Vítejte u sedmého kola baráže, ve kterém Karlovy Vary hostí Jihlavu.
Jihlava se v baráži trápí. Získala zatím jen šest bodů a v tabulce je poslední. Dneska proto nutně potřebuje zabrat. Na třetí Vary ztrácí dva body a případná výhra by ji posunula zpět do hry o postup do extraligy.
0:00

Rozhodčí: Šindler (CZE), Pešina (CZE) - Bláha (CZE), Brejcha (CZE)
Počet diváků: 2 742

0:31
Brankář Varů si připisuje první zákrok. Šlo však o neškodnou střelu z dálky.
0:46
Prokš zkoušel něco vymyslet v útočné třetině, neskončilo to ale slavně.
1:31
Zatím nejlepší příležitost Varů, Škarek byl jistý a střelu si pohlídal.
2:42
Závorka teď měl potíže se střelou z velkého úhlu. Dlouho puk nemohl najít ve výstroji.
4:03
Koblasa se odvážně dral před branku soupeře, v poslední chvíle ovšem ztratil puk.
5:13
Škarek se teď ukázal. Nejprve skvěle použil vyrážku, kterou odrazil střelu Varů. Pak si poradil i s následnou dorážkou.
5:28
Na druhé straně se předvedl i Závorka, který zastavil jihlavské přečíslení.
7:04
Jihlavu zlobí velmi aktivní Huna, který se málem dostal do šance. První lajna Varů je nebezpečná.
8:33
Závorka vychytal Důrase, který pálil z pravé strany. Brankář jeho pokus vyrazil betonem.
9:45
Jihlavští teď soupeře přitlačili, horlivě napadá zvlášť agilní Březina.
10:41
Zakázané uvolnění hostů. Zápas je zatím relativně vyrovnaný, oba týmy měly pár nadějných střel.
11:14
Skuhravý využil malého důrazu soupeřovy obrany, prohnal se útočným pásmem a nebezpečně vystřelil ke vzdálenější tyči. Škarek připraven.
11:57
Icing Jihlavy.
12:03
Další obrovská šance Varů. Hned po buly se dostal do výborné pozice Haščák, který využil chytré přihrávky Kůse. Škarek zatím Jihlavu drží.
13:54
Řada nepřesností na obou stranách, Jihlava se marně snaží dostat do obranné třetiny Varů.
14:56
Rychlý průnik domácích zastavil offsajd.
15:42
Tomeček nahazuje za jihlavskou branku, kam se okamžitě vrhají útočníci Varů. Domácí jsou aktivnější, snaží se něco vymyslet.
16:48
Další dva nelehké zákroky si připisuje Škarek.
17:00
Kůs je dnes nebezpečný! Znovu se dostal do dobré pozice a tvrdě pálil zápěstím. Škarek využil své mohutné postavy a střelu pokryl tělem.
17:20
Vyloučen hráč Skořepa (Jihlava), 2 min. za podražení
Domácí si zahrají první přesilovku.
17:43
Hosté vyhazují. Kolář navíc atakuje Závorku, ten si však s rozehrávkou poradil.
18:37
Příklepem tvrdě pálil Martin Rohan, Škarek vystřelil lapačku a s trochou štěstí puk chytil.
19:04
Mrňa se zranil a z ledu mu pomáhá lékař.
19:20
Hosté jsou v plném počtu. Vary si v přesilovce vytvořili v podstatě jen jednu větší šanci.
19:44
Třetina pomalu končí.
19:59
Možná největší šance Varů přišla v samém závěru první části! Skuhravý jel ze strany sám na brankáře, neuvědomil si ale, že už má jen pár sekund a místo střely chtěl branku objet. V obtočení kolem branky mu zabránila siréna.
20:00
První třetina nabídla relativně svižný hokej. Oba celky si připsaly několik dobrých šancí, lepších týmem ale byli domácí. Nebýt výborného Škarka, asi už by Vary vedly.
20:00
20:28
Skuhravý zkouší střílet, jeho ránu ale zblokoval obránce soupeře.
21:34
Hosté teď zabrala a Vary se dlouho nemohly dostat k puku. Nakonec je musel podržet brankář Závorka.
22:01
Prokš (Jihlava) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Jícha
Stav zápasu K. Vary - Jihlava 0:1

Jihlava vede! Důrazný Prokš dostal pěkný pas od Jíchy a nadvakrát překonal Závorku. Obrana domácích trochu zaspala.
23:09
Diváci v aréně v Karlových Varech jsou zaskočení. Panuje ticho. Domácí jsou ve druhé části horším týmem.
23:50
Zaútočit zkoušel bek Baránek.
24:02
Redlihs (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kůs a Haščák
Stav zápasu K. Vary - Jihlava 1:1

A je vyrovnáno! Mladík Škarek si vybral slabou chvilku, když pustil ránu svátečního střelce Redhlise z velkého úhlu.
25:16
Marosz (K. Vary) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Rachůnek
Stav zápasu K. Vary - Jihlava 2:1

Domácí otáčejí skóre! Rachůnek krásně pronikl obranou soupeře a přesně našel najíždějícího Marosze, který puk doklepl do branky.
26:14
Domácí dál tlačí. Zmatek v obraně Jihlavy dělá výborný Kůs.
26:59
Další dva zákroky Škarka proti střelám Sičáka. Jihlava je v šoku.
27:29
Rychlík Svoboda prolétl obranou hostí, narazil si se spoluhráčem a málem se dostal do dobré šance.
27:43
Vyloučen hráč Mrňa (Jihlava), 2 min. za podražení
28:39
Vary se usadily v útočné třetině, ke střele se zatím nedostaly.
29:17
Vyloučen hráč Seman (Jihlava), 2 min. za nedovolené bránění
Jihlava bude hrát skoro půl minuty ve třech!
29:31
Škarek si připsal další zákrok. Vhazovat se bude v pásmu Jihlavy.
29:41
Svoboda (K. Vary) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Rachůnek a Kůs
Stav zápasu K. Vary - Jihlava 3:1

Hosté jsou jako opaření. Domácí přidávají další gól. Dělovkou z první se prosadil Svoboda. Pokračuje přesilovka Varů.
30:57
Škarek přikryl puk, který se odrazil zadního mantinelu.
31:02
Tvrdá střela od modré, Škarek vyráží a Jihlava se následně osvobozuje
31:25
Skuhravý málem dal gól! Ocitl se úplně sám před branou a pohotově střílel bekhendem, Škarek ho ale vychytal.
32:19
Domácí se drží v pásmu Jihlavy a nedávají jí šanci vrátit se do zápasu.
33:09
Vyloučen hráč Marosz (K. Vary), 2 min. za podražení
První přesilovka Jihlavy. Hosté teď mají možnost se zápasem něco udělat.
33:28
Varům se podařilo soupeře vytlačit do středního pásma.
34:08
Hosté se teď sice do útočné třetiny dostali, ale vydrželi tam asi jen čtyři sekundy. Zatím mizerná přesilovka.
35:09
Karlovy Vary jsou v plném počtu, Jihlavu k ničemu nepustily.
36:09
Domácí v přečíslení 3 na 2. Skuhravého přihrávka ale byla zblokovaná.
36:59
Vypadá to, že domácí hrají přesilovku. Jihlavu teď tlačí. Gulaši se dostal hned ke třem střelám za sebou, zastavil ho šestnáctiletý Škarek.
37:55
Jihlavská obrana působí rezignovaně a vůbec nestíhá. Do další šance se dostal Rachůnek.
38:25
Škarek za posledních několik minut chytil jedenáct střel.
38:45
Skořepa (Jihlava) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bilčík a Důras
Stav zápasu K. Vary - Jihlava 3:2

