Hezké odpoledne, vítejte u on-line reportáže z druhého finálového zápasu mezi Zlínem a Plzní. Sérii vede Plzeň 1:0.
Zlínští hokejisté ztratili včera vůbec první domácí utkání v play-off. Na rozdíl od soupeře neproměnili početní výhody, výborného Marka Mazance nepřekonali ani jednou a prohráli 0:3.
Zlínu se zároveň zranil útočník Zdeněk Okál, který však figuruje na dnešní soupisce stejně jako další dosud zranění hráči - Petr Holík, Tomáš Linhart a Marek Melenovský. Jestliže všichni zmiňovaní hokejisté nastoupí, síla domácího mužstva výrazně vzroste.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pešina (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 6 641

Během prvního duelu odkulhal do kabiny také plzeňský Ondřej Kratěna. Hokejisté ovšem do finále nastupují za každou cenu, i kdyby měli v jeho průběhu padnout, a proto i on nebude v zápase chybět.
0:01
Utkání začalo.
1:01
Hollweg sice vybojoval puk, pak ho ovšem odevzdal a šel střídat. Nikdo nechce riskovat, nikdo nebude hrdinsky vyrážet do útoku.
2:01
Mazanec si sáhl na kotouč, který mu letěl k tyči. Lehce ho sklepl lapačkou směrem ke spoluhráčům. Hraje se opravdu velmi opatrně.
2:54
První odvážnější akci vypracoval Zlín. Veselý projel středem hřiště a přistrčil puk Holíkovi, jemuž rána sjela z čepele mimo branku.
3:27
Straka (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Kovář a Slovák
Stav zápasu Zlín - Plzeň 0:1

První plzeňská střela na branku, první gól. Kovář poslal nádhernou křižnou přihrávku na Straku, jehož neubránil Hamrlík, a plzeňský kapitán snadno posunul puk do odkryté branky.
4:28
První z navrátilců ve zlínské sestavě už kulhá do kabiny. Marek Melenovský, který před zápasem tvrdil, že je připravený na 50 procent, schytal naráz u mantinelu od Poživila a s bolestivým výrazem zmizel ze hřiště.
6:34
Zlín zatím nemá protihru na výbornou defenzivu Plzně. Navíc hosté podnikají hodně nepříjemné výpady do útoku. Teď St. Pierre proháčkoval puk po levé straně a poslal ho před branku Kratěnovi, jehož ale obrana chytila a nepustila do šance.
7:43
Vlasák hledal Baleje, přihrávka však neprošla. Plzeňští se tak rychle stáhli, aby lépe pohltili modro-žlutou ofenzivní vlnu.
8:24
Za zlínskou brankou trápí domácí tým Dvořák a Lev. Otáčí se kolem dokola, před Sedláčka ovšem zatím neprošli.
9:19
Balaštík po důrazném útoku dojížděl k volnému puku, Mazanec nebyl zrovna připravený, ale obránci stihli kotouč včas odpálit.
10:02
Opět zůstal na pravé straně nekrytý Balaštík. Přihrávka byla krátká, zlínský střelec ji měl na dlouhou hokejku, přesto důkladně protáhl Mazance, který musel roztáhnout nohy do rozštěpu.
10:54
Zlínští teď pronikají před Mazance mnohe snáze. Znenadání vpadl do pásma Veselý a hned střílel přes obránce pod horní tyč. Plzeňský gólman vysoký puk odrazil vyrážečkou.
12:12
Domácí tým se unaveně motal ve vlastní třetině a nemohl vzít soupeři puk. Dvakrát od modré čáry střílel Slovák, jednou zlomil protihráči hokejku, podruhé trefil Sedláčka.
13:10
Okál (Zlín) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Leška
Stav zápasu Zlín - Plzeň 1:1

Zlín střílí první finálový gól. A jaký! Leška jako už mnohokrát ukázal hokejovou chytrost. Mířil s pukem za branku, ale nečekaně rychle cukl holí zpátky a připravil pozici pro Okála, ten se do rány položil a trefil se přímo do růžku.
14:10
Zlín nebyl daleko ani k druhému gólu. Köhler pálil z levé strany, Mazancovi propadl puk pod rukou a rychle prosvištěl kolem tyče.
15:19
Plzeňští postupovali ve třech proti dvěma, souhru zakončil Pletka, avšak nastřelil jen vysunutého brankáře Sedláčka.
17:23
Sedláček byl pozorný, když na něj střílel Tomáš Sýkora. Plzeňský útočník byl v tísni a chtěl získat vhazování pro svůj tým.
18:10
Poživil porazil dalšího zlínského útočníka. Köhler padl na led, ale na rozdíl od Melenovského se bez potíží zvedl a bude pokračovat ve hře.
19:34
Plzeň v závěru třetiny netouží po problémech, takže drží puk za vlastní brankou.
20:00
Skončila první třetina.
První třetina byla hodně opatrná, šancí bylo pár a následovaly v rychlém sledu za sebou. Když jeden z týmů trochu otevřel hru a zaútočil, druhý ho následoval a z brejku také zahrozil. Skóre tak dobře vypovídá o stavu na hřišti.
20:01
Začala druhá třetina.
21:34
Ani druhá část nezačala zrovna zhurta. Obě mužstva se nepouští do soubojů jeden na jednoho a spíš volí dlouhé pasy. Ty většinou uváznou ve středním pásmu.
22:32
Dvořák (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Hanzlík
Stav zápasu Zlín - Plzeň 1:2

Jenomže Plzeň zase zničehonic skóruje. Po buly v útočném pásmu vypálil Hanzlík a puku se ještě dotkl Dvořák. Sedláček natáhl lapačku, ale na teč nemohl zareagovat, a tak promáchl.
23:12
Rozhodčí teď debatovali s Pletkou a zlínskými hokejisty, ale ani teď nikoho nevyloučili. Stále se hraje bez jediného trestu.
26:02
Vampola se Strakou se drali do přečíslení dvou na jednoho, jenže plzeňskému kapitánovi nakonec ujel kotouč.
26:30
Vyloučen hráč Vampola (Plzeň), 2 min. za podražení
26:41
Tvrdá Zámorského střela proletěla až k Sedláčkovi a neodrazila se pak daleko, nikdo ze zlínských hokejistů se však po ní nenatáhl.
27:39
Zlín svírá v přesilovce soupeře. Úplně volný se před brankou ocitl Veselý, ale Mazanec ho vychytal.
28:30
Zatímco se Vampola vracel na led, Zlín pokračoval v drtivé ofenzivě. Holík se šikovně proplétal hustým prostorem před brankou, ovšem nakonec nezakončil.
29:14
Plzeňští melu před brankou zvládli. Rány padaly na obou stranách, robustní těla se kácela k ledu. Hosté puk vyvezli a hned zaútočili.
30:54
Plzeň se tlačila do branky s takovou razancí, že ji posunula.
31:24
Mazanec vyrazil Veselého střelu přímo k Čajánkovi, který v pokleku mířil na odkrytou branku, jenže přestřelil!
32:23
Köhlerova prudká střela letěla mimo branku. Tím, kdo diktuje tempo hry, je teď Zlín. Pomohla mu podařená přesilovka.
34:02
Okál se v rohu kluziště rval se Lvem, puk získali Zlínští. Čech rychle vyjel zpoza branky, brankáře objel, ale kotouč do branky neprotlačil.
34:34
Vyloučen hráč Okál (Zlín), 2 min. za vražení na hrazení
První početní výhodu si zahrají také hokejisté Plzně.
35:34
Minuta přesilovky je pryč a Plzeň sotva překročila modrou čáru. Zlín zatím výborně brání.
35:47
Pletka dorážel zblízka do Sedláčka, který pak padl na záda a zalehl puk.
36:34
Zlín je kompletní, Plzeňští moc šancí neměli.
37:55
Balaštík (Zlín) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Leška
Stav zápasu Zlín - Plzeň 2:2

Zase ten Leška! Při plzeňské rozehrávce se schoval za branku, Vampola mu bezmyšlenkovitě poslal puk a Leška ho hned připravil před bránu Balaštíkovi. A zkušený útočník neměl potíže se zakončením. Naznačil střelu, načež provedl blafák do bekhendu.
38:43
Plzeňští jsou pod silným tlakem. Mazanec se musel přesouvat z místa na místo, aby pokryl všechny zlínské příležitosti. Nejtěžší pro něj byla rána Zámorského.
39:00
Otřesený plzeňský tým si vybral time-out. Trenér Razým teď hráčům vysvětluje, jak vlastně fungují taktické pokyny. Zdá se totiž, že Plzeň žádné nedodržuje.
39:10
Moc úspěšný oddechový čas nebyl. Plzeň zase zahrála na zakázané uvolnění a už dlouho nemohla střídat.
39:24
Köhler se bekhendem pokoušel prostřelit Mazance, Plzeňští se ubránili.
40:00
Skončila druhá třetina.
Po konci třetiny vznikla u střídaček ještě menší rozmíška. Většina hráčů na ledě se drobně postrkovala a možná budou rozhodčí po přestávce vylučovat.
40:01
Začala třetí třetina.
40:34
Okál se zastavil na pravém křídle a připravil si puk pro střelu. Ránu musel zneškodnit Mazanec.
41:02
Sedláček vysoko vyjel proti Sýkorovi a přesto měl problém, aby střelu utlumil.
41:45
Plzeňští se o přestávce vzpamatovali. Teď napadají a kombinují v útoku oni. Pěkný manévr předvedl Vlasák, protáhl se kolem tyčky, ale pak trefil jen Sedláčkův beton.
42:39
Vyloučen hráč Čajánek (Zlín), 2 min. za podražení
Druhá plzeňská přesilovka v zápase.
43:30
Zlín minutu přečkal, i když chvíli se zdálo, že půjde do tří, když Hamrlík vyhodil puk na střídačku. Rozhodčí však viděli teč.
44:39
Čajánek opustil trestnou lavici, Plzeň další přesilovku také nevyužila. Ani lepší šance se nedočkala.
46:01
Sedláček si poradil s dalším plzeňským výpadem. Tentokrát ho prověřil Kašpařík.
46:32
Dvořák udržel kotouč, přestože mu na zádech visel protihráč. Vyvázal se a vybruslil před branku do velice slušné šance. Sedláček znovu zakročil.
47:23
Čech se pustil do průniku po pravém křídle, spíše však pustil puk od čepele, než že by vystřelil. Mazanec odklidil puk za bránu.
48:10
Hanzlík nabruslil z pozice obránce až před branku a přišla mu na hůl přihrávka Kováře. Střílel hned z první, ovšem zasáhl jen Sedláčka.
48:59
Okál vypálil od střídaček jako ďas, převzal přihrávku do jízdy a řítil se sám na Mazance. Trefil brankáře do kraje betonu, Mazanec si pak nechal spadnout puk do lapačky.
50:14
Sedláček s potížemi vytěsnil ramenem Kratěnovu ránu, branku pak zbourala dvojička hráčů s Balaštíkem u kormidla.
50:18
Vyloučen hráč Balaštík (Zlín), 2 min. za hrubost
50:18
Vyloučen hráč Sýkora (Plzeň), 2 min. za hrubost
51:12
Ondráček odstavil soupeře a prodral se před plzeňskou brankou k puku. Jen tak ovšem plácl směrem k Mazancovi a zase odjel zpět.
51:55
Vyloučen hráč Hamrlík (Zlín), 2 min. za hrubost
52:43
Čajánek vyjel v oslabení po pravé straně až k brance, střílel k bližší tyči, jenže tam stále správně postavený Mazanec.
53:42
St. Pierrovo nahození sice Sedláček jenom vyrazil, ovšem Pletka byl od puku daleko na to, aby ho dorazil.
53:55
Hamrlík je zpět, Plzni se oproti včerejšímu zápasu přesilovky moc nevedou.
55:15
Do konce základní hrací doby už moc času nezbývá a oba týmy se opět zatáhly do defenzivy. Podporovat útok už nikdo moc nebude.
56:35
Okál je přes své zranění jedním z nejaktivnějších mužů. Teď dostal přihrávku do jízdy a z levé strany pálil k protější tyči. Minul o kousek.
58:00
Vyloučen hráč Leška (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
Zajímavý souboj uprostřed hřiště úplně mimo hru. Leška povalil soupeře a ležel na něm. To není příhodná chvíle pro oslabneí.
58:15
Čajánek vyvezl puk z pásma, překročil útočnou modrou a ještě v oslabení vypálil. Netrefil se, ale zkrátil soupeři přesilovku.
59:34
Kovářova rána prošla Sedláčkovi přes lapačku, ale zároveň spadla mimo branku.
60:00
Skončila třetí třetina.
60:01
Začalo prodloužení.
61:02
Kromě tvrdšího zákroku na Petra Lešku proběhla první minuta prodlužení bez zajímavějšího momentu. Oba týmy opět hrají zodpovědně.
61:54
Kašpařík střílel z levé strany, Sedláček snadno lapil puk do lapačky a pustil ho spoluhráči.
62:13
Mazanec přerušil hru po Urbancově ráně. Mezitím proběhlo několik sporných soubojů u mantinelu, ale sudí nikoho vylučovat nebudou.
63:23
Kašpařík tečoval puk před Sedláčkem, zlínského brankáře však nepřekvapil. Na první šanci v prodloužení se zatím čeká.
63:56
Čajánek se najednou zjevil před Mazancem, ten ovšem zachoval klid a střelu pokryl.
64:38
Na opačné straně měl dobrou příležitost Straka. Mířil bekhendem nad beton, jenže puk skákala, a tak ho netrefil ideálně.
65:23
Leškovi se v útoku nabízel Zámorský, který byl tísněný, Leška tak střílel a Mazanec chytil puk.
67:10
Plzeňští vypracovali šanci pro Hanzlíka, který ostře pálil na branku. Sedláček puk vyrazil ke Kovářovi a pak ze vzduchu odpálil i jeho dobře mířenou dorážku.
68:02
Na opačné straně letěla na Mazance tečovaná rána, plzeňský brankář pozdě reagoval, ale měl štěstí - puk šel mimo.
68:54
V závěru prodloužení se hra otevřela. Do další šance bruslil Balaštík a Mazanec musel vytáhnout dobrý zákrok.
65:00
Skončilo prodloužení.
Začaly samostatné nájezdy.
0:0
Vampola (Plzeň) nájezd neproměnil
Sedláček vykryl Vampolův blafák do bekhendu.
0:0
Čech (Zlín) nájezd neproměnil
Čech pálil na nahoru, kde už číhala Mazancova lapačka.
0:0
Kovář (Plzeň) nájezd neproměnil
Bekhendová klička Kováře skončila na brankářově betonu.
0:0
Köhler (Zlín) nájezd neproměnil
Köhler vypálil úplně mimo branku.
0:0
Pletka (Plzeň) nájezd neproměnil
Pletka střílel, tak jako ve většině případů, tentokrát ho však Sedláček vychytal.
1:0
Leška (Zlín) nájezd proměnil (6 gól v play-off)
Leška jako jediný v samostatných nájezdech jako jediný skóroval. Nevolil tradiční kličku, ale střílel přímo na vyrážečku. Leška se stal hrdinou dnešního utkání.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

4. 3. 2022 17:30Zlín–Plzeň 3:2
11. 2. 2022 17:30Plzeň–Zlín 4:0
30. 11. 2021 17:30Zlín–Plzeň 1:2
10. 10. 2021 16:30Plzeň–Zlín 4:1
2. 3. 2021 17:00Plzeň–Zlín 7:0
19. 1. 2021 17:30Zlín–Plzeň 2:0
15. 12. 2020 17:00Zlín–Plzeň 2:1
4. 12. 2020 16:30Plzeň–Zlín 7:5
2. 2. 2020 15:30Zlín–Plzeň 4:0
26. 12. 2019 16:30Plzeň–Zlín 2:4
3. 11. 2019 15:30Zlín–Plzeň 1:2
22. 9. 2019 16:30Plzeň–Zlín 5:4
20. 2. 2019 17:30Plzeň–Zlín 9:2
6. 1. 2019 15:30Zlín–Plzeň 2:3
18. 11. 2018 16:30Plzeň–Zlín 1:2
5. 10. 2018 17:30Zlín–Plzeň 3:5
4. 3. 2018 16:20Plzeň–Zlín 3:2
12. 1. 2018 17:30Zlín–Plzeň 4:1
26. 11. 2017 16:30Plzeň–Zlín 1:2
15. 10. 2017 17:00Zlín–Plzeň 4:5
3. 2. 2017 17:20Plzeň–Zlín 7:1
22. 12. 2016 17:30Zlín–Plzeň 3:1
9. 11. 2016 17:30Plzeň–Zlín 1:3
18. 9. 2016 17:00Zlín–Plzeň 1:2
1. 3. 2016 17:20Zlín–Plzeň 6:4
22. 1. 2016 17:30Plzeň–Zlín 1:4
4. 12. 2015 17:30Zlín–Plzeň 4:2
18. 10. 2015 17:20Plzeň–Zlín 3:2
20. 2. 2015 18:20Zlín–Plzeň 2:4
6. 1. 2015 17:30Plzeň–Zlín 5:2
21. 11. 2014 17:30Zlín–Plzeň 2:3
5. 10. 2014 17:00Plzeň–Zlín 5:2
2. 3. 2014 15:00Plzeň–Zlín 1:2
10. 1. 2014 17:30Zlín–Plzeň 2:4
24. 11. 2013 17:00Plzeň–Zlín 3:2
10. 10. 2013 18:20Zlín–Plzeň 4:1
21. 4. 2013 18:15Zlín–Plzeň 3:4
19. 4. 2013 17:30Plzeň–Zlín 2:5
17. 4. 2013 18:15Zlín–Plzeň 1:2
14. 4. 2013 18:15Plzeň–Zlín 5:2
13. 4. 2013 14:45Plzeň–Zlín 0:3
10. 4. 2013 17:30Zlín–Plzeň 3:2
9. 4. 2013 18:15Zlín–Plzeň 0:3
24. 2. 2013 18:15Plzeň–Zlín 4:5
8. 1. 2013 18:15Zlín–Plzeň 4:1
25. 11. 2012 14:00Plzeň–Zlín 4:2
14. 10. 2012 18:15Zlín–Plzeň 1:4
21. 3. 2012 18:10Plzeň–Zlín 4:2
19. 3. 2012 18:10Zlín–Plzeň 4:2
17. 3. 2012 17:30Plzeň–Zlín 3:2
15. 3. 2012 17:30Zlín–Plzeň 5:4
14. 3. 2012 17:40Zlín–Plzeň 1:0
11. 3. 2012 18:10Plzeň–Zlín 5:1
10. 3. 2012 17:30Plzeň–Zlín 3:2
5. 2. 2012 17:00Zlín–Plzeň 1:2
28. 12. 2011 17:30Plzeň–Zlín 4:3
16. 11. 2011 17:30Zlín–Plzeň 1:3
4. 10. 2011 17:30Plzeň–Zlín 3:2
20. 2. 2011 18:10Plzeň–Zlín 1:0
9. 1. 2011 17:00Zlín–Plzeň 2:3
30. 11. 2010 17:30Plzeň–Zlín 4:1
19. 10. 2010 17:30Zlín–Plzeň 3:4
2. 2. 2010 17:00Zlín–Plzeň 4:1
23. 12. 2009 18:10Plzeň–Zlín 3:0
30. 10. 2009 17:00Zlín–Plzeň 2:1
25. 9. 2009 17:30Plzeň–Zlín 3:4
11. 1. 2009 17:00Zlín–Plzeň 3:0
28. 11. 2008 17:30Plzeň–Zlín 1:2
12. 10. 2008 17:00Zlín–Plzeň 4:3
9. 9. 2008 17:30Plzeň–Zlín 6:2

Diskuse


P88e64t55r S32u27c38h65ý 9735824403153: i nic (22:48)

I74v21a V24e62č49e26ř82o86v30á 5296195689412: ale já mívám klidná spánek:-)) co pořád máte (22:47)

P55e84t74r S45u78c54h94ý 9935594813653: tak klidnej spánek (22:47)

I31v16a V41e58č51e61ř41o29v80á 5856515149842: ale jsem (22:46)