Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 21. února 2024 Lenka
Hezké odpoledne, vítejte u on-line přenosu z důležitého souboje o záchranu v elitní divizi mistrovství světa. V Praze se střetnou dva nejslabší týmy skupiny A Rakousko a Lotyšsko.
Oba týmy dosud na turnaji nasbíraly dva body a seřadily se na chvostu skupiny A. Kdo lépe zvládne dnešní vzájemný duel, přiblíží se záchraně. Na čtvrtfinálové boje mohou obě mužstva už zapomenout.
Rakušané mohou být se dvěma body poměrně spokojení. Navrátilec do nejvyšší skupiny šampionátu zaskočil Švýcary a stále je ve hře o udržení divize. Zato Lotyši jsou hodně mrzutí. Především po včerejším utkání proti Německu...

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Mayer (USA), Björk (SWE) - Lazarev (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 12 735

Lotyši až do třetí třetiny kontrolovali utkání proti Německu a šli si pro jisté body. Za stavu 1:0 však Janis Sprukts fauloval kolenem Köppchena a schytal trest do konce utkání. Dlouhá přesilovka Němce nakopla, načež utkání otočili na vítězných 2:1.
Od utkání lze čekat velkou defenzivní bitvu. Rakousko i Lotyšsko spoléhají na výborně chytající gólmany Bernharda Starkbauma a Edgarse Masalskise. Tajný tip pro sázkaře proto zní, že v utkání padne méně než pět branek.
0:00
Utkání začalo.
1:04
První pozdrav rakouskému brankáři Starkbaumovi. Poslal ho Sotnieks ranou do betonu.
2:10
Rotter se zjevil u odraženého puku před brankou a bekhendem ho zkoušel poslat do sítě, než se Masalskis stihne přesunout. Byl však v tísni a nezamířil přesně.
2:40
Na ledě leží otřesený Michael Raffl. Hvězdu rakouského týmu sestřelil na modré čáře Jerofejevs. Rakušané se jedinou posilu z NHL vydali pomstít, a vzduchem tak létali pěsti.
2:45
Vyloučen hráč Jerofejevs (Lotyšsko), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Jerofejevs vyvázl pouze s osobním trestem navíc. Raffl pravděpodobně bude pokračovat ve hře.
3:34
Rakouská přesilovka zatím výsledky nepřinesla. Souhra je pomalá a nepřesná. Masalskis ještě nemusel zasahovat.
4:32
Raffl se vrátil do hry a společně se svým bratrem Thomasem rozpohyboval bídnou přesilovku. Herburger však z otočky minul branku.
4:45
Jerofejevs je zpět. Rakušané přesilovku nevyužili. Málo stříleli.
5:32
Po chybě v rozehrávce pláchl Rakušanům Indrašis. V souboji proti Starkbaumovi naznačil, že půjde do bekhendu, pak ovšem vypálil na vyrážečku. Brankář se nenechal zmást a šanci zneškodnil.
7:11
Mrtvá pasáž hry. Útočné akce končí většinou na modré čáře, kde stojí pozorně sešikované obrany.
8:00
Obránce podpořil ofenzivu a Rakušané vyjeli do přečíslení čtyři na dva. Pálil Lebler a Masalskis se musel pořádně natahovat, aby potvrdil svou reputaci těžko překonatelného gólmana.
8:45
Hundertpfund a Geier si v útočném pásmu nahrávali jako Crosby a Giroux, jenže to přehnali a v dobré příležitosti přišli o kotouč.
10:02
Krásná kombinace Rakušanů! Tři hokejisté přehráli obranu a po Altmannově nabídce pálil z mezikruží Michael Raffl. Místo pod horní tyč ovšem namířil pouze doprostřed, kde stál Masalskis.
10:43
Masalskis vykopl levým betonem ránu Heinricha. Rakušané jsou hodně aktivní a Lotyšům jako by chyběli ztracené síly po včerejším večerním utkání s Německem.
12:01
V souboji jeden na jednoho zvítězil Sotnieks, jenž obral o puk Latusu. Rakušané jsou však v ofenzivě velmi čilí.
13:31
Rakušané zamkli soupeře v obranném pásmu. Raffl se postavil před branku a chtěl tečovat pokus Pallestranga.¨Plán se mu nevydařil.
14:35
Sprukts s Redlihsem si vyjasňují souhru, která skončila střelou na Strakbauma. Lotyši to nesehráli špatně, ale rána byla slabá.
15:52
Lebler se obtočil kolem tyčky a nahrnul ho na branku. Trošku se ale loudal, a tak na něho už Masalskis čekal s otevřenou náručí, aby ho obejmul.
16:06
Lebler (Rakousko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Raffl
Stav zápasu Rakousko - Lotyšsko 1:0

Rakousko zaslouženě vede. Raffl vyjel z rohu a přes dva Lotyše poslal puk Leblerovi, jenž se zápěstím trefil přesně k tyčce. Masalskisovi proletěl puk nad vyrážečkou.
17:23
Rakušané jsou znovu v náporu. Schumnig s Komárkem stříleli z delší vzdálenosti, ale soupeři se vyslané puky podařilo zablokovat.
18:32
Mikelis Redlihs se uvolnil na levém křídle, jenže nepřešel přes dalšího beka. Zkusil ho obstřelit a neuspěl.
19:12
I Lotyši umí jít do útoku. Starkbauma vyzkoušel Sotnieks a Bukarst, ale rakouský brankář si poradil.
20:00
Skončila první třetina.
Moc gólů padat nebude, to bylo jasné už před zápasem. Poměrně překvapivý je však výkon Lotyšů, kteří jsou zatím hodně ochablí. Možná cítí v nohách večerní těžký mač s Německem, v každém případě v důležitém zápase proti Rakousku zatím nestíhají.
20:00
Začala druhá třetina.
20:21
Masalskis přidržel puk, když se k němu hnal rakouský obránce Heinrich.
20:54
Latusa chtěl tečovat puk těsně před Masalskisem, ale minul. Chvíli před tím srazil lotyšského brankáře v brankovišti a ten se hodně rozčílil. Sudí však srážku neviděli.
21:44
Saulietis se krásně prokličkoval mezi bruslemi obránců až před Starkbauma, jenže toho neoblafl. Gólman ránu zneškodnil.
23:34
Lotyši ve druhé třetině vyrovnávají hru a tlačí se častěji před rakouskou branku. Zatím má víc práce Starkbaum než Masalskis. V první části to bylo naopak.
24:12
Nepříjemná střela hodně zblízka. Masalskis se musel natlačit k tyči a uzavřít všechny mezery, aby tam Hundertpfund neprotlačil kotouč.
25:13
Masalskis vyjel hodně daleko před brankoviště proti střele Leblera. Zmenšil úhel a puk si nechal spadnout do klína.
27:06
Vyloučen hráč Širokovs (Lotyšsko), 2 min. za hákování
Rakousko si zahraje druhou přesilovku v zápase. Celá aréna doufá, že bude lepší než ta první.
27:23
Komarek vybruslil zpoza branky a vybíral, komu předložit nabídku na střelu. Vybral si beka Iberera, jenže ten měl těžkou pozici. Poklekl si a nastřelil Masalskise.
27:47
Raffl se dobýval do lotyšské branky. Masalskis zastavil puk a zabránil mu skórovat.
28:45
Rakouská přesilovka je opět bídná. Hokejisté se těžko rovnají na střelu a když už to zvládnout, dopadne to jako před chvíli. Puk schytal před brankou clonící Herburger.
29:23
Výhoda je pryč. Lotyši opět mohou pokračovat v honu za vyrovnáním.
30:43
Je patrné, že se střetly týmy ze slabší kategorie. Jen několik málo z mnoha pokusů o založení útoku slaví úspěch. Zbytek zničí nepřesnosti, ofsajd či zákrok postavené obrany.
32:14
Darzinš (Lotyšsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Daugavinš
Stav zápasu Rakousko - Lotyšsko 1:1

Produktivní lotyšská trojka vyrovnává skóre. Rychlý brejk zakončil Lauris Darzinš, k němuž se odrazil puk od Starkbaumova betonu. Lotyšský útočník poslal kotouč do prázdné branky pod padajícím tělem Herburgera.
33:10
Drobný výpadek, nyní opět Rakušané pokračují v náporu. Jsou rychlejší, živější a Lotyši mají potíže vytlačit je z obranné třetiny. Ojedinělý brejk jim však pomohl vyrovnat stav zápasu.
34:32
Lebler hledal Raffla před brankou, který by střílel do odkryté branky. Puk však jen projel kolem brankoviště na opačnou stranu pásma.
36:10
Obránce Heinrich vyrazil do útoku a troufl si na souboj jeden na jednoho. Vystřelil a Masalskis zasáhl.
37:10
Delší nápor červených sil. Rakušané měli několik dobrých šancí. Nejprve tečoval puk těsně před Masalskisem, pak znovu pálil Heinrich. Lotyšský brankář drží svůj tým ve hře.
38:10
Lotyši se jen brání. Masalskis ovšem tentokrát nemusel zasahovat, protože Hundertpfund po chytré přihrávce Herburgera přestřelil.
39:10
Masalskis vyrazil pokus Mühlsteina a nikdo další se k dorážce nedostal. Lotyši vyhodili na zakázané uvolnění, a nesmějí proto střídat.
40:00
Skončila druhá třetina.
Lotyši ve druhé třetině hru příliš nezlepšili, přesto vyrovnali skóre. Po ojedinělém brejku se prosadil Darzinš. Výkon mírného favorita utkání je však stále utrápený a důležitý bodový zisk z tohoto záchranářského zápasu není ani trochu jistý.
40:00
Začala třetí třetina.
42:10
Třetí část začala zvolna. Remízový stav velí obou týmům neriskovat a v pozoru čekat na soupeřovy útoky. Ty však nepřicházejí.
43:00
Z rakouských čepelí vyšlo několik nepřesných střel. Masalskis může být v klidu.
43:43
Šikovnější hokejisté na obou stranách jsou poskládání v elitních formacích. Ten Michael Raffl míchal s kotoučem na brankou, ale Leblera se mu do šance poslat nepovedlo.
44:12
Rakušané špatně rozehráli puk ve vlastní třetině. Indrašis získal puk a přenechal ho Darzinšovi. Jeho pokus vyrazil Starkbaum.
44:25
Rakouská střídačka požádala o oddechový čas. Lotyšský nápor ukončili Rakušané zakázaným uvolněním, kvůli němuž nesmí střídat.
46:43
Rakouské přečíslení zakončil Iberer nepříliš prudkou střelou. Masalskis neměl vážnější problémy zastavit jeho pokus.
47:11
Vyloučen hráč Bukarts (Lotyšsko), 2 min. za podražení
Bukarts zbytečně fauloval v útočném pásmu. Rakousko bude hrát třetí přesilovku.
48:43
Rakušané se v přesilovce trápí. Masalskise ještě neohrozili. Chybí jim lepší rozehrávka a přesnější přihrávky
49:11
Přesilovka skončila. Rakušané nevystřelili na branku.
49:21
Až po jejím konci nebezpečně vypálil od modré čáry Iberer. Naštěstí pro Lotyše se nikdo k dorážce neprodral.
50:32
Kapitán Daugavinš zlomil hůl, pak puk doklouzal ke Starkbaumovi. Strhla se tam menší šarvátka, když se do brankoviště přiřítil Darzinš.
52:23
Obě mužstva drží střední pásmo. V sázce je hodně - porážka znamená nemalou pravděpodobnost pádu z elitní divize MS. Žádné velké útočné manévry proto k vidění nejsou.
53:12
Jenže teď Lotyši zachybovali! Hundertpfund vypíchl v rozehrávce puk a v přečíslení dvou na jednoho našel před brankou Thomase Raffla. Rakouský kapitán narazil na beton Masalskise, který se famózně přesunul.
55:01
Masalskis musel rychle na led po otočce Raffla, nejaktivnějšího útočníka rakouského výběru.
55:07
Vyloučen hráč Hundertpfund (Rakousko), 2 min. za hákování
Lotyšsko si zahraje první přesilovku. Pět minut před koncem třetí třetiny jde na trestnou Hundertpfund.
56:02
Ani Lotyšům se početní výhoda nedaří. Zatím tráví víc času na vlastní polovině než v útočném pásmu. Rakousko vyhazuje jeden kotouč za druhým.
56:50
Starkbaum udržel puk po střele Cibulskise. Sprukts brankáři stínil, ale ve chvíli, kdy jeho spoluhráč vystřelil, tak uhnul.
57:42
Dobrá rakouská šance. Raffl se šikovně vyhnul obránci a sám před Masalskisem mířil k protější tyči, Masalskis však pokus vyrazil krajem betonu.
59:02
Znovu ten Raffl! Tentokrát Michael, útočník Philadelphie Flyers. Obhodil si Sotniekse a ujížděl sám na Masalskise. Zvedl puk, ale lotyšský gólman se převalil na bok a zabránil gólu.
60:00
Skončila třetí třetina.
60:00
Začalo prodloužení.
60:33
Daugavinš (Lotyšsko) vstřelil branku (4. gól na mistrovství) , asistence Darzinš
Stav zápasu Rakousko - Lotyšsko 1:2

Po půl minutě je rozhodnuto! Nejproduktivnější lotyšská dvojka znovu udeřila. Darzinš stáhl na sebe obránce a posunul puk na kapitána Daugavinše, jenž ranou nad Starkbaumovu vyrážečku rozhodl zápas.
Konec utkání.
Možná budou Rakušané volat, že to není fér. Jenže i když v utkání byli aktivnější a lepší, Lotyši předvedli lepší produktivitu. Připisují si bod navíc a mají o krok blíž k záchraně.
Vzhledem k remíze v základní hrací době to však stále bude boj. Z elitní divize vypadne MS vypadne jeden z trojice Rakousko (zatím 3 body), Lotyšsko (4 body) a Francie (3 body).
Lotyšsko čeká v posledním utkání tohoto šampionátu v úterý Francie. Rakušané se ještě střetnou s Německem a Kanadou. Přeji příjemný zbytek dne.

Vzájemné zápasy

11. 5. 2019 16:15Lotyšsko–Rakousko ?:?
9. 5. 2015 16:15Rakousko–Lotyšsko 1:2

Diskuse


T19o30m57á40š B16y29d66e54l16s85k40ý 8550791400: tak lotyši a teď je dodělejte (18:27)


Advertisement