Dvougólový třinecký střelec Nosek: Rozhodující byly přesilovky

Třinecký David Nosek (vlevo) v utkání proti Hradci Králové. Archivní snímek. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

31 2015
Moc gólů nedává. Přitom v pátek se třinecký obránce David Nosek trefil hned dvakrát. Jenže jeho týmu to nepřineslo ani bod. „To mě mrzí, jsem zklamaný, že jsme to nedotáhli aspoň do prodloužení nebo na nájezdy,“ řekl David Nosek, který dal v sezoně čtyři branky.

Šly Vítkovice za výhrou důrazněji, protože potřebují body více než vy?
Domácí hráli dobře. My jsme ale nebyli horší. O dnešním zápase rozhodlo velké množství přesilovek, které měly Vítkovice. Výborně je sehrály.

Jejich poměr byl 7:2 pro domácí, za úvodní dvě třetiny jste vy nehráli žádnou a Vítkovice pět. Čím to bylo?
Těžko říct.

Mohlo to být větším pohybem domácích, když hned pětkrát jste byli vyloučeni za podražení?
To si nemyslím. Naopak první třetinu jsme hráli výborně, lépe jsme se pohybovali. Vítkovice se dostaly do hry těmi přesilovkami.

Moc šancí jste ale tentokrát neměli.
To bylo právě tím, že jsme byli hodně v oslabení, ne všichni hráči se dostávali do tempa a ti, co bránili, byli unavení. Hráli jsme i tak dobrý hokej, co jsme chtěli. Bohužel, přesilovek jsme měli méně. O tu remízu jsme nakonec přišli v posledních pěti minutách, což je škoda.

V závěru jste hráli 163 vteřin bez brankáře. Mohli jste srovnat?
Za tu dobu jsme měli jednu střelu, která se dala tečovat, ale nevyšlo to. Deset vteřin před koncem se ještě mohla ujmout rána z voleje, jenže ani ta nevyšla. Bohužel se nám už nepodařilo vyrovnat.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38