Hezký večer, vítejte u sledování on-line přenosu z prvního utkání české reprezentace na hokejovém mistrovství světa v Bratislavě. Kouč Alois Hadamczik dnes může využít dva brankáře, šest obránců a dvanáct útočníků. Lotyšský výběr je z velké části tvořen hráči Dinama Riga.
Češi oblékli červené dresy, Lotyši budou hrát v bílo-fialové kombinaci.
0:01

Rozhodčí: Lärking (SWE), Persson (SWE) - Carnathan (USA), Hollenstein (AUS)
Počet diváků: 9 219

0:20
Červenka zavezl puk do útočného pásma, chtěl přihrát před branku, ale kotouč neprošel.
0:45
Kotouč zmizel na tribuně.
1:20
Češi rozehráli za vlastní brankou, do útočného pásma se dostal Marek, ale branku Lotyšska neohrozil.
2:00
Krajíčkovu střelu Masalskis vyrazil levým betonem.
2:30
Lotyši nahodili puk za branku Pavelce, ale dál o něj nebojovali.
3:00
Velká šance Jágra! Ten byl sám před brankou po přihrávce Židlického, ale blafák do bekhendu mu nevyšel.
5:26
Zblokované nahození Lotyšů a puk končí v ochranné síti za brankou Pavelce.
5:59
Darzinš přihrál mezi kruhy nepřesně.
6:13
Michálek je na ledě, Češi zvládli krátké oslabení bez problémů.
6:57
Zakázané uvolnění Čechů.
7:20
Lotyš Kulda střílel od modré nepřesně.
8:11
Menší závar před Pavelcem vyřešili Židlický s Čáslavou.
8:46
Martínek střílel od modré, Masalskis vyrazil puk betonem před sebe, ale Rolinek se k dorážce nedostal.
9:04
Darzinš (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Redlihs
Stav zápasu Česko - Lotyšsko 0:1

Lauris Darzinš dostal přihrávku mezi obránce a z prostoru před brankou se trefil pod rameno Pavelce.
9:39
Vyloučen hráč Rekis (Lotyšsko), 2 min. za držení hole
11:30
Všechny pokusy Eliáše zblízka Masalskis pokryl.
11:39
Vyloučený Rekis je na ledě.
13:00
Jágr si vybruslil na hranici levého kruhu, střílel švihem, ale žádný z jeho spoluhráčů se k odraženému puku nedostal.
14:05
Cipulis se dostal s pukem do útočného pásma. První jeho střelu Pavelec vyrazil, dorážka šla mimo.
14:05
14:40
Hra přerušena. Martínek se zranil při souboji u mantinelu a bude zřejmě odvezen na nosítkách.
14:40
Martínek byl skutečně odvezen na nosítkách a trenéru Hadamczikovi zbývá pro dnešní utkání jen pět obránců.
15:30
Novotnému ve středním pásmu ujel puk a mají ho v moci Lotyši.
16:07
Hubáček se snažil přihrát Frolíkovi, ale záměr nevyšel. Puk má Masalskis.
16:50
Havlát nahodil puk do útočného pásma, ale Češi odcházejí střídat a darují kotouč Lotyšům zdarma.
17:26
Kotouč zmizel v hledišti.
17:47
Rolinek (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Voráček a Škoula
Stav zápasu Česko - Lotyšsko 1:1

Rolinek se dostal k odraženému puku vlastní střely, z hodně ostrého úhlu vrátil kotouč na Masalskise a ten ho překvapivě pustil za svá záda.
18:40
O chvíli později to ze stejného místa zkusil i Červenka, ale neuspěl.
19:45
Kotouč ve středním pásmu.
19:59
Čáslava zajel s pukem za Pavelcovu branku a první třetina končí.
20:00
Čechy v 10. minutě šokoval Lauris Darzinš, který překonal gólmana Pavelce střelou pod rameno. O chvíli později se navíc zranil obránce Martínek, ale částečné uklidnění zařídil v 18. minutě vyrovnávacím gólem kapitán Rolinek.
20:01
20:10
Škoula rozjíždí útok zpoza vlastní branky.
20:30
Jágr byl důrazný při napadání Jekabse Redlihse, získal puk v rohu útočného pásma, ale šance z toho nebyla.
21:21
Bukarts (Lotyšsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Berzinš a Pečura
Stav zápasu Česko - Lotyšsko 1:2

