Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šaffer kontruje: Síť na vás, pane zastupiteli

David Šaffer - Manažer hokejového Ústí nad Labem David Šaffer pózuje u loga klubu. | foto: MF DNES

6 2008
Ústí nad Labem - Kauza údajného vyhrožování manažerovi Davidu Šafferovi zastřelením se mění v divokou mediální přestřelku. S tragikomickými rysy. Poté, co do ní vstoupil ústecký zastupitel Jaroslav Kubín, obrátil ji zcela naruby. A David Šaffer nezůstal pozadu: ve svérázné reakci pro média znovu popsal svou verzi případu.

Text, který redakce MF DNES obdržela od ústeckého manažera a který reaguje na články v regionálním tisku, tedy i na tento článek (čtěte ZDE), přinášíme v plném znění.

Vážení.

Nechtěl jsem vůbec na celou tuto kauzu reagovat. Ale pod tlakem médií a pana zastupitele Kubína jsem donucen.

Nešlo vůbec o žádný překvapivý zvrat, o který se svými "zaručenými" informacemi pokusil zastupitel Kubín. Chudák třináctiletý chlapec to konečně převyprávěl tak, jak to "opravdu bylo".

Zřejmě během debaty o ústeckém hokeji dostal nápad vystresovat někoho, kdo za to stojí. Panu Kubínovi už chudák třináctiletý chlapec nestačil říct, že těch telefonátů nešťastných a k smrti unuděných dětí na lyžařském výcviku bylo víc a na vícero stran.

Jenže dotyčným nezletilcům to nestačilo. Chtěli něco víc, asi nějaké dobrodružství. Tak si našli číslo na manažera Šaffera a "trochu" ho vystresovali. Vždyť o co jde, že? Stejně Slovan prohrává a je poslední, tak ať se pan manažer nenudí.

A tak příbuzný pana Kubína nejspíše s dalšími výrostky uskutečnil zmíněné telefonáty. Byly celkem dva. Při prvním jsem položil sluchátko po deseti vteřinách. Chudáka mladého školáka to ale neodradilo. Volal znovu a zhruba po minutovém monologu nadávek a urážek mé osoby, trenérů a hráčů zcela zřetelně prohlásil: "Jsem Štajer, zapamatujte si tohle jméno! Pokud Slovan nezačne vyhrávat, zastřelím vás." Poté ukončil hovor.

Byl jsem v šoku, jelikož jsem zrovna trávil čas s rodinou. Okamžitě jsem na toto číslo odeslal SMS zprávu, že vše předávám policii. Chudáci třináctiletí školáci (v té době jsem samozřejmě nevěděl, že se jedná o nezletilé) zkoušeli znovu volat. Už jsem to ale nezvedal, protože když vám někdo zavolá, že vás zastřelí, asi byste s ním nechtěli debatovat o dalších praktikách, které si na vás chce vyzkoušet. Přesto jsem ihned informoval policii.

Pak začaly chodit zmatené SMS zprávy: "...jsme jenom děti, vysvětlíme vám to", "....nezlobte se, syn mi omylem vzal telefon, nechce vás zastřelit" a podobně. Na to jsem už zcela logicky nereagoval.

Pane Kubíne, nezlobte se, ale pro mne to klukovina nebo hloupý vtip nebyl. Měl jsem strach, zejména o rodinu, a nestydím se to přiznat. A v Neštěmicích nebydlím. Vaše informace jsou opravdu zmatené. Horší je ale fakt, že jako zastupitel tohoto města si vůbec dovolíte paušalizovat tuto politováníhodnou situaci prohlášením, že nechápete, "... proč z takové klukoviny udělal Šaffer v médiích obrovskou kauzu..."

Měli by na vás hodit síť, pane zastupiteli. Obrovskou kauzu z celé záležitosti udělala média, ne Šaffer. Ale to vám raději nedošlo, protože byste nemohl obhajovat svého příbuzného a možná i své politické komplexy, které jsou v celé vaší rétorice zcela patrné.

Já jsem se sešel s ředitelem školy panem Mgr. Kůrkou a celou situaci jsem chtěl řešit. Ty chudáky třináctileté šprýmaře totiž z hlediska zákona nepostihne nic. Nicméně, pane zastupiteli, až zjistím, kdo to vlastně byl, uvedu jméno toho "chlapce" s červenou čepičkou. Pak se konečně dozvím, který je to vlastně, ten váš příbuzný!

Pohodový den přeje

Ing. David Šaffer

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze