Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vsetín získal sponzora a naplnil rozpočet

28 2003
Praha - Je to už dlouho, co Vsetín s královským rozpočtem vládl hokejové extralize a tým našlapaný hvězdami získával jeden mistrovský titul za druhým. V minulých letech jenom díky výrazné pomoci města nejvyšší soutěž udržel. Na jaře navíc šokoval účastí v play-off. Teď hlásí: "S novým partnerem máme naplněný rozpočet."

Generálním partnerem vsetínského klubu se v pátek stala Česká spořitelna. Smlouva platí do konce právě probíhající sezony. "Na delší dobu ani smlouvy nepodepisujeme," podotkl Václav Kubata, ředitel úseku marketingu bankovního domu.

Boj o play-off i novou smlouvu?
Po slavnostním podpisu smlouvy v pražském hotelu Radisson SAS si Kubata oblékl nový vsetínský dres, typický valašský klobouk a převzal od šéfa klubu Vojtěcha Mařáka i litrovou láhev slivovice.

"Teď je řada na nás. Musíme ukázat, že hokej ve Vsetíně dělat umíme, poprat se o účast v play-off a uvidíme, kam naši spolupráci dotáhneme dál," řekl Mařák. "Žádné výkonnostní cíle ale ve smlouvě zakotveny nejsou," poznamenal Kubata.

Změna k lepšímu se už projevila. "Jak prosákly informace o tom, že smlouvu podepíšeme, tým začal mít jistotu a hraje lépe, což potvrdily i poslední výsledky," poznamenal Jiří Čunek, starosta města Vsetína, jež je hlavním akcionářem klubu.

Smlouva s novým generálním partnerem byla uzavřena netypicky v polovině sezony. "Dřív jsme ani o této možnosti neuvažovali. Nevěděli jsme o ní," uvedl Kubata. Jeho slova potvrdil i starosta Vsetína Jiří Čunek. "Před sezonou jsme oslovovali jiné subjekty."

Starosta Čunek: Hokej ve Vsetíně je zachráněný
Nového partnera přimělo ke spolupráci s klubem i to, že právě město je jeho majoritním vlastníkem. "Do soukromého klubu bychom nevstupovali. Město pro nás znamená garanci naší investice," říká Kubata.

Paradoxně tedy pomohlo, že radnice neuspěla ve snaze majoritní balík akcií prodat. V současnosti vlastní 81 procent. "Ale stále platí, že je majorita na prodej. Jenom teď budeme muset případný prodej prodiskutovat s partnerem," říká Čunek.

Vsetín má nejnižší rozpočet v lize. Jeho výše se odhaduje na 50 milionů, z toho 13 milionů platí město. K navýšení rozpočtu podle Čunka nedojde. "Platí to, že předtím nebyl naplněný a nyní je. Slova o záchraně vsetínského hokeje tedy nejsou neadekvátní," řekl. Mařák dodal: "Nyní se naše situace vylepší, ale plány nechceme měnit. Naším cílem zůstává boj o play-off a s tím souvisí i možné vylepšení hráčského kádru."

Kubata: Nechceme budovat další milionářský klub
Kolik tedy Česká spořitelna do vsetínského hokeje investuje? "Takovéto informace zásadně nezveřejňujeme," pousmál se Kubata. "Platí ale, že nechceme budovat další milionářský klub. Náš vstup do vsetínského hokeje neznamená, že se zítra ohlásí bombasticky příchod sedmi nových hráčů a tým hned vyhlásí, že bude bojovat o titul."

Podpora půjde i do mládežnického hokeje. "Nebýt kvalitní práce s juniory a s dorostem, vsetínský hokej by už dneska neexistoval. Stačí se podívat na současný kádr. Extraliga sice spolkne nejvíc peněz, ale je jenom špičkou ledovce. Ve Vsetíně hraje v mládežnických kategoriích 350 hokejistů. Na druhou stranu, kdyby v  městě nebyla extraliga, utrpěl by tím i mládežnický hokej, protože by před hráči nebyla perspektiva," míní Čunek.

Jak bude spolupráce vsetínského klubu s novým partnerem pokračovat? "Spousta otázek ještě zůstala nezodpovězena. Debatujeme například o tom, jestli budeme figurovat v názvu klubu, nebo jestli nedojde ke změně klubových barev. K těmto otázkám ale chceme přistupovat citlivě," naznačil Václav Kubata.

Štefl: Posily? Už jsou vytypované
Promítne se příchod nového sponzora i do stávajícího hráčského kádru? "Bezprostředně ne. Ale máme vytypovaných zhruba šest posil. Dvě ze zahraničí a čtyři z domácích soutěží a rádi bychom někoho do týmu přivedli během příští reprezentační pauzy," prozradil sportovní ředitel klubu Oldřich Štefl.

Zároveň odmítl, že by byla v současné době na pořadu dne jednání o výměně Tomáše Vaka, o něhož projevily zájem České Budějovice. "Máme zraněného Štrauba, a nemůžeme proto poslat pryč dalšího centra. Navíc jeho výkony šly oproti začátku sezony nahoru," dodal Štefl.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze