Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šílené prodloužení 3 na 3. Podívejte, proč ho fanoušci v NHL milují

Jakub Kindl (čelem vlevo) slaví vítězný gól v prodloužení do sítě Toronta. | foto: AP

11 2015
Je to průlomová novinka, která podstatně změnila hokejový vývoj. Někteří hráči z ní nejsou příliš nadšení, ale fanoušci se jí naopak nemohou nabažit. Prodloužení hrané ve třech na obou stranách přináší spoustu strhujících momentů. Podívejte se na některé z nich v krátkém a atraktivním sestřihu.

Hokej ve třech, to je divoká jízda. Jednou je ve vyložené šanci jedno mužstvo a běda, pokud ji nepromění. Hrozí totiž šílený obrat hry a tři vteřiny nato může padnout gól na druhé straně. Ne, u takové podívané se nudit určitě nebudete.

Fanoušci v Evropě se na ni budou moct těšit nejspíš už na jarním mistrovství světa v Rusku, šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel o tom otevřeně promluvil na konci listopadu.

A pozadu nezůstane ani česká extraliga. V ní by se žhavá novinka měla objevit od příští sezony - tedy pokud si ji odhlasují na svém zasedání samy kluby. Šéf nejvyšší soutěže Josef Řezníček je však každopádně optimistický a sám prodloužení ve třech podporuje.

„Mně se ten nápad líbí, protože přináší neskutečné zážitky a obraty ve hře a většina zápasů se v prodloužení rozhodne,“ řekl nedávno v rozhovoru pro iDNES.cz.

Tak se pohodlně usaďte a vychutnejte si to nejlepší, co podle oficiálního webu NHL zatím prodloužení ve třech nabídlo.

Autor:


Témata: René Fasel

Najdete na iDNES.czmobilní verze