Dobrý podvečer z Českých Budějovic. Vítám Vás před 8. zápasem letošní baráže. Domácí Motor hostí Karlovy Vary.
V prvním střetnutí zvítězili na jihu Čech Karlovarští poměrem 3:4, naopak Motor vyhrál ve Varech minulou neděli 2:1. Dokáží ale domácí hokejisté dnes prolomit prokletí domácího stadionu, kde v baráži ještě ani jednou nevyhráli?
Budějovický Motor se může zase spolehnout na vynikajícího brankáře Petra Kváču, který se pyšní úspěšností 93,55%. Je to nejlepší brankář celé baráže!

Rozhodčí: Šír (CZE), Lacina (CZE) - Bláha (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 6 421

0:00
0:18
Chovan hned pár vteřin po úvodu zkouší Honzíka, a hned po něm Pajič. Jen to halou zahučelo.
0:29
Vyloučen hráč Rachůnek (K. Vary), 2 min. za podražení
0:58
Pajič s Čermákem se hned hnali k bráně, ale puk prvně jmenovanému přelétl hůl.
2:14
Čermák měl na holi jasný gól, ale tečí jen těsně minul bránu!
2:51
Motor ještě nepustil Vary k puku, natož do svého obranného pásma.
4:17
Hlavní rozhodčí zastavil útočnou akci hostů, když do něj naboural s hlavou dole Gorčík. A vzápětí jede Motor zase k Honzíkovi.
5:03
Karlovy Vary si s dobrou obranou Motoru neví moc rady, pořád se nemůžou dostat před Kváču.
5:50
Flek jel sám na Kváču, ale jeho beton byl proti gólu!
7:31
Teď se Vary na delší dobu usadily ve své útočné třetině. Kváča musel zasahovat vícekrát. Hra se ale hned obrací na druhou stranu.
9:58
První "šťouchaná" je tady, u Kváči se do sebe pustil jeden žlutý a jeden zelený. Rozmíšku ale přerušuje komerční pauza.
10:15
Harant si nahazuje puk do třetiny a Vary přepínají na druhý rychlostní stupeň. Kváča už má daleko více práce, než v prvních 10 minutách hry.
11:17
Tomáš Vak zkusil Honzíkovu pozornost z pravé strany. Ale nebyla to žádná těžká střela, se kterou by měl brankář hostí potíže.
11:51
Vyloučen hráč Vlček (Č. Budějovice), 2 min. za nedovolené bránění
13:06
Motor podruhé vyhazuje puk přes všechny čáry.
13:55
Budějovice jsou v pěti a hosté si rozhodně tuto přesilovku za rámeček nedají. Sehráli ji hodně mizerně.
16:36
A Motor se zase tlačí dopředu, teď zmáčkla hosty před Honzíkem čtvrtá formace Budějovic.
17:46
Vlček špatně nahrál a k puku se dostal Baránek, ale toho k zemi "složil" jeden z domácích.
20:00
Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které byli lepší domácí. Ale zase doplácejí na svoji velkou bolest, a to je využití gólových příležitostí. Šancí měl Motor dost, ale branku to nepřineslo. Karlovy Vary nejvíce ohrozily Kváču v samostatném úniku, kdy Flek ujížděl sám na brankáře Budějovic.
20:00
20:44
Vhazuje se před Honzíkem po "upísknutí" sudího, který přiřkl icing Motoru.
20:47
Vyloučen hráč Skuhravý (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
22:15
Pavlin pálil na Honzíka, puk končí v rohu kluziště.
23:15
Mladík Pýcha dostal kotouč na modrou čáru, položil si oba karlovarské obránce, najel si krásně na střed, jenže Honzík jeho střelbu zneškodnil.
24:05
Přesilovka domácích končí. Kromě Pýchovy šance, která však byla 100%, si Jihočeši větší tlak nevytvořili.
25:08
V obranném pásmu hostů létá jedna krosová přihrávka za druhou. Jenže beci Motoru trefují obětavé obránce Energie.
25:11
Mikulík okamžitě po buly pálil, naštěstí pro domácí nad branku Motoru.
26:03
Budějovice si nyní zavařily ve vlastní třetině. Obránci nedokázali rozehrávat a dobré napadání hostů vyústilo v střelu Duška. Kváča připraven.
26:34
Fillman dostal znovu křižnou přihrávku na modrou, okamžitě pálil, Honzík se stihl přesunout a střelu vytěsnit do rohu kluziště.
28:53
Rob nabíjel na druhou stranu Jakubu Babkovi, ale ten v nápřahu kotouč minul.
30:13
Dostále obkličkoval tři hráče soupeře a zkusil Honzíka. Ten je ale pozorný, však je také v zápřahu.
30:53
Gríger dostal krásnou náhru na brankoviště do jízdy, puk ale letěl mimo bránu. Tohle by Kváča neměl!
31:55
Puk se už povaloval za ležícím Honzíkem na brankovišti, ale nikdo z hráčů Motoru nebyl poblíž. Tohle byla slibná šance domácích!
33:32
Vyloučen hráč Novák (Č. Budějovice), 2 min. za nedovolené bránění
34:40
Hosté se až teď usazují v pásmu, jinak Budějovice úspěšně puky vyhazují ven ze třetiny.
36:02
Tomáš Vak nahrál Harantovi a ten hned posílá puk dopředu. Hra se teď hodně přelévá od brankáře ke druhému.
36:49
Vyloučen hráč Dujsík (K. Vary), 2 min. za držení protihráče
38:20
Motor dlouho nepustil Vary ze třetiny, ale přesilovce chyběly střely na bránu. Dokonce Miloslav Čermák promáchl před prázdnou bránou.
40:00
Zdá se, že první gól rozhodne o vítězi. Opticky hrají Budějovice lépe a aktivněji, než Karlovy Vary. Zápasu chybí gól, zatím obě mužstva drží muži v maskách.
40:00
40:27
Rohan vypálil na Kváču tvrdou střelu těsně nad ledem, ale domácí golman má lapačku v pohotovosti.
41:39
Vyloučen hráč Mucha (Č. Budějovice), 2 min. za nedovolené bránění
42:28
Chovan v samostatném úniku nastřelil jen horní tyč!
42:37
Flek (K. Vary) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Baránek a Skuhravý
Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 0:1

Ihned po akci Motoru hosté skórují a využívají z naprosto nenápadné akce přesilovou hru.
42:53
Vak (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hřebejk a Novák
Stav zápasu Č. Budějovice - K. Vary 1:1

Tomáš Vak se v protiútoku natlačil před beka Západočechů a prostřelil Honzíkovi betony.
44:13
Diváci se teď hodně zlobí na sudí, dvakrát teď nepřečetli akce Varských dobře.
45:41
Vyloučen hráč Dvořák (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
46:40
Martin Heřman dostal parádně nahráno, ale zblízka trefil Honzíkovi jen rameno.
48:44
Dujsíkovo ránu zablokoval v pádu Roman Vráblík. Na pilu ale teď tlačí víc Karlovy Vary.
49:43
Posedmé diváci vyprodali Budvar arénu, hokej sleduje tedy 6421 fanoušků.
50:50
S první formací Motoru mají hosté velké problémy, zase je uzamkla před Honzíkem. Ale střelu jsme neviděli. Vzápětí na druhé straně pálil z mezikruží na Kváču jeden z Karlovarských.
52:36
Napřed střílel zprava, ránu Denise Kindla zblokoval Vlček, ale Kindl si puk opět dojel a obtočil se okolo Kváčovo brány. Ten ale puk v pohodě chytil.
53:43
Na třetí gól se zatím čeká marně, oba týmy se v útočných fázích střídají.
55:25
Dlouho se bojovalo o puk u mantinelu, pak od modré pálil Sičák, ale i jeho pokus Kváča likviduje.
56:02
Vlček se těžce sbírá z ledu po jednom zákroku za Honzíkem.