Dobré brzké ráno, vítáme vás u reportáže z druhého utkání českého týmu na olympijském hokejovém turnaji. Soupeřem týmu Josefa Jandače bude Kanada.
Ta svůj vstup zvládla o poznání suverénněji než český celek, který udolal Koreu těsně 2:1. Kanaďané, ač si nemohli vybírat ze stovek svých hráčů v NHL, si poradili se Švýcarskem 5:1.
Český trenér Jandač po úvodním trápení s Koreou výrazně proházel sestavu, do které se nevešli obránce Vitásek a útočník Vondrka. Naopak si zahrají Kundrátek a Růžička.

Rozhodčí: Gouin (CAN), Salonen (FIN) - Lazarev (RUS)
Počet diváků: 6 731

Kanaďané nastoupí v černých dresech, český tým dnes ponese bílé barvy.
Vše je připraveno k úvodnímu buly.
0:00
0:42
Vyloučen hráč Kubalík (Česko), 2 min. za sekání
Po špatné přihrávce ve středním pásmu si Kubalík pomohl faulem a Kanada hned bude hrát přesilovku.
1:05
Robinson bez přípravy z levého kruhu minul bránu.
1:13
Raymond (Kanada) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vey a Gragnani
Stav zápasu Kanada - Česko 1:0

Teď už se ovšem Kanaďané radují. Vey z pravého kruhu poslal střílenou přihrávku, do které vložil hokejku Raymond a usměrnil puk mezi Francouzovy betony.
1:59
První českou šanci měl Kubalík, který odražený puk okamžitě poslal na bránu, ovšem trefil gólmana Scrivense.
3:28
Vyloučen hráč Roy (Kanada), 2 min. za podražení
Po Červenkově práci za bránou si i český tým vysloužil přesilovku.
3:59
Po špatné přihrávce Erata vyrazil podél pravého mantinelu kupředu Roy, jeho střelu zblokoval Nakládal.
4:19
Erat se Sekáčem se několikrát snažili dorážet před kanadskou brankou, při velkém závaru puk dokonce narazil do tyčky, nakonec však skončil pod Scrivensem.
5:34
Zohorna zkoušel štěstí z pravé strany, z velkého úhlu ovšem branku minul.
6:25
Erat se zpoza branky snažil najít Kubalíka, puk však vylétl z útočného pásma.
6:52
Kubalík (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Kanada - Česko 1:1

Česko rychle vyrovnává! Kanadský obránce Lee promáchl puk, takže se k němu dostal Kubalík a skoro od brankové čáry našel škvíru mezi Scrivensovým tělem a rukou. V tomto případě kanadský gólman nemá čisté svědomí.
7:48
Častěji se hraje v kanadském než českém, při brejku mužů v černém však musel svým betonem zasáhnout Francouz.
9:16
Kombinace Kanaďanů drhne, nyní pokus o dlouhý pas skončil zakázaným uvolněním.
9:48
Kolář od modré čáry prověřil Scrivense, ten bez potíží zasáhl vyrážečkou.
10:16
Sekáč si udělal místo mezi dvěma soupeři, vystřelil ovšem nepřesně.
10:57
Červenka obral Raymonda před jeho brankou o puk, zblízka jej však poslal pouze do Scrivense. Kanada je pod velkým tlakem.
11:13
Rána Noreaua od modré čáry k české brance neprošla.
11:30
Vyloučen hráč Nakládal (Česko), 2 min. za držení protihráče
Kanada bude hrát druhou přesilovku, tu první dokázala využít...
12:02
Kundrátkovo vyhození Kanaďané zachytili na modré čáře, vzápětí posílal nebezpečnou přihrávku před branku Roy.
12:19
Rána Roye z pravého kruhu přistála ve Francouzově náruči.
13:01
Francouz si připsal další dva zákroky. První střelu Gragnaniho vyrazil, pokus Robinsona od modré čáry už mu zůstal ve výstroji.
13:30
Bourque (Kanada) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Noreau a Brulé
Stav zápasu Kanada - Česko 2:1

Kanada využívá i svou druhou přesilovku. Střela Noreaua od modré čáry se odrazila před Bourquea, který puk pohotově zametl za Francouze.
14:43
Po průniku Klinkhammera po levé straně tečoval nešťastně puk Kundrátek a Francouz měl štěstí, se od něj kotouč odrazil mimo branku.
16:13
V posledních chvílích častěji drží puk Kanaďané, Češi dobře střeží své pásmo.
16:31
Na pravé straně útočného pásma se otevřel prostor pro Noreaua, jeho přihrávku do ohně Češi ustáli.
17:47
Českou akci hatí ofsajd. V posledních minutách se Jandačovu výběru vůbec nedaří kombinace.
18:28
Řepík posílal puk před branku, tam hlídkovali jen dva Kanaďané.
19:50
Češi zatápěli Kanaďanům při rozehrávce tak dlouho, až se do šance dral Červenka, ale neobešel posledního obránce.
20:00
Úvodní dějství patřilo Kanadě, která přestřílela český tým 12:6 a díky dvěma využitým přesilovkám vede. Češi po prvním obdrženém gólu předvedli velmi dobrou pasáž a několikrát soupeře zatlačili, po druhém kanadském zásahu se však nedokázali herně sebrat.
20:00
20:25
Jordán (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Birner a Horák
Stav zápasu Kanada - Česko 2:2

Skvělý český vstup do druhé třetiny! Po Horákově pasu zpoza brány trefil Birner Scrivensův beton, odražený puk však Jordán uklidil do horního růžku.
21:39
Kanaďané neví, kde jim hlava stojí. Puk jim sebral Mertl a svou střelou prověřil Scrivense.
22:21
V problémech se ocitli i Češi, jednu střelu však odvrátil Francouz a druhá prolétla nad břevnem.
23:02
Další zaváhání české obrany zkoušel využít Bourque, který sebral zapomenutý kotouč u branky a zkoušel jej zasunout za Francouze. Ten dobře ucpal spodek brány.
23:52
Poláškovu pobídku přizvedli Kanaďané do ochranné sítě, k číhajícímu Sekáčovi tak puk nedoputoval.
24:11
Francouz neudržel Gragnaniho pokus od modré čáry a Kanaďané agresivně doráželi, nakonec neúspěšně.
25:23
Raymond ze středního pásma vyhodil puk do hlediště a přerušil tak velmi svižnou pasáž ve stylu nahoru-dolů.
25:42
Nakládal z pravého kruhu zkoušel poslat puk pod horní tyčku, Scrivens proti němu stihl trochu povyjet a vyrazit střelu ramenem.
26:30
Řepík z ostrého úhlu trefil boční síť.
27:56
Po Raymondově akci měl dost prostoru v levém kruhu Gragnani, jeho bomba však trefila Nakládala.
30:00
Po hluché pasáži se zcela volný v levém kruhu zjevil Ebbett, jeho ostrou ránu vytáhl Francouz vyrážečkou.
31:13
Kanaďané tlačí, Francouz musel vytěsnit Elliottův pokus z ostrého úhlu ramenem.
31:49
Další zákrok Francouze dává českému celku možnost k vydechnutí.
32:35
Vyloučen hráč Goloubef (Kanada), 2 min. za sekání
Druhá přesilovka pro Česko.
33:11
Nakládal bez přípravy vypálil vedle branky.
33:22
Erat z pravého kruhu trefil kanadskou hráz, Češi vzápětí přišli o pásmo.
33:40
Růžička se protáhl mezi Kanaďany a zkoušel bekhendem prostrčit puk mezi Scrivensovy betony, ten je sklapnul včas.
35:02
Kundrátek se odvážně tlačil před kanadskou branku, k zakončení se ovšem nedostal.
35:33
Gragnani v kanadské výhodě trefil z dobré pozice Francouze.
35:46
Vyloučen hráč Kolář (Česko), 2 min. za hákování
Kanada bude hrát třetí přesilovku, zatím je v početní výhodně dnes stoprocentní.
36:24
Robinson z voleje z levého kruhu přestřelil.
36:45
Kovář zablokoval přihrávku před branku a puk se odrazil až do středního pásma.
37:13
Vyloučen hráč Jordán (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
Lee se ocitl na návštěvě na české střídačce, podle rozhodčích jej tam natlačil Jordán a Kanaďané mohou hrát 34 vteřin pět na tři.
37:52
Češi už byli ve čtyřech, když Vey z levé strany trefil bližší tyčku.
38:54
Birner získal puk a poslal jej až za kanadskou branku.
39:56
Česko tentokrát dlouhé oslabení zvládlo, ustálo i následnou kanadskou snahu a třetinu dohraje v bezpečí.
40:00
I ve druhé třetině byli střelecky aktivnější Kanaďané, tentokrát v poměru 11:5, ale jediný gól dali hned v úvodu Češi. Ti v závěru druhé části ustáli oslabení ve třech.
40:00
40:25
Birner se šikovně uvolnil ve středním pásmu a pořádně prověřil Scrivense, který jeho střelu tak tak vytáhl vyrážečkou.
41:43
Před českou brankou se z ničeho nic zjevil osamocený Ebbett a poslal odražený puk těsně vedle tyče.
43:12
Po Sekáčově sražené střele zůstal puk ležet před kanadským brankovištěm, Češi jej ovšem za Scrivense nedostrkali.
44:46
Ebbettovi v dobré střelecké pozici mezi kruhy sjel puk z hokejky.
45:49
Kanaďané zastavili nahození Jordána, chvíli poté je po dlouhé době přerušena hra.
47:04
Kanaďané byli až doteď ve třetí třetině bez střely na bránu, nyní ale předvedli dvě po sobě. Nebezpečnější byla ta od Klinkhammera z levé strany, i s tou si Francouz poradil.
47:52
Kanaďané se ocitli v přečíslení tři na jednoho, ale sehráli jej špatně a Kozun nedokázal z úhlu zakončit do odkryté brány.
48:49
Kanaďané nejsou aktivnější, ale rozhodně nebezpečnější. Brulé po dlouhém pasu pálil z pravého kruhu do Francouze.
48:59
49:41
Českou snahu kazí ofsajd.
50:59
Kanaďané jsou v pěti, Češi se až v závěru přesilovky dokázali na delší čas usadit v útočném pásmu.
52:09
Koukal našel mezi kruhy volného Radila, jeho zakončení bez přípravy vytěsnil výborným zákrokem Scrivens.
52:55
Gragnaniho nahození skoro z půlky hřiště schoval Francouz ve výstroji.
53:22
Horákovi vedle kanadské branky utekl puk.
53:33
Trest týmu (Česko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Špatné české střídání dává Kanadě velkou šanci.
55:00
Česko zatím nepouští Kanadu do tlaku.
55:10
Teď se ovšem před českou branku natlačil Ebbett a dostal se hned ke dvěma zakončením, obě zastavil Francouz roztažený na brankové čáře.
56:59
Češi dlouho drželi Kanaďany v jejich pásmu, ale jejich branku neohrozili.
58:30
Závěr třetí třetiny se odehrává zejména u mantinelů.
58:55
Sekáč mohl rozhodnout, jeho svižný pokus z levého kruhu se však odrazil od horní tyčky!
59:04
Češi se tlačí za výhrou, ránu Kundrátka z pravého kruhu vyrazil Scrivens.
59:36
Češi se zlobí kvůli odpískanému zakázanému uvolnění, ale není jim to nic platné.
59:57
Kanaďané vyhráli buly, ale ke střele se nedostali.
60:00
I třetí třetina nabídla vyrovnanou podívanou, na střely vyhrála Kanada tentokrát těsně 7:6. Blíž k výhře ovšem mělo Česko, Sekáčovu střelu minutu před koncem však zastavila horní tyčka.
60:00
Začalo prodloužení.
60:16
Roy se protlačil ke střele z levé strany, Francouz s přehledem vyrazil.
61:28
Radil se tlačil před kanadskou branku, ale nedokázal do ní usměrnit puk.
62:19
Před Horákem se otevřela nadějná střelecká pozice, puk však trefil jednoho z bránících Kanaďanů.
62:54
Roy dvakrát objel českou branku, nakonec vystřelil vedle.
63:08
Červenka si připravil pozici na bekhend, Scrivens zasáhl.
63:20
Royovu střelu přizvedl Polášek mimo kluziště.
63:45
Sérii velkých šancí zakončil Bourque střelou do Francouze. Češi předtím zkazili přečíslení dva na jednoho, Koukal poté zezadu rozhodil Robinsona jedoucího na Francouze.
64:19
Birnerovu střelu po ledě z levé strany vyrazil Scrivens betonem.
64:35
Horák bekhendem z pravé strany minul kanadskou branku.
64:54
Z rohu kluziště se natlačil do zakončení Sekáč, Scrivens si prostor u bližší tyče pohlídal.
65:00
Skončilo prodloužení.
Prodloužení přineslo šance na obou stranách, ale žádný gól, rozhodnout musí nájezdy.