Dobrý podvečer, v prvním zápase 49. kola hokejové extraligy se utká Kladno s Plzní. Bude to souboj o play-off.
Hosté mají na devátém místě 70 bodů, Kladno je dvanácté se 64 body.
0:01

Rozhodčí: Turčan (CZE), Mikula (CZE) - Bejček (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 1 805

1:00
Patera s Divišem udělali zmatky za Cháberovou brankou. První jmenovaný pak hledal mezi kruhy postaveného Procházku. Ten však puk netrefil.
1:34
Chábera raději Čurrilovo nahození skryl v lapačce.
2:47
Kladenský útočník Kuchler našel před brankou svého spoluhráče Stielera. Ten puk netrefil, jinak by měl Chábera velké problémy.
3:36
Strakovu "žabku" Vostřák v útočném pásmu nedobruslil. Mohl jít sám na Kopřivu.
4:51
Kladenské založení útoku končí jedním z mnoha zakázaných uvolnění.
5:20
A pro změnu další icing.
5:31
Nahození od pravého mantinelu se odrazilo od chumlu hráčů směrem na Kopřivu. Puk trefil břevno.
6:40
Plzeňský tlak, při němž střílel nebezpečně Tomas, končí faulem domácího hráče.
6:43
Vyloučen hráč Pavlas (Kladno), 2 min. za držení protihráče
7:15
První půlminutu přesilovky rozjížděla řada Straka, Vlasák, Vostřák přihrávkový kolotoč. Bez úspěchu.
7:41
Smrek (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Straka
Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:1

Plzeň nakonec přesilovku využila díky pohotové střele obránce Smreka.
9:18
Kladenský útok skončil tak rychle, jako začal. Valský se Stielerem neměli rychlost.
9:40
Na druhé straně se snažil v pádu dorážet Tomas puk, který neudržel Kopřiva.
10:31
Kladenský obránce Trončinský měl štěstí. S rozehrávkou váhal, ale nakonec se mu povedlo založit útok. Ten však skončil bez šance.
11:38
Kladno se brání za cenu zakázaného uvolnění. Vostřák s Vlasákem jeho obraně dělají velké problémy.
12:28
Tentokrát přes všechny čáry odehráli puk plzeňští beci.
12:47
Kopřivu od modré čáry prověřil Čakajík.
14:00
Vyloučen hráč Cartelli (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
Na konci akce, při které fauloval Cartelli, skončil kotouč někde pod Cháberou. Kladenští reklamovali, že puk přešel brankovou čáru. Rozhodčí však video zkoumat nebude.
14:49
Kladno se nemohlo usadit v útočné třetině. Bělohlav alespoň nahodil puk na Cháberu. Ten puk chytil do lapačky a bude se vhazovat před jeho brankou.
15:00
Druhou minutu početní výhody začínají Kladenští ze středního pásma, kam je vyhnala přihrávka rukou.
16:00
Plzeň se ubránila. Kladno v přesilovce nebylo vůbec nebezpečné.
17:17
Kracík s Ludvíkem dlouho drželi puk v kladenském pásmu. Jenže bez šance.
19:00
Bělohlav se vřítil do pásma. Z jeho práce těžil František Mrázek, který si zpoza brány vybruslil až do šance. Chábera prostor u tyčky kryl.
19:45
Vyloučen hráč Tomas (Plzeň), 2 min. za podražení
Trončinský v závěru první části vybojoval faul. A ještě stihl od modré vystřelil, čímž nadělal Cháberovi starosti.
20:00
20:01
20:01
Přes minutu a půl budou hrát domácí na začátku druhé třetiny přesilovku.
21:04
Kladno hledá cestu do útočného pásma marně.
21:31
Vyloučen hráč Horna (Kladno), 2 min. za krosček
S útočnou aktivitou to přehnal Horna a ukončil přesilovku Kladna předčasně.
21:45
Plzeňští hrají v plném počtu, bránit přesile se teď bude Kladno.
23:06
I hosté se nemohou prosadit přes modrou čáru.
23:34
Cartelliho střela nebyla pro Kopřivu problém.
23:48
Domácí už v plném počtu jeli na Cháberu, ten odolal.
23:51
Vyloučen hráč Benák (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
24:51
Kladnu chybí v přesilovce Martin Procházka, který si nechává přebrousit brusle. Zatím je jeho absence znát.
25:04
Nádašdiho bomba se odrazila od Cháberových betonů do rohu.
25:30
Akce pokračovala. O závar před plzeňskou brankou se postarali Bělohlav s Divišem.
25:51
Ani napotřetí se domácím přesilovku nepodařilo využít.
26:05
Kladenský Hořava zůstává ležet u mantinelu. Hra je přerušena, ale vylučovat se nebude.
26:33
Vyloučen hráč Novotný (Kladno), 2 min. za hákování
Tomáš Vlasák chytře vysunul do šance Martina Straku, obránci Novotnému nic jiného než faulovat nezbylo.
26:58
Tomas (Plzeň) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Cartelli
Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:2

Skvělou kombinační akci předvedli Plzenští v přesilovce. Cartelli místo střely zvolil křižnou přihrávku přes celé pásmo a u pravé tyče našel zcela volného Tomase.
27:20
Vyloučen hráč Pácal (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
Pácal zabránil velké kladenské šanci pouze za cenu faulu.
27:52
Paterův oblouček málem překvapil Cháberu. Plzeňský gólman musel lapačkou lovit puk ze vzduchu. Kotouč chytil na poslední chvíli.
29:20
Druhá část početní výhody domácí nezvládli. Plzeň se opět ubránila.
30:27
Kalla společně s Frolíkem dostal po zmatcích možnost snížit. Nepovedlo se jim to, ale bude se vylučovat.
31:27
Domácí se sami připravili o možnost tlaku - špatnými přihrávkami.
32:06
Od modré to zkoušel Hájek, Chábera vyrazil.
32:27
Plzeň si připisuje další úspěšné oslabení.
33:36
Redlihs (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Tomas a Kracík
Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:3

Snad minutu byli hráči Plzně v útočném pásmu na puku. Obránce Redlihs dostal prostor a našel nenápadnou střelou skulinku mezi Kopřivou a jeho pravou tyčkou.
33:51
Vyloučen hráč Smrek (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Smrek vyhodil puk mimo hřiště a dává Kladnu možnost další přesilovky.
35:25
Tyč za Cháberou zazvonila po střele Martina Procházky.
35:51
Ač domácí odehráli asi nejlepší početní výhodu, tak gól nedali.
36:11
Vyloučen hráč Frolík (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
37:11
Z přesilovky zbývá hostům ještě minuta. Na konci té první prověřil reprezentačního gólmana Kopřivu lotyšský obránce Redlihs.
37:28
Martin Straka se zjevil zcela sám před Kopřivou. Vypálil, trefil tyč. Puk se odrazil na zem. Z brankoviště ho zametl pryč Procházka. Otázka pro videorozhodčího je tedy taková, zda puk byl za brankovou čárou při střele Straky.
37:28
Rozhodčí gól neuznal. Plzeň tedy pokračuje v přesilovce.
38:11
Kladno hraje v plném počtu.
38:21
Vyloučen hráč Smrek (Plzeň), 2 min. za vražení na hrazení
V pěti se dlouho nehrálo. Fauloval obránce Smrek a další přesilovku bude hrát domácí celek.
39:21
Kladno má stále stejný problém. Při přesilovce se mu nedaří přechod přes střední pásmo. Když už se před brankou soupeře usadí, nejsou střely příliš nebezpečné.
40:00
Vyloučen hráč Vostřák (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
Vostřák ještě vyfasoval trest. Kladno začne třetí třetinu v dvojnásobné přesilovce. 5 na 3 bude hrát 21 sekund.
40:00
40:01
40:21
Kladenským nevyšla rozehrávka. Už hrají pouze klasickou přesilovku.
40:28
Smrek (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Redlihs
Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:4

V netradiční pozici se ocitli plzeňští beci. Redlihs využil váhající rozehrávku Kladna. Po levé straně se protáhl do útočného pásma, kde našel z trestné lavice ujíždějícího Smreka, který akci zakončil gólem
41:59
Vteřinu před návratem vyloučeného Vostřáka přerušil hru Chábera. Raději přikryl kotouč lapačkou před dotírajícími útočníky domácích.
42:00
Plzeň je kompletní. V oslabení neinkasovala, naopak se jí povedlo díky Smrekovi skórovat.
42:51
Vyloučen hráč Hájek (Kladno), 2 min. za hákování
44:51
Kladno oslabení zvládlo. Poslední vteřiny odehrálo dokonce v útočném pásmu.
46:25
Mrázek se kličkou uvolnil na modré čáře. Přes obráce vystřelil, jenže střela byla zblokovaná. Následně ani dorážející Bělohlav Cháberu nepřekonal.
Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:5

Střelecky zápasu vládnou obránci! Rychle využil přesilovku přesnou střelou od modré Cartelli.
49:37
Plzeňští obstřelovali Kopřivu, pak se však dostali mimo pásmo špatnou přihrávkou.
50:30
Už se hrálo v pěti, když měl velkou šanci Radek Bělohlav. Puk se otřel o tyčku Cháberovy branky.
50:40
Vyloučen hráč Mrázek (Kladno), 2 min. za hrubost
50:40
Vyloučen hráč Vlasák (Plzeň), 2 min. za sekání
50:58
Další tyč! Tentokrát ji trefil Adamský. Do střelecké pozice se dostal velmi snadno. Domácí už vypadají, že na výsledek dnešního zápasu rezignují.