Příjemný podvečer z Hradce Králové, kde bude za malou chvíli zahájeno extraligové utkání 13. kola mezi domácím Mountfieldem a Škodou Plzeň.
Oběma týmům se v úvodu sezony dařilo, což pochopitelně více překvapilo u domácího Hradce. Ten navíc v minulém kole předvedl málokdy vídaný obrat, když v Liberci prohrával 1:5 a 2:6 a přesto nakonec vyhrál 7:6 v prodloužení.
Také Plzeň v minulém kole vyhrála, když na domácím ledě porazila 3:2 Chomutov a v tabulce má jen o bod méně než Hradec.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Polák (CZE) - Hejl (CZE), Kajínek (CZE)
Počet diváků: 4 721

Domácím trenérům stále chybějí zranění útočníci Dej a Podlešák, naopak Plzeň dorazila i s Josefem Strakou, kterého klub nyní přivedl. Měl by hrát v útoku s Martinem Strakou.
0:01
0:53
První zásah brankáře, měl ho domácí Kacetl, který dostal přednost před Kantorem. Šlo jen o nahození před branku.
1:51
Teď už to byl mnohem těžší zákrok pro Kacetla po střele Kratěny.
2:05
Vyloučen hráč Mozík (Plzeň), 2 min. za držení hole
3:10
V průběhu první minuty přesilovky si domácí žádnou šanci nevytvořili, hosté několikrát puk vyhodili ze své obranné třetiny.
4:05
Podobně proběhla i druhá minuta, Hradec pořádně nevystřelil.
4:47
Vyloučen hráč Tvrdík (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Tvrdík fauloval v útočném pásmu Plzně.
5:50
Hosté na tom jsou podobně, zatím také neměli šanci.
6:12
Vyloučen hráč Duda (Plzeň), 2 min. za podražení
Dokonce chybovali a hrozící šanci tak Duda řešil faulem.
7:31
Nyní to bylo ze strany domácích mnohem lepší, v přesilovce měl dvě výborné šance Vydarený, ale Machovský se nedal.
8:45
Po pěkné kombinaci se před Machovského dostal Tvrdík, ale gól nedal.
10:21
Po zdlouhavém rozehrávání ve vlastní třetině vzal hostům puk Kudrna a přihrál do šance Mertlovi, ten zachránil maskou.
11:10
A další šance domácích, tentokrát musel Machovský zasahovat proti šanci Škody.
12:15
Nyní pro změnu šance hostů, po akci Martina Straky se do ní dostal Slovák, ale jeho bekhendový pokus Kacetl kryl.
13:45
Ke střele se dostal hostující Hollweg, vypálil nebezpečně nahoru, ale Kacetl si poradil.
15:23
Domácí tým teď výrazně podržel brankář Kacetl při třech šancích druhého útoku Plzně, jako poslední ho ohrozil Jeřábek.
15:51
Lev (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kratěna a Pletka
Stav zápasu Hr. Králové - Plzeň 0:1

Pěkná akce hostujícího Kratěny, který zadovkou přihrál před branku a Lev Kacetla už překonal.
17:05
Domácí se po inkasovaném gólu vrhli do útoku, ale Červený o možnou šanci těsně přišel.
18:08
Zakázané uvolnění hostů.
20:00
První třetina přinesla vyrovnaný zápas, v němž v první fázi měli možná více šancí domácí, ale gól naopak vsřelili hosté.
20:01
20:55
Do úniku se dostal Šimánek, najížděl z pravé strany na Machovského, ale ten jeho pokus chytil.
22:20
Vyloučen hráč Sýkora (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
23:19
Domácím se přesilovka nedaří, vhazuje se v jejich obranném pásmu.
24:28
Mikuš (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Červený
Stav zápasu Hr. Králové - Plzeň 1:1

Domácí si tak museli počkat až po přesilovce, kdy se dostali do přečíslení, kdy Červený přihrál z levé strany před branku a Mikuš bekhendem s přehledem zakončil.
25:13
Hosté mohli rychle odpovědět, vytvořili si tlak, ale Indrákovu šanci z bezprostřední blízkosti Kacetl kryl.
27:30
Plzeň se teď držela minutu v útočném pásmu, domácí se z něj nemohli dostat, ale tlak soupeře přežili bez jejich větší šance.
29:35
Pro změnu velký tlak domácích, v největší šanci se objevil Langhammer, ale Machovského nepřekonal.
30:50
Nádherná akce hostujících Dudy a Vlasáka, kteří si na cestě z vlastního obranného pásma dvakrát vyměnili puk, Vlasák pak z úhlu střílel do odkryté branky, ale trefil tyč.
32:18
Obrovská šance hostujícího Pletky, který střílel z podobného místa jako před chvílí Vlasák, jeho rána ale jen projela podél brankové čáry kacetlovy svatyně.
32:26
Vyloučen hráč Lev (Plzeň), 2 min. za hákování
Lev fauloval před vlastní brankou, když se domácí po brejku dostali do šance.
32:56
Šimánek (Hr. Králové) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Frühauf
Stav zápasu Hr. Králové - Plzeň 2:1

Domácím na využití první přesilovky v zápase stačilo 30 vteřin, když se k puku na pravé straně dostal Šimánek a tvrdou bombou k zadní tyči poslal domácí do vedení.
35:54
Vyloučen hráč Červený (Hr. Králové), 2 min. za hákování
35:54
Vyloučen hráč Červený (Hr. Králové), 2 min. za nesportovní chování
36:50
Hosté se vrhli do útoku, velkou šanci měl Pletka, ale branku přestřelil.
37:54
Domácí přesilovku přežili, ve druhé minutě uiž hosty nepustili do šance.
39:23
40:00
Domácím se po přestávce povedl zasloužený obrat a do poslední třetiny jdou s jednobrankovým náskokem.
40:01
40:15
Domácí mohli hned zvýšit, ale Mertl z úhlu Machovského neprostřelil.
40:40
Vyloučen hráč Duda (Plzeň), 2 min. za napadení
Duda se při šanci svého týmu tvrdě opřel do brankáře Kacetla, domácí obránci mu dali co pro to a rozhodčí dvě minuty.
Stav zápasu Hr. Králové - Plzeň 3:1

Domácí využili druhou přesilovku, když Fruhauf z první nádherně trefil příhru od Vydareného a bombou po ledě nedal Machovskému šanci.
45:32
Tlak prvního domácího útoku zakončila střela Mikuše od modré, Machovský chytil.
46:19
Vyloučen hráč Mikuš (Hr. Králové), 2 min. za faul loktem
48:19
Plzeň se k výraznějšímu ohrožení branky nedostala, Hradec drží dvoubrankový náskok.
48:41
Do brejku se dostal domácí Kudrna, jel zprava na branku, ale bekhendovou střelou ji minul.
49:41
Další spolehlivý zákrok domácího Kacetla, tentokrát ho zprava prudkou ranou ohrozil Lev.
50:15
Další šance domácích, střelu Ptáčka od modré šikovně tečoval Suja, Machovský ale betonem puk vyrazil.
52:50
Hradecký Ptáček opět tvrdě vypálil od modré, ale tentokrát Machovský puk viděl a zachytil jej.
54:05
Domácím se daří narušovat snahu Plzně o tlak, ale tentokrát jen za cenu zakázaného uvolnění.
52:50
V komerční přestávce halou obíhá mexická vlna, atmosféra je v Hradci výborná.
54:22
Vyloučen hráč Slovák (Plzeň), 2 min. za sekání
Domácí vyrazili k rychlému brejku, Květoň se chystal tečovat přihrávku do branky, ale Slovák ho sekl.
55:20
Na domácích je vidět, že i když hrají přesilovku, nechtějí hlavně udělat chybu.
57:07
Tutová šance Šimánka, byl sám před Machovský a měl čas si střelu připravit, netrefil ale branku.
57:37
Vyloučen hráč Frolo (Plzeň), 2 min. za hákování
Skvělá možnost Hradce dotáhnout zápas k výhře.
Zápas sleduje 4721 diváků.
58:25
Vyloučen hráč Sýkora (Plzeň), 2 min. za sekání
Hosté se nemohou srovnat s prohrou, vedle faulu Sýkory se do potyčky zapojil i Hollweg. Hosté jdou do tří.
59:15
Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Mertl a Mikuš
Stav zápasu Hr. Králové - Plzeň 4:1

Domácí zpečetili výhru, Mertl vystřelil od modré, Machovec jen vyrazil a Kudrna měl dost času dorazit.

19. 2. 2023 16:00Hr. Králové–Plzeň 2:1
5. 1. 2023 17:30Plzeň–Hr. Králové 0:4
25. 11. 2022 18:00Hr. Králové–Plzeň 1:4
9. 10. 2022 16:30Plzeň–Hr. Králové 2:5
20. 2. 2022 17:20Hr. Králové–Plzeň 6:1
6. 1. 2022 17:30Plzeň–Hr. Králové 2:3
19. 11. 2021 18:00Hr. Králové–Plzeň 7:4
28. 9. 2021 16:30Plzeň–Hr. Králové 4:2