Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Furcha nahání skauti z NHL. Jsme ve fázi jednání, tají detaily gólman

Český brankář Dominik Furch zasahuje proti střele Vjačeslava Leščenka z Ruska. | foto: Reuters

28 2017
Brankář Dominik Furch se připojil k hokejové reprezentaci v přípravě na květnové mistrovství světa. Jeho Omsku se totiž podruhé za sebou nepovedlo přejít přes druhé kolo play-off KHL. „Ale teď začíná nová fáze sezony a na ni se musím soustředit,“ hlásí český gólman.

V dresu Jestřábů z Omsku odehrál Dominik Furch svou druhou sezonu po přestupu z pražské Slavie, přičemž v obou si udržel průměr pod dvě branky za zápas. I přesto se jeho tým neprobojoval ani jednou přes druhé kolo vyřazovacích bojů. A co bude v příští sezoně? Vytáhlý gólman veškeré detaily tají. „Zatím je to ve fázi řešení.“

Podle vašeho agenta se o vás uchází až osm celků z NHL...
Samozřejmě mě tato možnost láká. Je to určité povzbuzení a utvrzení v tom, že jdu správnou cestou. Ale kam povedou moje další kroky, to teď nedokážu říct.

Cítíte po vyřazení v semifinále konference s Kazaní velké zklamání?
Měli jsme před sezonou zadání, že se dostaneme do finále konference. Tento úkol jsme nesplnili, takže vedení nadšené nebylo. I když všechny ty zápasy série, až na ten poslední, byly v podstatě vyrovnané. Rozdíl byl často o jeden gól. Je to samozřejmě škoda, ale tak to chodí.

Fotogalerie

Vy sám jste byl celkově se sezonou spokojený?
Myslím si, že to nebylo špatné. To vypadnutí byla samozřejmě taková kaňka na celoroční práci. Také kolem Nového roku se nám moc nedařilo. Bylo to špatné období, ale jinak se nám sezona celkově vzato povedla. Statisticky byl možná o trochu lepší můj první ročník v Rusku, ale v tom nemá cenu se pitvat.

Kvapíte s vyjednáváním, nebo pečlivě vážíte každou nabídku?
Samozřejmě se to může protáhnout, v Americe i v Rusku se ještě stále hraje. Já to teď nechávám na agentovi. Mě čeká práce na ledě, jeho mimo led.

Nyní vás čeká poměrně dlouhá příprava na mistrovství světa...
Pro mě je pozitivní, že jsou tyto tréninkové kempy v Praze. Takže si po návratu z Ruska ještě domova užiju dost. Když si ale vzpomenu na loňskou přípravu, tak nás čeká dlouhý proces. Na druhou stranu se těla musejí udržovat a kdybychom na měsíc vypadli z tempa, moc by nám to neprospělo...

Loňskou sezonu jste zakončil úspěšně, a to účastí na MS v Rusku. Stejný cíl máte zřejmě i letos...
Pochopitelně, mistrovství je pro mě obrovské lákadlo. Takže kdyby se to povedlo, byla by to opět krásná tečka za sezonou.

Jak vnímáte otázku českých gólmanů v zámoří? Je zde možnost, že k dispozici budou Petr Mrázek i Michal Neuvirth.
Pro mě se nic nemění. Já budu odvádět co nejlepší výkony a jak se rozhodnou trenéři, to nechám na nich. Bylo by hezké se do Paříže podívat, ale jak to dopadne, to mohu ovlivnit pouze svými výkony.

Minulý rok jste vytvořili s Pavlem Francouzem harmonickou brankářskou dvojici. Nenarušil by pohodu v brankovišti příjezd zámořské posily?
Beru to tak, že by to pro mě v případě úspěchu bylo druhé mistrovství světa. Takže bych to nebral jako nějaký problém. Pořád beru možnou účast jako odměnu za odvedené výkony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze