Hezký večer z on-line přenosu z posledního sobotního utkání ostravské skupiny B, ve kterém na sebe narazí dva severské týmy.
V tabulce jsou na tom lépe Norové, kterým patří se šesti body šesté místo. Dánové jsou hned za nimi, ale získali pouhý jeden bod.
Oba soupeři hráli včera. Norsko porazilo Slovince 3:1, Dánsko podlehlo USA 0:1.

Rozhodčí: Rantala (FIN), Gofman (RUS) - Lederer (CZE)
Počet diváků: 7 316

Ve skupině B se dnes hrály už dva zápasy, vítězové pokaždé udrželi čisté konto. Rusko porazilo Bělorusy vysoko 7:0, Finsko přehrálo Slováky 3:0.
0:00
0:49
Roselli Olsen kličkoval s pukem v rohu, ale k ničemu to nevedlo.
1:44
Green nahodil od bočního mantinelu puk na Haugena, který ho včas přikryl před Poulsenem.
1:51
Jensen Nicklas (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Poulsen
Stav zápasu Dánsko - Norsko 1:0

Nicklas Jensen vystřelil od modré a trefil se do levého horního rohu. Haugen puk přes clonící hráče neviděl.
2:49
Roselli Olsen vyjel z rohu a hledal spoluhráče před brankou, ale puk skončil u zadního mantinelu.
3:18
Olimb 40 (Norsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Rosseli Olsen a Bonsaksen
Stav zápasu Dánsko - Norsko 1:1

Norové rychle odpovídají. Ken Andre Olimb zůstal zcela sám mezi kruhy a trefil se přesně k tyčce.
3:36
Dánové zahráli úmyslný ofsajd, takže se bude vhazovat před Dahmem.
4:06
Storm zavezl puk do pásma, ale Norové ho o něj rychle obrali.
5:26
Dánové mohli jít tři na dva, ale přihrávka na najetého Madsena byla nepřesná.
6:19
Oliver Björkstrand se uvolnil přes protihráče a z dobré pozice trefil Haugena.
6:25
Vyloučen hráč Bjorkstrand (Dánsko), 2 min. za sekání
6:42
Mathis Olimb trefil z pravého kruhu Dahmovo rameno.
8:25
Dánové jsou kompletní. Norové hrozili jen v závěru přesilovky, aby se pak bránili výpadu soupeře. Boedker ale nezvládl zakončení.
9:44
Madsen udělal za brankou několik kliček a pak přihrál na modrou Nielsenovi, jenž prověřil Haugena.
11:21
Útok bratrů Björkstrandů sevřel Nory v jejich obranném pásmu, ale dlouhou kombinaci ukončila zblokovaná střela, po níž Ask vyhodil puk.
11:48
Storm se z pravé strany natlačil před Haugena, ale nezvládl svou kličku zakončit, protože na něj dotíral obránce.
12:30
Nicklas Jensen vyzkoušel Haugenovu pozornost ze středního pásma. Puk zůstal ve výstroji norského brankáře, takže následuje reklamní přestávka.
13:00
Po rychlém kontru vystřelil po zemi Trygg od modré, Dahm vyrazil betonem.
14:28
Jesper Jensen projel až do útočného pásma, puk skončil po jeho střele v hledišti.
14:47
Dánové to dvakrát zkoušeli z dálky, ale Haugen na rány dobře viděl.
15:25
Nielsen vystřelil okamžitě po vyhraném buly, ale trefil nejbližšího Nora, od nějž se puk odrazil ven z hřiště.
15:53
Roest jel sám od modré na Dahma, ale ani nadvakrát ho nepřekonal.
16:20
Vyloučen hráč Poulsen (Dánsko), 2 min. za hru vysokou holí
16:29
Mathis Olimb se uvolnil ke střele, Dahm opět vyrazil.
17:19
Hölos se na modré chystal ke střele, ale promáchl, za což si vysloužil posměch dánských fanoušků.
18:20
Dánové přežili i druhé oslabení.
19:08
Vyloučen hráč Thoresen (Norsko), 2 min. za nedovolené bránění
První přesilovka pro Dány.
19:36
Nielsen 5 (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Jakobsen a Madsen
Stav zápasu Dánsko - Norsko 2:1

Nielsen od modré prostřelil Haugena. Dánský bek měl dost času na to, aby zamířil přesně.
20:00
Zápas zatím nepatří mezi vrcholy šampionátu. O něco aktivnější jsou Dánové, kteří vedou díky využité přesilovce.
Střely na branku v 1. třetině: 7:7.
20:00
20:42
Jako první ve druhé třetině vypálil Mathis Olimb.
21:22
Z levé strany vystřelil Martinsen, Dahm puk vyrazil.
21:31
Od modré tentokrát pálil Trygg, Dahm v pohodě pokryl.
22:35
Dahm dvakrát v akci. Poradil si se střelami Thoresena i Hölose.
23:29
Roymark tečoval Tryggovu střelu, jenže puk zamířil vedle branky.
23:57
Haugen přikryl puk, ale jinak nemá ve druhé třetině žádnou práci. Hraje se výhradně před dánskou brankou.
24:02
Vyloučen hráč Jensen 40 (Dánsko), 2 min. za držení hole
Útočný faul.
24:45
Dánové se dostali v oslabení do akce dva na dva, ale Jakobsenovi nesedla střela.
26:04
Už při hře pět na pět se k dobré střele dostal Trygg, Dahm opět vyrazil.
27:31
V pokračujícím tlaku Norů vystřelil od modré Norstebo, ale těsně minul.
27:56
Po Forsbergově střele z levé strany, kterou Dahm vyrazil, zůstal dánský gólman ležet v brankovišti. Srazil se s Lauridsenem, kterého na něj natlačil dorážející Forsberg. Dahm tvrdě dopadl na záda.
28:35
Madsen nahazoval puk na branku, Hardtova teč byla ale nepřesná.
29:23
Storm držel puk a čekal, až se mu uvolní nějaký spoluhráč. Nakonec se rozhodl pro střelu, mířil do Haugenovy hrudi.
30:05
Po rychlé výměně puku zakončoval z levé strany Jesper Jensen, jenže trefil nejbližšího obránce.
30:36
Madsen uvolňoval před brankou Jakobsena, puk srazil obránce do rohu.
31:40
Forsberg znovu srazil k ledu Dahma. Norského útočníka nahodil na gólmana Jensen, na trestnou přesto putuje Nor.
31:40
Vyloučen hráč Forsberg (Norsko), 2 min. za nedovolené bránění
33:01
Storm (Dánsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Jensen 40 a Nielsen 5
Stav zápasu Dánsko - Norsko 3:1

Dánové využili i svou druhou přesilovku. Storm dostal přesnou přihrávku z rohu a z mezikruží zamířil přesně.
35:23
Dánové kombinovali v pásmu, po akci Jespera Jensena dorážel zblízka Oliver Björkstrand.
36:24
Před dánskou brankou byl Roymark, ale nedokázal trefit puk.
37:25
Norstebo vypálil první, Dahm vykopl puk bruslí.
39:04
Vyloučen hráč Bonsaksen (Norsko), 2 min. za sekání
39:39
V oslabení zahrozil Roest, jeho vysokou střelu Dahm vyrazil.
40:00
Úvod druhé třetiny patřil Norům, ale z velké převahy nedokázali nic vytěžit. Naopak v oslabení sami inkasovali potřetí. Pokud se Norsko v poslední části výrazně nezlepší, ztratí šanci na čtvrtfinále.
Střely na branku ve 2. třetině: 7:11. Celkem: 14:18.
Dánové budou pokračovat v přesilovce, která může trvat ještě 64 vteřin.
40:00
40:53
Green zblízka vystřelil na Haugena, který jeho pokus vyrazil.
41:04
Norové jsou kompletní a poprvé v zápase ubránili oslabení.
42:31
Ask projel z obranného pásma do útočného, jeho střelu srazila obrana do rohu.
42:45
Hölosova tečovaná střela těsně minula Dahmovu branku.
43:55
Mathis Olimb se dostal ke střele, ale znovu ji zblokovali obránci.
44:07
Rozjetý Storm se snažil obhodit Norstebeho, ale trefil jen jeho brusle.
45:35
Ask byl v pásmu sám proti čtyřem Dánům, se svou střelou neměl šanci na úspěch.
46:02
Zblízka zakončoval Oliver Björkstrand, Haugen vyrazil.
46:31
K.A. Olimb byl na chvíli volný v mezikruží, jenže netrefil branku.
46:43
Vyloučen hráč Olimb 46 (Norsko), 2 min. za nedovolené bránění
Bránící dánský hráč Boedker natlačil Olimba na Dahma, Nor jde přesto na trestnou lavici.
47:50
Dánové vykombinovali střelu pro Olivera Björkstranda, jenž mířil doprostřed branky.
48:34
Z levého kruhu zakončoval Lauridsen, Haugen vyrazil.
48:50
Norové ubránili další oslabení a stále můžou pomýšlet na obrat.
49:58
Oliver Björkstrand se prokličkoval k další střele, ale zamířil vedle branky.
50:56
Po Sörvikově střele od modré už se Norové radovali, ale puk v brance neskončil. Dahm jej srazil na tyčku a dorážku už nedovolil Jesper Jensen.
51:36
Jakobsen (Dánsko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Hardt a Madsen
Stav zápasu Dánsko - Norsko 4:1

Krásnou kombinaci zakončil milimetrovou střelou k tyčce Jakobsen. Podle oficiálního zápisu to byla druhá dánská střela na branku ve 3. třetině.
53:11
Vyloučen hráč Hardt (Dánsko), 2 min. za hákování
Možná poslední šance Norů na zdramatizování zápasu.
53:37
Thoresen šikovně tečoval nahození od modré, Dahm byl ale připravený.
54:37
Zápas sleduje 7 316 diváků.
55:05
Norové dlouho kombinovali, aby si vytvořili tutovku, ale Dánsko získalo puk a vyhodilo ho.
55:12
Dánové jsou v plném počtu.
55:33
Zblízka zakončoval Bastiansen, ale puk k tyčce neprocpal.
55:33
Norové si vzali time-out a zkoušejí hru bez brankáře.
55:43
Mathis Olimb zakončoval do odkryté branky, jeho rána byla na poslední chvíli sražena.
56:05
Zblízka zakončoval Thoresen, ovšem Dahm se stačil včas přesunout.
56:27
Trygg z levého kruhu střílel do Dahmovy lapačky.
57:21
Norové neustále kombinují v útočném pásmu, ale recept na Dahma zatím nenašli.
57:49
Bastiansenova teč minula branku.
58:41
Dánové dostali puk do norského obranného pásma a čas se krátí.
59:40
Dánsko se dopustilo zakázaného uvolnění, ovšem trápit jej to nemusí.
Norsko už v poslední třetině nedokázalo nic vymyslet, takže Dánové dovedli zápas k zaslouženému vítězství.
Nejlepší hráči: Morten Madsen - Ken Andre Olimb.
Střely na branku ve 3. třetině: 5:7. Celkem: 19:25.
Vinou porážky Norsko přišlo o šanci na čtvrtfinále. Záchranu má ale jistou. Dánsko se k ní výrazně přiblížilo.
Nedělní program nabídne v Ostravě zápasy Slovinsko - USA (16.15) a Slovensko - Rusko (20.15). Oba můžete znovu sledovat v on-line reportážích na iDNES.cz. Hezký večer.

7. 5. 2016 15:15Norsko–Dánsko ?:?
9. 5. 2015 20:15Dánsko–Norsko 4:1