Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česká nominace budí v zámoří respekt

26 2004
Praha - Velký respekt vzbudil seznam hráčů, které do národního týmu vybral Ivan Hlinka. Soudě podle ohlasů tisku a fanoušků ze zámoří bude hokejová reprezentace na Světovém poháru patřit mezi nejsilnější. "Češi jsou jedním z vážných favoritů na vítězství v turnaji," píše se na oficiálním serveru wch2004.

Především ofenzivní síla národního týmu je podle zámořských pozorovatelů obrovská. "Vpředu mají Češi ohromné seskupení hvězd, které by mohly vyzvat zbytek světa," soudí Phil Coffey, dopisovatel oficiálních stránek NHL.

A není divu. Stačí si připomenout několik jmen: Hejduk, Eliáš, Lang, Reichel, Straka a... Jágr. "Mají lepší mančaft než Kanada," tvrdí jeden ze čtenářů serveru TSN. "Asi nás porazí a já pak rozmlátím televizi. Nedovedu si představit jak by to vypadalo, kdyby se Československo nerozdělilo. To by byla síla!"

Fanoušci diskutující na internetových serverech se pozastavují jen nad tím, že v nominaci není Petr Sýkora nebo Petr Nedvěd. "A kde je Robert Holík?" ptají se. Jedinou slabinu někteří z nich v defenzivě.

"Kvůli ní dojde tým maximálně do semifinále," píše jeden ze čtenářů. "Bez Haška už nejsou takovou hrozbou jako v osmadevadesátém," dodává další.

Jenže podle názoru novinářů bude motorem Hlinkova výběru jakási negativní motivace: vztek a chuť napravit neúspěch na nedávno skončeném světovém šampionátu. "Tým nebude jen plný výborných hráčů, ale taky zdravě naštvaný," připomíná nhl.com.

Páté místo na mistrovství v Praze zmiňuje i kanadská agentura CP. "Je to poprvé, co Češi nezískali doma medaili. A většina z hráčů, kteří na šampionátu působili, teď dostala šanci na opravu."

Více o nominaci: Hlinka povolal Jágra a další hvězdy x Zda odřeknou? S tím si kouč hlavu neláme x Trenér nabídl rozhovor v Němčině x  Program Světového poháru

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze