Dobrý podvečer. Vítejte u online přenosu z hokejové extraligy. Program 43. kolo nabízí pražské derby mezi Slavií a Spartou.
Domácí Slavia vévodí extraligové tabulce se 73 body. Sparta je čtvrtá, na svého dnešního soupeře ztrácí pouhé tři body.
0:01

Rozhodčí: Minář (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 14 126

0:16
Do šance se řítil slávista Beránek, trefil ale jenom soupeřova obránce.
0:24
Vyloučen hráč Vykoukal (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
0:24
Přesilovkové komando doplňuje Jaroslav Bednář, který dvě předchozí utkání vynechal.
0:44
Vyloučen hráč Červenka (Slavia), 2 min. za držení hole
Slavia přišla o možnost přesilové hry.
1:43
Langhammer dostal puk zpoza branky, v ideální pozici ale trefil jen Furchův beton.
2:19
Do šance se dral po Výborného přihrávce Broš, i jeho ale Furch vychytal.
2:24
Sparta je v plném počtu a hraje kratičkou přesilovku.
2:44
Slavia je v plném počtu.
3:26
Bednář pálil po Červenkově přihrávce těsně vedle Pöpperleho tyčky.
4:58
Sklenář se dostal k odražené střele od modré, ale zblízka Pöpperleho nepřekonal.
6:19
Vyloučen hráč Vondrka (Slavia), 2 min. za hákování
Vondrka za brankou zbytečně zahákoval Látala a dostává za to dvě minuty.
6:55
Pilař sám poslal Spartu špatnou přihrávkou z obranného pásma.
7:15
Vykoukal prudce pálí od modré, Furch srazil betony včas.
8:05
Ke konci přesilovky velká šance Netíka, který projel mezi beky, při blafáku mu ale utekl puk.
8:19
Slavia hraje v plném počtu.
10:58
Růžička (Slavia) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Doležal a Micka
Stav zápasu Slavia - Sparta 1:0

Doležal obešel za brankou obránce a našel před brankou volného Růžičku, který zblízka otevřel skóre.
11:30
Sparta mohla srovnat po tečované střele Podlešáka, po které poskakoval puk kousek vedle tyčky.
12:45
Po nahrávce Broše nastal závar před Furchovou brankou, ale ten vedení Slavie udržel.
13:43
Útok Ton - Výborný - Kratěna dlouho držel Slavii v obranném pásmu, do lepší střelecké pozice se však nedostal.
16:27
Slavia odolala tlaku Sparty a hra se uklidnila. Do šance se přesto dostával Netík, rozhodčí ale odpískal ofsajd.
17:02
Vyloučen hráč Špelda (Slavia), 2 min. za podražení
Slávistický obránce Špelda před modrou podrazil Výborného.
18:00
Slavia dvakrát nedokázala vyhodit a umožnila Spartě pokračovat v jejím obranném pásmu. Ta si však šance nepřipravila.
18:55
Vhazovat se bude v obranném pásmu Slavie. Sparta se dožadovala dalšího vyloučení na straně Slavie, zákroky na Gulašiho a Tona potrestány nebyly.
19:01
Broš byl sám před brankou, puk bekhendem mohl dopravit do odkryté branky, ale minul.
19:02
19:59
Bednář (Slavia) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Červenka a Sklenář
Stav zápasu Slavia - Sparta 2:0

Červenka dojel vyhozený puk a přihrál jej před branku na najíždějícího Bednáře. Pro něj už nebylo problémem překonat zkoprnělého Pöpperleho.
20:00
20:01
22:04
První vážnější šance ve druhé třetině. Obránce Žižka přejel modrou, poslal puk zadovkou na Bednáře. S jeho ranou si ale Pöpperle poradil.
22:33
Podlešák (Sparta) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Langhammer
Stav zápasu Slavia - Sparta 2:1

Langhammer nahodil puk na Furcha, ten se srazil s jedním ze svých obránců, takže kotouč pouze vyrazil do míst, kde stál Podlešák. Tomu stačilo udělat krátkou kličku a mohl zasouvat do prázdné branky.
24:39
Bednář s Červenkou mohli jít do protiútoku dva na jednoho, prvnímu jmenovanému se ale puk zamotal mezi brusle, takže ze šance nebylo nic.
24:59
Na ledě zůstal ležet slávista Růžička. Po chvilce se ale zvedl a hrál dál. Vylučovat se nebude.
26:20
Slavia opět v nadějné šanci, ale Čermák, který před brankou hledal Jelínka, pokazil přihrávku.
27:26
Další pěkná střela od Bednáře. Pöpperle betonem vyrazil.
28:20
U mantinelu se pošťuchovali Gulaši s Mickou, kteří se v této sezoně už spolu poprali. Rozhodčí ale nechal hru pokračovat.
29:18
Hra se přitvrzuje, Slávisté se dožadovali vyloučení za podražení Hrušky.
30:21
Vyloučen hráč Podlešák (Sparta), ot 10 min. za nesportovní chování
Podlešák protestoval proti odpískanému postavení mimo hru.
30:55
Gulaši tvrdě narazil na mantinel Doležala. Byl to hodně ostrý střet.
31:04
Bednář (Slavia) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Jelínek
Stav zápasu Slavia - Sparta 3:1

Nádherný kousek od Jaroslava Bednáře! Jelínek vyhrál buly v obranném pásmu Sparty, poté odclonil dva hráče. Bednář mohl střílet, ale klubko hráčů objel a poté poslal puk lehce mezi betony Pöpperleho.
31:10
Diváci v zaplněné O2 Areně vyvolávají Bednářovo jméno. Slávistický kanonýr dvě předchozí utkání vynechal kvůli nachlazení, v obou byl na soupisce pro případné nájezdy.
33:10
Velká mela před brankou Slavie. Do sebe se pustili Micka a Černošek.
33:10
Oba týmy inkasovaly po 8 minutách za hrubost. V hlavní roli této hromadné bitky byli Micka a Černošek. Slávista měl nad sparťanem převahu. Černoška mlátil, i když už byl sparťanský obránce na kolenou.
34:26
Velká šance Sparty. Výborný si poradil se dvěma obránci i brankářem Furchem, místo střely ale ještě přihrával na volného Kratěnu, kterému puk přeskočil hokejku.
35:34
V šanci se ocitl slávistický útočník Červenka. Než si ale nachystal puk, dostal se do úhlu, Pöpperle tak jeho střelu bez problémů kryl.
35:44
Vyloučen hráč Netík (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
36:45
Puk se odrazil k volnému obránci Kadlecovi, ten ale tvrdou střelou minul.
38:49
Další nebezpečná střela Bednáře.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
40:00
Slavia si v závěru druhé třetiny vedení bezpečně pohlídala. Ve druhé třetině se O2 Areně zaplnila, vypadá to na divácký rekord sezóny.
40:01
40:47
Třetí třetinu otevřela vondrkova propagační střela, s níž neměl Pöpperle potíže.
42:45
Sparta se tlačí do útoku, ale Slavia je v obraně pozorná.
43:06
Ton (Sparta) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Kratěna
Stav zápasu Slavia - Sparta 3:3

Tak přece Sparta snižuje. První střela hostí v této části hry padla branka. Ton dostal od Kratěny přihrávku na modrou, kotouč si zpracoval bruslí, popojel si a vypálil přesně mezi Furchovy betony.
43:42
Další šance Sparty, Furch zastavil výpad Podlešáka.
43:47
Vykoukal (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Broš

