Zlínští hokejisté naložili Slavii sedm gólů, přesto zůstali poslední

Pořádný závar před zlínským brankářem Liborem Kašíkem. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

1 2014
I po polovině základní části extraligy jsou posledním mužstvem extraligy. Po domácím vítězství 7:4 nad Slavií se však dostali do kontaktu hned se třemi soupeři před sebou. Tři body ztrácí na Karlovy Vary s Vítkovicemi, na Slavii jeden.

„Pro psychiku mužstva je důležité, že jsme na dostřel peletonu,“ podotkl domácí asistent trenéra Juraj Jurík.

Zatímco v první čtvrtině urvali mistři pouze devět bodů, ve druhé přidali o deset více. Jejich nejhorší první půlkou dlouhodobé fáze od zavedení tříbodového systému tak zůstává sezona 2002/03, kdy Zlín posbíral jenom 26 bodů.

Obhájci se zvedli v předešlých sedmi kolech, kromě zápasu u vedoucího Třince bodovali ve všech ostatních. A pokaždé byl u toho brankář Petr Hromada. Z druholigového Vsetína zapůjčený gólman byl jako náhradník u famózního obratu v utkání s Litvínovem, kterým hokejisté Zlína nastartoval svoje povstání.

Dalším výsledkovým veletočem si posílili sebevědomí se Slavií. Na překlopení skóre z 1:3 na 5:3 jim v nástupu do prostřední třetiny stačilo 5 minut a 12 vteřin.

„Je to jenom dobře pro všechny, tohle nám ještě více pomůže,“ prohodil útočník Jakub Svoboda. Host z Komety Brno podpořil zvrat čtvrtým gólem a už potřetí v krátkém sledu byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Jeho souhra s Čajánkem a Veselým je zápas od zápasu lepší, do sítě Slavie se trefili všichni tři členové nové elitní formace obhájců.

„Sedí nám to,“ pochvaluje si Svoboda. Na největší kanonádě Zlína od loňského listopadové duelu s Chomutovem (7:1) se však podílelo sedm různých hráčů, naprázdno vyšla jen řada Romana Vlacha.

Perfektně zafungovala spolupráce Lešky s křídly Okálem a Říčkou, který se do statistik zapsal vítězným gólem. Po boku nejproduktivnějšího hráče Zlína nahradil Köhlera, který se z výkonnostních důvodů nevešel do sestavy, a potkal ho tak podobný osud jako nedávno Balaštíka, který už mezitím mužstvo opustil.

Na destrukci Slavie se podepsala dvěma přesnými zásahy rovněž čtvrtá formace. „Doufám, že jsme se nevystříleli. Další důležité zápasy o šest bodů mám před sebou,“ upozornil Jurík už na nejbližší páteční střetnutí s Mladou Boleslaví, která načala zlínské soužení. Už po něm nemusí být Zlín poslední.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38