Vítkovice dokázaly, že už v krizi nejsou

10 2004
Ostrava - Hokejisté Vítkovic přesvědčili i největší pesimisty, že krizi překonali. Přestože s lídrem extraligové tabulky Spartou doma prohrávali 0:2, dokázali zápas otočit a zvítězili. Vyhráli počtvrté za sebou. „Začali jsme ustrašeně, ale po první třetině jsme si řekli, že i se Spartou se dá hrát hokej,“ řekl nový vítkovický kapitán Roman Šimíček.

Ten minulou sezonu nastupoval ve sparťanském dresu. „Byla to pro mě velká motivace, chtěl jsem je porazit,“ přiznal Šimíček.

„V kabině byla bojovná nálada, kluci hráli obětavě a v brance se opět zaskvěl Marek Pinc,“ vypočítával příčiny vítězství vítkovický asistent Miloš Holaň.

„Zato my jsme hráli dobře jen v úvodu. Jinak jsme z našeho výkonu hodně zklamaní,“ posteskl si sparťanský trenér Sparty Slavomír Lener.

Pražané se dostali do vedení po chybě vítkovického Davida Mocka, který neuhlídal dorážejícího Tomáše Netíka. A když v následujícím střídání srazil Mocek puk do vlastní branky, trenéři jej stáhli ze hry. „Lukáš Chmelíř ho zastoupil výborně,“ uznal Holaň.

Vítkovickým k obratu zápasu pomohla ve druhé třetině přesilovka pěti proti třem. Ránu Marka Malíka dorazil do branky Juraj Štefanka a za další minutu vítkovický nájezd tří útočníků na jednoho obránce úspěšně zakončil Petr Míka.

Ten pak přidal ve svém druhém zápase za Vítkovice v této sezoně ještě jednu branku. „Je perfektní cítit důvěru trenéra,“ řekl Petr Míka. Výhru Vítkovic v závěru pojistil ještě Zbyněk Irgl.