Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý den, vítejte u sledování podrobné reportáže z druhého pražského derby této sezony. Sparťanská hala se zatím slušně plní, mohla by tu být dobrá atmosféra. Doufejme, že budou padat i góly...
0:01
Utkání začalo.
0:09
Vyloučen hráč Jánský (Sparta), 2 min. za podražení
Začíná se zostra, Jánský atakoval brankáře Kopřivu tak, až mu spadla helma.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Kalivoda (CZE), Jeřábek (CZE) - Kajínek (CZE), Podrazil (CZE)
Počet diváků: 10 840

1:06
První minutu sparťané vyhazovali puky z pásma, soupeře do šance nepustili. Obránce Kočí si pak zjednal respekt před bránou a kotel domácích fanoušků skanduje jeho jméno.
1:23
Teď zase vyvolávají jeho kolegu Hanzlíka, který zůstal na kruhu ležet a na střídačku musí v doprovodu maséra, lékaře a beka Philippa.
1:23
Hanzlík odkulhal přímo do kabiny.
1:23
Údržbáři z ledu, kde ležel sparťanský obránce, odstraňují zřejmě krvavé stopy, proto se nehrálo dlouho.
2:09
Sparta je kompletní, v závěru početní výhody vystřelil obránce Roth. Brankář Pöpperle jeho střelu pokryl.
2:40
Vypadá to, že sparťanský obránce Hanzlík pojede do nemocnice. Do útrob haly totiž zamířili také zdravotníci. Domácí fanoušci paradoxně po dalším ostrém zákroku Sparty volají: "Musí je to bolet!"
3:20
Slávista Jelínek vyhrál buly, puk poskakoval v prostoru mezi kruhy, Jelínek ho nedokázal zpracovat a případně vystřelit.
4:50
Kočího střelu slávistický gólman Kopřiva vyrazil před sebe, dojíždějící útočník Treille puk minul. Navíc upadl.
5:09
Sparťané si přihráli rukou.
5:32
Rothovu střelu ze středního pásma v pohodě sebral lapačkou brankář Pöpperle. Za jeho brankou se pak znovu vytvořil chumel hráčů, kteří si vyříkávali předchozí spory. Od začátku se na ledě takzvaně jiskří.
6:10
Obránce Krstev zavezl puk do pásma, přiťukl na pravou stranu útončikovi Tonovi. Ten vypálil ostře, puk těsně minul horní roh Kopřivovy brány.
6:50
Emoce jsou i v hledišti - sparťané oplácejí slávistům loňské posměšky, když vytáhli transparetnt s nápisem: "Vaše bída, naše radost!" Kotel hostů odpověděl: "My jsme Slavie, vy nejste nic!" Pak se ozval silný pískot ze všech tribun.
8:00
Mezitím měli menší tlak domácí, ale střely od modré čáry se neujaly. Vyrážel je brankář Kopřiva.
8:28
Vyloučen hráč Šulc (Slavia), 2 min. za sekání
9:15
I Sparta měla problémy se zprvu usadit v útočném pásmu. Vypálil z voleje od modré Sersen. Kopřiva má puk v náruči.
10:09
Z podobného místa vystřelil obránce Philipp, Kopřiva vykopl jeho ránu betonem do ochranné sítě.
10:35
Slavia už je kompletní, hezky to ale zkoušeli sparťanští cizinci. Foster od mantinelu "centroval" do brankoviště, kde se pokoušel tečovat Treille. Puk skončil mezi diváky.
11:29
Zakázané uvolnění Sparty.
11:34
Hosté hned po buly vystřelili. Pöpperle chytil puk do lapačky.
12:00
Bezplatnou masáž dostal u zadního mantinelu od slávistického soupeře sparťanský forvard Pacovský. Dala mu zabrat, těžko se zvedal a pomalu odjel na střídačku.
13:14
Vyloučen hráč Broš (Sparta), 2 min. za hákování
14:30
Sparťané se dobře brání, dokonce měli šanci. Bližňák stíhal u pravého mantinelu puk, spolu s ním jel dopředu i Tomáš Rachůnek. Jenže nepřihráli si úplně ideálně, přesto Rachůnek vystřelil těsně mimo.
15:14
Broš je na ledě, slávista Dušek střelou z pravého kruhu trefil Pöpperleho do masky. Nepřerušovalo se.
16:56
Domácí diváci několikrát vstávali ze sedaček, nelíbily se jim ostré zákroky slávistů jako třeba jemné seknutí brankáře Kopřivy do soupeře.
16:56
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2+2 min. za krosček
Rozhodčí nakonec označili za viniká vyostřené atmosféry na ledě slávistu Jelínka.
17:45
Bližňák sám před bránou minul. Sersenovu střelu z volej vykopl Kopřiva. Sparta rivala zatlačila do defenzívy.
19:20
Sparťané stále tlačí, jenže chybí střelba. Jediný pokus vyslal na Kopřivu obránce Philipp, puk prošel po ledě vedle tyče.
20:00
Skončila první třetina.
20:01
Začala druhá třetina.
20:26
Milam (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Jánský a Rachůnek I.
Stav zápasu Sparta - Slavia 1:0

Sparťané rychle využili zbytek přesilovky. Jánský z rohu hřiště přihrál přes pásmo na modrou obránci Milamovi, který bombou z voleje prostřelil Kopřivu. Puk břinkl o tyčku.
22:24
Milam znovu střílel, teď se do rány odvážně položil jeden ze slávistů.
22:45
Vyloučen hráč Pacovský (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
Po přerušení se pak ještě hráči strkali.
24:00
Slávisté vykombinovali šanci pro obránce Šulce. Slávista se opřel do puku na modré čáře, Pöpperle jen vyrazil.
24:45
Sparta je s pěti bruslaři na ledě.
25:10
Foster se pustil středem obrany do odvážného průniku, zakopl ale o modrou čáru.
25:38
Jiří Doležal střílel z levé strany vedle brány, Pöpperle však musel zůstat pozorný. Puk se odrážel od zadního mantinelu zpět do brankoviště. Proto sparťanský gólman raději přikryl kotouč lapačkou.
26:23
Slávista Krenželok od pravého matinelu vystřelil, Pöpperle má puk ve výstroji.
27:17
Treille nahazoval puk z úhlu na Kopřivu, slávistického brankáře tím trochu překvapil. A než se stačil gólman hostů vzpamatovat, narazil do něj další sparťan, natlačený slávistou. Kopřiva zase ukázal tvář, protože přišel o masku.
28:04
Slávistická rozehrávka skončila zakázaným uvolněním.
28:16
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Husák (Sparta) za hákování
28:16
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Kalus (Slavia) neproměnil
Slávista nejprve naznačil střelu, pak se zdálo, že jede dozadu. Tak či onak Pöpperleho nevybruslil, sparťanský gólman vykopl lehkou střelu betonem.
28:48
Jánský střílel z pravé strany, Kopřiva udržel puk. Dojíždějící obránce Krstev mu udeřil hokejkou do lapačky, spustil tím další strkanici.
30:00
Sparťan Treille "florbalově" výhozem o mantinel založil protiútok svého týmu. Fosterovi ale utekl puk, takže z akce nebylo nic.
30:45
Další rychlý kontr domácích. Vedl ho Žálčík po pravém křídle. Jeho střela po ledě nadělala starosti Kopřivovi, slávistický gólman ji posunul betonem za bránu.
31:49
Kanaďan Sim zkoušel z otočky překvapit Pöpperleho. Sparťanský gólman nadvakrát neposedný puk zkrotil v rukavici.
32:10
Slávista Svoboda se napřáhl holí, jenže střelu mu překazil Jánský. Přiblížil se nenápadně zezadu a puk mu prostě sebral.
33:00
Pražská derby bývají také přehlídkou choreografie skalních fanoušků obou týmů. Dnes se činí domácí, vytáhli obrázek zvracejícího hokejisty s nápisem: "Menu IV. cenové skupiny: Natvrdlá Kůrka se zvadlou Kopřivou."
34:45
A mohli si zakřičet podruhé gól... Mladík Žálčík dvakrát provětral obranu Slavie, dostal až před brankoviště, dvakrát však těsně minul Kopřivovu bránu.
36:09
Vyloučen hráč Husák (Sparta), 2 min. za hákování
36:24
Vondrkova dobrá rána prosvištěla vedle tyčky a zaduněla o zadní mantinel.
36:50
Obránce Kadlec zase schoval střelu za hráče před bránou a gólman Pöpperle toho moc neviděl. Puk teď proletěl kolem druhé tyče.
37:09
Vyloučen hráč Svoboda T. (Slavia), 2 min. za sekání
38:09
Začíná poloviční přesilovka Sparty.
39:01
Spartu rozhodčí vykázali pro postavení útočícího hráče v brankovišti z pásma. Předtím tam měl dvě střely od modré obránce Sersen. Byly to ale spíš nabídky na teč, které zůstaly nevyslyšeny.
39:09
Už i Slavie je kompletní.
39:46
Sparťanská rozehrávka projela přes všechny čáry, takže se bude ještě vhazovat před Pöpperlem.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:01
Začala třetí třetina.
40:46
Zakázané uvolnění Sparty.
42:10
Sparťanský útočník Tenkrát ukázal, že je nejen dobrý bruslař a šikovný hokejista, ale také tvrdý hráč. Na mantinel naremploval rozehrávajícího slávistu.
45:00
Teď je takzvané hokejové mezidobí. Hraje se bez šancí, oba týmy hlídají pozorně modrou čáru, na níž vytvořili neprostupný val.
45:30
"Nový věk" mohl nastat po nenápadné akci. Slávista střílel, puk se od hokejky sparťana odrazil do vzduchu a snášel se na Pöpperleho. Brankář krkolomně odehrál kotouč vyrážečkou za bránu.
47:03
Za bránou Slavie upadl jeden ze sparťanských útočníků, pak slávisté vyhodili puk na tribunu. Rozhodčí ukázal, že to bylo s tečí o mantinel. Oba verdikty se moc nelíbí divákům.
48:56
Sparta napadala rozehrávku soupeře hodně vysoko, využil toho Dušek. Slávistický útončík měl dost prostoru, kousek za modrou vystřelil. Trefil se do Pöpperleho helmy.
50:00
Dlouhou přihrávku zpracoval sparťan Pacovský, ale nezakončil. Tísnil ho totiž obránce Krejčík, Pacovský pak upadl a stáhl sebou i slávistu. Střídačka hostů chtěla trest.
50:22
Vyloučen hráč Broš (Sparta), 2 min. za sekání
51:22
Slavia zatím vůbec nic nevymyslela. Zaplněná hala tleská dobrému oslabení domácích.
52:22
Sparta už je kompletní. Ale jen co utichl aplaus, zjevil se před Pöpperlem slávista Vondrka. Měl před sebou odkrytou bránu, ale netrefil se do puku.
54:20
Žálčík vybojoval puk, přiťukl ho Sersenovi, který pálil. Kopřiva vyrazil. Dramatický závěr sleduje nejvyšší návštěva sezony - 10 840 diváků.
55:10
Tomáš Rachůnek bleskově vybruslil zpoza brány, prosmýkl se kolem beků a zakončil. Kopřiva byl na zemi včas a jeho střelu pokryl. Rachůnek po pádu podrazil slávistů. Rozhodčí nevylučuje.
57:00
Kalus přihrával bekhendem před bránu, Vondrku ubránili sparťané.
57:30
Něco podobného zkoušel na druhé straně sparťan Ton poté, co si dojel puk, který mu utekl při protiútoku. Kopřiva však brankoviště pohlídal.
58:24
Krenželok (Slavia) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Sim
Stav zápasu Sparta - Slavia 1:1

Slavia vyrovnala. Sim za bránou obral o puk soupeře, bekhendem přiťukl Krenželokovi. Útočník hostů byl úplně sám a jen doklepl puk do prázdné brány.
59:07
Vyloučen hráč Foster (Sparta), 2 min. za hrubost
59:07
Vyloučen hráč Krejčík (Slavia), 2 min. za hrubost
60:00
Skončila třetí třetina.
Také druhé derby v sezoně se bude prodlužovat. Oproti prvnímu zápasu alespoň padaly góly, i když byly jen dva.
60:01
Začalo prodloužení.
61:04
Krenželok zkoušel šikovně tečovat ze vzduchu Kubošovu střelu od modré. Pöpperle chytil puk do náruče.
62:26
Rozhodčí se teď radí, jestli vyloučit slávistického hráče za vyhození puku mimo hřiště. Nakonec rozhodli k nelibosti sparťanů, že kotouč zavadil o plexisklo.
62:30
Sparťanský kapitán Broš to vzal na sebe. V útočném pásmu udělal velký oblouk a z kruhu vypálil těsně nad bránu. Puk vracející se zpět ve vzduchu ještě tečoval Ivan Rachůnek. Ale také minul.
62:46
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Sparťanský kouč Jandač si vzal oddechový čas.
63:00
Sparta hraje s jediným bekem, slávisté vyhazují.
63:21
V pozici falešného obránce je Ton, jeho střela se odrazila od mantinelu na zadní síťku Kopřivovy brány.
63:34
Teď zase pálil opravdový bek Sersen - s podobným výsledkem: puk šel od hrazení tentokrát zpět do brankoviště mimo dosah domácích.
63:47
I trenér Slavie Vladimír Růžička si bere time out. V jeho případě jde spíš o to, aby nechal hráčům na oslabení trochu odpočinku. Sparta bude hrát ještě minutu v početní výhodě.
64:14
Sersenovu střelu Kopřiva betonem vykopl před sebe, obránci zachytili dorážející sparťany a pak vyhodili puk.
64:55
Sparťané přesilovku nevyužili. Milamovi se rána nepovedla.
65:00
Skončilo prodloužení.
Začaly samostatné nájezdy.
1:0
Broš (Sparta) nájezd proměnil (9 gól v sezóně)
Broš vystřelil na lapačku přesně do horního rohu.
1:0
Roth (Slavia) nájezd neproměnil
Střílel mezi nohy.
1:0
Ton (Sparta) nájezd neproměnil
Nic moc nevymyslel.
1:0
Vondrka (Slavia) nájezd neproměnil
Trefil lapačku.
1:0
Jánský (Sparta) nájezd neproměnil
1:0
Sim (Slavia) nájezd neproměnil
Sparta zvítězila na penalty a pomstila se tak za podobnou porážku v prvním derby.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

1. 2. 2015 15:00Slavia–Sparta 4:9
26. 12. 2014 18:20Sparta–Slavia 3:0
2. 11. 2014 17:00Sparta–Slavia 0:1
21. 9. 2014 18:20Slavia–Sparta 2:5
2. 3. 2014 15:00Slavia–Sparta 3:2
10. 1. 2014 18:20Sparta–Slavia 4:2
24. 11. 2013 17:10Sparta–Slavia 3:0
11. 10. 2013 18:15Slavia–Sparta 0:6
15. 2. 2013 18:30Sparta–Slavia 2:3
30. 12. 2012 15:30Slavia–Sparta 4:3
18. 11. 2012 17:00Sparta–Slavia 2:4
4. 10. 2012 18:15Slavia–Sparta 3:2
26. 2. 2012 18:10Sparta–Slavia 2:3
15. 1. 2012 15:00Slavia–Sparta 1:2
29. 11. 2011 18:30Sparta–Slavia 2:1
18. 10. 2011 18:15Slavia–Sparta 1:0
21. 1. 2011 18:10Sparta–Slavia 3:0
10. 12. 2010 18:15Slavia–Sparta 3:2
31. 10. 2010 18:10Slavia–Sparta 2:1
23. 9. 2010 18:10Sparta–Slavia 5:3
21. 1. 2010 18:10Sparta–Slavia 4:1
4. 12. 2009 18:15Slavia–Sparta 3:1
18. 10. 2009 18:10Sparta–Slavia 2:3
15. 9. 2009 18:15Slavia–Sparta 4:2
18. 1. 2009 17:00Slavia–Sparta 4:3
8. 12. 2008 18:00Sparta–Slavia 2:3
21. 10. 2008 18:00Sparta–Slavia 5:0
16. 9. 2008 18:00Slavia–Sparta 2:1
12. 5. 2008 0:00Slavia–Sparta 0:1
4. 5. 2008 0:00Sparta–Slavia 4:0

Diskuse

2oz: Sparťani tady dělaj těžký machry ale že byla Sparta v řiti minulou EXTRALIGU tak to už si radši nepamatujou trapáčci :-D musim se vám smát navíc jste s náma prohráli víckrát jak my s váma (8:03)

2oz: Milovník Bzučavky jarovské: jakejch poláků (8:01)

2oz: ale byl to pěknej boj (8:00)

jawamana: pffffffff (21:14)

CocrousPaja: tak aspon ty trestní střílení...Slavie do toho! (21:06)

guam: rudí si vyrovnání koledovali dlouho a tak přišlo slávka to udrží a pak už to bude loterie (21:02)

jawamana: ?? (20:52)

Milovník Bzučavky jarovské: nebejt poláků je slavia v prdeli (20:49)

Kirkland: Jooooooooooooooooooooooooooo (20:48)

Losos19: :DDDDDDDDDDDD (20:47)

SKSlavista: zkušeně (20:46)

CocrousPaja: tak ten transparent byl trapnej jak celý název sparta rovná se trapas (19:54)

guam: rudí jsou taky k smíchu protože vedou jenom o góla po polovině zápasu (19:46)

bar12345: slavia je k smichu (19:44)

SKSlavista: bože ten Kalus je jelito (19:43)

bourlivak: 2oz: co to meleš za bláboly zas (19:43)

guam: vyrovnat a přidat (19:40)

Gorath: Tak nevim kolik Jandac bere, ale asi min nez Ruzicka. Nicmene nevim komu by Jandac pripiskaval... (19:30)

2oz: Pěkně Sraltááá kolik zaplatilo vedení koučům to by mě zajímalo takoví připískávání a ještě trapnější a nesmyslnější tresty tresty ste k pláči (19:12)

tommr: Jelínek dostal 4 minuty za nic - asi je potřeba Spartu nějak nastartovat ... (19:12)

CocrousPaja: Od začátku se na ledě takzvaně jiskří. No to je comment....:)) (18:45)

MASAP: kde je prosim tenhle zapas na netu? diky (18:44)

CocrousPaja: Slavie do toho!!! (18:43)

slon75: "Musí je to bolet", to na pivní hrdiny z Holešovic sedí :-P (18:41)

abu-abu serigala: Hanzlík to asi dodatečně schytal za tu piruetu se Zlínem. (18:41)

abu-abu serigala: Jedene Sparta, jedeme !!! Rozsekáme na mraky sešívané "zázraky" (18:40)

Hurghada.cz: 2:4 (18:26)

Advertisement