dřív?" ptá se.

"To, že jsme Dubnovi řekli těsně před zápasem, že nebude hrát, vneslo do mužstva neklid. Nepohoda zvnějšku se projeví určitými spekulacemi a nesoustředěním na hru," prohlásil pardubický manažer.

Na téma arbitrů měl Kusý i ostrou slovní výměnu názorů s Pavlem Halasem, šéfem komise rozhodčích. "Nebyli jsme spokojeni. Ale je potřeba se na to podívat s chladnou hlavou. Obě mužstva hrají podobným stylem nátlakové hry. Ze hry pramení vyloučení, přece jenom je semifinále play-off a vyloučení dají do pochodu emoce. Je pak těžké udržet mužstvo v klidu," jenom těžko těžko volil slova Kusý.

Může úterní incident nějak ovlivnit další výboj série? "Hrajeme doma, navíc až za dva dny. Věřím, že budeme v klidu a dobře se připravíme," uzavřel.

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze