Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hadamczik děkuje zachráncům ze Švýcar: Byly to nervy, nekoukal jsem

TO SE MI NELÍBÍ. Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik po první brance Kanady. | foto: Reuters

13 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Krátce po prohře s Kanadou říkal: "Nechám osudu, jestli nám Bůh dopřeje šanci postoupit do čtvrtfinále, nebo ne." Když se pak dozvěděl, že Švýcaři porazili Norsko, důrazně varoval: "Vyhráno ještě nemáme, teď jsme na řadě my."

Hokejová reprezentace byla na prahu klinické smrti, nakonec se ale probrala a rázem má velké naděje na postup do vyřazovací části světového šampionátu. Stačí už jediné: v úterý porazit Norsko.

"Byly to ale nervy," přiznal trenér národního týmu Alois Hadamczik. Možná i proto raději duel mezi Švýcary a Nory nesledoval a dal přednost souboji Slovensko - Rusko. "Sem tam jsme to na hotelu přepnuli a nechali to na Švýcarech. Musíme jim poděkovat, že nám dali možnost, abychom si to uhráli."

Česko-Kanada 1:2

Více o nedělním duelu

JE TO ZLÉ. Čeští hokejisté po prohraném utkání s Kanadou. Ve skupině zůstali na

Konečně předvedli Češi na MS chvályhodný výkon. Ovšem na silnou Kanadu to nestačilo. Více o zápase čtěte zde.

Nepostoupit do čtvrtfinále, to by byla velká ostuda, takhle špatný výsledek na šampionátu česká ani československá reprezentace ještě nezažila. O to těžší byla situace pro Hadamczika, jehož tým po prohře s Kanadou neměl osud ve vlastních rukou.

"Mrzí mě, že jsme takovou situaci vůbec připustili. Ale věšet jsem se kvůli tomu nechtěl," řekl trenér, který se nyní může spoléhat na dvě velké posily ze zámoří. Už v neděli dorazil do Stockholmu útočník Tomáš Plekanec, v průběhu pondělí ho doplní ještě obránce Marek Židlický.

"Měl by přiletět kolem jedné hodiny. Udělali jsme maximum, abychom je sem oba dostali, proto jsem rád, že to mělo význam," oddechl si.

Mužstvo předvedlo proti Kanadě zřejmě nejlepší výkon na šampionátu a se zkušenou dvojicí by mělo být o dost silnější. Především Židlického ofenzivní schopnosti jsou vítané, protože v kádru příliš podobných zadáků není.

Fotogalerie

"Především ale musíme začít dávat góly, to je náš největší problém, se kterým se potýkáme celou sezonu. Kdybychom proměnili dvě tři šance za zápas, tak jsme se teď nemuseli strachovat. Na druhou stranu mám radost, že jsme proti Kanadě hráli dobře v defenzivě," poznamenal Hadamczik.

Ten žádné velké oslavy švýcarského vítězství nad Nory v neděli v noci neplánoval. "Nic nebude, jen na chvíli posedíme všichni trenéři, generální manažer, lékaři a maséři."

Paradoxní je, že pokud národní tým postoupí, ve čtvrtfinále se s největší pravděpodobností utká právě se svým zachráncem. "Pojďme ale po schodech krok po kroku. Teď máme před sebou Nory, až je zvládneme, tak se můžeme bavit dál."Najdete na iDNES.cz

mobilní verze