Češi propadli v útočném pásmu, Lotyši se dostali do přečíslení 2 na 1, které zakončil Bukarts do poloprázdné branky.
22:30
Další šance Lotyšů! Vasiljevs byl úplně volný na pravém kruhu, ale jeho střela nebyla přesná.
23:40
Pavelec byl přes minutu bez hokejky, ale Lotyši během té doby nevystřelili.
25:35
Po Židlického střele Lotyši znovu vyhazují.
26:08
Jágr z pravé strany trefil jen boční síť.
26:19
Lotyši už jsou ve čtyřech.
26:42
Už je na ledě i Rekis, Češi dvojnásobnou ani klasickou přesilovku nevyužili.
27:09
Hubáček s Voráčkem dotírali před Masalskisem a vznikla potyčka. Tentokrát rozhodčí zřejmě vylučovat nebudou.
27:09
Vyloučen hráč Hubáček (Česko), 2 min. za držení protihráče
Tak ano. Češi hrají ve čtyřech.
27:30
Češi vyvezli puk mimo obranné pásmo.
28:00
Vasiljevs byl před Pavelcem nepokrytý, ale střela se mu nepovedla.
28:00
28:34
Vyloučen hráč Židlický (Česko), 2 min. za zdržování hry
28:34
Češi jsou ve třech, protože Židlický vyhodil puk mimo ledovou plochu.
29:09
Rachůnek nemá hokejku, ale Češi už hrají aspoň ve čtyřech.
29:30
Rachůnek mohl vystřídat, protože kotouč se dostal do útočného pasma českého týmu.
30:02
V oslabení zahrozil Eliáš. Dostal se i k dorážce, ale Lotyši už jsou zpět nastěhovaní v útočném pásmu.
30:34
Židlický je na ledě a Hadamczikův tým může útočit.
32:02
Eliáš (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Havlát a Michálek
Stav zápasu Česko - Lotyšsko 2:2

A zase gól z téměř nulového úhlu! Eliáš vyčkával za brankou, pak vybruslil a kotouč procpal do sítě střelou mezi rukou a tělem gólmana Masalskise.
32:20
Voráček to zkoušel z pravé strany, ale Masalskis si povyjel z branky a kotouč vyrazil.
33:03
Vyloučen hráč Čáslava (Česko), 2 min. za držení protihráče
33:40
Rolinek obětavě v pádu vyšťouchl kotouč do středního pásma.
34:03
Vyloučen hráč Redlihs (Lotyšsko), 2 min. za nedovolené bránění
34:03
Minutu se bude hrát 4 na 4.
35:03
Češi se drželi v útočném pásmu a teď mají o důvod navíc. Hrají zkrácenou přesilovku.
35:50
Jágr si vybruslil na hranici pravého kruhu a zkusil střelu. Ta neprošla.
36:03
Mikelis Redlihs skáče na led a Lotyšsko je kompletní.
36:45
Právě Mikelis Redlihs se dostal do úniku, ale Pavelec podržel český tým. Neujaly se ani následné dorážky Lotyšů.
37:20
Frolík se protáhl před Masalskise, ale bekhendová střela nebyla prudká.
38:50
Průcha se zpoza branky obtočil před Masalskise, jenže lotyšský brankář byl pozorný.
39:10
Příležitost Jágra! Číslo 68 dostalo přihrávku před branku, ale střela zamířila jen do Masalskise.
39:56
Lotyšský brankář má i další pokusy Marka, který měl dostatek prostoru na přípravu svých ran.
40:00
Také ve druhé třetině skórovali jako první Lotyši, hned po minutě a 21 vteřinách zakončil přečíslení 2 na 1 Bukarts. Eliáš vyrovnal ve 33. minutě podobně jako v úvodní dvacetiminutovce Rolinek. Vystřelil z téměř nulového úhlu a kotouč znovu propadl do branky.
40:01
40:01
Vyloučen hráč Marek (Česko), 2 min. za hrubost
40:01
Vyloučen hráč Rekis (Lotyšsko), 2 min. za hrubost
Rozhodčí rozdali tresty za závěr druhé třetiny a hraje se 4 na 4.
41:01
Škoula se uvolnil na levé straně, ale do střely mu vložil hůl jeden z Lotyšů.
41:15
Havlát (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Eliáš
Stav zápasu Česko - Lotyšsko 3:2

