Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý podvečer z Hradce Králové. Diváci na hradeckém stadionu dnes uvidí souboj domácího čtvrtého Mountfieldu HK s desátým Kladnem. Hosté přijíždějí posílení o Jana Hlaváče. Mistr světa a zkušený veterán totiž nedávno ve středočeském klubu podepsal smlouvu.
Domácím zato stále chybí zranění útočníci Rastislav Dej, Tomáš Rousek a Jakub Švihálek. Zápas začíná za malou chvíli.
0:01
Utkání začalo.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribik (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 4 158

1:00
Oba týmy střídají v krátkých intervalech, první "pozdrav" zápasu tak směrem na kladenského gólmana Cháberu vyslal druhý útok Hradce Králové.
2:33
Hradec se z vlastního pásma vymanil rychlým brejkem. Po přihrávce Tvrdíka zakončoval Knotek a kotouč možná těsně Cháberovi proklouzl za brankovou čáru. Sudí se šli poradit s videorozhodčím.
Rozhodčí už se radí poměrně dlouho, což se divákům nelíbí a pískají. Knotek střelou nad Cháberovo rameno střílel na spojnici pravé tyče a břevna.
2:33
Sudí už míří zpět z boxu trestoměřičů a k nevoli hradeckých fandů rozpažil. Pokračuje se tedy zatím bez gólu.
3:13
Patera vyhrál v útočném pásmu vhazování na obránce Růžičku a ten štiplavou ránou poprvé prověřil gólmana Kantora.
3:18
Kantor teď byl málem zaskočený. Po opakovaném vhazování kladenský bek svižně nahodil kotouč podél hrazení, ten se odrážel k brance, ale Kantor se překvapit nenechal.
5:00
Domácí hráči zvyšují obrátky. Teď měli tři pěkné příležitosti. Nejrpve Červený zatáhl puk podél mantinelu a jeho střela pak Cháberovi vypadla. Potom Mertl předával před branku na Kudrnu, ale ten se neprosadil.
5:10
Zatím největším šanci Hradce si vypracoval Knotek, když udělal kladenskému zádakovi kličku a Cháberova zachraňoval po jeho střele levým betonem.
7:05
Vyloučen hráč Machač (Kladno), 2 min. za hákování
Kladenský útočník si pomohl v souboji nedovoleně a Hradci se nabízí první přesilovka.
7:44
To byla šance! Frühauf zkusil vystřelit po zemi, tam však na poslední chvíli vystřelil Cháberův beton. Dorážku pak Mertl poslal mimo tři tyče.
8:32
Hostující Růžička teď dojížděl puk v hradeckém pásmu, proti němu včas vyrazil Kantor, který si dovolil ještě parádní, když útočníka obstřelil. Přesilovka Hradce tak pokračuje bez újmy.
9:05
Hosté z Kladna jsou kompletní. Domácí Hradec pustili jen k jedné šanci a jinak se v pohodě ubránili.
10:09
Vyloučen hráč Květoň (Hr. Králové), 2 min. za podražení
I Hradec pyká za první faul v zápase. Kladno posílá na led Paterův útok.
11:02
Rytíři pořádně protáhli Kantora. Nejprve z levého kruhu střílel Tenkrát, ale puk včas zachytila lapačka hradeckého gólmana. Potom Kaberle pálil z osy od modré a trefil ještě těsně boční síťku.
12:00
Vyloučen hráč Kudrna (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Kudrna dojížděl puk, po souboji u hrazení podrazil hostujícího beka a posílá Hradec na osm vteřin do tří.
12:50
Teď Rytíři pořádně zahrozili. Hradec nevyhodil kotouč, Růžička ho zachytil, přihrál na Tenkráta a zkušený útočník místo střely volil další nahrávku, ale nikdo z hostů před brankou netečoval.
14:11
Domácí jsou kompletní, Kudrna se zapojil do útoku. Z bekhendu to zkoušel Jank, který se poprvé objevuje na ledě, des byl psán jako sedmý bek.
15:49
Tato pasáž patří k tomu nejlepšímu v první třetině. Nejprve po nahrávce zkoušel střelu z kruhu Eberle, domácí ji však zblokovali. Patera o chvíli později rýsoval přihrávku napříč pásmem na Machače se stejným efektem.
17:19
Knotek (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Tvrdík a Podlešák
Stav zápasu Hr. Králové - Kladno 1:0

Všechno vrcholí brejkem Hradce, výbornou nahrávkou Michala Tvrdíka na volného Tomáše Knotka a ten k levé tyči posílá domácí do vedení.
17:40
Domácí jsou prvním gólem značně psychicky posílení. Šimánek teď tvrdě nahazoval před brankou, Cháberu puk neudržel a rychle dorážel ještě Mertl. Kladenský brankář však drží.
18:55
Tlak Mountfieldu sílí. Dobře kombinuje, přehrává soupeře. Teď střílel od modré Peter Mikuš. Chvíli po něm dostal přihrávku do jízdy Pláněk, ale jeho pokus zastavil Cháběra lapačkou.
19:50
Hostující Eberle si pěkně najel na modrou a hned za ní golfovým úderem zkoušel Kantora, mířil však mimo levou tyč.
20:00
Skončila první třetina.
20:01
Začala druhá třetina.
21:00
Druhá perioda odstartovala bojem o střední pásmo.
21:30
První pořádnou akci předvedlo Kladno. Rudovský zatáhl kotouč, předal do tandemu Treillemu a ten prudkou ránou vystřelil jen do Kantorova levého betonu.
22:23
Tomáš Kaberle teď spektakulárně objel útočné pásmo a chtěl u levé tyče překvapit Kantora. Ten utěsnil všechny prostory a vhazuje se po jeho levici.
23:29
Hradecký bek teď nezachytil žabička do středního pásma, tam byl rozjetý Tenkrát, udělal Kantorovi kličku, ale ten se blýskl výborným zákrokem lapačkou a nepřipustil srovnání stavu.
24:35
Výborně to teď zkoušel Kuchler. Z kruhu však jen těsně trefil boční síť. Kantora však jeho pokus hodně zneklidnil.
26:40
Dlouho se teď týmy praly o převahu ve středním pásmu, až se Hradečtí proháčkovali do útočného pásma, Mikuš pálil a div že Červeného teč neskončila v brance.
28:35
Podlešák teď nahrál v obranné třetině dnešnímu střelci Knotkovi, ten se rozjel k sólo jízdě a hned za modrou znovu zkoušel štěstí. Jeho střelu však obránce ztečoval do ochranné sítě.
29:44
Hradečtí se usadili v pásmu Kladna. Vydarený pálí tvrdě od modré, ale Chábera s vypětím sil jeho pokus zastavil.
31:32
Chábera teď zachránil Kladno. Po Podlešákově ráně z levého kruhu musel rychle vytrčit pravý beton. Perfektní práce hostujícího brankáře.
33:01
Kladenští nepolevují ve své snaze vyrovnat. Hradecká obrana je však nepouští bezprostředně před Kantora. A pokud se už hosté k přihrávkám dostanou, většinou je obětavě zblokují domácí beci.
33:47
Tak tohle byla exhibiční souhra. Šimánek zatáhl puk do pásma, dal na Kudrnu, teď předal Vydarenému. Slovenský bek pálil po zemi a nekrytý kotouč ještě dorážel kapitán Šimánek. Skóre se však nemění.
36:41
Čvrtý hradecký útok obohacený o Lukáše Květoně si vypracoval pěknou šanci. Květoňova rána však končí jen v Cháberově lapačce.
36:48
Vyloučen hráč Tenkrát (Kladno), 2 min. za sekání
Hostující útočník Petr Tenkrát přesekl jednomu z hradeckých borců hůl a sudí si toho správně všimli. Domácí budou hrát další přesilovku.
37:40
Před kladenskou bránou je hodně husto. Elitní hradecký útok si vypracoval dvě šance po ránách Vydareného, puk se však nedaří dorazit.
38:36
Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Šimánek a Vydarený
Stav zápasu Hr. Králové - Kladno 2:0

Hradecký tlak má vyústění až chvilku před koncem početí výhody. Kudrna dorazil do rohu branky Šimánkovu střelu.
39:00
Brankář Kantor teď podržel domácí skvělým zákrokem proti ráně rozjetého Lukáče.
39:44
Poslední minuta už se jen dohrává. Kladenští vypadají viditelně otřeseni.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:01
Začala třetí třetina.
40:51
Doudera vystřelil od modré, Kantor toho moc neviděl a tečovaná rána do jeho protipohybu šla naštěstí pro Hradec mimo branku.
42:21
Vyloučen hráč Ptáček (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Před brankou bylo nepřehledná situace, Ptáček pak jednoho z Kladenských stáhl a půjde sedět na trestnou lavici.
42:50
Paterově pětce se vůbec nedaří. Hradečtí je drží u mantinelu a dokáží se v pohodě bránit. Na led skáče kombinovaný útočk Rudovský, Hlaváč a s nimi Treille.
44:21
Druhá speciální formace hostů byla o něco málo úspěnější, ale i tak to byl jen platonický tlak a Hradečtí jsou zase v pěti.
44:51
Jank se po vhazování v pásmu Kladna opřel do kotouče a jeho prudké nahození ještě některý z hráčů prudce tečoval jen do Cháberových chráničů.
46:31
Kudrna s Šimánkem si přihráli za brankou a hradecký kapitán to zkoušel z těžkého úhlu z brankové čáry. Kladenský gólman byl v pozoru.
47:19
Před Kantorem bylo hodně nepřehledno. Zdálo se, že má kotouč v držení, ale hráči hostů ještě doráželi. Pak chtěl pálit Hořava, ale očividně ho podrazil Mertl. Kladenský zadák se jen těžce sbírá z ledu.
47:19
Vyloučen hráč Mertl (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Mertl šel podle rozhodčích proti Hořavovi kolenem a usedá na trestnou lavici.
48:30
Kladno se trápí a ještě je zbavil útočného pásma hradecký kapitán Šimánek. Ten se pustil do brejku, ohrozil Cháberu, puk se dostal k němu a ještě poté získával čas. Ukázkové bránění při přesilovce soupeře.
49:19
Vyloučen hráč Podlešák (Hr. Králové), 2 min. za hákování
Martin Podlešák při rozehrávce hostů zahákoval Douderu, ten šel k zemi a hradecký útočník jde za spoluhráčem Mertlem. Hradec je dnes podruhé ve třech.
49:25
Teď Kantor fantastickým rozštěpem zlikvidoval Kaberleho jedovku.
50:00
Kladno zlepšilo kombinaci a jeho elitní formace teď dusí domácí mužstvo. Kantor ovšem další jejich šanci lapil.
50:58
Doudera napřáhl k pumelici, do střely mu obětavě skočil Červený a puk končí vysoko nad hřištěm. Červeného teď poplácávají spoluhráči za výbornou práci.
51:17
Tenkrát vypálil krátce před koncem přesilovkou skrze houšť těl, ale mířil vedle levé tyče.
52:10
Vyloučen hráč Hořava P. (Kladno), 2 min. za krosček
Hradec si také zahraje přesilovku. Hořava se provinil krosčekem.
54:10
Hradec se tentokrát dostal jen k jedné střele Petera Frühaufa. Kladno se ubránilo a vyraží na zteč. Vhazování před Kantorem.
54:30
Kaberle si vzal po vhazování kotouč u mantinelu, vystřelil a Kantor vůbec nevěděl, kde má puk. Naštěstí se odrazil ven do brankoviště.
56:00
Hráči Mountfieldu už se snaží kontrolovat zápas a nepůjčit soupeři puk. Kladno se jen ztěžka prosazuje.
57:30
Dnešní návštěva na Kladno je poměrně slušná. Do hlediště si našlo cestu 4 157 diváků.
58:00
Hradec už výborně brání. Dvě minuty před koncem třetí třetiny nepouští hosty do tempa.
58:30
Kladenský Libor Procházka nepřesně rozehrál a hra se přesouvá po delší době před Cháberu. Stihne Hradec ještě jednu branku?
59:00
Michal Dragoun se přece jen pokouší uniknout, ale je zastaven hradeckými beky.
59:50
Diváci tleskají vestoje. Hradec už vyhraje a pro brankáře Pavla Kantora to bude znamenat druhé čisté konto sezony a navíc překonání hranice 900 minut strávených na ledě.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

Diskuse


R72a67d51e64k N91ě79m50e76c 1977392335216: 3punkty v pohodovém tempu doma (8:37)


Advertisement