Hokejová Olomouc prohrála z minulých sedmi zápasů šest a na desátém místě se jí přibližuje poslední čtyřka. Doma tak potřebuje zdolat poslední Karlovy Vary, které však rozhodně nejsou za otloukánka extraligy. Příjemné nedělní odpoledne z Olomouce.
Ze sestavy Olomouce vypadl centr čtvrtého útoku Jakub Herman, šanci uprostřed formace dostane univerzál Jakub Matai, který nastupoval poslední zápasy v obraně. Tam z marodky po dlouhé čase naskočí Alex Rašner.
Karlovy Vary po minulé sezoně omladili soupisku a jejich bruslivý hokej je pro soupeře nepříjemný. Jak si s ním poradí Mora?

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Svoboda (CZE) - Komárek (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 4 127

0:00
0:53
Mladík Milan Davídek ujel po levé straně a vystřelil hezky švihem, Konrádova lapačka byla však rychlá!
1:06
Podobná situace na druhé straně, ujel olomoucký Holec, pálil z mírného úhlu do plastronu Závorky.
Karlovarští se znovu lehce dostali do přečíslení, Olomouc musí být zodpovědnější ve středním pásmu.
2:50
Zakázané uvolnění Olomouce.
3:50
Holec měl vyloženou šanci! Jeho první střelu zblízka Závorka vyrazil před sebe a pak lapil i Holcovu dorážku. Olomoucký útočník se se střelou z jedné ukvapil, měl volit kličku zasunout puk do odkryté branky.
4:38
Další tutovka Olomouce. Rác ani po něm Skladaný však trestuhodně nedokázali trefit odkrytou branku zblízka!
5:25
Vyloučen hráč Sičák (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
5:52
Závorka vyrazil lehkou střelu od modré po ledě před sebe, pak se však vyznamenal proti dorážce Knotka. Puk ukryl do lapačky!
6:34
Vyrůbalík zachytil kotouč na modré čáře, měl prostor povyjet si ke střele, ale zápěstím znovu nechal vyniknout Závorkovu lapačku.
Olomouc už zahodila tři vyložené šance.
7:53
Karlovy Vary oslabení přežily i se štěstím. Komerční přestávka jim přijde vhod.
8:40
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za podražení
Přesilovku si poprvé zkusí také hosté.
9:19
Mikulíkovu ránu od modré jistě kryje Konrád v pokleku.
10:25
Nepříjemnou střelu Dujsíka na přední tyč se štěstím vyráží Konrád! Olomouc oslabení zvládla.
11:52
Olomoucká první lajna pod tlakem, mohou za to její nedorazy a zmatky v rozehrávce ve vlastním pásmu.
13:00
Staňkovu střelu od modré šikovně tečoval Eberle, ale těsně vedle branky.
14:05
Tomeček z úhlu prověřil bombou Konrádovu pozornost.
15:27
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2 min. za vražení na hrazení
Velmi přísné vyloučení.
16:53
Dvořák dostal od domácích po buly hodně času s pukem na modré čáře. Sjel si ke kruhu a vypálil, Konrád znovu jistý.
18:39
Ostřížek, krásně nachází na pravé straně Eberleho, rychlá střele švihem a tyč zachránila Vary!
20:00
Olomouc si vytvořila čtyři gólové šance, ale v koncovce ukázala marnost. Proto 0:0.
20:00
20:54
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2+10 min. za vražení na hrazení
Kapitánovi Olomouce se vyloučení vůbec nelíbí a vehementně protestuje. Takže dostává ještě osobní trest.
21:34
Pěkná přesilovková souhra energie. Zakončil ji střelou z první z pravého kruhu Mullane a málem změřil Konrádovi teplotu. Ruku k tělu dal však včas.
22:01
Vyloučen hráč Sičák (K. Vary), 2 min. za sekání
A je po přesilovce hostů.
22:51
Ostřížek ve vlastním pásmu namazal na hůl Rachůnkovi, který se snažil protáhnout mezi Jaroměřským a Houdkem. Nevyšlo to, bolí to. Hosté marně žádají vyloučení, Rachůnek opouští led v předklonu.
23:39
Laš dorážel do odkryté branky, ale opět ji minul! Koncovka Olomouce je opravdu bídná.
25:54
Vyloučen hráč Rachůnek (K. Vary), 2 min. za hákování
26:31
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za sekání
Knotek se snažil vyšťouchnout puk z pod betonu Závorky. To se nedělá.
26:31
Sičák nemohl atak Knotka brankáře ignorovat. Přísné vyloučení.
27:38
Harkabus krásně projel olomouckou třetinou, udělal i kličku Konrádovi a trefil tyč!
28:48
Vyloučen hráč Gríger (K. Vary), 2 min. za podražení
Hra je teď samé přerušení, samý faul.
29:00
Vyrůbalíkovu bombu od modré vyráží Závorka, k dorážce Laše hosté nepustili.
29:59
Vyloučen hráč Sičák (K. Vary), 2 min. za zdržování hry
Sičákovi se na trestné zalíbilo, teď vyhodil puk mimo mantinely. Mora hraje 40 sekund pět proti třem.
30:22
Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Laš
Stav zápasu Olomouc - K. Vary 1:0

Olomouc dvojnásobnou přesilovku rychle využívá. Mikúš střílel hezky zápěstím přes beka nad Závorkovu lapačku.
31:08
Holec (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Eberle a Houdek
Stav zápasu Olomouc - K. Vary 2:0

A Olomouc využívá i přesilovku pět na čtyři. Holec z úhlu vypálil nádherně zápěstím do růžku.
32:34
Vyloučen hráč Harkabus (K. Vary), 2 min. za hrubost
Obrovská nedisciplinovanost Varů pokračuje. Harkabus u střídaček mimo hru dvakrát krosčekoval Fořta. To nepochopíte.
34:38
Vary se ubránily.
36:31
Strapáč dostal krásnou přihrávku přes celé pásmo, na zadní tyči jej však vychytal Závorka, který se stihl rychle přemístit.
37:38
Ostřížek byl sám před Závorkou, ale brankář hostů nadvakrát výborně zakročil.
38:18
Rác (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Skladaný
Stav zápasu Olomouc - K. Vary 3:0

Krásná slovenská souhra. Skladaný našel před brankou rozjetého Ráce, kterému stačilo jen položit čepel na led. Dobré Rácovu střídání a sladká odměna na jeho závěr. Rác se trefil poprvé v sezoně po otřesu mozku.
38:47
Vyloučen hráč Skuhravý (K. Vary), 2 min. za zdržování hry
40:00
Olomouc ve druhé třetině trestala nedisciplinovanost Energie a zaslouženě utekla ve skóre.
40:00
40:47
Knotek střelu z kruhu schoval za val těl, ale Závorkův beton zasáhl. Vary jsou kompletní.
42:00
Rác vystihl rozehrávku obrany hostí, ale pak trošku zahnal Mikúše, který přihrál na modrou Staňkovi, jehož dělovka orazítkovala břevno!
43:30
Strapáč hezky zpoza klece našel Knotka, jeho střelu po ledě Závorka vyráží!
45:00
Teď to vypadalo, jako by Olomouc hrála přesilovku. Na více než minutu zamkla hosty v jejich třetině, ale nevytěžila víc než dvě slabé střely Holce po ledě.
46:43
Knotek posunul po mantinelu puk do útočného pásma na Laše, který se nerozpakoval a vystřelil tvrdě z úhlu. Závorka puk kryje. Komerční přestávka.
Zimákem už obíhají mexické vlny.
Tady si už diváci drama nepřipouští.
A je fakt, že Olomouc kontroluje hru. Prosadí se po měsíci více než třikrát? I to je motivace domácích do zbytku zápasu.
45:26
Rachůnka v dobré pozici mezi kruhy vychytal Konrád!
45:37
Rác vyvezl kotouč do útočného pásma, kde přihrál pod sebe Mikúšovi, jeho střelu z první nadvakrát s námahou lapil Závorka. Hezká slovenská kombinace.
50:27
Dujsík střelou přes beka prověřil Konráda, který však chytá celý zápas jistě.
Kotel skanduje Zdeněk Venera! Olomoucký trenér má podporu fanoušků
52:10
Knotek střílel z osy švihem přes obránce, Závorka ramenem vyráží.
52:50
Vyloučen hráč Dujsík (K. Vary), 2+10 min. za hákování
Dujsík vyloučené nesl nelibě, odpálil na protest puk, takže to má za deset minut. Dvouminutový trest odpyká Davídek.
54:40
Vyloučen hráč Holec (Olomouc), 2+2 min. za hrubost
Holec se zastal před brankou Varů spoluhráče a pustil se do o dvě hlavy většího Dvořáka, kterého položil na lopatky.
54:40
Vyloučen hráč Dvořák (K. Vary), 2+2 min. za hrubost
Rozhodčí Olomouci upřeli čtvrtý gól, když zbytečně přerušili hru, neboť neviděli puk u betonu Závorky.