Dobré odpoledne z Olomouce, kde v 17.20 začne utkání 14. kola extraligy, domácím budou soupeřem Piráti z Chomutova.
V tabulce jsou na tom lépe hosté, kterým patří šesté místo za 21 získaných bodů. Na Hané budou chtít zastavit klopýtání z posledních čtyř kol, v nichž získali jediný bod za porážku v prodloužení v Třinci.
Hanáci jsou aktuálně desátí a bodů mají sedmnáct. Naposledy vyhráli nad Jihlavou 3:0, což pro ně byla teprve druhá výhra v domácím prostředí. Dnes tedy budou chtít využít vítězné energie a zkusí přidat další tři body. Ty by je lépe ukotvily ve středu tabulky.

Rozhodčí: Šír (CZE), Lacina (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 3 023

Oba týmy už jsou na ledě, zbývá posledních pár vteřin a hlediště plecharény je téměř prázdné. Můžeme otevřít oblíbenou polemiku o tom, zda televizní přenosy ubírají diváky na tribunách. Dnešní zápas je totiž pod kamerami ČT.
0:00
0:33
Škůrek (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík a Laš
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 1:0

To je úvod! Domácí skórují z první střely, když Vyrůbalík nabil zpoza branky Škůrkovi a ten pod lapačkou Laca napnul síť. Piráti byli ještě v kabině.
1:26
Vyloučen hráč Vlach (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Vlach okamžitě dává Pirátům šanci vyrovnat.
1:52
Před Knotkem se obrana Pirátů tak dlouho rozestupovala, až prošel před Laca a bekendem zkoušel po ledě najít škvíru mezi betony.
3:33
Mora je v plném počtu, Piráti si nevypracovali žádnou zajímavou pozici na střelu.
6:41
Vondrka (Chomutov) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Lauko
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 1:1

A je srovnáno! Po krásné přihrávce Lauka, který dobře viděl najíždějícího kapitána Vondrku. Ten si nachystal puk a poslal ho Konrádovi pod víko.
8:22
Rašnerovi na modré ujel puk, těsně před rozjíždějícím se Ostřížkem dokázal špičkou hole zažehnat nebezpečí.
8:53
Olomouc dostala puk do branky, ale gól nemohl být uznán, protože ho tam poslal Ostřížek rukou.
11:04
Eberleho vyhození zachytil na modré Dlapa, popojel si do lepší pozice a pálil nad ledem ke vzdálenější tyči. Konrád si pro puk došel lapačkou.
11:29
Domácí se hnali ve třech na jednoho, Skladaný chtěl dovézt puk až před prázdnou, ale poslední muž v bílém dresu mu ho vypíchl.
12:20
Strapáč nejprve u své branky krásně tělem dohrál soupeře a na opačné straně se dostal ke střele zápěstím.
12:45
Herman (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Škůrek a Vyrůbalík
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 2:1

Škůrek nahodil puk na branku a Herman nadvakrát dostal puk do branky.
Kapitán Chomutova Vondrka má ještě nutkání si něco vysvětlit se sudími, ale na gól to nemá žádný vliv.
14:08
Vyloučen hráč Chlouba (Chomutov), 2 min. za podražení
Chlouba po ztrátě puku potáhl Jakuba Galvase hokejkou a šanci na přesilovku bude poprvé mít i Olomouc.
14:45
Laš našel mezi kruhy Sundhera, střelu přes clonící dvojici ale Laco chytil, ani nevěděl jak.
16:06
Z levého kruhu pálil z první Skladaný, ale chyběla mu razance.
16:45
Piráti jsou v pěti.
17:21
Další zakončená akce domácích, v pozici střelce byl autor první branky Škůrek. Jeho pokus zápěstím tentokrát Laco zkrotil.
18:37
Po dalším útoku domácích Laco raději přikryl puk a nechal rozhodčího přerušit hru.
18:58
Kohouti rozebrali Piráty a sám proti Lacovi střílel Holec. Gólman ale Piráty tentokrát podržel.
20:00
20:00
20:18
Olomouc znovu vlétla na Piráty, střela Eberleho ale mířila hodně mimo a pokus Škůrka skončil pod dresem Mrázka.
21:26
Přihrávka na Poletína byla příliš prudká a hra se stěhuje zpět před Laca.
21:41
Holec potvrdil pověst rychlého bruslaře a efektně zastavil protiútok Chomutova.
23:07
Sundher zblízka dorážel a schytal za to krosček. Následovala menší mela, ale rychle se emoce uklidnily.
23:07
Vyloučen hráč Koblasa (Chomutov), 2 min. za krosček
25:42
Galvas (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mráz a Galvas
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 3:1

Kohouti pokračovali v tlaku i po skončení přesilovky a jsou odměněni třetím gólem, když Mrázovu střelu dorazil do odkryté branky Jakub Galvas.
26:17
Herman (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Holec a Vyrůbalík
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 4:1

Mora se rozehrává k nepoznání. Tak nápadití a pohybliví Hanáci obvykle v útočné třetině nebývají. Holec tentokrát namazal Hermanovi před prázdnou branku.
26:17
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Ján Laco, nahradil ho Štěpán Lukeš
Na olomouckém stadionu panuje hodně spokojená atmosféra, bez ohledu na to, že je zaplněný jen z poloviny.
28:13
Sundher napřáhl až za hlavu, ale než stihl vypálit, vložil mu soupeř do rány hůl a srazil ji do ochranné sítě
29:20
Poletín zkoušel střílet bez přípravy, ale vinou toho hodně minul.
29:43
Na opačné straně dostal puk do jízdy Herman a po ledě prověřil nového muže v brance. Na hattrick ale nedosáhl. Zatím.
31:40
Petr Strapáč předvedl proč ho v Olomouci mají tak rádi, na červené čáře si počkal na Rašnera a tělem ho ukázkově poslal na led.
32:29
Růžička mezi dvěma soupeři zpracoval přihrávku a ujížděl sám na branku. Tísněn Lukášem Galvasem nedostal puk za Konráda.
33:57
Vyloučen hráč Eberle (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
34:22
Burian projel s pukem celé hřiště a ještě dokázal zakončit.
36:04
Olomouc se ubránila a Eberle hned po skočení na led vypálil, Lukeš lapačkou zasahuje.
36:06
Hned z buly nebezpečně vypálil Ostřížek a Lukeš vytáhl skvělý zákrok u tyče.
38:20
Laš mohl přidat pátý gól, ale Lukeš znovu skvěle na čáře zachytil.
39:55
Ostřížek si v posledních vteřinách ještě vyjel zezadu před branku a žabičkou zkoušel překonat Lukešem mířil však mimo.
40:00
Domácí hokejisty vyprovázel do kabiny aplaus vděčných diváků. A oprávněně, takovou třetinu nejspíš doma ještě letos nepředvedli. Nejen dvěma góly, ale hlavně předvedenou hrou Piráty jasně přehrávali.
40:00
40:21
Podle tradice z předchozích dvou třetin začínají domácí rychlou střelou. Tenkokrát ji obstaral Laš, obrana hostí ji ale srazila nad.
41:09
Kdepak, kohouti nechtějí nic podcenit, znovu tlačí soupeře a pálí z každé pozice.
43:30
Vyloučen hráč Sundher (Olomouc), 2 min. za sekání
Kevin Sundher už se rozjížděl sám na brankáře, podle rozhodčího si ale pomohl k puku sekáním a domácí se tak musí bránit.
44:27
Růžička (Chomutov) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Skokan a Flemming
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 4:2

Růžička si nachystal puk v pravém kruhu a švihem vymetl šibenici. Piráti využívají přesilovku.
46:06
Piráti po druhém gólu ožili, a tak Konrád raději přerušil hru, aby se jeho tým mohl uklidnit.
47:19
sudí zapískal, hráči obou týmů se po sobě udiveně koukají a je z toho podivné vyloučení domácího Vlacha.
48:03
Ránu Slováka srazil nad skladaný, vhazovat se bude znovu před Konrádem.
49:13
Piráty zastavuje zakázané uvolnění a z přesilovky už zbývá jen šest vteřin. Tato výhoda jednoho muže se jim vůbec nepovedla.
49:47
Ve stoprocentní šanci selhal Roman Vlach, z protiútoku zakončoval přečíslení dvou na jednoho Huml, ale Konrád exceloval.
50:37
Sklenář pálil z velkého úhlu, Konrádovi ale puk vypadl a projel těsně kolem tyče. Už tak dobré tempo zápasu se ještě zvýšilo.
51:55
Z akce Ostřížka vytěžil dobrou střelu Mráz, Lukeš ale zůstává neprůstřelný. Rozchytal se k výbornému výkonu.
52:27
Vyloučen hráč Huml (Chomutov), 2 min. za podražení
Vlach si k Humlovi doslova došel pro faul a domácí budou mít šanci přesilové hry.
54:53
Hosté jsou v plném počtu, Mora přesilovku využila jen k posunutí časomíry o dvě minuty blíž ke třem bodům.
Dnešní utkání sleduje 3023 diváků. Letos nejnižší návštěva v Olomouci.
56:27
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za podražení
Piráti zároveň odvolávají brankáře a budou hrát v šesti proti čtyřem.
57:35
Burian (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Strapáč
Stav zápasu Olomouc - Chomutov 5:2

Burian nejprve zblokoval střelu a pak ji poslal do prázdné brány. Pro Olomouc je to pátý gól v oslabení, v této statistice je nejlepší v lize.
58:08
Koblasa se dostal k odraženému puku a napřáhl z levého kruhu. Tvrdý příklep ale dokázal Konrád zkrotit.
58:33
Zbývá minuta a půl a domácí fanoušci skandují: Už je to uděláno, už je to hotovo.