Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Vsetíně trnou: zůstane Hudler?

15 2003
Vsetín, Zlín - Středečním odletem vsetínského křídla Radima Kucharczyka do finského Tampere, kde se přidá k místnímu týmu Ilves, odstartovalo velké hokejové stěhování. Kucharczyka může následovat ze Vsetína i Zlína dohromady osm hráčů. Ze Vsetína odchází do Ruska Patrik Luža, zahraniční angažmá se rýsuje i kapitánu Stantienovi. Ale jedna otázka trápí Vsetínské nejvíc: zůstane Jiří Hudler? I sousední Zlín trápí odchody. Do Ruska míří bek Marušák a asi i Patrik Hučko. Hrozí však odchody do NHL: draftovaní jsou Balaštík, Pivko a Blaťák, nejisté je navíc další působení Ivana Rachůnka.

Vsetín trne: zůstane Hudler?
Ze Vsetína odcestuje do zahraničí jistě obránce Patrik Luža. Roční smlouvu mu nabídl ruský Nižněkamsk. Na cesty se vydá v polovině června. "Lužovo ruské angažmá začne nezvykle na soustředěních v Turecku a Finsku," upřesnil Vladislav Hamrla, manažer slovenského obránce.

Ve smlouvě, která se podepíše až po návratu z kempů, bude zvláštní klauzule. Pokud si Vsetín zajistí play-off také v nové sezoně a Nižněkamsk naopak zůstane před jejími branami, obránce bude uvolněn pro potřeby vsetínského klubu.

Netradičně odstartuje také Kucharczykova "finská pouť". "Ve čtvrtek a pátek se jde na golf. To kvůli sponzorům," oznámil útočník. "Do konce týdne si budu vybírat byt. Ovšem od příštího týdne už budu v zátěži, Ilves zahájil přípravu před měsícem." I když nejistě, o angažmá v cizině hovoří také Roman Stantien. První odchod se mu nepovedl, předloni neuspěl v Chabarovsku "Něco se znovu rýsuje. Ještě jsem se ale nerozhodl," zopakoval loňský kapitán Vsetína.

Téměř stoprocentní šanci odejít za hranice má Jiří Hudler. "Pokud si ho nestáhne slavný Detroit, měl byt zůstat. Věřím tomu," prohlásil Oldřich Štefl, ředitel Vsetínské hokejové, a. s.

Obavy Zlína: jen ze všemocné NHL
Ze Zlína se chystá do ruské superligy obránce Jiří Marušák. Zadáka, který dostal na konci loňské sezony souhlas k hostování do Tappary Tampere, nakonec zlákal Novokuzněck.

V Rusku by chtěl znovu hrát také obránce Patrik Hučko. V Nižněkamsku strávil dobrou sezonu, rád by ale zkusil jiné prostředí. "Zatím trénuju ve Zlíně, jsem nadále jeho smluvním hráčem. V Rusku bych ale rád zůstal. Právě v těchto dnech se o tom rozhoduje," prohlásil.

Zlínské vedení nepředpokládá žádný mimořádný hráčský odliv. "Kádr jsme stabilizovali, jsou v něm znovu i obránce Miroslav Blaťák i reprezentační křídlo Jaroslav Balaštík. Snad s odchodem do NHL ještě počkají," říká generální manažer Zdeněk Venera.

Blaťáka si v draftu zamluvil Detroit, Balaštíka Columbus. Uzávěrky pro hráče draftované v minulých letech skončí 15. července o půlnoci. Do tohoto termínu by mohl odejít ještě útočník Ivan Rachůnek, na kterého má v zámoří právo Tampa.

Zatímco Blaťák i Balaštík jsou ve Zlíně pod smlouvou, Rachůnek se k novému návrhu kontraktu stále nevyjádřil. "Rachůnek nereaguje. Možná s někým vyjednává. Nevím," shrnul manažer Zdeněk Venera.

 

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze