Příjemný páteční podvečer z Kladna, kde v 18.15 hodin začne šlágr kola mezi Rytíři a Plzní.
Kladno nenasadí zraněného Tlustého, místo něhož by měl nastoupit v útočné formaci s Jágrem a Plekanecem Strnad. Dvacetiletý mladík zatím v extralize odehrál jen tři zápasy.
V plzeňské brance odchytá poslední zápas Fin Rask.

Rozhodčí: Šír (CZE), Kalivoda (CZE) - Štofa (CZE), Beneš (CZE)
Počet diváků: 4 821

Pětatřicet minut před utkáním už se oba týmy rozcvičují na ledové ploše.
Pět minut před začátkem krouží na ledě čtveřice rozhodčích. Za chvíli je doplní hráči.
0:01
0:09
Úvodní buly vyhrál Plekanec, ale Jágr napoprvé do útočného pásma neprošel.
0:50
Na druhé straně napřáhl za modrou Pletka, ale branku netrefil.
1:05
Kladenský Bicek po levém křídle rychle nabruslil do útočného pásma, pálil mimo.
1:59
Dragoun v pravém rohu útočného pásma udělal protisměrnou kličku, dlouho držel puk čelem k mantinelu, ale ke střele se Kladenští stejně nedostali.
2:55
Melka zůstal před plzeňskou brankou úplně volný, dostal přihrávku, ale bekhendovou kličku nedotáhl. Rask ho vychytal!
3:50
Plekanec se ve středním pásmu hezky uvolnil přes hráče, pak střílel švihem z pravého kruhu, Rask zasáhl betonem.
4:40
Bicek napřahoval mezi kruhy, ale tísněn obráncem nevystřelil.
5:02
Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Straka a Gulaš
Stav zápasu Kladno - Plzeň 0:1

Plzeňským sektorem to nejprve zahučelo poté, co Gulašovu střelu Chábera vyrazil. Hostující akce pokračovala a z levé strany pálil do poloprázdné branky Vlasák. Gólman Kladna se nestihl přesunout.
5:27
Vyloučen hráč Kašpařík (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
5:44
Hlaváč (Kladno) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Jágr a Židlický
Stav zápasu Kladno - Plzeň 1:1

Kladno využívá přesilovku za 17 vteřin! Hlaváč dostal ideální přihrávku před branku a prostřelil Raska, který se dnes loučí s českou extraligou.
6:01
Už mohli vést Rytíři! Ale Židlický minul.
7:10
Strnad (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jágr a Plekanec
Stav zápasu Kladno - Plzeň 2:1

Kladenští rozpoutali v útočném pásmu neskutečný kolotoč, který trval snad minutu. Když už se zdálo, že hosté vyhodí puk z obranné třetiny, zachytil ho na modré Židlický a přes Plekance a Jágra se dostal až k zakončujícímu Strnadovi.
7:10
Dvacetiletý útočník vstřelil první extraligový gól, hraje teprve čtvrtý zápas v nejvyšší soutěži.
8:50
Kladenský nápor pokračuje, byť zrovna není na ledě elitní formace domácích. Plzeňské teď trápí Kuchejda, Kuchler a Dragoun.
9:30
Z vlastního obranného pásma procpal puk až plzeňský bijec Hollweg.
10:03
Jágr znovu zaměstnal plzeňskou obranu! Prokličkoval přes dva hráče, ale zblízka už zakončit nestihl.
10:30
Hlaváč se uvolnil ke střele z hranice kruhů, pálil švihem a Rask vyrazil jeho pokus mimo.
11:20
Dragoun zavezl puk do kladenského útočného pásma, ale už nestihl přihrát, kotouč převzal Pletka.
12:51
Eberle vyjel zpoza branky a snažil se překvapit Raska u pravé tyče. Ten však na ni byl přilepený.
13:25
Vyloučen hráč Marušák (Plzeň), 2 min. za vražení na hrazení
Bude plzeňská přesilovka stejně krátká jako ta první?
14:20
Jágr si poblíž branky dovolil hodně, ale zakončit už nestačil.
14:37
Hlaváč (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Patera
Stav zápasu Kladno - Plzeň 3:1

Ovšem domácí od vhazování po vyloučení Marušáka stále drželi útočné pásmo a nakonec proměňují i druhou přesilovku v zápase. Hlaváč dostal přihrávku před branku a se štěstím propálil Raska.
14:55
Vyloučen hráč Procházka (Kladno), 2 min. za držení protihráče
15:30
Po nepřesné střele Kováře z levé strany proskočil puk až do středního pásma.
15:47
Kovář (Plzeň) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Kratěna a Straka
Stav zápasu Kladno - Plzeň 3:2

To je přestřelka! Také Plzeň proměňuje svou přesilovku, Kovář dostal druhou šanci a z levé strany trefil odkrytou část branky.
16:25
Dragounovi se nepovedla přihrávka v útočném pásmu, ale plzeňský brejk uťal přesnou rozehrávkou Chábera.
16:56
Melkovo nahození z pravé strany na Raska neprošlo.
17:40
Plekancovo nahození z hranice pravého kruhu chtěl usměrnit do branky Jágr, ale netrefil ji.
18:02
Kladenská rozehrávka se štěstím prošla na Bicka, který z úhlu mohl najíždět na branku. Jenže Raska nepropálil.
19:01
Lev zabrzdil za kladenskou brankou, chtěl oklamat Cháberu a zakončit u jeho levé tyčky. Domácí gólman byl však pozorný a rychlý.
20:00
Strhující první třetina na Kladně nabídla pět gólů. Skóre brzy otevřel plzeňský Vlasák, na jehož trefu odpověděli domácí Strnad a dvěma brankami Hlaváč. Dramatičnost dodalo zápasu Kovářovo snížení na 2:3.
20:01
20:20
Útočné pojetí hry zřejmě bude pokračovat! Hlaváč hned v úvodu druhé třetiny mohl zkompletovat hattrick.
20:44
Vyloučen hráč Majeský (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
21:05
Plekanec odpálil puk z vlastní třetiny až k Raskovi.
21:27
Puk po střele St. Pierra od modré Cháberovi nejprve vypadl, ale pak ho kladenský gólman hned ukryl do lapačky.
21:45
Kuchler vyhodil puk z vlastního pásma.
22:18
Marušákovu skrytou střelu od modré Chábera kryje.
22:44
Židlický (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Plekanec a Černošek
Stav zápasu Kladno - Plzeň 4:2

Kdo by to čekal od obránce? Marek Židlický převzal za modrou čárou přihrávku do plné jízdy a po šikovné kličce zakončoval do prázdné branky.
23:30
Vyloučen hráč Dvořák (Plzeň), 2 min. za sekání
24:40
Jágr stál úplně sám u pravé tyče. Vyražený puk ale za Raska neprotlačil.
25:30
Plzeň se konečně ubránila kladenské přesilovce, ale domácí znovu zářili.
28:38
Vyloučen hráč Marušák (Plzeň), 2 min. za hákování
30:28
Ani po této přesilovce Kladna se skóre nemění.
30:51
Gulaš za brankou Kladna marně stíhal rozehrávajícího Židlického.
31:27
Šance Plekance. Zblízka však Raska nepropálil.
32:15
Od modré pálil Frolo, ale puk k Cháberovi neprošel.
33:01
Eberle od mantinelu ve vlastní třetině puk nevyhodil, ale vzápětí se to povedlo mladíkovi Douderovi.
33:27
Dál však útočila Plzeň a domácí vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
33:37
Jeřábkova střela od modré proletěla vedle kladenské branky.
34:08
Vyloučen hráč Hlaváč (Kladno), 2 min. za podražení
34:40
Straka z pravé strany hezky našel na hranici levého kruhu Kováře, jehož střelu Chábera vyrazil.
35:25
V oslabení zaútočil Plekanec, ale byl dobře pokrytý.
35:45
Straka místo střely přihrál na modrou St. Pierrovi, který už si na ránu troufnul. Chábera udržel puk v náruči.
36:08
Vyloučený Hlaváč skočil na led.
36:21
Vyloučen hráč Gulaš (Plzeň), 2 min. za podražení
Zbytečný faul v útočném pásmu.
36:30
Hlaváč po vhazování v útočném pásmu netrefil puk a oslabení hosté vyvezli puk k Cháberovi.
37:00
Jágrova přihrávka od levého mantinelu Pateru nenašla.
37:55
Domácí zůstali v útočném pásmu a Židlického tvrdou střelu od modré Rask vyrazil. Po něm ještě zkoušel kličku na brankovišti Hlaváč, ale puk do sítě nezasunul.
38:21
Hosté jsou kompletní.
39:30
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
40:00
Ve druhé třetině střelci polevili, jako jediný se trefil Židlický, který zakončil krásnou akci při oslabení. Kladno proto vede 4:2 a je na nejlepší cestě za utnutím čtyřzápasové série bez výhry.
40:01
40:01
Kladenská přesilovka pokračuje.
41:16
Vyloučen hráč Židlický (Kladno), 2 min. za podražení
Židlický nejdřív nezpracoval puk v útočném pásmu a pak musel takticky faulovat.
41:30
Zkrácená přesilovka Plzně začíná.
43:16
Během početní výhody pálil nebezpečně od modré St. Pierre, ale Kladno oslabení zvládlo.
44:45
Dragoun dostal dobrou přihrávku na levé křídlo do jízdy, Rask jeho střelu vyrazil.
45:00
Další útočnou akci však Kladno nerozehrálo přesně a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
45:41
Po Majeského střele od modré se Rask ohlédl, možná i zakročil betonem.
46:18
Vyloučen hráč Lev (Plzeň), 2 min. za hrubost
47:27
Židlický už na modré možná napřahoval, ale rozhodčí odpískal postavení kladenského útočícího hráče v brankovišti.
48:32
Vyloučen hráč Kuchejda (Kladno), 2 min. za podražení
Sotva naskočil na led z trestné hostující Lev a Plzeň si zahraje přesilovku.
50:19
St. Pierre (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vlasák a Gulaš
Stav zápasu Kladno - Plzeň 4:3

Do vypršení Kuchejdova trestu zbývalo třináct vteřin, když na modré napřáhl St. Pierre a jeho střela prošla za Chábera. Domácí brankář měl zřejmě zakrytý výhled.
51:05
Bicek hnal za pukem do útočného pásma, jak mohl, ale rozhodčí stejně odpískal zakázané uvolnění.
51:30
Lehké plzeňské nahození od modré čáry Chábera v pohodě kryje.
52:32
Plekanec na pravé straně dobře viděl najíždějícího Židlického, ale pozorný byl i Gulaš a přihrávku zblokoval.
52:40
Utkání sleduje 4 821 diváků.
53:17
Patera dostal za brankou Plzně dobrý nápad, zkoušel skórovat o Raskův beton, ale záměr mu nevyšel.
53:41
Jágr za brankou vybojoval puk pro Plekance, který ho posunul na modrou k Židlickému. A jeho střelu Rask v pohodě chytil do lapačky.
54:16
Kovářova zblokovaná střela z levého křídla skončila v ochranné síti. Buly po pravici Chábery.
54:44
Vyloučen hráč Doudera (Kladno), 2 min. za hrubost
54:44
Vyloučen hráč Johnson (Plzeň), 2 min. za hrubost
Hraje se 4 na 4.
56:25
K Jágrovi se odrazil puk na pravé straně útočného pásma a kladenská osmašedesátka i z ostrého úhlu nebezpečně vypálila.
56:44
Oba týmy jsou v pěti.
57:30
Jágrův krásný průnik! V zakončení do poloprázdné branky mu zamezil Rask na poslední chvíli hokejkou.
58:50
Rask odjíždí z branky!
58:57
Vyloučen hráč Jágr (Kladno), 2 min. za podražení
Místo kladenského zakončení do prázdné branky, ke kterému se schylovalo, rozhodčí odpískal faul Jágrovi. Diváci zasypali led kelímky od piva.
58:57
Rozhodčí uklízejí ledovou plochu, takže Plzeňští si mohou domluvit závěrečný útok i bez oddechového času.
59:15
Eberle vyvezl puk do útočného pásma, ale zakončit do prázdné nedokázal.
59:30
Třicet vteřin do konce, hosté rozehrávají za vlastní brankou.
59:54
Zákrok Chábery, po němž se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.
Závěrečné vteřiny už domácí zvládli a výhrou 4:3 ukončili sérii čtyř proher v řadě. Díky za pozornost u sledování on-line reportáže, hezký zbytek pátečního večera.

17. 2. 2023 17:30Plzeň–Kladno 0:3
3. 1. 2023 18:00Kladno–Plzeň 3:4
20. 11. 2022 16:30Plzeň–Kladno 1:2
7. 10. 2022 18:00Kladno–Plzeň 0:4
27. 2. 2022 16:30Plzeň–Kladno 4:3
16. 1. 2022 16:00Kladno–Plzeň 3:4
28. 11. 2021 16:30Plzeň–Kladno 4:1
8. 10. 2021 18:00Kladno–Plzeň 1:8