Vítejte ne Horáckém zimním stadionu v Jihlavě! Zde asi za 20 minut začně utkání pátého kola baráže o extraligu mezi domácí Duklou Jihlava a hostující Energií Karlovy Vary.
Domácí Dukla zatím může být s průběhem baráže spokojena. Zatím nepoznala hořkost porážky a s devíti body vede barážovou tabulku o tři body právě před Karlovými Vary.
Oba týmy se již v baráži potkali. V prvním kole dokázala Jihlava třikrát vyrovnat na ledě Energie a nakonec i otočit. Vítěznou branku vsítil v 55. minutě Tomáš Kaláb.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Souček (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 513

Vítězství nad Karlovými Vary bylo jediné tříbodové v dosavadním průběhu. Vítězství nad Pardubicemi zařídil v prodloužení Filip Seman. První utkání s Českými Budějovicemi rozhodl vítězným nájezdem Zeman a v druhém utkání s Motorem vystřelil Jihlavě bod navíc Čachotský.
Po úvodní prohře s Jihlavou dokázaly Karlovy Vary porazit Motor České Budějovice 4:3. Poté na domácím ledě prohráli s Pardubicemi na nájezdy a v druhém utkání s tímto celkem dokázali zvítězit v prodloužení poměrem 2:3.
Domácí Dukla se musí obejít bez svého talentovaného klenotu Jakuba Škarka, který začátkem týdne odcestoval na reprezentační sraz do osmnácti let.
0:00
0:10
Diviš zavezl kotouč do pásma, kde o něj přišel.
0:39
Mikulík zachytil rozehrávku Jihlavy mezi kruhy, zkusil vypálit, ale minul Svobodovu bránu.
1:17
Vhazování před Honzíkem.
1:45
Třetí lajna Jihlavy donutila obránce Energie vyhodit na zakázané uvolnění.
1:52
Říha hned po buly vypálil od modré, Honzík pozorný.
2:05
Baldaev se nedohodl se svými spoluhráči a je z toho další zakázané uvolnění.
2:39
Vyloučen hráč Hubáček (Jihlava), 2 min. za podražení
Zbytečný faul Hubáčka v útočném pásmu.
2:55
Diviš vyhodil a jde střídat.
3:11
Rachůnek nestihl kotouč v útočném pásmu, je z toho ofasajd.
3:25
Z pravé strany pálil Kindl, ale minul.
4:04
Diviš vypíhl přihrávku po modré a osvobodil Jihlavu z tlaku.
4:38
Říha mohl udeřit v oslabení, ale hostující blok byl proti.
5:48
Nepřesná rozehrávka Energie znamená další ofsajd.
6:04
Baldaev trefil Bilčíka do holeně, podle kulhání soudím, že bolestivě.
6:40
Čachotský se neprosadil v útočném pásmu.
7:29
Anděl udržel na zádech obránce, zavezl kotouč za soupeřovu bránu, odkud předložil mezi kruhy Jelínkovi, ten nezkrotil vrtící se puk.
8:38
Uplně volní Danišovský s Jerglem před brankou Karlových Varů několikrát doráželi střelu od modré. Nakonec Danišovský minul odkrytou branku.
10:04
Zajímavě přihrával Čachotský na Zemana, ten minul kotouč.
10:57
Nebezpečně nahazoval Mikulík před Svobodu, jihlavský brankař nakonec nemusel zasahovat, neboť obránci situaci zvládli.
12:11
Karlovy Vary drží Jihlavu v obranném pásmu.
12:54
Diviš vybojoval puk a rozjíždí akci Jihlavy.
13:00
Ta končí ofsajdem, Skořepa nevydržel na modré.
13:37
Čachotský přihrál na modrou na Kalába, který pálil. Honzík jeho střelu kryje.
13:57
Bilčík v tlaku udržel pásmo.
14:29
Tomáš Rachůnek našel přes celou šíři útočného pásma Skuhravého, jehož přízemní střela Svobodu moc nevystrašila.
15:51
Důras nadvakrát dostal kotouč do středního pásma.
16:13
Říha krásně vybruslil zpoza branky a na druhé straně našel Zemana. Branka byla sice odkrytá, ale Zeman z ostrého úhlu minul.
