Pěkný páteční podvečer, vítejte u sledování on-line reportáže z extraligového utkání Mladá Boleslav - Chomutov.
Utkávají se tabulkoví sousedé, sedmá Mladá Boleslav má před osmými Piráty dvoubodový náskok (a také jeden zápas k dobru).
V chomutovské sestavě je poprvé v sezoně obránce Mrázek, který dosud nastupoval za prvoligovou farmu v Kadani.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Polák (CZE) - Belko (SVK), Hynek (CZE)
Počet diváků: 3 778

0:00
0:27
Boleslavský Jarůšek byl v útočném pásmu za bránou v souboji zdvojený a o kotouč přišel.
1:09
Vyloučen hráč Dlapa (Chomutov), 2 min. za podražení
Látal využil otevřené chomutovské obrany, přebruslil Dlapu a ten ho musel faulovat.
1:25
Stříteský po sraženém nahození musel spěchat, aby byl v obranném pásmu u puku dříve než Tomica.
1:54
Napodruhé se domácí udrželi v útočném pásmu déle, Výborný pálil překvapivě z levého křídla. Strmeň pozorný.
2:54
Žejdl si vybruslil do střelecké pozice, Strmeň proti jeho střele vykopnul beton.
3:09
Chomutov v pěti, první oslabení přežil.
4:15
Jarůšek se na pravé straně boleslavského útočného pásmu uvolnil přes Jánošíka, který udělal velkou chybu, ale pak trefil Strmeně.
4:48
Znovu v akci Jarůšek. Z nulového úhlu nahazoval puk na brankoviště a Strmeň musel rychle reagovat. Kotouč zkrotil, bude se vhazovat po jeho levici.
6:05
Tři zákroky pro chomutovského brankáře: pálili na něj dvakrát Lenc zleva a Hyka z mezikruží.
7:50
Chomutovský Pospíšil obkroužil bránu a snažil se zasunout puk za Ritticha. Ten byl u tyčky nalepený včas.
8:34
Konec boleslavské akce v útočném pásmu, domácí stáli v brankovišti.
9:42
Vyloučen hráč Dlapa (Chomutov), 2 min. za nedovolená výstroj
Dlapa jde podruhé v utkání na trestnou lavici.
10:35
Rychlík Látal přes levou stranu všechny přebruslil a bekhendem trefil břevno!
11:18
Následný boleslavský nápor zakončoval Pacovský střelou z prostoru mezi modrou a kruhem. Strmeň zasáhl.
11:43
Hyka (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ovčačík a Hruška
Stav zápasu Ml. Boleslav - Chomutov 1:0

Vyloučený Dlapa už skákal na led, když boleslavský Hyka na pravé straně nabral velkou rychlost, natlačil se před beka, položil si brankáře a bekhendem po ledě otevřel skóre. Zasloužené vedení domácích.
12:50
Chomutov mohl rychle odpovědět! Červenka z levé strany narýsoval přihrávku před bránu na sjíždějícího obránce Ruttu.
13:40
Pirát Vondrka střílel zprava přes obránce, Rittichovu bránu minul.
14:04
Lenc se otočil s pukem na pravém kruhu, vystřelil, ale obránce byl poblíž a kotouč srazil do ochranné sítě. V začínající komerční přestávce domácí sklízejí potlesk diváků.
14:10
Po vhazování v boleslavském útočném pásmu se puk rychle vrátil zpět ke Strmeňovi, který přerušil hru.
15:05
Po Jarůškově skryté střele se Strmeň otáčel za sebe, nebyl si jistý, kde je puk. Ten nakonec klouzal těsně vedle brány.
15:33
Z brejku zahrozil chomutovský Sklenář. Těsně minul vzdálenější tyčku.
16:31
Látal vztekle praštil hokejkou o led, když těsně předtím z otočky minul chomutovskou bránu.
18:05
Urbanovi se v útočném pásmu nepovedla klička přes Šidlíka, ten si ho dobře pokryl.
18:40
Spolupráce Látala s Pacovským, z pravého kruhu střílela boleslavská třicítka švihem těsně vedle bližší tyče.
20:00
Boleslav v první třetině přestřílela Piráty 19:2, její vedení je naprosto zasloužené, spíš mělo být výraznější. Chomutov se do hry moc nedostával.
20:00
20:29
Domácí zahajují druhou třetinu v podobném tempu jako tu předchozí, Strmeň už měl první práci.
21:11
Látal zády k bráně přihrával Pacovskému, puk srazil Strmeň. Jinak by měli domácí další tutovku.
23:37
Pasáž zápasu bez výraznějších momentů, hra se rychle přelévá. Teď Strmeň přerušil hru zákrokem u své levé tyče.
24:25
Pacovský měl volný prostor na modré. Napoprvé promáchnul, pak si puk srovnal, ale na druhý pokus trefil bránícího hráče.
25:35
Domácí letěli do přečíslení, ze situace 2 na 1 se nakonec stal brejk 3 na 2, který zakončoval Voráček. Jeho rána škrtla o beton Strmeně.
26:20
Před Boleslaví se otevírala další šance na brejk, ale Hovorka šel za pukem dravěji než Výborný.
26:59
Vyloučen hráč Vondrka (Chomutov), 2 min. za hákování
28:02
Kvůli ofsajdovému postavení museli domácí vyklidit útočné pásmo a Piráti v poklidu vyhodili.
28:58
Místo puku skončil v chomutovské bráně Pabiška. Hra přerušena, za vteřinu skočí na led vyloučený Vondrka.
29:10
Právě po Vondrkově návratu šli Piráti do přečíslení 2 na 1, ale domácí Robar situaci zvládl, pokryl prostor na přihrávku a Rittich pak ukryl zblokovaný kotouč pod lapačku.
29:45
Chomutov vystrkuje růžky! Růžička se dostal do tutovky, Rittich skvěle zasáhl.
30:30
A znovu Rittich! Teď vzal jasný gól Hřebejkovi, Chomutov nevyužil ani následný závar.
30:37
Klimenta (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Stříteský
Stav zápasu Ml. Boleslav - Chomutov 2:0

To může být důležitá chvíle pro vývoj zápasu. Piráti se několikrát natahovali po vyrovnání, ale teď už prohrávají o dva góly. Prchnul jim Klimenta a nájezd zakončil trefou pod horní tyč.
31:15
Vyloučen hráč Ovčačík (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Stadion se zlobí, ale Ovčačíkovo podražení bylo evidentní.
32:46
Chlouba (Chomutov) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Mrázek a Šidlík
Stav zápasu Ml. Boleslav - Chomutov 2:1

První přesilovková minuta Chomutovu vůbec nevyšla, ale početní výhodu přece jen využil. Od modré pálil Mrázek, Rittich zasáhl betonem a u vyraženého puku byl jako první dorážející Chlouba.
34:19
Bitkařská vložka, Jarůšek vyzval Jánošíka a po dlouhé bitvě ho složil.
34:19
Vyloučen hráč Jánošík (Chomutov), 2+2 min. za hrubost
34:19
Vyloučen hráč Jarůšek (Ml. Boleslav), 2+2 min. za hrubost
34:34
Látal poněkolikáté ukázal bruslařské přednosti, protáhl se za pukem mezi dvěma protihráči, ale už byl v nevýhodném úhlu a Strmeň snadno zasáhl lapačkou.
35:10
Látal znovu ohrožoval chomutovskou bránu, dostal se mezi kruhu, odkud těsně minul.
35:35
Z podobné pozice byl o chvíli později nepřesný i Žejdl.
36:17
Hyka dostával přihrávku za chomutovskou obranu, ale byl tísněný dvěma Piráty, a než se mezi nimi protáhl, už měl ke kotouči daleko. Rychleji byl u něj gólman Strmeň.
37:16
Vyloučen hráč Kämpf (Chomutov), 2 min. za hákování
38:25
Pabiška byl za chomutovskou bránou odstaven od puku a Piráti vyhodili.
39:16
Chomutov v pěti, zbytek oslabení zvládl.
39:43
Vyloučen hráč Bárta (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
40:00
40:00
41:43
Chomutov v oslabení výrazněji nezahrozil, Boleslav zvládla vstup do třetiny ve čtyřech velmi aktivně.
42:45
Žejdl ve středním pásmu nepřešel přes Kämpfa, ale pak se stihl vrátit a u mantinelu mu sebral kotouč.
43:21
Pabiška ve středním pásmu prodloužil puk do útočného, ale tam za ním nikdo z jeho spoluhráčů nebruslil.
43:37
Vyloučen hráč Urban T. (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
44:57
Hosté na minutu a 20 vteřin sevřeli boleslavskou čtveřici v pásmu, a pak nastala zajímavá situace. U mantinelu byl otřesený Bárta, kvůli němuž rozhodčí přerušili hru, ale trest nesignalizovali. Poradili se a nakonec nevylučují.
45:37
Současně s koncem trestu Urbana vyvezl puk do útočného pásma boleslavský Lenc a ještě navíc nedovolil Strmeňovi rozehrát.
46:11
Pabiška na útočné modré přebíral přihrávku, rozhodčí odpískali ofsajd.
46:11
Utkání sleduje 3 778 diváků.
46:47
Rittich si poradil se střelou Kašeho i následnou chomutovskou dorážkou.
47:05
Žejdl si v situaci 1 na 1 udělal prostor ke střele švihem, ale výrazně přestřelil chomutovskou bránu.
48:31
Vyloučen hráč Trončinský (Ml. Boleslav), 2 min. za hru vysokou holí
Další trest pro domácí ve třetí třetině.
50:15
Urputná boleslavská obrana je zatím víc než chomutovská snaha.
50:31
Domácí v pěti.
51:18
Zakázané uvolnění Pirátů.
51:44
Rozhodčí ztratil puk z dohledu a přerušil hru. Strmeň ho měl mezi betony.
52:46
Chomutovská pětka už byla ve vlastní třetině hodně unavená, musela se dlouho bránit. Vysvobodila ji až zblokovaná střela Žejdla do ochranné sítě.
54:26
Hovorkova střela byla hodně nepříjemná, ale Rittich udržel puk u nataženého betonu.
55:33
Zakázané uvolnění domácích. Hra už není tak plynulá jako v první polovině zápasu.
56:00
Látal chce dnes strašně moc dát gól a teď po jeho nájezdu rozhodčí kontrolují záznam hry.
56:00
Skóre se nemění, puk nepřešel přes brankovou čáru, Strmeň ho stačil chytit na čáře.
57:40
Boleslavské vedení platí i po dalším pokusu Vondrky.
58:35
Domácí protečovali puk z vlastního pásma tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
59:00
Zbývá minuta do konce základní hrací doby a puk mají domácí.
59:27
Vyloučen hráč Žejdl (Ml. Boleslav), 2 min. za hru vysokou holí
Komplikace pro domácí, Žejdl v útočném pásmu hokejkou zasáhl tvář jednoho z protihráčů a posledních 33 vteřin třetí třetiny stráví Boleslav ve čtyřech.
59:27
Hosté si logicky berou oddechový čas.
59:27
Hosté to zkoušejí v šesti.
59:45
Na časomíře svítí zbývající čas 15,5, ale pár vteřinek se zřejmě připočítá, protože časoměřiči zaspali a čas běžel i po přerušení.
59:45
Chomutovský trenér Vladimír Růžička se hodně zlobí a až na novinářská místa byla slyšet reakce rozhodčího: "Já to vidím, klid!"
Poslední vteřiny už domácí zvládli a slaví vítězství 2:1.

24. 2. 2019 16:00Ml. Boleslav–Chomutov 4:1
13. 1. 2019 15:30Chomutov–Ml. Boleslav 3:5
25. 11. 2018 16:00Ml. Boleslav–Chomutov 3:1
12. 10. 2018 17:30Chomutov–Ml. Boleslav 3:2
16. 3. 2018 17:30Ml. Boleslav–Chomutov 4:5
11. 3. 2018 15:30Chomutov–Ml. Boleslav 2:5
19. 1. 2018 17:30Chomutov–Ml. Boleslav 0:1