Vítejte u reportáže z utkání hokejové extraligy mezi Kometou Brno a Karlovými Vary.
0:01
1:50
Vyloučen hráč Doležal (K. Vary), 2 min. za hákování
Akci Komety zbrzdil obranný faul.

Rozhodčí: Minář (CZE), Hradil (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 7 200

3:07
Varský Gulaši vyhazuje.
3:35
Závorka puk po buly jen vyrazil a dostal se k němu brněnský útočník Holec. Karlovarský brankář mu ovšem dokázal nadvkrát zabránit ve skórování.
4:05
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Němec (Kometa) proměnil (1 gól v sezóně)
Vojtěch Němec se dostal k exekuci nájezdu poté, co hráč soupeře zablokoval akci Komety hozením hole. Němec se prosadil tradičním blafákem pod tělem Závorky.
5:08
Šanci měly i Vary. Bicek pohotovou střelou od levého kruhu trefil Trvajův beton.
5:11
Vyloučen hráč Skuhravý (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
6:42
Dlouhý to zkoušel střelou z levé strany, trefil jen hruď Závorky.
7:19
Jakub Svoboda byl ve výhodné pozici před brankou Varů, prudkou přihrávku skrz brankoviště se snažil tečovat do sítě. Jenže netrefil brankovou, nýbrž tu velkou nad plexisklem.
7:51
Snad poprvé bylo opravdu horko i před Trvajem. Na prudkou přihrávku si najížděl Zaťovič, zblízka ovšem střílel vede.
8:00
Vyloučen hráč Dlouhý (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
9:06
Pohl si osamoceně najížděl na přihrávku přímo před Trvaje, naštěstí pro domácí a bohužel pro hosty ji nezpracoval.
11:14
Závorka s obtížemi vyrazil Hruškovo nahození zpoza levého kruhu. Kometa ale ještě dostřídávala, a tak neměl kdo dorážet.
12:33
Tlak Varů ukončilo postavení útočícího hráče v brankoviště. Následuje ostřejší výměna názoru mezi hráči obou týmů. Rozhodčí vše řeší jen důraznou domluvou.
13:01
Závorka ukryl pod tělem tvrdou ránu od levého mantinelu.
14:31
Vyloučen hráč Drtina (K. Vary), 2 min. za zdržování hry
15:21
Žižka (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Koreis a Kováčik
Stav zápasu Kometa - K. Vary 2:0

Perfektně využitá přesilovka. Střelu od modré Závorka jen vyrazil do strany, kam si najížděl obránce Žižka. Ten, ač už střílel z ostrého úhlu, do branky puk doklepl. Nepomohl ani Závorkův tygří skok.
15:21
Vyloučen hráč Koblasa (K. Vary), 2 min. za sekání
16:29
Kometa je v další přesilovce opět velmi nebezpečná. Zprava střílel prudce Koreis.
17:05
Série vyloučení poslala Vary do hluboké defenzivy.
17:53
Lušňák (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Valach
Stav zápasu Kometa - K. Vary 3:0

Vary jsou opravdu rozložené. Kometa hned po buly zatlačila na Závorku. Valach střílel a Lušňák zblízka dorážel.
18:10
Žižku teď po střetu se soupeřem odvádějí lékaři Komety do kabiny. Nevylučuje se.
18:58
Po dlouhé době aktivita Varů, před Trvajem si důrazně počínal Doležal. K nebezpečnému zakončení se ovšem dostat nestihl.
20:00
Kometa první třetinu jasně ovládla a zaslouženě vede. Trvaj se prakticky neocitl v ohrožení, naopak Závorka měl plné ruce práce. Karlovy Vary si situaci hodně zkomplikovaly řadou vyloučení, která však pramenila i z aktivní hry domácích. Druhá třetina začne zhruba v 19:02.
20:01
22:00
Druhá třetina začala vlažněji. Ani jednomu týmu se nedaří usadit se v útočném pásmu.
23:37
Od modré teď tvrdě vystřelil brněnský Kováčik, ale jen do brankáře.
26:26
Před branku z pravé strany šikovně pronikal Holec. Snažil se objet Závorku, jenže v zakončení do odkryté brány už ho stihli obránci Varů zablokovat.
27:57
Trvaj lapil vysoký pokus od modré.
28:20
Chvíli na to ovšem brněnského brankáře dost znejistilo nahození od mantinelu, které jen tak tak zablokoval betonem.
28:56
Přečíslení Varů zastavil nešikovný ofsajd.
30:05
Před Trvajem se najednou zjevil jako vítr rychlý Kumstát, zakončoval ovšem nepřesně.
31:40
Z úhlu zkoušel Závorku zaskočit Švrček. Nezaskočil.
32:21
Zpoza brány si vyjížděl Dlouhý, ani tentokrát se Závorka nedal.
33:15
Hra se ve druhé třetina uklidnila, vypadá to, jako kdyby už bylo rozhodnuto.
33:31
Jan Hruška byl mezi kruhy ve skvělé pozici, jenže puk mu ve chvíli, kdy si ho stahoval ke střele švihem, ujel.
36:41
Vyloučen hráč Prošek (K. Vary), 2 min. za podražení
Brněnští Burian s Haluzou si teď aktivní hrou vynutili další přesilovku domácích.
37:15
Vyloučen hráč Zohorna (Kometa), 2 min. za sekání
Zohorna však domácí o výhodu připravil.
38:15
Lajna Jakuba Svobody rozjela okolo branky kolotoč, který se neustále stahoval k Závorkovi. Ten pak na chvilku puk zakryl a i když mu vzápětí vyklouzl, rozhodčí už hru přerušili.
38:56
V krátké přesilovce hostů se dostal k nebezpečné střele z pravé strany Pech, Trvaj jeho ránu vyrazil.
39:59
Ještě přerušení. Jan Hruška z úhlu málem prostřelil Závorku, ten pokus mezi betony se štěstím udržel.
40:00
Ve druhé třetině se hra uklidnila, ovšem aktivita i nadále zůstává na hokejkách Komety. Hoste nepůsobí dojmem, že by dokázali vývoj dnešního zápasu nějak výrazněji zdramatizovat nebo dokonce obrátit. Třetí třetina začne přibližně v 19:56.
40:01
40:49
Vyloučen hráč Vachovec (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
41:40
Teď Závorka zasahoval, ani neví jak, proti střele brněnského útočníka.
42:50
Koreis doklepával puk do branky, ale Závorka mu v tom na poslední chvíli zázračně zabránil.
44:20
Doležal od modré dobře nahazoval a Trvaj jen vyrazil. Obrana modrobílých důrazně zabránila jakékoliv dorážce.
45:15
Vyloučen hráč Pech (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
Tlak Varů zastavil útočný faul Pecha v zápalu boje.
46:19
Vyloučen hráč Koblasa (K. Vary), 2 min. za zdržování hry
Vyhození puku z hřiště dává Kometě velkou šanci.
47:14
Svoboda (Kometa) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Kováčik a Čermák
Stav zápasu Kometa - K. Vary 4:0

Svoboda to nakonec vzal na sebe, v přesilovce napřáhl za levým kruhem a přes padajícího obránce vymetl protější růžek Závorkovy branky.
50:00
Po dalším tlaku Komety vyjel Závorka daleko z branky, aby zakryl puk. Ten mu ovšem vypadl a karlovarský brankář se chvíli zmateně otáčel a hledal ho. Naštěstí pro něj mu ho obránci ukázali dřív, než se k němu dostali útočníci Komety.
50:58
Hru přerušila bitka. Obr Kumstát se chytil s Tomášem Malcem, rozhodčí ale (nejspíš naštěstí pro brněnského beka) pěstní výměnu nedopustili.
50:58
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2+2 min. za hrubost
50:58
Vyloučen hráč Kumstát (K. Vary), 2+2 min. za hrubost
51:59
Menší závar před Trvajem, že by to Vary přece jen ještě zkusily?
53:21
Jakub Koreis byl dlouhé vteřiny sám před Závorkou. Jenže puk se mu zamotal mezi bruslemi a brněnský útočník ne a ne ho vydolovat. Nedostal se tak v exkluzivní příležitosti ani ke střele.
54:58
Valach šikovně střílel přes ruku, střelu ovšem varští obránci zablokovali.
57:15
Holec ujížděl po levé straně, přihrávku před branku však poslal Dlouhému na paty.