16:38
Rohanovi utekl kotouč k Honzíkovi, který jej raději podržel.
17:16
Bilčík trefil pouze dobře postaveného Dvořáka.
17:53
Důras dostal přihrávku přes celé hřiště a mohl pálit pravé strany, jen těsně minul Honzíkovu bránu.
18:18
K otevřené střele se dostal Kaláb, ale Honzík bez větších potíží zkrotil jeho ránu.
18:52
Čachostský a Seman si dvakrát vyměnili puk a první jmenovaný se ocitl před Honzíkem, na kličku už byl ale moc blízko, Honzík mu kotouč vypíchl.
19:34
Svoboda lapil beckhendový pokus Kohouta.
20:00
20:00
20:12
Skořepa zastaven Sičákem.
20:38
Svoboda opustil branku, Jihlava si zahraje přesilovku.
20:53
Vyloučen hráč Rachůnek (K. Vary), 2 min. za hrubost
21:17
Jihlava kombinuje v útočném pásmu, chybí střelba.
21:39
Čachotský krásnou křižnou přihrávkou našel Zemana, který tváří v tvář Honzíkovi neuspěl.
22:36
Šidlík (Jihlava) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zeman
Stav zápasu Jihlava - K. Vary 1:0

Nejprve si na Honzíkovi vylámal zuby Zeman a Seman, ale půl minuty před koncem využívá přesilovku Šidlík, jehož ránu od modré tečoval jeden z bránících hráčů nechytatelně za záda Honzíka.
23:05
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Beránek (K. Vary) proměnil (2 gól v sezóně)
Beránek byl v jasné příležitosti hákován, nařízené trestné střílení chladnokrevně proměnil střelou zápěstím.
23:45
Skvělý zákrok ramenem předvedl Honzík proti pokusu Březiny.
24:12
Vyloučen hráč Gorčík (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
24:50
Dukle se nedaří usadit v útočném pásmu.
25:25
Střela Říhy od modré se odrazila od bruslí Čachotského mimo.
25:59
Tuominen vyhazuje a Jihlava druhou přesilovku nevyužije.
26:44
Gríger pálil z pravé strany nebezpečně na zadní tyč po přistrčení Beránka. Svoboda dokázal vyrazit jeho pokus.
27:30
Ofsajd Energie.
27:55
Syčákův pokus od modré dorážel Gorčík, Svoboda udržel beton na ledě. Gorčík se dožadoval faulu, ale bezvýsledně.
29:11
Čachotský si v útočném pásmu udělal kličku na střed a vypálil, střela mu ale vůbec nesedla.
29:48
Hraje se hokej "nahoru dolů", oba brankáři ale působí velmi jistě.
30:27
Ondřej Beránek pálil z prostoru mezi kruhy, ale trestuhodně vůbec netrefil bránu.
31:05
Dušek se tlačil před Svobodu, byl ale čistě zastaven.
31:42
Dvořák pálil vysoko nad.
32:26
Seman zblokoval Sičákův pokus.
33:38
Do Dundáčkovy střely z modré dokázal vložit svou hůl Jergl. Kotouč jen těsně minul Honzíkovu branku.
33:49
Grígel sice protečoval puk do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů za ním nejel.
34:20
Kindl zpoza brány předložil Grígelovi, o nějž se jihlavští obránci postarali. Opravdu neměl jak zakončit lépe.
34:51
Říhovi klička na střed nevyšla.
36:02
Kindl se dostal k puku v pravém kruhu, svou střelu namířil nad.
36:22
Svoboda raději podržel kotouč, Jihlava se dostává pod tlak.
36:49
Beránkův průnik zastavil čárový rozhodčí. Jeho kličku před modrou nečekal jeden z jeho spoluhráčů a přejel modrou dříve.
37:21
Říha nahazoval před bránu, kde byl volný Seman, ale nedokázal tečovat.
37:55
Březina dostal namazáno na útočné modré a jel sám na Honzíka, ten ale předvedl skvělý zákrok lapačkou a udržel nerozhodné skóre.
38:39
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
38:58
Půža byl ostře atakován po střele, rozhodčí se rozhodl nevylučovat, což se domácím divákům vůbec nelíbí.
39:33
Jiránek si ukousl až moc velké sousto, 5 protihráčů prokličkovat nedokázal.