Obránce Bilčík se napřáhl k tvrdé ráně od modré čáry a vyslal dělovku na Závorku. Střelu ještě lehce tečoval Skořepa, který clonil před brankou.
40:00
Druhá třetina byla velmi divoká a padlo při ní hned pět branek. Vary mají navrch a po většinu třetiny Jihlavu tlačily, v samém závěru druhé části je však zaskočil Skořepa. Utkání je otevřené, ve třetí třetině to ještě bude zajímavé.
40:00
41:39
Domácí polevili od svého tempa z druhé periody a na puku jsou neustále Jihlavští, kteří posílají střelu za střelou.
42:11
Tomáš Rohan měl obrovskou příležitost vstřelit čtvrtý gól Energie, když Škarek chyboval v rozehrávce a úplně vyjel z brány. Tomáš Rohan, který získal puk, však nedokázal trefit od mantinelu prázdnou bránu.
42:59
Jihlava se snaží vyrovnat, Vary ji ale nepouštějí k puku.
44:02
Petr Koblasa společně s Marcelem Haščákem se zkoušel dostat před brankářem. Zastavila je ale jihlavská obrana, a tak se na puku drží hosté.
46:38
Průnik Kůse zastavil bek Jihlavy dobře načasovaným bodyčekem.
47:16
Hezká, přímočará akce Prokše, který prolétl obranou Varů. Brankář domácích byl jistý.
47:30
Karlovy Vary jsou nyní pod velkým tlakem Jihlavy. Té se daří udržet puk za bránou Závorky
48:09
Vyloučen hráč Dobrovolný (Jihlava), 2 min. za držení hole
Domácí si zahrají už čtvrtou přesilovku.
48:33
Vyloučen hráč Marosz (K. Vary), 2 min. za sekání
Přesilovka Varů moc dlouho netrvala. Provinil se Marosz a bude se hrát ve čtyřech.
48:50
Vary mají problémy s rozehrávkou. Hra ve čtyřech zatím lépe sedí celku Petra Vlka.
50:03
Důraz prosvištěl pásmem Varů a vystřelil. Jeho rána zápěstím však šla vedle.
50:46
Škarek raději přikryl neposedný puk.
51:39
Energie hraje pasivně, už ani nenapadá rozehrávku soupeře. Soustředí se jen na zhuštění středního pásma.
52:48
Vyloučen hráč Huna (K. Vary), 2 min. za sekání
53:39
Kaláb tvrdě vypálil puk za Závorku, ten byl však velmi pozorný a nepustil kotouč z lapačky.
54:11
Vyloučen hráč Jergl (Jihlava), 2 min. za nedovolené bránění
54:49
Vary teď budou hrát skoro minutu přesilovku pět na čtyři.
55:13
Do dobré šance se dostal Haščák, který využil zmatků v jihlavské obraně.
56:19
Tlak Varů pokračuje, Škarek se musí otáčet.
56:34
Po nahození Jihlavy musel zasahovat Závorka, vhazovat se bude po jeho levici.
57:30
Ještě dvě a půl minuty do konce. Hra se teď ale kouskuje, což pochopitelně více svědčí Varům.
57:33
Oddechový čas Jihlavy.
57:55
Jihlava hraje bez brankáře.
58:05
Huna (K. Vary) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu K. Vary - Jihlava 4:2

Hunovi se vyplatilo aktivní napadání. Chyboval bek Štebih, kterému za brankou Huna vzal puk a pak v pohodě zakončil do prázdné branky.
58:22
A je tu bitka! Poprali se Mrňa a Vachovec.
58:22
Vyloučen hráč Mrňa (Jihlava), 2 min. za hrubost
59:22
Skuhravý operuje za brankou soupeře. Utkání už se jen dohrává. Jihlava se v oslabení k power-play neodhodlala.

22. 4. 2018 16:00Jihlava–K. Vary 3:2
13. 4. 2018 17:30K. Vary–Jihlava 5:4
8. 4. 2018 16:00Jihlava–K. Vary 1:2
30. 3. 2018 17:30K. Vary–Jihlava 3:2
21. 4. 2017 17:30Jihlava–K. Vary 2:3
11. 4. 2017 17:30K. Vary–Jihlava 3:0
7. 4. 2017 17:30Jihlava–K. Vary 3:2
28. 3. 2017 18:00K. Vary–Jihlava 3:4