Dobrý den, vítejte u sledování on-line reportáže z utkání mezi Spartou a Vítkovicemi.
0:00
0:30
Vítkovice vyhrály úvodní vhazování a jsou v útočném pásmu.

Rozhodčí: Horák (CZE), Hodek (CZE) - Brejcha (CZE), Suchánek (CZE)
Počet diváků: 3 794

1:10
Téměř do samostatného úniku se dostal Jaroslav Hlinka, ve spěchu ale mířil vedle branky.
1:52
I když se první dvě minuty hrají spíše v obranném pásmu Sparty, první vážnější šanci si zatím vytvořili právě domácí.
3:00
Dolejš rozehrává od své branky a hosté se snaží založit útok, Sparta ale pozorně brání střední pásmo.
4:10
Vítkovice jsou znovu v útočném pásmu, ke střele se dostal Michal Hlinka, ale trefil Staňu pouze do výstroje.
5:20
Sparta zakládá útok, Hlinka se snažil dostat do útočného pásma po pravém křídle, ale vítkovická obrana zatím pozorná.
6:18
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Piskáček a Přibyl
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 1:0

Sparta otevírá skóre zápasu! Jan Piskáček se neukvapil se zakončením a chytře si počkal, až se mu nabídl jeho jmenovec Buchtele, před kterým zívala prázdná branka. Dolejš neměl šanci na rychlý přesun.
6:38
Vítkovice však i přes obdrženou branku nepolevují v tlaku. V šanci se objevil Húževka, ale Staňa chytá.
7:21
Pech (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kumstát a Rolinek
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:0

Jestli se o něčem dá říct, že je to jako přes kopírák, tak právě o druhé brance Sparty. Naprosto totožná situace jako před prvním gólem. Kumstát nespěchal se zakončením, počkal až se mu Pech nabídne před brankou a Dolejš opět neměl nárok.
7:21
Dva rychlé góly už na Vítkovice byly moc. Peter Oremus si vybral oddechový čas.
9:00
Pro Vítkovice je to velmi smolný začátek. Zdálo se, že mají přece jen o trochu více ze hry, ale hraje se na góly a ty zatím střílí Sparta.
9:30
Naopak Spartu po vlažném úvodu dvě branky zákonitě nakoply a Vítkovice jsou pod tlakem.
10:30
Za Staňou zazvonila tyčka. Ondřej Roman ji ale rozezněl pouze z boku, z toho nebezpečí nehrozilo.
11:25
O to nebezpečnější však byla akce Erika Němce, ten se dostal až ke Staňovi, který jeho pokus kryje.
11:53
Vyloučen hráč Mikuš (Sparta), 2 min. za sekání
Jeden z vítkovických hráčů teď mohl ujíždět sám na Staňu, Mikuš to musel řešit nedovoleným zákrokem.
12:45
Vítkovicím se první minuta přesilovky příliš nevede, Sparta se několikrát dokázala osvobodit.
13:30
Robert Sabolič udělil Kovářovi tvrdý, leč čistý, hit ve středním pásmu.
13:48
Vyloučen hráč Cingel (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
Sparta si v plném počtu nezahraje, pět sekund bude hrát dokonce ve třech. Na trestnou lavici jde Cingel.
14:27
Vandas (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Němec
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:1

Vítkovice snižují v přesilové hře. Erik Němec střílel z úrovní kruhů, Michael Vandas přejel před Staňou a puk lehce tečoval mimo dosah sparťanského brankáře.
16:00
Hlinka (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Zíb a Vandas
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:2

A po snížení přichází i rychlé vyrovnání. A zase to byla podobná situace jako ta předchozí. Lukáš Zíb poslal směrem k brance střílenou přihrávku, do které vložil Michal Hlinka hůl a ztečoval ránu do sparťanské sítě.
18:00
Dominik Volek zkoušel střílet z jízdy na vyrážečku, Dolejš kryje.
18:08
Huna (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Svačina
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:3

Tomu se říká obrat! Tři branky během tří minut. Na Staňu tentokrát ujížděli dva na jednoho Huna a Svačina. Vladimír Svačina lehce přiťukl těsně před brankou na Hunu, který svižnou střelou poslal kotouč do domácí branky.
19:35
Sparta je teď jako opařená a očividně si přeje přestávku.
20:00
20:00
20:10
První střelu v druhé třetině vyslala Sparta. Dolejš si bez problémů poradil.
20:55
Vyloučen hráč Stehlík (Vítkovice), 2 min. za sekání
Sparta si vytvořila několik nadějných šancí a její nápor nakonec musel ukončit Stehlík faulem.
21:21
Přibyl (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Buchtele a Hlinka
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 3:3

Sparta v přesilové hře bleskově vyrovnává. Vypadalo to na sehranou přesilovkovou situaci. Hlinka nahrál z kruhů na Buchteleho, ten z úhlu předložil kotouč Danielu Přibylovi, který pálil nad Dolejšovu vyrážečku.
23:10
Spartu rychlá branka ve druhé třetině povzbudila a vehementně se tlačí do útoku.
23:40
Vítkovice ale zkoušejí zahrozit z rychlého protiútoku, marně.
24:40
Volek se hnal do šance, ale hned trojice vítkovických obránců ho rychle zarazila hned za modrou čarou.
25:40
Jiří Černoch teď nepříjemně trefuk Tomáše Pastora pukem do zátylku. Pastor míří zjevně otřesen na ošetřovnu.
26:02
Sparta vyhrála buly v obranném pásmu a Přibyl zkoušel pálit hned po vhazování. Obránci jeho střelu zblokovali.
27:15
Spartu se pokoušel ohrozit čtvrtý vítkovický útok. Šedivý střílel z pravého křídla jen do rukavice domácího brankáře.
28:38
Vyloučen hráč Vandas (Vítkovice), 2 min. za držení hole
Sparta si zkusí další přesilovou hru.
29:38
Sparta rozehrála přesilovkovou kombinaci podobně jako u prvního gólu, zakončení se ale tentokrát nepodařilo.
30:32
Vítkovice ale zahrozily i v oslabení, Staňa musel likvidovat nepříjemnou střelu na vyrážečku.
31:20
Přesilová hra tentokrát sparťanům nevyšla. Vítkovice se bez větších potíží ubránily.
32:06
Vyloučen hráč Piskáček (Sparta), 2 min. za držení hole
Početní výhodu si zkusí i Vítkovice. Piskáček trochu zbytečně fauloval ve středním pásmu.
32:32
Vladimír Svačina přihrával na druhou stranu kluziště Ondřeji Romanovi, ale jeho nahrávku stačil Michal Barinka ztečovat ze hřiště.
33:44
Od modré zkoušel pálit Michal Hlinka, puk si ale k brance přes změť hokejek cestu nenašel.
34:48
Do velké šance se dostal Jaroslav Hlinka, který několikrát dorážel těsně před Dolejšem, ten ale nakonec s přispěním obránců kryje.
34:48
Poté došlo k drobné strkanici a Jan Buchtele si šel poslušně sednout na trestnou lavici, rozhodčí ho ale šel upozornit, že se vylučovat nechystá.
35:22
Vyloučen hráč Roman (Vítkovice), 2 min. za podražení
Lukáš Pech málem pronikl do samostatné akce, ale Ondřej Roman jej na poslední chvíli podrazil.
37:04
Vyloučen hráč Svačina (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Sparta si zahraje 18 vteřin přesilovku pět na tři.
37:24
Rolinek (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Barinka a Polášek
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 4:3

