Příjemný čtvrteční podvečer u sledování on-line přenosu z duelu osmifinálové skupiny E mezi Ruskem a Dánskem.
Rusové hned na úvod šampionátu překvapivě podlehli Němcům 0:2. V dalším průběhu základní skupiny už si však žádné další zaváhání nepřipsali - porazili Slovinsko 6:4 a Slovensko 4:3. Do osmifinále tak postoupili se třemi body za výhru nad Slováky.
Dánové postoupili díky úspěšným nájezdům v duelu proti Lotyšsku. Oba týmy totiž prohrály zápasy s Českem i Finskem, a tak rozhodoval vzájemný duel. Klíčová byla čtvrtá série nájezdů, v níž se trefil Mads Christensen.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Persson (SWE) - Carnathan (USA), Tillerkvist (SWE)
Počet diváků: 9 204

Dánové tak vyhráli 3:2 po nájezdech, získali o bod víc než Lotyšsko a především postoupili do osmifinále.
Právě Christensen je se třemi góly nejproduktivnějším hráčem Dánů. Na ruské straně vyčnívá s pěti asistencemi Ilja Kovalčuk.
0:01
0:03
Úvodní buly vyhrál Zinovjev.
0:48
Ofsajd Rusů.
1:07
Nabokov poprvé zasahuje. V jeho lapačce skončil pokus Dreslera z levé strany.
1:07
Vyloučen hráč Degn (Dánsko), 2 min. za hru vysokou holí
Degn to přehnal s důrazem.
2:07
Rusové se zatím nemohou usadit v útočném pásmu a minuta přesilovky už je pryč.
2:56
Konečně si Rusové vytvořili tlak, z levé strany střílel Kovalčuk, jenže minul.
4:02
Arťuchin střílel z ostrého úhlu z levé strany a gólman Andresen neměl problém.
4:56
Vyloučen hráč Jensen 41 (Dánsko), 2 min. za podražení
5:41
Hra přerušena, kotouč zmizel z ledové plochy.
6:02
Kovalčuk v rohu útočného pásma nezpracoval prudkou přihrávku a Dánové vyhazují.
6:48
Radulov vyzval ke střele Kovalčuka, ale druhý jmenovaný z levého kruhu těsně minul.
6:56
Dánové jsou v pěti.
8:12
Tarasenko dostal přihrávku před branku, ale kotouč skákal a ruský útočník ho nedokázal trefit.
9:26
Zinovjev (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Nikulin a Kajgorodov
Stav zápasu Rusko - Dánsko 1:0

Nikulin měl spostu volného prostoru před brankou, rozhýbal Andresena, ten ještě vyrazil kotouč, ale Zinovjev už dorážel do úplně prázdné branky.
11:12
Hardt (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Starkov
Stav zápasu Rusko - Dánsko 1:1

O gól na 1:1 se výrazně přičinil Dán s ruskými kořeny. Starkov si z pravé strany vybruslil na hranici kruhů a jeho střelu švihem tečoval Hardt.
12:40
Už mohli vést Dánové! Mikkel Bödker měl také dost prostoru na pravé straně, pokoušel se o podobný průnik jako Starkov, a svou střelou vystrašil ruského gólmana.
14:11
Rusové si vytvořili tlak, ale Poulsen nahozením ze středního pásma do útočného dává Dánům čas na vystřídání.
15:04
Střelu od modré Andresen dobře viděl, žádný hráč před ním nestál a dánský gólman kotouč vyrazil do rohu.
16:02
Christensen se dostal k úplně volnému kotouči před brankou, ale na poslední chvíli ho vyrušil Zinovjev a střela Dána nebyla gólová.
16:44
Střelu Aťjušova Andresen vyrazil, byť toho nejspíš moc před sebou neviděl.
17:50
Vyloučen hráč Arťuchin (Rusko), 2 min. za napadení
18:24
Rusové vyhazují.
19:01
Zinovjev se dostal v oslabení do úniku, rozhodl se pro střelu, ale netrefil!
19:40
Rusové se znovu osvobozují.
19:46
Bödker (89) (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Hersby
Stav zápasu Rusko - Dánsko 1:2

Dánové využívají přesilovku 14 vteřin před koncem první třetiny. Bödker ustál souboj za brankou, pak dostal spoustu prostoru a Rusové se na něj jen dívali, jak zakončuje blafák.
20:00
Že by bylo zaděláno na další překvapení? Po dvou neproměněných přesilovkách Rusů sice přesto otevřel skóre v polovině třetiny Zinovjev, jenže vzápětí vyrovnal Hardt a krátce před odchodem do šaten posunul Dány do vedení Mikkel Bödker.
20:01
20:51
Kovalčuk pálil švihem z hranice levého kruhu, ale Andresen byl na místě a kotouč udržel.
21:34
Těreščenko dostal přihrávku před branku příliš pozdě a neměl žádný prostor na manévrování a přesnější zakončení.
22:43
Arťuchin podobně jako v první třetině vrazil do brankáře Andersena, tentokrát není vyloučen, ale hra je vykázána do středního pásma.
23:11
Tarasenko z hranice pravého kruhu minul.
24:04
Dánové zakombinovali v útočném pásmu, akci zakončoval Hersby z mezikruží, jenže minul.
24:30
Hned po buly to zkoušel Hardt, Nabokov byl však pozorný a nenechal se překvapit.
25:20
Arťuchin se snažil natlačit před Andresena, ale bekhendový pokus nebyl tak nebezpečný.
26:10
Nahození Starkova od modré zneškodnil Nabokov lapačkou.
26:50
Kombinace Rusů skončila na útočné modré u Zaripova, kterému chyběl k puku krok.
27:51
Rusové sice mají tlak, ale teď se dostal jejich soupeř do nebezpečného přečíslení a Storm ve střelecké pozici zbytečně dlouho držel puk.
28:59
Tarasenko měl puk mezi kruhy na bekhend a nevystřelil.
30:08
Zinovjev (Rusko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Morozov a Zaripov
Stav zápasu Rusko - Dánsko 2:2

Rychlý brejk Rusů zakončuje Zinovjev gólem na 2:2, když dostal perfektní přihrávku před branku od Morozova.
31:03
Nahození Radulova ze středního pásma Andersen vyrazil betonem do rohu.
31:50
Arťuchin se natlačil před branku, ale byl přece jen tísněný a na přesnou střelu už neměl dost prostoru. Minul.
32:40
Tarasenko se dlouho motal s pukem v útočném pásmu kolem branky. Nakonec chtěl přihrát na modrou, jenže pas byl nepřesný.
33:50
Chvíle klidu pro Dány. Jsou v útočném pásmu.
34:18
Zinovjev (Rusko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Zaripov a Morozov
Stav zápasu Rusko - Dánsko 3:2

Rusové otáčejí skóre a Zinovjev završuje hattrick. Před brankou zůstal úplně volný kotouč a ruský útočník ho švihem poslal za Andersena.
35:40
Afinogenov byl volný na levé straně útočného pásma, hned střílel, ale dánský brankář udržel puk ve výzbroji.
35:50
Kajgorodov získal odražený puk na modré, nic nevymýšlel, vystřelil a Andersen zasáhl.
37:03
Ze stejných míst střílel i Jemelin, ale nikdo z Rusů puk netečoval.
37:52
Morozov střílel z pravé strany z hodně ostrého úhlu a neuspěl.
38:28
Vyloučen hráč Aťjušov (Rusko), 2 min. za podražení
39:10
Christensen si vybruslil mezi kruhy a následně minul.
40:00
Rusové byli ve druhé třetině jednoznačně lepší a díky Zinovjevovi vedou 3:2. Ruský útočník už má na kontě hattrick.
40:01
40:28
Rusové jsou kompletní, Aťjušov vyjíždí z trestné lavice.
41:00
Morozov dlouho čekal na přihrávku volný na útočné modré, ale Bělov si ho nevšiml.
41:54
Radulov se na útočné modré zbavil protivníka, pak posílal kotouč před branku, ale nikdo z Rusů se k němu nedostal.
42:42
Vyloučen hráč Hersby (Dánsko), 2 min. za držení protihráče
42:50
Zinovjev se hned na začátku přesilovky pokoušel o čtvrtý gól, ale z ostrého úhlu Andersena nepřekonal.
43:45
Hardt vyhazuje.
44:42
Hersby je na ledě a Dánové v pěti.
45:01
Nahození Radulova od útočné modré nebylo nebezpečné.
45:21
Arťuchin (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kornějev a Kalinin
Stav zápasu Rusko - Dánsko 4:2

Uklidňující gól pro Rusy. Arťuchin nejdříve stínil přes Andersenem, a když kotouč zůstal na brankovišti, ruský útočník ho díky své dlouhé hokejce dorazil.
46:15
Střelu Morozova z levého kruhu Andersen ukryl do lapačky.
46:47
Rusové rozjíždějí další akci za vlastní brankou.
47:00
Dánsko vyhazuje na zakázané uvolnění. Jeho hráči jsou fyzicky zničení.
48:27
Hardt (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Starkov
Stav zápasu Rusko - Dánsko 4:3

Ovšem evidentně se ještě nechtějí vzdát! Starkov přihrál skrz brankoviště Hardtovi a ten překonal přesouvajícího se Nabokova.
49:11
Afinogenov kličkoval v útočném pásmu příliš dlouho a nakonec o puk přišel.
49:20
Nabokov se zranil při zákroku proti akci Dánů, která předcházela třetímu gólu a musí střídat. Do hry jde Barulin.
50:20
Barulin poprvé zasahoval vyrážečkou po střele z pravé strany.
51:01
Radulov si vyměnil puk s Kalininem a zakončoval těsně mimo.
51:40
Kuljomin z levé strany najížděl na Andersena, ale byl křížen obráncem a nemohl jít do blafáku.
53:20
Ovšem i přesto Dánové jednoznačně ožili a tlačí se za vyrovnávacím gólem.
54:01
Afinogenov prokličkoval před branku, ale nakonec vůbec nezakončil a Andersenovu svatyni se snažil ještě objet.
54:30
Starkov rozehrává za dánskou brankou.
54:45
Útočník Jesper Jensen napřáhl na levé straně a Barulin vyrazil kotouč ramenem.
55:51
Radulov s Kovalčukem se dostali do akce 2 na 2, ale nezakončili ji.
56:30
Kalininova střela od modré byla zbytečná, protože Arťuchin stál v brankovišti a Rusové jsou vykázani z útočného pásma.
57:01
Kuljomin byl sám před Andersenem, mohl posunout Rusy ještě blíž k výhře, jenže ve stoprocentní šanci selhal.
57:01
Dánsko si bere oddechový čas.
57:01
57:01
A Dánové budou hrát v šesti bez brankáře!
57:58
Dánové si vytvořili tlak, na jehož konci si Barulin připsal snadný zákrok. Kotouč k němu doklouzal zpoza branky.
58:30
Střela Starkova z mezikruží neprošla k ruské brance.
59:00
Zbývá minuta a puk je ve středním pásmu. Mají ho Dánové.
V závěrečném náporu Christensen z pravé strany netrefil a Rusové vítězí.
Vítězství favorita se však nerodilo vůbec lehce! Dánové po první třetině vedli 2:1, a Rusové neměli klid, ani když v dalším průběhu otočili na 4:2. Ve 49. minutě totiž vstřelil kontaktní gól Hardt a Dánové od té chvíle toužili po vyrovnání.
Nejlepšími hráči vyhlášeni Starkov (Dánsko) a Zinovjev (Rusko).