Ať tam toho naskáče co nejmíň, přál si brněnský Falter při debaklu

Momentka z extraligového utkání mezi Kometou Brno a Spartou. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

29 2014
Na ledě Sparty letos dokázal vychytat vítězství, ale doma to proti ní Martinu Falterovi nejde. V září vydržel gólman hokejové Komety na ledě jen deset minut, v neděli musel přetrpět debakl 2:8.

Jindy by z brány při takovém nášupu nejspíš utekl, v neděli však Martin Falter ve svatyni Komety vydržel až do konce. Na střídačce totiž při zdravotních potížích brněnské jedničky Čiliaka seděl mladík Klimeš.

„Asi by nebylo ideální ho pustit k premiéře za tohoto stavu, tak jsem ten zápas chtěl dojet,“ líčil Falter, který ve třetí části inkasoval třikrát za dvě minuty. „Bylo patnáct minut do konce a to už se nestřídá. Kdyby to udělal trenér, je to jeho volba, ale já sám jsem odjet nechtěl.“

Jak jste se ve třetí třetině v brance cítil?
Už nic moc. Dostali jsme rychlé góly a pak už to nebylo ono, už se to na nás sypalo. Pak už si tam člověk nepřipadá úplně ideálně.

Co se vám honilo hlavou?
Ať už je konec a naskáče tam toho co nejmíň. Bylo jasné, že už s výsledkem neuděláme nic, prohra jako prohra. Za 2:3 i 2:8 máme nula bodů, ale samozřejmě tohle mrzí. Se Spartou už je to doma druhá osmička, i když zápas na to nevypadal. Dvě třetiny vůbec nebyly špatné, bylo to vyrovnané. Rozhodovaly maličkosti. Kdyby to třeba po dvou třetinách bylo 2:2, vypadalo by to jinak.

Brno vs. Sparta 2:8

Vyčítal jste si nějaký gól?
Samozřejmě. Ta střela od Cingela (na 2:7), to se normálně chytá. Ale to už byla jen úprava skóre, už to nic neřešilo.

A co druhý gól, při němž Tomáš Rolinek odrazil puk o váš beton a gól pak posvětilo video?
Sám jsem zvědav, jak to bylo. Rozhodčí stál u toho a nejdřív nic neříkal, mělo se normálně vhazovat. Pak začalo blikat světlo a uznali to. Nevím, jestli tam puk byl dřív, než se branka posunula. Jestli jo, tak to nemá smysl komentovat a byl to regulérní gól.

Je nejlepší recept zapomenout?
Určitě. Musíme to hodit za hlavu, prohra jako prohra. V úterý je v Pardubicích nový zápas. Nic lehkého to nebude, ale jsme zkušený mančaft a poslední dobou předvádíme slušné výkony, takže není důvod se bát.

Co udělat, aby se takový duel vypustil z hlavy?
Jít se dobře vyspat, dobře se najíst, zregenerovat. Hlavně nedělat rozdíl v tom, jestli se vyhraje, nebo prohraje. Člověk se musí chovat stejně, protože kdyby se v tom babral, tak by to nešlo.

Co je vlastně vašemu prvnímu brankáři Čiliakovi?
Nevím přesně. Má nějaké zdravotní problémy a doktoři dělají na tom, aby byl co nejdřív v pořádku. Myslím, že to nic vážného není.

Jste rád, že si teď zachytáte?
Samozřejmě, kdo by nebyl. Dneska jsem si to představoval trošku jinak, ale v úterý je další zápas.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38