Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rveme se. Věřím, že tohle vítězství kluky hodně zvedne, říká Hadamczik

Trenér Alois Hadamczik (vpravo) hovoří s útočníkem Jakubem Voráčkem (uprostřed) na prvním tréninku v hale Globen ve Stockholmu. | foto: Šimánek VítČTK

11 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Ubojovali vítězství, díky kterému se přiblížili k vytouženému cíli. A te věří, že jim pomůže konečně prolomit dosavadní trápení. "Mužstvo chtělo, z morálního hlediska mu nemůžu vůbec nic vytýkat," prohlásil kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik po zápase se Slovinskem.

Trenére, hodně jste si oddechl, že jste utkání zvládli?
Víte, nebyl to snadný zápas. Brali jsme to, jako bychom nastoupili proti nejtěžšímu soupeři. Musím říct, že někteří hráči se zvedli. Jsem rád, že jsme po druhé třetině zachovali klid. Řekli jsme si, co chceme hrát a zlepšit a hlavně že jsme to zvládli.

Jak vám bylo na konci první třetiny, kdy Pavelec vychytal několik tutovek?
Ondra celkově chytal výborně. Jestli to byl kritický moment, se říct nedá, ještě byly dvě třetiny do konce. Slovinci nám dělali problémy. Jsem ale rád, že jsme to zvládli i v situaci, kdy hráčům chybí lehkost. Věřím, že každý takový zápas kluky hodně zvedne.

Jak jste se snažil působit v kabině?
Nebylo třeba křičet, jsou tu dospělí lidi. Nespokojení jsme byli spíš po Dánsku, teď nebylo třeba dělat nějaké dusno. Vůbec to není tak, že by hráči nechtěli. To může říct nějaký fanda nebo laik.

Fotogalerie

Cítíte, že je tým s Pavelcem v zádech sebevědomější?
Určitě. Ublížilo nám, že byli gólmani zranění. Všichni k Ondrovi vzhlíželi. Jsem přesvědčený, že kdyby byl proti Švýcarsku v brance Ondra Pavelec nebo zdravý Saša Salák, tak bychom neprohráli. Ale co naděláte...

Pavelce překvapilo, že Slovinci byli tak dobří. Co vás?
Mě nepřekvapili jenom Slovinci, ale i Francie, která porazila Rusko nebo Rakousko proti Slovensku. Když ty zápasy vidíte, ani tomu nechcete věřit. Běžně bychom tato mužstvo poráželi.

Během zápasu jste do prvního útoku nasadil Hertla. Proč?
Vrána se zranil, má otřes mozku. Hertl s Tenkrátem neseděli kvůli špatným výkonům, jen jsem chtěl dát přednost hráčům, kteří dali v NHL 20 gólů. To je přece jenom porce, a proto si ti kluci opakovanou šanci zaslouží. Hertl odehrál jeden z nejlepších zápasů na mistrovství, chybělo mu jen trošku štěstí, aby dal gól. Nebo aby aspoň na nějaký nahrál.

V neděli vás čeká Kanada, co na ni říkáte?
Že je hodně silná. Ale my hrajeme za sebe, bojujeme o každý bod a musíme podat maximální výkon. Viděl jsem Kanadu proti Švédsku a hrát s ní otevřený hokej je v současné době nemožné.

Hrajete teď i pro fanoušky, abyste jim zlepšili náladu?
Hokej se hraje především pro fanoušky. Za špatný výkon se stydíme kvůli národu, který nám fandí. Sice je i hodně kritický, ale život takový je.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze