Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Farda jen obhlížel pracoviště

7 2001
Plzeň - Na první trénink, který již ve čtvrtek dopoledne povede Richard Farda, se musí plzeňští hokejisté už předem těšit. Nový kouč totiž prohlásil, že do hráčské kabiny půjde s bednou šampaňského. "Právě zítra slavím šestapadesáté narozeniny. Bude to zápisné a zároveň i příspěvek k oslavě mých narozenin. Takhle to vezmu z jedné vody načisto. Vůbec to ale neznamená, že si hráče připustím k tělu a budeme spolu pít a kamarádit," tvrdí nový kouč.

"To tedy ne. Slibuji každému dřinu, když jde do tuhého, tak se  dokáži rozzlobit a pěkně na hokejisty hulákat. Ale vyhýbám se trenérským praktikám, které se mi v minulosti jako hráči nelíbily," vysvětlil Richard Farda, který připustil, že plzeňské angažmá bere jako milý dárek k narozeninám.

Nový kouč se již těší na českou extraligu, ale i na  příznivce plzeňského hokeje. "Plzeň má nejen krásnou halu, ale také  perfektní publikum, skutečně jedno z nejlepších u nás. Zatím ale k úplné spokojenosti chybí potřebné body, to je můj první a jednoznačně hlavní úkol. Není to poprvé, co mne vedení klubu angažuje a hned ukládá dostat mužstvo do play off. Bylo tomu tak ve Slavii, i v Olomouci, něco podobného pak při baráži ve Vítkovicích."

Richard Farda vůbec neuvažuje o změně dosavadního herního systému. "Plzeňský hokej se v minulosti vyznačoval perfektní obrannou hrou a z té budu také já vycházet," řekl Farda na co se chystá. O tom, že je jedním z adeptů na trenérský post v Plzni, ví bývalý útočník a mistr světa z roku 1972 už měsíc.

 "Když mne  tehdy ředitel Keramiky Zdeněk Haber poprvé oslovil, tak jsem řekl ne.  Lákavou nabídku jsem pořád nosil v hlavě a o šanci vrátit se do české extraligy jsem bez ustání uvažoval. Ale ze Švýcarska, kde jsem působil u třetiligového týmu v městečku Büllach, jsem ze dne na den jen tak nemohl  odejít. Nebylo by to fér vůči mladým klukům, kteří právě jako poctiví amatéři začali svoji soutěž. Vedl jsem tam celou přípravu, trénovali jsme po večerech, a když jich přišlo málo, tak jsem se sám zapojil, aby nás bylo dost. Prostě jen tak a hned odejít nešlo," vysvětlil trenér, v jaké byl situaci.

Richard Farda odcestoval v úterý ještě jednou do Švýcarska. "Že v Büllachu končím, jsem vedení klubu oznámil jen po telefonu. Proto tam nyní jedu a oznámím jim to oficiálně. Dříve to ani nešlo, nevěděl jsem, zda se s  vedením plzeňské Keramiky na podmínkách definitivně dohodnu. Po nedělním  podpisu smlouvy ale události dostaly hodně rychlý spád," objasnil Farda. 

Pak už před plzeňským zimním stadionem nasedl do auta a vyrazil. Aby  dlouhá cesta lépe ubíhala, bude prý hokejový kouč už přemýšlet o prvním  extraligovém utkání. "Musíme hned získat body. Ztráta zatím není velká,  a navíc při tříbodovém systému je po každém úspěchu hned reálná šance  postoupit v tabulce opět vzhůru. Věřím v play off," prohlásil Richard  Farda těsně před odjezdem.

Nový kouč hokejistů Plzně Richard Farda sleduje trénink svých svěřenců, který zatím vedou jeho asistenti Razým a Kampf.

Autoři:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze