Je to psychická záležitost, tvrdí zlínský útočník Cibák po další prohře

Martin Cibák | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

21 2015
Sobota 21. března a vítězství 5:0 v šestém duelu čtvrtfinálové série s Brnem. To je datum poslední domácí výhry hokejistů PSG Zlín v extralize po třech třetinách. Černou šňůru našponovali po páteční porážce 3:5 od Karlových Varů už na 244 dnů a ještě potrvá minimálně týden do dalšího utkání s Hradcem Králové.

Seznam týmů, které Zlín na svém stadionu v této sezoně neporazil za plnohodnotný počet bodů, se zakulatil na deset a chybí v něm už jenom Hradec Králové, Pardubice a Plzeň.

Duel dvou odpadlíků z chvostu extraligy ztratil Zlín v prostřední pasáži. V rozpětí 25. a 40. minuty kapitulovali zlínští brankáři pětkrát – třikrát Kašík, dvakrát jeho náhradník Štůrala. Karlovým Varům přitom stačilo osm střel, využily všechny tři početní výhody, které v této pasáži hry dostaly.

„I za stavu 0:2 jsme hráče upozorňovali, ať neriskují a jsou trpěliví. Byla tam ale spousta propadů od obránců i útočníků, z nichž pramenily vyloučení a góly,“ shrnul kouč Zlína Rostislav Vlach.

„Musíme to hodit za hlavu. Je to psychická záležitost. Museli jsme na sebe v přestávce zvýšit hlas, chtěli jsme odehrát dobře aspoň třetí třetinu, abychom se nastartovali na Vítkovice,“ upíná se útočník Martin Cibák k úternímu výjezdu do Vítkovic.

Dvougólové zlínské vzepětí v závěrečné části přišlo pozdě a stačilo pouze na optickou korekci skóre. Vlachova parta nebodovala podruhé v řadě, klesla na předposlední pozici a hrůzostrašnou prostřední třetinou s Energií degradovala předešlou sérii tří vítězství.

„Tým má charakter, věřím, že to zlomíme,“ prohlásil Cibák, který propadl z elitní první lajny do čtvrté. Zlínští trenéři po porážce v Olomouci přeházeli útočné formace, ve stejném složení nechali jen Marunovu řadu, jenže změny se až na závěrečnou třetinu minuly účinkem.

Témata: Zlín, Zlínský kraj

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43