Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Neúspěšní hokejisté jsou doma. Nedělejme z toho tragédii, řekl kapitán

17 2013
Když masér české výpravy Zdeněk Šmíd prošel turnikety na letišti v pražské Ruzyni, zvolal skoro vesele: "A jsme doma!" I kapitán týmu Jiří Novotný říkal: "Nedělejme z toho tragédii." Přesto bylo na tvářích hokejistů ještě po příletu do vlasti vidět zklamání.

V dobách Roberta Reichla a spol. byste takový obrázek těžko hledali - reprezentanti se vracejí po čtvrtfinálovém vyřazení a na mnohých z nich hořkost z neúspěchu ani není poznat. Teď v pátek se někteří dokonce usmívali...

Mnohdy to však byl trpký úsměv a pohoda vládla jen na první pohled. "Pořád je to zklamání. Přehrávám si to v hlavě, budu na to myslet celé léto. Je to škoda," vrátil se útočník Tomáš Fleischmann k nepovedenému čtvrtfinále se Švýcarskem. Jiří Hudler mezitím proplul hloučkem novinářů s černými brýlemi na nose a se sklopenou hlavou.

"Samozřejmě, že to bereme jako neúspěch. Zklamání v nás pořád je, ale život jde dál. Přivezly se medaile tři roky za sebou, to je obrovský úspěch," připomněl Jiří Novotný, kapitán mužstva. "Letos to nevyšlo a já si myslím, že by se z toho neměla dělat taková tragédie, jaká se z toho dělá."

Na rozdíl od let minulých, kdy hokejisté přivezli domů zlato a dva bronzy a vítaly je davy fanoušků, tentokrát je na letišti Václava Havla (skoro) nikdo nečekal.

I letos chtělo národní mužstvo bojovat o medaile, v sobotu mělo nastoupit do semifinále šampionátu. Místo toho už jsou hráči doma. V Praze přistáli v pátek okolo druhé hodiny a po krátkém čekání na bagáž a rozhovorech s novináři, kteří vedle partnerek a rodin hráčů tvořili většinu "uvítacího výboru", se rozprchli do všech směrů republiky. Nejdál jeli Tomáš Fleischmann (Kopřivnice) a kouč Alois Hadamczik (Kravaře), naopak kousek to mělo několik hokejistů z Kladna a také Tomáš Hertl, jenž žije v pražském Šeberově, nebo Tomáš Plekanec, který vyrazil rovněž do Prahy.

 "Jsem rád, že budu chvíli doma. Pojedu někam na dovolenou, kam a na jak dlouho, to ještě nevím. A v červenci chci odletět (připravovat se v zámoří)," vyprávěl Ondřej Pavelec. Toho čeká ještě s kladenskými kumpány Jakubem Voráčkem a Jiřím Tlustým role ve filmu Babovřesky II. "Vůbec nevím, jakou tam budu mít roli," říkal český brankář. "Ale těším se, bude to trochu odreagování od hokejových povinností."

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze