Hezké odpoledne u on-line přenosu z utkání mistrovství světa v ledním hokeji, ve skupině B začne za dvacet minut utkání Německa se Slovenskem.
Slováci po úvodním vítězství 6:2 nad Francií podlehli ve druhém střetnutí domácímu Finsku 0:2. Jejich český kouč Vladimír Vůjtek přesto nechystá žádný zásah do sestavy. "Všechno zůstane při starém, nastoupíme ve stejném složení jako v předchozích dvou zápasech," uvedl Vladimír Vůjtek.
Němci ve svém úvodním představení překvapili remízou s Finskem, jemuž podlehli až v prodloužení. Ve druhém utkání podlehli Rusku 1:4.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Reiber (SUI) - Arm (SUI), Deďulja (BLR)
Počet diváků: 5 078

Vzájemná bilance obou soupeřů z poslední doby slibuje velmi vyrovnané utkání. Pokud započítáme výsledky po prodloužení či po samostatných nájezdech, vyhrály oba týmy z posledních deseti vzájemných zápasů každý po pěti.
Slováci si stále na soupisce nechávají prostor pro možné posily. "Čekáme na vývoj v NHL a necháváme si určitou rezervu," přiznal kouč Vladimír Vůjtek. Mimo soupisku zůstávají Ivan Švarný, Marcel Haščák a Marko Daňo.
Oba týmy už jsou nastoupené na modrých čarách a poslouchají hymny.
Na adresu německého soupeře trenér Vůjtek říká: "Viděl jsem oba zápasy Němců na šampionátu. Hrají výborně takticky, výtečně brání střední pásmo a jsou velmi disciplinovaní. Bude to těžký soupeř. My se oproti zápasu s Finskem musíme zlepšit především v koncovce."
0:01
0:27
Hned na úvod německý ofsajd.
1:02
Slováci jsou poprvé v útočném pásmu, ale dál než do rohu se nedostali.
1:40
Tripp dvakrát ohrozil slovenskou branku, brankář Staňa byl připraven u levé i pravé tyčky.
2:51
Dobrou střelu švihem vypustil na slovenskou branku Rankel, Staňa znovu připraven.
3:19
Sekera rozehrál z pásma vysokým obloučkem, nikdo ze spoluhráčů se však puku neujal.
3:44
Němci zahájili mnohem aktivněji, další ránu poslal na branku z úhlu Ullmann.
4:01
Wolf (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Goc a Gogulla
Stav zápasu Německo - Slovensko 1:0

Wolf velmi pohotově tečoval ve vzduchu střelu od modré čáry. Slováci rklamovali vysokou hůl, takže rozhodčí studovali videozáznam. Trvalo jim to poměrně dlouho, ale nakonec branku uznali.
4:42
V další akci před slovenskou brankou velmi houževnatý Tripp.
5:49
Slováci se zatím vůbec nedokáží dostat do útočného pásma, na střely prohrávají 0:6. Němce teď zastavil ofsajd.
6:33
Kopecký atakoval za německou brankou, ale k puku se nedostal.
7:39
Tak je tu konečně první slovenská střela. Vyslal jí obránce Vydarený, ale mířil jen do středu brány a gólman Zepp si bez potíží poradil.
8:08
Miklík zkoušel vypálit rovnou po provedení finty, trefil však jen protihráče.
8:44
První slušná možnost Slováků. Sekera našel dlouhým pasem Surového, ten sprintoval po boku německých beků a vypálil do náruče Zeppa.
10:00
Po polovině úvodní třetiny vedou zaslouženě Němci, kteří zaskočili Slovensko velice ofenzivním nástupem. Slovensko vyrovnalo hru až v posledních dvou minutách.
10:44
Od modré tvrdě vypálil obránce Sersen, brankář Zepp se slušně rozchytává.
11:16
Tripp nahodil puk do útočného pásma, sám si ho dobruslil a Němci jsou v tlaku.
11:45
Záborský se dokázal uvolnit zpětnou kličkou a rychle vypálil švihem, Zepp našel puk v lapačce.
12:42
Němci znovu jednoduše nahodili puk a získali pásmo. Oba týmy střídají, vhazovat se bude před Staňou.
13:39
Stümpel udělal kličku před modrou čarou, což vedlo k tomu, že mu Šatan přejel do ofsajdu.
14:13
Zakázané uvolnění Němců.
14:38
No a hned pro změnu zakázané uvolnění Slováků. Tohle tedy vážně není žádný pohledný hokej.
15:10
Slováci ani nadvakrát nedokázali přejít přes střední pásmo a když se dostali k puku němci, skončilo to ofsajdem.
16:01
Marcel Goc si najížděl před branku na nabídku Müllera, rychlý puk však nedokázal zasáhnout.
17:08
Slováci napadali jen jedním hráčem, takže Němci v pohodě vyvezli kotouč a odešli střídat.
18:13
Němci šli rychle dopředu a Slováci měli štěstí, že finální přihrávku zastavil nataženou holí Sersen.
18:49
Zatím největší slovenská možnost, postarala se o ní čtvrtá formace. Ölvecký vybruslil zpoza branky a byl úplně sám před Zeppem, ale překonat ho nedokázal.
19:40
Němci dohrávají třetinu na útočné polovině.
20:00
První třetinu hodnotil slovenský obránce Michal Sersen: "Nevydařil se nám vstup do zápasu, ale nic to neznamená. Musíme se zlepšit, dnes chceme za každou cenu zvítězit."
20:01
20:22
To je změna. Slováci se hned po úvodním buly vrhli kupředu a vzápětí napadali Němce ve třech.
21:13
Šatan převzal dlouhou přihrávku, uvolnil se před branku, jenže už byl příliš blízko před Zeppem, takže trefil jen jeho beton.
21:46
Sersen nabruslil do útočného pásma po pravé straně a švihem vyzkoušel pozornost Zeppa.
22:30
Hager se snažil převzít dlouhou přihrávku, ale Sekera ho šikovně natlačil do ofsajdu.
23:33
Ölvecký dostal skvělý pas od Surového a byl sám před brankářem Zeppem, ani svojí druhou šanci v utkání však neproměnil. V rychlosti minul růžek branky.
24:39
Mezei lehce nahodil puk do útočného pásma a Slováci střídají.
25:05
Tripp šel důrazně od mantinelu před branku a vznikla z toho drobná potyčka.
26:02
Záborský vypálil na Zeppa od modré čáry, Miklík ještě šťoural Zeppovi do lapačky, ale Němci dál drží čisté konto.
26:35
Surového rána z dálky těsně minula německou branku.
27:12
Po nahození Kinka má puk v lapačce Staňa a vhazovat se bude před ním.
26:59
Surový nastřelil tyčku německé branky.
28:08
Šatan předvedl brilantní sólojízdu, projel prakticky přes celé hřiště, byl však vytlačen ze střeleckého prostoru a musel objet branku. I tak se dostal ke koncovce a byla to další možnost Slováků.
29:19
Rankel vypáli z otočky a byla to velmi nebezpečná rána, Staňa následně chytil i pokus Marcela Goce.
30:00
V polovině zápasu diváci stále čekají na větší gólový příděl. Slováci se oproti první třetině výrazně zlepšili, ani jednu ze šancí však neproměnili. V utkání ještě nebyl vyloučený ani jeden hráč.
31:27
Obránce Sersen rychle nabruslil do pozice Šatanovi, jenže jeho rána byla zblokována.
31:58
Miklí nahazoval puk behkendem před branku, jenže Kukumberg byl dobře pokrytý.
32:23
Sekera si při nahození puku nepohlídal červenou čáru, takže je z toho zakázané uvolnění Slováků.
32:54
Seidenberg vyzkoušel pozornost Stani bekhendem, neměl nárok uspět.
33:30
Bližňák (Slovensko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Sersen
Stav zápasu Německo - Slovensko 1:1

Brankář Zepp vyrazil puk po nahození Sersena jen před sebe, před brankovištěm číhal Bližňák a pohotově doklepl kotouč do sítě.
34:40
Vyloučen hráč Stümpel (Slovensko), 2 min. za nedovolené bránění
První trest v utkání.
34:58
Staňa si poradil s pokusem Ullmanna.
35:36
Ullmann našel od mantinelu volného Wolfa, ten střílel zblízka z první jen do Stani.
36:40
Oba týmy jsou v plném počtu.
37:15
Kukumberg zkusil vystřlit švihem, Miklík se dral k dorážce, jenže se k puku nedostal.
37:30
Tečovaná střela beka Sekery končí pod chrániči brankáře Zeppa.
37:49
Při závaru před německou brankou si z chumlu hráčů vytáhl puk Surový, mířil do odkryté horní poloviny brány, ale vypálil příliš vysoko.
39:06
Vyloučen hráč Hördler (Německo), 2 min. za nedovolené bránění
39:20
Sersenova střela proltěla vedle tyčky.
39:40
Zepp vykopl betonem další slovenskou ránu.
40:00
Slovákům se ve druhé třetině podařilo vyrovnat skóre a předčít Němce herně. Na začátku třetí třetiny bude pokračovat jejich přesilovka.
Střelec slovenské branky Mario Bližňák: "Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a výsledkem bylo zlepšení našeho bruslení. Jen se potřebujeme zlepšit v koncovce a proměnit naše šance."
V souběžně hrané utkání hraje Česká republika se Švýcarskem po patnácti minutách bez branek.
40:01
40:30
Němci vyhazují.
41:06
Slovákům zbytek přesilovky vůbec nevyšel, nedostali se ani k jedné střele.
41:34
Sersen tvrdě vypálil od modré, Slováci se tlačili k dorážce, ale Zepp puk pevně držel.
42:51
Kukumberg pouštěl přihrávku Miklíkovi, ten to nečekal.
43:01
Kink (Německo) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Tripp a Kohl
Stav zápasu Německo - Slovensko 2:1

Kink si přehodil puk do bekhendu a přes obránce nečekaně vystřelil. S tečí překvapeného brankáře Stani proklouzl puk do branky.
44:27
Vydareného střela minula cíl.
45:00
Po akci Ullmanna získali Němci útočné pásmo.
45:21
Obránce Mihálik ostře vystřelil od modré, Kukumberg se dostal k bekhendové dorážce, ale byl to slabý pokus.
45:41
Záborský (Slovensko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Mihálik a Kukumberg
Stav zápasu Německo - Slovensko 2:2

Obránce Mihálik najel s pukem až za branku a chytrou zpětnou přihrávkou našel Záborského. Ten vypálil z první na zadní tyč a nedal Zeppovi šanci.
46:53
Nádherná akce Slováků, na jejímž konci byl obránce Sekera. Prudkou střelou těsně minul německou bránu.
48:35
Záborský zkusil nastřelit puk do německého brankáře zpoza brány, Zepp byl pozorný.
49:38
Na poslední chvíli němci zamezili Sekerovi, aby si najel před branku na zpětnou přihrávku.
50:00
Posledních deset minut zápasu a Slováci už jsou jasně lepším týmem. Jejich nápor je nyní obrovský.
50:48
Obránce Ďaloga od modré přestřelil branku.
51:52
Tripp prudce pálil z křídla, minul však slovenskou bránu.
52:46
Záborský (Slovensko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Miklík
Stav zápasu Německo - Slovensko 2:3

Závar před německou brankou chtěl vyřešit brankář Zepp skokem po puku, jenže kotouč mu proklouzl pod lapačkou a Záborský trefil odkrytou klec.
54:15
Ďaloga namazal přímo na hůl němce Wolfa, ten minul branku.
55:00
Češi už prohrávají se Švýcarskem 0:2.
55:17
Šatan se snažil prostrčit puk na volného Kukumberga, ale Ehrhoff mu v tom zabránil.
56:26
Slováci šli do brejku, ale nedokázali přečíslení využít.