Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Znojmo se dočkalo svátku s názvem play off

9 2001
Z n o j m o - Mohutný ohňostroj zakončil v úterý účinkování hokejistů Znojma v základní části extraligy, ale skutečná exploze se nad zimním stadionem čeká až v neděli. Znojmo vstupuje zápasem proti Slavii Praha do play off, a město, nazývané právem "hokejové", je na nohou. O hokeji se dnes mluví po hospodách, na pracovištích, ve školách i v domácnostech. Šílenství se v neděli dotkne nejen všech skalních fandů, ale i ostatních, kteří obyčejně nemají s hokejem nic společného.

Na zápas se chystá první muž znojemské radnice Pavel Balík. "Když to jde, tak jdu vždycky. Na hokej chodím velmi rád. Byl bych hrozně spokojený a moc bych to hokejistům přál, aby se dostali alespoň do semifinále. Tento sport přináší městu Znojmu hrozně moc. Jednak se každý týden sejde pět tisíc lidí, je to i inspirace pro mládež. Po sídlištích dnes vidíte chodit malé kluky s hokejkou, vznikají u nás hokejové třídy. V neposlední řadě pomáhají hokejisté vytvářet image Znojma," míní starosta.

Vyprodané hlediště a davy lidí přímo před stadionem předpovídá na nedělní utkání prezident fan klubu znojemských hokejistů Pavel Urbánek. "Chystáme se vyrobit i nějaké nové transparenty, zatím však přesně nevíme jaké. Po utkání ale určitě půjdeme do naší základny, restaurace U Slimáka. Pokud bude nálada, tak nebude platit zavírací hodina," přeje si první domácí vítězství v play off Urbánek.

I on by rád viděl znojemské hokejisty až v semifinále. "My máme to štěstí, že bychom Vsetín potkali až ve finále. S ostatníma se dá hrát se všemi," domnívá se.

Na neděli se těší i dvojice znojemských středoškoláků. "Je to super, budeme mistři," vykřikují euforicky. Pak ale dodávají. "No mistři asi ne, na Vsetín Znojmo zatím nemá. S ostatními si ale poradíme," tvrdí přesvědčivě Jan Tvrdík s Markem Nesnídalem.

Nic mimořádného nepřipravují policisté. "Služby a bezpečnostní opatření budou jako při každém hokejovém utkání. Nic zvláštního," říká ředitel městských strážníků Josef Hekrle. "V ulicích a okolo stadionu bude více policistů," přidává se i znojemská policejní mluvčí Věra Uhrová.

Posílené nebudou ani autobusové a železniční spoje, běžný provoz čeká i městskou autobusovou dopravu. "Žádné požadavky na posílení linek jsme nedostali, pojedeme tedy podle normálních jízdních řádů," tvrdí shodně náčelník železniční stanice Josef Steinmetz a provozně obchodní ředitel znojemské dopravní autobusové společnosti Čas Radim Minařík.

Ukázkou toho, co za nápor znojemský zimní stadion dnes čeká, mohlo být včerejší odpoledne.
Pokladny obklopili lidé, kteří chtěli vstupenky. I když  hokej bude dražší než v základní části, lístky mizely bleskově.

"Máme asi tisíc vstupenek, ale nikdo nemusí mít strach, že by se nevyprodaly," řekl obchodní manažer klubu Roman Kaňkovský, který s prodejem pomáhal. "Otevřeli jsme od deseti hodin, ale už v šest tady někteří fanoušci čekali. Víc než pět a půl tisíce lidí ale dovnitř nedostaneme," zalitoval, že stadion není nafukovací.

Útok na Znojmo chystají i fanoušci z okolních obcí. "Jedeme pěti plnými auty. Vlajky z oken, naplno puštěné klaksony. Znojmo zažije vítězný pochod," slibuje David Nejedlý z dvacet kilometrů vzdálené Miroslavi.

Kvůli zápasů mění svůj nedělní program další lidé. Někteří však ne kvůli play off, to je nezajímá a mají z něho možná i obavy.

"Z chalupy se obyčejně vracíme navečer. Když je ale ve Znojmě hokej, je lepší jet buď brzo odpoledne, nebo pak až v noci. Před domem totiž není v době kolem zápasu kde zaparkovat," zmiňuje problémy s dopravou Aleš Kořínek.

Autor:
Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze