Pardubice se chystají na zápas, o němž věří, že nebude poslední v sezoně. S Kladnem prohrávají 0:2 na zápasy a dnes musí bezpodmínečně zvítězit. V jejich sestavě nastala jediná změna - na soupisku se vrátil útočník Pavel Brendl, jenž ve druhém utkání v Kladně nehrál.
V kladenské obraně je napsaný oproti sobotnímu duelu ještě Lukáš Kužel. Oba týmy jsou na ledě, před začátkem utkání zazněla státní hymna. Hala v Pardubicích je tradičně velmi slušně zaplněná.
V pardubické brance nastoupil překvapivě Martin Růžička, přestože oba zápasy v Kladně odchytal skvěle Dušan Salfický.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Minář (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 8 328

0:01
Utkání začalo.
1:30
Pardubice se podle očekávání tlačí dopředu. Kladno se nikam nežene, ale dobře brání modrou čáru a čeká na protiútoky.
3:00
Domácím chybí přesnost a větší klid na hokejkách, jejich akce končí ofsajdem nebo maximálně nahozeními ze středního pásma, s nimiž Chábera nemá potíže.
4:05
Hořava M. (Kladno) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Jass
Stav zápasu Pardubice - Kladno 0:1

Kladno z prvního vážnějšího útoku hned vytěžilo gól. Paterova řada na chvíli zamkla soupeře v pásmu, Jassovu střelu Růžička vyrazil jen k pravé tyčce a tam si pro dorážku sjel Hořava.
4:43
Zohornova nenápadná střela trefila boční síťku.
5:07
Vyloučen hráč Marušák (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Kladno si zahraje první přesilovku zápasu.
5:17
Vyloučen hráč Patera (Kladno), 2 min. za držení hole
Hned po deseti vteřinách se však síly na ledě vyrovnají.
6:08
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za sekání
Kladno ujelo do brejku dvou na jednoho. Eberle podržel puk a dostal se s ním až před Růžičku, pak však přestřelil branku. Poté mu přesekl hůl nejistý Zohorna, jenž tak dal Kladnu možnost hrát ve čtyřech proti třem.
7:07
Právě při přesilovce 4 na 3 Středočeši v sobotu vstřelili klíčový gól, jímž vyrovnali na 2:2 a pak zápas otočili. Tentorkát se jim však podobná výhoda nepovedla, Pardubice jsou už ve čtyřech.
7:17
Patera je na ledě, Kladno mude dohrávat přesilovku 5 na 4.
8:08
Hosté přesilovku zpackali, dopustili se při ní dokonce zakázaného uvolnění. Růžička neměl žádnou práci a jeho tým je kompletní.
8:44
Rolinek dostal krásný pas do jízdy a tísněn obráncem se dostal tváří v tvář před Cháberu. Zkoušel ho pěkonat forhendem, ale gólman zasáhl betonem.
9:10
Tribuna za kladenskou brankou zajásala, zdálo se, že domácí vstřelili gól. Bartek vypálil z levého kruhu a Cháberovi puk propadl. Sudí se jeli poradit s videorozhodčím.
9:11
ROzhodčí rozpažili, podle záznamu puk vůbec nepřešel brankovou čáru.
9:31
Brendl (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Rolinek
Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:1

Napodruhé už to Pardubicím vyšlo, i když i tato situace byla sporná. Rolinek zatáhl puk po pravé straně a po svém pokusu naboural do Chábery. Vyražený puk přitom lehce došťouchl do branky Brendl.
9:59
Vyloučen hráč Kameš (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Nabuzení domácí si navíc zahrají přesilovku.
10:15
Pardubice se tlačí ze všech sil před branku. Odražený puk málem dotlačil za čáru Somík, pak rozhodčí přerušili hru, protože nejspíš neviděli volný puk.
11:59
Ani Pardubicím se však přesilovka nepovedla. Na začátku sice jeden z bránících hostů odpálil puk z nebezpečné situace před dorážkou, pak se však domácí špatnými přihrávkami sami vytlačili z pásma.
12:35
Tyborův pokus srazil Doudera do ochranné sítě.
13:14
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Dragoun se skácel jako podťatý, jakmile sudí zvedl ruku, opět vyskočil a dral se k dorážce. Kladno bude hrát přesilovku - opět sedí Zohorna, jenž dnes zřejmě nemá svůj den.
15:14
Ani Kladnu se přesilovka nepovedla. Největší šanci měli až v závěru, kdy však Růžička pokryl včas puk před dotírajícím Valským.
16:11
Brendlova jedovatá střela letěla vedle.
16:38
Růžička na druhé straně vykopl betonem pokus Petra Hořavy bez přípravy.
17:11
Vyloučen hráč Dragoun (Kladno), 2 min. za sekání
18:01
Pardubice si tentokrát vynutily velký tlak a Somík při dorážce trefil tyčku!
19:11
Kladno je v pěti. Ve zbytku přesilovky už se domácí k ničemu nedostali.
20:00
Skončila první třetina.
Pardubice měly v první třetině jasnou převahu, což dokumentuje i počet zásahů brankářů: Růžička 5 - Chábera 14. Skóre je však vyrovnané. Kladno totiž pozorně brání předbrankový prostor a hrozí nebezpečnými rychlými útoky. Navíc mu pomohla i tyčka.
20:01
Začala druhá třetina.
21:09
Vyloučen hráč Lukáč (Kladno), 2 min. za hákování
Pardubický tlak dospěl ke kladenskému faulu.
23:09
Pardubice přesilovku pokazily. Když už se dostaly do klasického vzorce, Brendl od modré trefil jen hráče před sebou. A pak už jen domácí marně dobývali pásmo. Až v závěru se v tísni snažil dorážet Nosek, ovšem trefil jen Cháberův beton. Kladno je kompletní.
24:22
Místo aby vyhodil puk do středního pásma, si s ním Starý nesmyslně hrál u mantinelu. Až mu ho hosté sebrali a Jass tvrdou bombou ohrozil Růžičku.
26:00
Vyloučen hráč Buchtele (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
V nepřehledné situaci, kdy se do sebe zapletli tři hráči, sudí vyloučili Buchteleho.
26:34
Ďaloga se pustil do odváženého průniku v oslabení. Odnesl to však nárazem na mantinel od jednoho ze soupeřů, púo němž zůstal ležet za kladenskou brankou. Sudí přerušili hru až po kladenské šanci.
28:06
Pardubická čtveřice se bránila velmi efektivně. Kladno pustila do náporu až v závěru přesilovky. A v něm Růžička dvěma trvdým střelám odolal.
29:55
Vyloučen hráč Doudera (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Kousal se dostal do souboje o puk s Douderou a sudí ho velmi přísně vyloučili. Soupeře totiž jen zablokoval tělem.
30:48
Somík dostal krásnou křížnou přihrávku od Barteka, jenže velkou šanci trestuhodně zahodil. Puk jakoby se mu přilepil na hokejku a místo střely se tak jen došoural k Cháberovi.
31:55
Pardubice sehrály dobrou přesilovku. Dvě minuty mačkaly soupeře v pásmu, jejich pětice si dobře přihrávala. Jenže Píšovu střelu Chábera viděl a Starý netrefil na brankovišti skákající puk.
32:16
Nahozený puk od modré se odrazil od mantinelu k tyčce. Starý se tam dostal k dorážce zadovkou, ale z úhlu trefil jen boční síťku.
32:19
Patera zahrál omylem buly rovnou Cháberovi do lapačky.
32:27
Zohornovi se daří na vhazování proti mazáku Paterovi. Díky tomu měly Pardubice dvě rychlé střely hned po buly. Obě vyřešil s většími či menšími obtížemi Chábera.
32:55
Po delší době, zato o to vážněji, zahrozilo Kladno. Valský dostal při jeho protiútoku pěkný křížný pas k levé tyčce. Jenže tam už čekal Růžička, který se dobře přesunul a šanci zlikvidoval rozklekem.
34:20
Vyloučen hráč Buchtele (Pardubice), 2 min. za hrubost
Číslo 46 svítí podruhé ve druhé třetině v kolonce trestů.
36:20
Domácí jsou kompletní. Kladenská přesilovka nestála ani za řeč. Naopak Chábera řešil dvě střely při pardubických brejcích v oslabení.
38:26
Cetkovský se velmi dobře prosadil mezi beky, vykroužil s pukem z rohu a nahrál před branku Somíkovi. Ten však v tísni vystřelil slabě a Chábera si poradil.
38:34
Kladno se bleskově přesunulo do proitiútoku. Jeho nahození však Růžička kryl před dotírajícími útočníky.
39:05
Bojovník Rolinek se prodral s pukem podél mantinelu přes beka, objel branku a z úhlu se snažil překvapit Cháberu. Ten se nedal a puk zkrotil betonem.
39:44
Nosek sebral soupeři puk v jeho pásmu. Buchtele pak mohl nahrávat do šance, ale přepadl přes padajícího beka.
40:00
Skončila druhá třetina.
I ve druhé třetině měly Pardubice jasně víc ze hry. Na Cháberu vystřelily devatenáctkrát, téměř trojnásobný počet pokusů, než kolik jich musel řešit Růžička. Jenže v předbrankovém prostoru je plno a žádná z ran zdálky se zatím za záda hostujícího brankáře od klubka těl neodrazila.
40:01
Začala třetí třetina.
40:16
Pardubice se okamžitě po startu třetiny nastěhovaly do pásma. Bartek se však dostal jen ke střele v tísni, takže nebyla prudká a Chábera si s ní v pohodě poradil.
40:39
Otřesený Piskáček zůstal klečet na modré. Rozhodčí Jeřábek přerušil hru.
41:19
Zohorna není ve své kůži a koleduje si o to, aby ho trenér posadil. Teď vyrobil hrubku v rozehrávce, kladenská trojice však proti dvěma bekům akci nedotáhla.
43:00
Vyloučen hráč Piskáček (Kladno), 2 min. za hákování
Rolinek dnes vedlmi dobře dokáže zatáhnout puk do pásma a občas až před branku. Teď ho přitom fauloval Piskáček.
43:43
Rolinek se dostal k dorážce, ale v obrovské šanci zblízka netrefil branku.
45:00
Ani teď domácí puk do branky nedotlačili, i když k tomu měli blízko. Několikrát se snažili dorazit puk z hranice brankoviště, kde operoval Vašíček s Buchtelem. Chábera však odolal a Kladno je v pěti.
48:12
Hraje se téměř neustále v obranném psámu Kladna, Pardubice mají velký tlak. Hosté však ujeli do brejku a Růžička musel dobrým zákrokem vyrážečkou řešit nebezpečný Jassův pokus.
48:34
Vyloučen hráč Nosek T. (Pardubice), 2 min. za krosček
Domácí se připravili o nápor faulem v útočném pásmu.
50:34
Růžička se vyklonil, aby viděl, a sbalil do lapačky Černoškův pokus od modré. Jinak nemusel v oslabení nic moc řešit, Pardubice jsou kompletní.
51:27
Kousal (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Benák
Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:1

Když nepadl gól po dlouhotrvajícím tlaku Pardubic, povedlo se to domácím z nenápadného protiútoku. Kousal přejel modrou a přes beka se trefil nad pravým Cháberovým betonem do sítě.
52:33
Pardubice dál útočí. Cetkovský se dostal k odraženému puku, ale střelu z pravého kruhu nezvedl.
53:11
Kladno dobře napadalo a nadělalo domácím problémy. Patera dostal puk na brankoviště, ale na poslední chvíli mu klepl do hokejky Buchtele a odrazil tak kotouč do horní sítě za brankou. 8328
54:05
Brankář Růžička se vytáhl parádním semaforem proti šanci svého jmenovce v kladenské obraně. Domácí defenziva chybovala a Růžička pálil z dobré pozice, ale gólman se roztáhl v brankovišti a elegantně lapil puk do rukavice.
55:04
Kladno přidalo, tlačí se před branku a málem to přineslo plody. Valský s Dragounem se dostali k puku těsně před Růžičkou a skórovat do odkryté branky jim znemožnil na poslední chvíli Kousal.
55:15
Vyloučen hráč Vašíček (Pardubice), 2 min. za kopnutí
Vašíček trefil kolenem Piskáčka, ten se těžce zvedal. Kladno však má možnost vyrovnat v přesilovce několik minut před koncem podobně jako v sobotním utkání.
56:51
Kladno se srží v pásmu, domácím se nedaří vyhodit skákající puk. Černošek však namířil své dvě střely nejdřív vedle a pak do Růžičkových prsou.
57:15
Růžičkovi vypadla z lapačky střela Petra Hořavy. Obránci si však s pukem poradili, Pardubice jsou kompletní.
58:00
Mocek chyboval v rozehrávce, ale pak kiks napravil. Kladno se tlačí dopředu, zbývají mu dvě minuty.
58:41
Hosté si vytvořili nápor. Do palebné pozice se dostal Doudera a po něm i Valský. Růžička však obě střely ztlumil a puk následně pokryl. Kladno si vzalo oddechový čas a bude hrát power play.
58:42
Chábera zůstal na střídačce, hosté hrají v šesti.
58:56
Brendl po buly šikovně vyjel s pukem mezi dvěma soupeři. Mohl rozhodnout, ale ze středního pásma trefil jen boční síťku prázdné branky.
59:08
Vyloučen hráč Jass (Kladno), 2 min. za sekání
Jass se provinil, Chábera se musí vrátit do branky a domácí mají přesilovku.
59:47
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Somík
Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:1

Kladno se i v oslabení dostalo do pásma a znovu odvolalo brankáře. Jenže domácí se dostali do brejku a Bartek v pohodě trefil prázdnou branku. je rozhodnuto.
Konec utkání.
Pardubice získaly první bod v sérii a ještě žijí. V úterý však musí vyhrát znovu.

Vzájemné zápasy

24. 2. 2023 18:00Pardubice–Kladno ?:?
22. 1. 2023 17:00Pardubice–Kladno 4:2
18. 1. 2023 18:00Kladno–Pardubice 1:4
23. 10. 2022 17:00Pardubice–Kladno 6:2
16. 9. 2022 18:00Kladno–Pardubice 4:5
25. 2. 2022 18:00Kladno–Pardubice 3:1
14. 1. 2022 18:00Pardubice–Kladno 4:3
10. 12. 2021 17:00Kladno–Pardubice 4:5
3. 10. 2021 18:00Pardubice–Kladno 4:3
21. 2. 2020 18:00Kladno–Pardubice 2:5
5. 1. 2020 17:00Pardubice–Kladno 3:4
24. 11. 2019 16:00Kladno–Pardubice 3:2
6. 10. 2019 18:00Pardubice–Kladno 3:2
23. 4. 2019 18:00Pardubice–Kladno 4:1
14. 4. 2019 16:00Kladno–Pardubice 3:5
9. 4. 2019 18:00Pardubice–Kladno 1:4
31. 3. 2019 17:10Kladno–Pardubice 0:5
28. 1. 2014 18:00Kladno–Pardubice 4:3
13. 12. 2013 18:00Pardubice–Kladno 5:1
1. 11. 2013 18:00Kladno–Pardubice 1:4
22. 9. 2013 17:00Pardubice–Kladno 4:0
7. 3. 2013 17:10Kladno–Pardubice 1:0
5. 3. 2013 18:15Pardubice–Kladno 3:2
4. 3. 2013 18:15Pardubice–Kladno 3:1
2. 3. 2013 17:30Kladno–Pardubice 3:2
1. 3. 2013 17:30Kladno–Pardubice 2:1
27. 1. 2013 17:00Pardubice–Kladno 4:1
19. 12. 2012 17:30Kladno–Pardubice 5:4
2. 11. 2012 18:05Pardubice–Kladno 6:9
26. 9. 2012 18:15Kladno–Pardubice 6:3
17. 2. 2012 17:30Kladno–Pardubice 3:4
6. 1. 2012 18:00Pardubice–Kladno 5:2
20. 11. 2011 17:30Kladno–Pardubice 4:2
25. 10. 2011 18:00Pardubice–Kladno 3:2
16. 2. 2011 18:00Pardubice–Kladno 7:3
4. 1. 2011 17:30Kladno–Pardubice 4:3
26. 11. 2010 18:00Pardubice–Kladno 5:2
14. 10. 2010 18:10Kladno–Pardubice 0:5
2. 2. 2010 18:00Pardubice–Kladno 6:2
23. 12. 2009 17:30Kladno–Pardubice 1:2
30. 10. 2009 18:00Pardubice–Kladno 4:2
25. 9. 2009 17:30Kladno–Pardubice 6:0
23. 1. 2009 18:00Pardubice–Kladno 4:2
12. 12. 2008 17:30Kladno–Pardubice 5:4
24. 10. 2008 18:00Pardubice–Kladno 3:2
19. 9. 2008 17:30Kladno–Pardubice 5:1

Diskuse


R92a65d96e48k N50ě63m62e79c 1457242615716: to štěstí se jim zakousne a nepustí až do finálka - Parparpardubice (23:50)

P80a83v21e97l M61e59g36o 9535647: na postup PCE bych nevsalil ani 5 Kč...se štěstim se vůbec dostaly do předkola (21:20)

V32l67a93d77i66m97í45r N32o42v97o61t81n94ý 1429530972240: moc bych na ně nevsadil (21:04)

T79o50m23á51š B29y54d57e30l87s36k47ý 8850221490: perníci a postoupí , to těžko (20:56)