Lotyši zaspali, Eliáš přenechal puk Havlátovi, ten švihem vypálil z hranice levého kruhu a trefil se přesně do horního rohu branky Masalskise.
41:59
Z podobných míst pálil i Hubáček, ale nebyl tak přesný jako Havlát a Masalskis vyrazil puk.
43:10
Škoula zavezl puk do útočného pásma, pak ho posunul za branku, ale tam už ho převzali Lotyši.
43:55
Eliáš se dostal do sóla, ale v rozhodující chvíli mu sklouzl puk z čepele. Smůla.
44:58
Zakázané uvolnění Lotyšska.
45:08
Vyloučen hráč Pujacs (Lotyšsko), 2 min. za podražení
46:00
Sotnieks se dostal ke střele v oslabení. Z pravé strany minul.
46:15
Vyloučen hráč Sotnieks (Lotyšsko), 2 min. za hru vysokou holí
Češi budou hrát přesilovku 5 na 3, Lotyšsko si před dvojnásobným oslabením vzalo oddechový čas.
46:25
Lotyši vyhazují k Pavelcovi.
47:08
Čechům dvojnásobná přesilovka nevyšla, Lotyšsko je ve čtyřech.
48:01
Cipulis vyhazuje za branku Pavelce.
48:15
Už je na ledě i vyloučený Sotnieks a Lotyši jsou kompletní.
48:30
Češi měli štěstí! Pavelce zachránila tyčka.
50:16
Michálek nestihl puk v útočném pásmu a je pískáno zakázané uvolnění.
50:28
Střelu Jekabse Redlihse ukryl Pavelec do lapačky.
50:54
Džerinš střílel z hranice levého kruhu, ale Pavelec měl dobrý výhled a kotouč vyrazil betonem.
51:50
Červenka přihrával před Masalskise, ale tam nikdo kotouč netečoval.
52:40
Michálek se dostal do nájezdu, zakončoval v pádu bekhendem, ale místo puku skončil v bráně sám český útočník.
53:35
Eliáš měl na levé straně prostor, protihráče se chtěl zbavit stahovačkou, jenže ta mu nevyšla.
54:01
Rolinek si z úhlu najel před Masalskise, ale trefil jen gólmanovu masku.
55:00
Cibulskis je s kotoučem za vlastní brankou.
55:50
Červenkovu střelu od pravého kruhu zblokoval jeden z lotyšských obránců.
56:30
Dlouho zašlápnutý kotouč u střídaček sice vyšťouchali Lotyši, ale k ohrožení branky Pavelce se nedostali.
58:03
Průcha vyhodil puk na střídačku, ale jen ze středního pásma, takže ho žádný trest nečeká.
58:11
Červenka (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Česko - Lotyšsko 4:2

Nejspíš je rozhodnuto. Krisjanis Redlihs zapomněl kotouč za sebou ve středním pásmu, převzal ho Červenka a přesnou střelou zvyšuje na 4:2.
59:20
Novotný si vybruslil před Masalskise, ale volné místo netrefil.
Češi vstoupili do mistrovství světa výhrou, ale hodně vydřenou. Lotyšsko dvakrát vedlo a tým Aloise Hadamczika odskočil až ve třetí třetině díky trefám Havláta a Červenky.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Lauris Darzinš a Ondřej Pavelec.