Hezký podvečer. Vítejte u on-line reportáže ze souboje mezi čtvrtým celkem tabulky Libercem a třináctým Kladnem.
Liberečtí hokejisté se na domácím ledě představí po delší odmlce. Poslední souboj sehráli pod Ještědem 9. prosince proti Plzni. Utkáním proti Kladnu tak vstupují do desetizápasového období, v němž odehrehrají hned osm střetnutí doma.
I to jim může pomoci v cestě do absolutní špičky. Na vedoucí Vítkovice prozatím ztrácejí šest bodů.

Rozhodčí: Souček (CZE), Turčan (CZE) - Blümel (CZE), Barvíř (CZE)

Kladno myslí především na situaci na opačném pólu tabulky. V úvodu soutěže sice upadlo do takřka beznadějné situace, kdy se s velkou ztrátou topilo na samém dně. Po sankcích za špatné registrace ovšem přeskočilo Mladou Boleslav, a tu zatím zpátky z barážové pozice nepustilo.
V prosinci Středočeši odehráli několik vyrovnaných partií s elitními mužstvi a z otloukánka ligy se změnili v respektovaného protivníka.
Liberecké hlediště se slušně zaplňuje. Hlad po hokeji se projevil, a i přestože Kladno patří mezi nejméně atraktivní celky, hokejisté se dočkají solidní podpory.
Libereckým se letos proti Kladnu příliš nedaří. Nejprve se doma protrápili k těsnému vítězství 2:1, poté venku podlehli 3:5.
0:01
0:30
Do útoky nasadili jako první Liberečtí, elitní formace se ale proti kladenské defenzivě v čele s Faltrem neprosadila.
1:01
Neuspěla ani druhá pětka. Plodková rána proletěla pouze mimo, puk si poprvé otestují i Kladenští.
1:45
Ale dlouho jejich výpad netrval. Puk ihned ukořšistili domácí a odstavili soupeře z nebezpečného prostoru.
2:25
Liberecká obrana si pokryla Eberleho, jehož nahození před branku odrazil Pinc do rohu.
3:57
Vyloučen hráč Víšek (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Víšek u mantinelu srazil Libora Procházku a odpyká si menší trest.
4:15
Nedvěd ale i v oslabení okamžitě vystřelil vpřed, střelou zápěstím Faltrovu branku o hodně minul.
4:59
Kladno ještě nerozestavilo své síly v útočném pásmu. Liberci se daří udržet kotouč daleko od Pince.
5:23
A tentokrát Faltra prověřil Hořava. Liberečtí v oslabení hrají se soupeřem vyrovnanou partii.
6:09
Kladno si v závěru přesilovku vytvořilo příležitost. Čakajík zpoza branky špatně rozehrál a na Pince pálil z bezprostřední Knotek. Liberecký gólman ho vychytal.
6:17
A z brejku strílel ostře Vantuch. Falter si poradil i s jeho ranou.
7:01
Vak si u zadního hrazení dobře odstavil soupeře, nikdo ze spoluhráčů se mu však nenabídl. Urostlý útočník tak pokračoval v individuální akci a nakonec z ostrého úhlu vypálil puk skrz brankoviště.
8:20
Jednu z mála kladenských ofenzivních akcí zastavil hvizd rozhodčího. Toman stál příliš dlouho v brankovišti.
9:19
Dušek (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Kladno 1:0

Liberečtí potvrzují svůj mírný tlak a ujímají se vedení. Nedvěd individuálně projel skrz útočné pásmo, vyjel zpoza brány a perfektním pasem našel volného Dušek, jenž z voleje trefil přesně.
9:27
Vak (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně)
Stav zápasu Liberec - Kladno 2:0

Kladno se vlastní vinou potopilo do ještě hlubší bídy. Vyhrálo vhazovaní ve středovém kruhu, jenže špatně rozehrálo a Liberčtí získali kotouč. Vak poté z mezikruží napřáhl a trefil se pod víko.
9:51
Vyloučen hráč Piskáček (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
10:27
Liberec už mohl vést o tři branky. Nedvěd tečoval Kudrnův pokus těsně nad břevno.
11:31
Další liberecký nápor zastavila nepovolená kombinace rukou.
11:51
Kladno se ubránilo. Piskáček je na ledě.
12:22
Látal podnikl nenápadný výpad z křídla. Pinc si ale pokryl tyčku a nenechal útočníkovi žádnou mezeru v postoji.
12:59
Kladenští na chvíli roztočili kolotoč v útočném pásmu, který řídil hlavně Jan Eberle. Několikrát si vyměnil puk se spoluhráči, Liberec ale nakonec vyhodil.
13:30
Vyloučen hráč Bicek (Kladno), 2 min. za sekání
13:30
Vyloučen hráč Bicek (Kladno), ot 10 min. za nesportovní chování
14:01
Víšek v jasné šanci minul! Dušek mu naservíroval perfektní pas před brankoviště, puk prolétl těsně vedle tyče.
14:54
Kladenská Nedvěda ustoupila před rozjetým Nedvědem, a ten se střelou neváhal. Jeho rána zaduněla o zadní plexisklo.
15:30
Další možnost už nepřišla. Kladno přečkalo další oslabení.
16:13
Víšek s chutí zlobí kladenskou defenzivu. Vybojoval si kotouč a z otočky rozvnil síť. Diváci na hlavní tribuně se už zvedali, útočník ale trefil pouze boční stranu branky.
17:19
Falter rozštěpem vytáhl bekhendový pokus Špačka. Toho ke skórování vybídl rychlým pasem Trončinský.
18:32
Kladno zřetelně tápe. Liberecký Pinc projíždí brankovištěm bez práce. Hosté s potíži drží kotouč, natož útočí na branku.
19:28
Liberečtí znovu u puku. Kombinují na vlastní polovině a nepouští Kladno do šance.
19:50
V samotném v závěru překvapivě přebruslil obranu tvrdý bojovník Ondřej. Svůj únik zakončil přízemní ranou těsně vedle tyče.
20:00
Liberečtí se na dvoubrankové vedení ani příliš nenadřeli. Kladno odehrálo hroznou třetinu, v níž si nevytvořilo ani šanci a většinu času strávilo na vlastním polovině při bránění soupeřových ataků.
20:01
20:19
Hunkes rozehrál akci, na jejímž konci tečoval kotouč proti směru pohybu Faltra. Puk ale doklouzal mimo tyče.
21:12
Treille se dral před Pince za nahozeným pukem. Obránci ho však včas zastavili, navíc si brankář pohlídal skákavý kotouč.
21:40
Podkonický z křídla hledal najetého Vantucha, který v objetí kladenského strážce směroval kotouč do sítě. Falter kotouč vyrazil.
22:34
Čakajík se po příhře Plodka ocitl v nadějné pozici, proti jeho ráně vystřelil beton Faltra.
23:23
Brankář Pinc předvedl své umění hry s hokejkou a při střídání Kladna rozehrál liberecký útok. Kladenská formace se na poslední chvíli vrátila.
24:18
Vyloučen hráč Růžička (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Liberečtí hokejisté si předávali kotouč za brankou a Růžička jejich kombinaci nedovoleně zastavil.
24:45
Vyloučen hráč Patera (Kladno), 2 min. za hákování
Kladno bude hrát ve třech! Kapitán Patera při pokusu o útok zbytečně fauloval v útočné třetině.
25:11
Čakajík si na modré vyměnil místo s Hunkesem, převzal kotouč a ostře vypálil. Falter předvedl povedený zákrok vyrážečkou.
25:27
Kladno se osvobodilo z libereckého sevření. Bude se vhazovat ve střední třetině.
25:54
Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Hořava M.
Stav zápasu Liberec - Kladno 3:0

Liberečtí vylepšenou přesilovku využili. Podruhé rozehráli stejnou kombinaci se zakončením ze zadní linie. Přihrávka zpoza branky našla na modré Nedvěda, jeho první pokus ještě Falter vyrazil, na dorážku už ale nestačil.
26:45
Kladno další úsek v oslabení zvládlo. Patera už naskočil na led. Především ale kvůli jeho netaktickému faulu hosté potřetí inkasovali a ještě zmenšili své naděje v utkání.
27:31
Ojedinělá šance Kladna. Bicek po nabídce Kuchlera mířil o kousek nad břevno.
27:46
Vyloučen hráč Špaček (Liberec), 2 min. za podražení
28:41
Liberec dvakrát vyhodil, poté kladenskou ofenzivu zastavil ofsajd. Pinc zatím v oslabení bez starostí.
29:05
Bílek (Kladno) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kalla
Stav zápasu Liberec - Kladno 3:1

Kladno se přeci jen dočkalo. Kotouč po Kallově ráně zmizel ve Výtiskově výstroji. Po chvíli bádání jeho spoluhráčů i soupeřů vypadl přímo před Vítězslava Bílka, jenž pouze doklepl do prázdné brány.
29:53
Vyloučen hráč Hunkes (Liberec), 2 min. za krosček
Hunkes krosčekoval Eberleho. Další přesilovka pro hosty.
30:11
Na tribunách panuje nespokojenost. V jasně rozehraném utkání se Kladno vrátilo do hry. Vstřelilo branku a nyní kombinuje v druhé početní výhodě v krátké době za sebou.
31:01
Vak osvobodil domácí hokejisty. Kladno ještě v přesilovce nevystřelilo.
31:30
A teď si na střelu netroufl ani Kuchler. I přesto, že Pinc se rozhozený vracel na brankovou čáru, zkoušel kladenský útočník nalézt spoluhráče před prázdnou brankou. Liberečtí kotouč zachytili.
31:53
Liberec v plném počtu.
32:11
Vyloučen hráč Procházka (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
32:32
Dušek selhal v obrovské příležitosti! Kladenští se bezhlavě pustili do útoku, ztratili kotouč a Víšek přiklepl puk na střed úplně volnému Duškovi. Ten hledal skulinu mezi betony, Falter tam ale žádnou neměl.
32:33
Vyloučen hráč Růžička (Kladno), 2 min. za zdržování hry
Kladno bude hrát opět ve třech. Růžička vyhodil kotouč z vlastního pásma do hlediště.
33:10
Na rozdíl od minulé zdvojené přesilovky ale liberečtí hokejisté hrají bez pohybu. Kombinují kolem připravené trojice, Vakovi se několikrát nepovedlo vystřelit.
33:50
Vak tvrdou ranou položil Faltra na led. Trefil ho přímo do masky.
34:05
Falter ale žádný otřes neutrpěl. Po chvíli pokryl Hunkesovo nahození, i následné dorážky domácích útočníků.
34:33
A Kladno dlouhé oslabení ve třech přežilo.
34:59
Treiile se objevil ve dvou výborných příležitostech před Pincem. Nejprve zvedal puk bekhendem, po chvíli mu kotouč přilétl na forhend. Pinc oba poksy vyrazil.
35:40
Látalova rána z pravého křídla letěla hodně mimo. Pinc ji pouze ve stoje kontroloval.
36:24
Klimenta z křídla najížděl sám na Faltra. Kladenský gólman ale přirazil betony k sobě a kotouč za záda nepropustil.
36:47
Kudrna riskantním pasem rozehrál akci, která skončila přečíslením kladenské obrany. Falter se nakonec muse natahovat po Vakově pokusu, puk ale letěl vedle.
37:00
Kuchler (Kladno) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Patera
Stav zápasu Liberec - Kladno 3:2

Nenápadná útočná akce a Kladno se přiblížilo na dostřel! Kuchler vjel do do hloubi útočné třetiny a švihem trefil růžek Pincovy branky.
37:38
Vyloučen hráč Piskáček (Kladno), 2 min. za hákování
37:50
Kudrna neohroženě dorážel na brankovišti, Falter si poradil.
38:36
Liberci to nejde. Lehkost s úvodní třetiny zmizela a zaplněné tribuny sledují pouze křečovité kombinace.
39:30
Liberečtí za jednu přesilovku promarnili více šancí než za celou třetinu! Dvě Klimentovy rány i Podkonického bekhendový pokus mířily do odkryté branky, pokaždé ale prolétly pouze kolem.
40:00
Kladno se ve druhé třetině vrátilo do hry o body. Liberečtí se přestali tlačit do útoku a soupeř dvakrát udeřil. V přesilovce šťastně snižoval Bílek, na jednogólový deficit stáhl skóre Kuchler. Pod Ještědem se ještě ve třetí třetině uskuteční tuhá bitva.
40:01
40:21
Dušek (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Kudrna a Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Kladno 4:2

Nádherná souhra první liberecké letky končí čtvrtou brankou. Domácí hokejisté křižovali útočným pásmem, předávali si kotouč přesnými pasy, až se ve středu třetiny uvolnil Dušek. Trefil přesně pod víko a hned v úvodu třetí části uklidnil svůj celek.
41:16
Kalla se svou odpovědí nenaložil dobře. Kotouč se proplížil vedle tyče.
42:21
Souboje u mantinelu v liberecké třetině. Ani jeden tým nemůže rozehrát kloudnou kombinaci.
43:17
Bicek na sebe přivolal zlobu tribun. V šanci sekl kapitána Nedvěda, který upadl a narazil do mantinelu. Chvíli se nezvedal, ale nakonec odjel v pořádku na střídačku.
43:44
Po Podkonického střele se puk odrazil na volej Hořavovi. Ten napřáhl, ale střelu mezi tři tyče nevměstnal.
44:10
K dalšímu odrazu se probojoval Podkonický. Také se mu však nepovedlo zamířit přesně.
45:17
Kladno se už ubránilo. Přečkalo i nápor Duška s Víškem.
45:58
Ondřej vystřelil do útoku ve dvojici s Plodkem. Křižnou ránou netrefil branku.
46:17
Dvě povedené střely Tomana. Pinc na obě dobře viděl a schoval je do rukavice.
46:28
Knotek proskočil mezi beky do šance. Pinc si proti němu vyjel a mladý útočník už neměl kam střílet.
47:10
Spolupráce P+P. I když bez Matina Procházky. Nahradil ho jeho jmenovec Libor, jehož střelu tečoval Patera těsně mimo.
48:32
Zmatky v kladenské obraně. Hostům se nedařilo kotouč přesunout z vlastního pásma, ujmul se ho tak Kudrna. Mířil na protější tyč a netrefil.
49:40
Kotrla zneklidňoval libereckou defenzivu kličkami za Pincovou branku. Domácí kotouč raději vyhodili na zakázané uvolnění.
50:19
Milan Toman jako obránce zůstal jediný v útoku. Nahodil tak na Pince a šel střídat.
51:10
O puk se hokejisté bijí ve střední třetině. Chvilková odmlka v útočných manévrech.
51:30
Po vhazování napravili útočníkům reputaci Víšek se Špačkem. Ujeli do přečíslení, ale jediný kladenský bek vystihl jejich kombinaci.
52:39
Obrovská chyba zkušeného beka Tomana! Vak mu v mezikruží sebral kotouč a mířil sám na Faltra. Ten ale jeho kličku vystihl.
52:57
Vyloučen hráč Podkonický (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Jedna z posledních šancí Kladna na změnu osudu dnešního duelu. Dvouminutová přesilovka.
53:24
Kladno neudrželo modrou čáru. Liberec zatím v oslabení snadno brání.
54:12
Toman se teď ale předvedl v příznivějším světle. Perfektním pasem naservíroval kotouč Kallovi, jehož Pinc bryskním přesunem vychytal. A následně zlikvidoval i dorážku Treilleho.
54:20
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Derner ale v nebezpečí fauloval a Liberec se bude bránit ve třech.
54:36
Tomanův pokus od modré zastavil Pinc.
54:37
Drtina ihned po vhazování sjel do středu hřiště a pálil. Pinc si vyjel a puk schoval v náručí.
55:02
Patera úplně sám na brankovišti minul branku! Pinc se nemohl stihnout přesunout.
55:29
Domácí už brání ve čtyřech. Jen se štěstím ale po několika kladenských tutovkách neinkasovali.
55:59
Kladno se usadilo v nevýhodné pozici za brankou Pince. Liberečtí ukořistil puk a vyhodili.
56:20
Liberec už hraje v plném počtu a směřuje za vítězstvím.
56:59
Nedvěd ztratil puk do brejku zamířil Kuchler. Pinc si počkal na jeho střelu a vyrazil ji.
57:40
Liberec ovládá střední pásmo, Kladnu se nedaří probjovat se k Pincovi.
58:09
A Středočeši už nevědí kudy. Teď zahráli na zakázané uvolnění.
58:20
Kladno ještě nevylovilo puk z vlastní třetiny. Liberec bez starostí míří za třemi body.
58:37
Eberle nakonec vybojoval útočné pásmo. Kladno odvolává brankáře a bude hrát v šesti.