Domácí rychle využívají dvojnásobnou přesilovku! Michal Barinka vystřelil na Dolejše, ten kotouč pouze vyrazil před sebe a Tomáš Rolinek z těsné blízkosti zavěsil kotouč pod horní tyč.
39:13
Vyloučen hráč Hlinka (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
Vítkovice mají v poslední minutě šanci na srovnání. Hlinka je vyloučen za hru vysokou holí.
39:50
Sparta ale zatím vyrovnání připustit nechce.
40:00
40:00
40:35
Vítkovice začaly třetí třetinu v početní výhodě, ale zatím se jim nedaří dostat do pásma.
41:08
Vandas (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Roman a Svačina
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 4:4

Vítkovicím se nakonec podařilo usadit v útočném pásmu a je z toho vyrovnávací trefa. Ondřej Roman vypálil z kruhů na branku, Staňa pouze vyrazil před sebe a Michael Vandas měl s dorážkou poměrně snadnou práci.
42:27
Do šance se dostali i domácí. Kumstát dorážel před brankou, ale střela mu úplně nesedla a Dolejš i s trochou štěstí kryje.
44:43
Lukáš Zíb při couvání v obraném pásmu podklouzl a ze situace dva na dva se najednou stalo přečíslení dva na jednoho. Pech s Rolinkem z něj však nakonec nic nevytěžili.
45:51
Jiří Burger vystřelil hned po buly a zkoušel překvapit Staňu, nepovedlo se.
46:40
Adam Polášek vypálil od modré a Daniel Přibyl šikovně tečoval letící puk, ne však tolik šikovně, aby skončil v brance.
47:16
Rolinek (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Pech a Ďaloga
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 5:4

Sparta se opět ujímá vedení. Ve skrumáží na brankovišti se nejrychleji zorientovali domácí hokejisté. Vítkovice sice reklamují postavení útočícího hráče v brankovišti, ale rozhodčí své rozhodnutí nemění. Tomáš Rolinek došťoural puk za ležícího Dolejše.
49:35
Vítkovice se ale nevzdávají, Kovář hezky vystřelil od modré.
51:10
Roman (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 5:5

Vzápětí je srovnáno, přestřelka pokračuje. Ondřej Roman vypálil z pravého kruhu přesně nad rameno domácího brankáře.
51:42
Tomáš Pastor měl problém s rozehrávkou a moc nechybělo aby se za Dolejšovo brankou puku zmocnili domácí.
52:21
Hlinka vystřelil z blízkosti brankoviště, Dolejš ale kotouč vyrazil před sebe a pak pro něj mrštně skočil.
53:13
Tomáš Rolinek dokázal v pádu přihrát na volného Kumstáta, který střílel z první. Trefil však Dolejše pouze do břicha.
53:13
54:40
Pech (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Rolinek
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 6:5

Sparta se pět minut před koncem zápasu opět ujímá vedení. Tomáš Rolinek obkroužil branku, předložil puk Lukáši Pechovi, který ihned vypálil do horní části branky. Dolejš šel do rozkleku a nestačil na dělovku pod horní tyčku zareagovat.
55:50
Ondřej Šedivý střílel na Staňu z ostrého úhlu a ten měl co dělat, aby střelu nevyrazil na dalšího vítkovického hráče.
57:11
Šedivý (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Burger a Húževka
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 6:6

Drama dnes nekončí! Vítkovice zásluhou Ondřeje Šedivého znovu vyrovnávají. Jiří Burger spolu s Ondřejem Šedivým ujeli do přečíslení dva na jednoho a Šedivý procpal puk mezi rukou a tělem domácího brankáře.
57:45
Hlinka (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Buchtele
Stav zápasu Sparta - Vítkovice 7:6

Diváci už se začínají ptát jestli si nespletli sport a nejsou na házené. Tolik branek v jednom zápase příliš často nepadá. Jan Buchtele vyslal Jaroslava Hlinku po pravém křídle a ten zamířil přesně nad Dolejšovu lapačku.
58:30
Minutu a půl před koncem se bude vhazovat před Staňou a Sparta si vyžádala oddechový čas.