Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Uražený Radulov ignoruje kouče sborné a jedná o návratu do NHL

Radost v reprezentačním dresu? Alexandr Radulov si na domácím šampionátu kvůli svému chování nejspíš nezahraje | foto: Reuters

28 2016
Že je to podivín se svéráznými způsoby, to se o Alexandru Radulovovi vědělo. Kontroverzní hokejista přesto dokázal znovu šokovat: bez omluvy nedorazil na sraz ruské reprezentace před mistrovství světa a následně vyšlo najevo, že momentálně pobývá v USA, kde jedná o návratu do NHL.

Radulov je rebel, který si dělá, co se mu zachce. Když Rusové v roce 2008 zakládali Kontinentální ligu, tučným balíkem peněz přesvědčili svou vycházející hvězdu, aby se vykašlala na NHL.

Byl to tehdy velký skandál, jelikož Radulov měl platnou smlouvu v Nashvillu. Pro Rusy to byl nejen hokejový, ale také politický úlovek. Ukázali, že mohou být skutečně schopni konkurovat Američanům a že k sobě mohou přetáhnout i ty největší hvězdy.

Fotogalerie

Čas ukázal, že to byl omyl. Radulov se po čtyřech letech do Nashvillu vrátil, aby mu pomohl v play-off a aby tam možná i zůstal. Jenže po pár zápasech ho načapali, jak během série s Phoenixem popíjí v ranních hodinách v baru se spoluhráčem Andrejem Kosticynem.

Byl to konec snu: následovala suspendace a návrat do Ruska, kde byl nedotknutelnou personou, která mohla žít naplno. Teď však Radulov zjistil, že i v Rusku existuje mez, kterou by neměl překračovat.

Nedotknutelnost má své hranice i v Rusku

Jeho arogance naštvala fanoušky, ale také představitele ruského hokeje. A především hlavního kouče Olega Znaroka, který ho po takovém prohřešku nejspíš vynechá při konečné nominaci na domácí šampionát. Vše dotvrzují slova Romana Rotenberga, viceprezidenta Ruské hokejové federace: „Pokud jde o sestavu, vše je v rukou trenéra.“

Za Radulovovým chováním údajně stojí konflikt se Znarokem, který proběhl během prosincového Channel One Cupu v Moskvě. Kouč sborné, která tehdy skončila poslední, totiž tehdy v kabině přede všemi kritizoval jeho přístup, což 29letého forvarda rozezlilo.

Možná jde o odvetu a další ukázku síly. Jako by Radulov Znarokovi říkal: „Kašlu na tebe.“

Alexandr Radulov při své obnovené premiéře v NHL
Střídačka ruských hokejistů s dirigentem Znarokem.

Alexandr Radulov touží po návratu do NHL. Proto ji dal přednost i před sbornou, kde nemá dobré vztahy s trenérem Olegem Znarokem.

Druhým důvodem jeho absence může být také touha po návratu do NHL, která přebila další tučnou nabídku CSKA Moskva na prodloužení kontraktu. Radulov moc dobře cítí, že pokud si má ještě někdy v zámoří zahrát, je v 29 letech nejvyšší čas.

Radulov kvůli tomu neváhal odletět do USA a údajně vyjednává o nové smlouvě. Mezi zájemci jsou Detroit, Toronto, newyorští Rangers i Islanders, Florida, Washington a především Colorado, které vede kouč Patrick Roy, s nímž se Rus dobře zná ze svého působení v juniorské soutěži z Quebeku.

Roy je podobný „pruďas“ a s Radulovem ho pojí přátelský vztah, za Avalanche navíc chytá i jeho velký kamarád Semjon Varlamov.

Jenže i kdyby se Radulovovi návrat do NHL povedl, všichni už ho tam budou brát s rezervou. Názor na něj teď nejspíš změnil i zbytek fanoušků z Ruska, kteří se ho dosud zastávali. Ignoraci, s jakou totiž přistupuje ke sborné (navíc před domácím šampionátem), totiž řada z nich může považovat za zradu.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze