Hezký podvečer z Hradce Králové. Dnes na led Mountfieldu zajíždějí aktuální vicemistři extraligy ze Zlína. V dresů hostů se představí i Petr Holík a Antonín Honejsek, kteří pomáhali ještě vloni prvoligovému Hradci do play-off.
0:01
0:01

Rozhodčí: Minář (CZE), Jeřábek (CZE) - Blümel (CZE), Barvíř (CZE)
Počet diváků: 3 536

0:16
Zlínský brankář Kašík zasahuje proti první šanci Hradce.
2:01
Hosté si zahrají první přesilovku! Jakub Marek zasáhl proti zlínskému hráči vysokou hokejkou a šel se zchladit na dvě minuty.
4:15
Zlínu se první početní výhoda vůbec nepovedla. Jeho speciální formace se snažily usadit v útočném pásmu. Marně. Obrana Mountfieldu odvrátila všechny pokusy.
5:40
Hradecký brankář Pavel Kantor se teď vytáhl skvělým zákrokem. Na poslední chvíli zlikvidoval behndovou střelu pronikajícího Balaštíka.
7:53
Hradecký stadion se teď obořil na rozhodčího Mináře. Švihálek totiž dojížděl kotouč před koncovou čarou, aby zabránil zakázanému uvolnění. Řezníček ho přidržel, k potrestání sudím Minářem však nedošlo.
8:51
Při Škodově akci došlo k faulu a domácí si zahrají první přesilovku. Potrestaným je Ondřej Veselý.
7:06
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ale souvislejší nápor si zatím žádný z týmů nevypracoval. Zlín má mírně navrch.
8:49
Útočník Hradce Králové Vladimír Škoda teď předvedl, co umí. Proháčkoval se na kruhy a bekhendem se pokoušel zaskočit Kašíka. Ten puk zastavil lapačkou.
9:20
Hradečtí při první početní výhodě úřadují. Nejdříve Šimánek zkoušel nájezdem z boku překonat Kašíka, zastavila ho však pozorná obrana.
10:20
Mikuš zkouší Kašíkovu pozornost od modré čáry a jeho rána končí jen těsně nad horní tyčí.
12:03
Kudrna vyzkoušel Kašíka tvrdou ránou. Ten puk ztlumil a vhazuje se po jeho pravici.
12:13
Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Šimánek
Stav zápasu Hr. Králové - Zlín 1:0

Tak to byla krásná akce! Jaroslav Kudrna dostal puk před branku, ještě si udělal kličku a potom ještě vystřihl u levé tyčky blafák Kašíkovi a zavěsil pod horní tyč!
14:00
Zlín je jako opařený. Hradečtí po první přesilovce neuvěřitelně ožili a momentálně mačkají Valachy.
15:36
Langhammer (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Červený a Mikuš
Stav zápasu Hr. Králové - Zlín 2:0

Hradečtí využili zaváhání Zlína, vydali se do přečíslení, Červený nabídl z levého kruhu puk Langhammerovi a ten ranou z těžké pozice propasíroval kotouč za Kašíka.
17:07
Domácí bek Ptáček se teď pokoušel vstřelit třetí branku. Objel branku, obtočil se, ale zlínského gólmana u pravé tyčky nenachytal.
17:30
Hradecký patriot Kudrna je při chuti. Teď krásně před Kašíkem tečoval, puk se svezl pod jeho betonem a jen těsně minul levou tyč.
18:12
Veselý (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Leška
Stav zápasu Hr. Králové - Zlín 2:1

Hosté přidávají kontaktní gól do šatny. Ondřej Veselý předal na modré krásnou nahrávkou na Lešku a ten perfektní střelou snížil.
19:40
Vicemistři extraligy se v závěru třetiny přece jen osmělují. Teď Hradec sevřeli a domácí obrana má co dělat, aby nepropustila kombinaci až bezprostředně před svého gólmana.
21:00
Zlín nastoupil do druhé třetiny jako úplně jiný tým. Dohrává víc osobních soubojů, tlačí se do branky, dostává soupeře pod tlak. Hradečtí se nemohou dostat k puku.
23:15
Domácí gólman si nevydechne ani teď. Veselý na něj nastřelil puk, vhazuje se po jeho pravé ruce.
24:20
Čech vyslal do šance Honejska, ale před branku se nakonec neprotlačil. Zkušeně a čistě ho totiž zastavil Ptáček.
25:11
Kašík se měl do ohánět. Útok hradeckých mladíků udělal před hostující brankou pořádný zmatek a zlínský strážce našel puk až ve své lapačce.
27:02
Hokej se teď musí divákům obzvlášť líbit. Oba týmy sázejí na ofenzivní pojetí a pěkné kombinace. Ukončilo je až Balaštíkovo špatné nahození ve středním pásmu. Vhazuje se ve středovém kruhu.
28:14
Pláněk teď od mantinelu vyslal prudkou střelu na Kašíka. Ten zasáhl na poslední chvíli rozklekem, přes houšť těl toho příliš neviděl.
28:55
Zlín má k dobru další přesilovku. Mikuš podrazil soupeře a domácí budou doufat, že přečkají bez úhony následující dvě minuty.
34:33
Chvíli za polovinou utkání je to spíš boj. Zlín se neustále snaží o vyrovnání, ale naráží na koučem Draisaitlem vycepovanou defenzívu domácích.
30:55
Domácí si mohou oddechnout. Zlín se dostal k jediné, zato nepříliš nebezpečné střele a Hradec je zase v pěti.
35:00
Zlínští se snaží prosadit důrazem v útočném pásmu Hradce. Stále se mu to však nedaří. Domácí se sporadicky dostanou ze své třetiny.
32:30
Teď se výborným pokusem ukázal další mladík Hradce. Po vhazování se k puku dostal Karel Plášil a vyzkoušel Kašíka. Ten se za střelou, který prosvištěl okolo jeho pravé tyčky, jen ohlédl.
35:00
Zlín se snaží probít důrazem. Stále se mu však nedaří dostat se do gólové kombinace. Domácí se sporadicky dostanou ze své třetiny.
37:00
Útočníci Mountfieldu teď zaskočili hostující obranu. Druhá formace se probila až ke zlínské brance, ale ani Tvrdík ranou nepřekvapil Kašíka.
38:20
Tentokrát zase úřaduje elitní útok Hradce. Šimánek a Mertl se snažili před brankou dostat k puku a zakončit
39:15
Hra začíná být hodně nervózní. Oba týmy začínají kupit chyby, nikdo však zatím nevyužil zaváhání.
40:00
40:01
41:03
Hradec poprvé ve třetí třetině prověřil Kašíka. Tvrdík s Langhammerem zaměstnali obranu i Kašíka, před brankovištěm se prali o puk, ale zlínský brankář s vypětím sil nakonec zalehl kotouč.
43:00
Zámorský teď vyslal tvrdou ránu od pravého mantinelu, ale obrana v čele s Kantorem nakonec nebezpečí zažehnala.
44:04
Balaštík teď prověřil od levé strany hrazení hradeckého gólmana, ten bez větších potíží jeho ránu zlikvidoval a vyrazil.
45:53
První zlínský útok teď výborně zakombinoval a výsledkem byla štiplavá rána Veselého z mezikruží. Ani tento pokus hostů však nevedl ke srovnání stavu.
47:30
Mertl teď předvedl sólo přes půl hriště, pláchl i prvnímu obránci a předal puk na Kudrnu, kterého nedovoleně stáhl Honejsek.
47:33
Vyloučen hráč Honejsek (Zlín), 2 min. za hákování
Honejsek pyká za stažení Kudrny.
48:11
Hradečtí při přesilovce propásli exkluzivní šanci na zvýšení náskoku. Puk se po ose dostal až k Červenému. Mladý útočník však u levé tyče netrefil odkrytý kout branky.
49:33
Hosté ze Zlína jsou opět kompletní. Hradečtí je však prověřují nájezdy, nedaří se jim však finální přihrávka.
52:00
Zlínský Holík se teď pokoušel překvapit zpoza branky rychlým zasunutím hokejky ke Kantorově pravé tyčce. Hradecký gólman však drží.
53:27
Zlín teď byl nejblíž vyrovnání. Veselý napřáhl po přejetí do útočného pásma k ráně. Kantor zasáhl ramenem, kotouč mu vypadl a kutálel se na brankové čáře. Bek Hradce nakonec svého brankáře zachránil od újmy.
55:00
Zlín spouští závěrečnou honbu za vyrovnáním. Zkouší se usadit v pásmu.
56:15
Marušák od modré prověřil Kantora, teď si na jeho ránu počkal a bezpečně ji ztlumil.
56:54
Hradecký Mertl teď kontruje, ale jeho rána je sražená vysoko nad branku.
57:01
Hradec málem zaskočil hosty. Červený dostal výbornou nahrávku na kruhy, ale trefil se přímo doprostřed branky, kde byl připravený Libor Kašík.
58:00
Poslední dvě minuty zápasu. Stadion bouří, povzbuzuje domácí. Škoda se řítí do šance, ale hned za modrou čarou je zastavený.
58:22
Vyloučen hráč Urbanec (Zlín), 2 min. za hrubost
Hosté dohrají třetí třetinu oslabení o jednoho muže. Urbanec dostal dvě minuty za hrubost.
59:15
Domácí diváci vytleskávají své hráče. Hradečtí v klidu kombinují v útočném pásmu a drží puk.
59:57
Zlín má ještě poslední šanci, ale Řezníček je vytlačený mimo palebné pole. Domácí už si náskok pohlídají.

6. 2. 2022 18:20Hr. Králové–Zlín 4:0
26. 12. 2021 15:30Zlín–Hr. Králové 2:5
31. 10. 2021 16:00Hr. Králové–Zlín 4:1
19. 9. 2021 15:30Zlín–Hr. Králové 2:3
15. 2. 2021 17:00Hr. Králové–Zlín 1:0
2. 2. 2021 17:00Hr. Králové–Zlín 5:2
26. 12. 2020 17:00Zlín–Hr. Králové 1:2
25. 9. 2020 17:30Zlín–Hr. Králové 2:3