Broš vyhrál buly, okamžitě poslal puk na modrou, kde se napřáhl Vykoukal. Jeho rána šla nad pravé Furchovo rameno.
44:10
Šance na obou stranách: nejprve nebezpečně pálil Broš, na druhé straně se z bekhendu pokoušel prosadit Bednář.
45:45
Utkání nabírá neuvěřitelné obrátky, během jediné minuty stihli Broš s Látalem pokazit proútok dva na jednoho, poté zahrozil Netík a z protiútoku dvakrát střílel Bednář.
46:48
Hokejová paráda, překvapivě v podání obránce Libora Procházky. Při kličce jej soupeř rozhodil, Procházka však dokázal ještě přihrát puk zadovkou mezi nohama.
47:24
Divácký rekord sezony je potvrzen. Utkání sleduje 14 126 diváků.
48:49
Další dvě šance měla Sparta. Nejdřív Netík, při dalším střídání Kratěna.
49:09
Sklenář byl v nadějné příležitosti, ale nedotáhl svůj blafák do konce.
52:26
Sparta drží Slavii v jejím obranném pásmu, Podlešákova střela ale nemohla Furcha zaskočit.
52:48
Více práce měl slávistický brankář s dorážkou Netíka.
54:53
Hra má pořád skvělé tempo, ubylo ale šancí.
55:45
Neuvěřitelný závar před brankou Slavie. Postaral se o něj samostatnou akcí Netík, který poté společně s Brošem několikrát dorážel. Furch nakonec poskakující puk chytil do lapačky.
Omluvte prosím technické potíže, které nás během dnešního online přenosu provázejí.
57:17
Několik soubojů po sobě vypadalo na vyloučení, rozhodčí Minář ale ještě neudělil ve třetí třetině ani jeden trest. I díky tomu mohou diváci sledovat skvělou podívanou.
57:46
O další parádu se pokoušel Ton, ale přes dva obránce se nedostal.
58:47
Vyloučen hráč Černošek (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
Tak vyloučení nakonec přišlo. Černošek složil za brankou Sparty slávistického útočníka Hrušku. Dostává 2 min za hru vysokou holí.
58:47
Vyloučen hráč Bednář (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Na trestnou lavici se ale posadil také slávista Bednář.
58:57
Mohlo být rozhodnuto. Slávistický obránce Kadlec zůstal sám před Pöpperlem, ale jeho blafák gólem neskončil.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
60:00
60:01
60:45
Velká šance Tona. Ujížděl sám na Furcha, jeden ze slávistických obránců mu ale znemožnil zakončit.
61:12
Tvrdě pálil Gulaši, rozhodčí ale přerušil hru pro Kratěnovo postavení v brankovišti.
61:44
Hanzlík tvrdě srazil Hrušku, který ztratil stabilitu. Nevylučuje se.
63:01
Vyloučen hráč Broš (Sparta), 2 min. za podražení
Slavia může hrát v přesile čtyř mužů proti třem po celý zbytek prodloužení.
Stav zápasu Slavia - Sparta 4:3

Slavia hrála přesilovku dost staticky, pak ale Bednář přihrál od modré na Hrušku, který zamíchal s pukem a našel před brankou volného Beránka. Slávistický kapitán mířil přesně k tyčce, Pöpperle se nestačil přesunout.
Skončilo dramatické utkání plné branek i tvrdých soubojů. Slavii pomohl odčinit předchozí prohru s Mladou Boleslaví návrat kanonýra Bednáře, který vstřelil dvě branky, připsal si i asistenci na vítězné trefě Beránka.

1. 2. 2015 15:00Slavia–Sparta 4:9
26. 12. 2014 18:20Sparta–Slavia 3:0
2. 11. 2014 17:00Sparta–Slavia 0:1
21. 9. 2014 18:20Slavia–Sparta 2:5
2. 3. 2014 15:00Slavia–Sparta 3:2
10. 1. 2014 18:20Sparta–Slavia 4:2
24. 11. 2013 17:10Sparta–Slavia 3:0
11. 10. 2013 18:15Slavia–Sparta 0:6