Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Expert Kadlec o výkonu Čechů: Výhra je důležitá, ale bylo to hledání

Defenzivní práce českého týmu před brankou Alexandera Saláka. | foto: Reuters

3 2013
Důležité body, ale jinak žádné velké nadšení. S takovou hodnotí výkon českého mužstva Drahomír Kadlec, mistr světa z roku 1996. "První utkání je vždycky důležité. Hráči do něj vždycky jdou trochu nervózní, a proto je důležité vyhrát. Pořád mi to ale přijde jako takové hledání," říká někdejší vynikající obránce.

"Útok mi přijde kvalitní, ale v obraně nás Bělorusové párkrát prověřili. Zdá se mi, že výkon zadních řad zatím není stoprocentní. A další zápasy obtížné skupiny nám teprve ukážou, že to byl na rozjezd příjemný soupeř," varuje Kadlec před těžkým dvojbojem se Švédy a Švýcary.

"Můj názor je, že obránci tvoří hru, to oni rozdělují puky. Ale důležité je, aby také v defenzivě vyhrávali souboje jeden na jednoho. A několikrát se stalo, že Bělorusové se díky podobně prohraným soubojům dostali do šance před bránu. Měli jsme být důraznější," hodnotí Kadlec práci dozadu, která by vzhledem k počtu obranářských typů v mužstvu měla být hlavní devizou českého mužstva.

Známkujte české hokejisty za výkon proti Bělorusku

Králem defenzivy tak byl brankář Alexander Salák, jenž zápas odchytal místo zraněného gólmana Ondřeje Pavelce. "Sleduju ho v národním mužstvu už delší dobu. A s nadsázkou mohu říci, že je to neznámý kluk, který hraje švédskou ligu a teď dokazuje své kvality v národním týmu. Je to výborný gólman," chválí Kadlec.

Ten přesto viděl na hře národního mužstva i pozitiva, především ve hře dopředu. "Líbí se mi útok Voráček, Hudler, Tlustý. Pohybem to rozvířili, mají hlad a baví je to. Pro kluky z NHL je tady přitom velké kluziště. Postupem času půjde jejich hra ještě nahoru," věští expert.

"Také se mi líbí mladík Tomáš Hertl, ten má před sebou velkou budoucnost, pokud se mu budou vyhýbat zranění. Nebylo na něm vůbec znát, že zažívá premiéru na mistrovství světa."

Autoři:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze