Ještě před začátkem utkání sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek předal útočníkovi Martinu Adamskému dres s číslem 400. Tolikátý zápas Adamský odehrál za Třinec v Pardubicích. Ten jeho dnešní duel má číslo 404.
Jihlavská Dukla po třech prohrách v minulém kole porazila Spartu Praha. Jak si povede v Třinci, jemuž ve 2. kole doma nedala ani gól a prohrála 0:2? Oceláři zatím pokaždé doma v devíti dosavadních zápasech bodovali.
0:00

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pražák (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 3 725

19:15
Jihlavští zatím nepustili domácí ke své brance.
1:46
Anděl střílel z levé strany, ale Jank puk zblokoval.
2:54
Třinečtí drží puk, ale nedaří se jim dostat se do zakončení.
3:38
Adamský zachytil oblouček Janka, najel si mezi kruhy, ale střílel vedle pravé tyče.
4:46
Třinečtí se snaží zaútočit, ale nedaří se jim dostat ke střele.
5:44
Skořepa střílel z levého kruhu a hrubec puk chytil.
7:16
De La Rose střílel od modré čáry a Žalčíkovu dorážku Hrubec chytil. A je tu první výpadek v utkání - komerční přestávka.
8:44
Hrňa se snažil vystřelit, ale protihráč mu puk zblokoval holí.
10:18
Linhart vystřelil z levé strany a trefil pravou tyč.
11:34
Zatím to je hodně úporný hokej, přičemž Jihlavští dobře napadají domácí hráče.
12:21
Svačinovu střelu z úhlu, z pravé strany, gólman hostů podržel.
12:33
Doudera střílel od modré čáry a Volden chytil do lapačky tečovaný puk.
12:54
Marcinko (Třinec) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Musil 8 a Dravecký
Stav zápasu Třinec - Jihlava 1:0

Musil střílel od modré čáry, Marcinko puk tečoval do pravé tyče, od níž se puk odrazil do gólmana a do branky.
14:22
Oceláři se dál tlačí do útoku.
15:14
Po Hlinkově pohotové ráně, Hrubec puk vyrazil do strany.
16:00
Volden vyrazil střelu Draveckého.
16:42
Čtvrtý útok domácích složený z mladíků teď udělal pořádný závar před brankou hostů. Domácí ale puk za gólmana neprotlačili.,
18:02
Třinečtí mají puk, ale nedaří se jim vyrazit ze své obranné třetiny.
18:35
Žalčík se dostal do úniku, ale Hrubec jeho střelu vyrazil.
19:52
Hrubec opět výborně zakročil proti ráně Kubalíka.
20:00
20:00
20:45
Třinečtí se hned pouštějí do útočení.
22:16
Jihlavští nadále urputně brání a pokoušejí se o rychlé útočné výpady.
22:42
Růžička (Třinec) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Chmielewski a Marcinko
Stav zápasu Třinec - Jihlava 2:0

Martin Růžička si najel před brankáře, posunul si puk a bekhendem ho poslal k pravé tyči.
24:06
Šidlík střílel od modré čáry hodně vedle.
24:29
Domácí nechali Hlinku, aby dorazil puk, ale Hrubec ho chytil.
26:08
Jihlavští se snaží více tlačit do útoku, ale domácí je ke své brance nepouštějí.
28:22
Jihlavští se drží v útoku, ale nestřílejí.
29:17
Třinečtí svírají hosty u jejich branky, ale ani oni se nedostali ke střele.
30:29
Douderova střela proletěla kolem branky hostů.
30:58
Fandové skandují jméno Zbyňka Irgla. Hlasatel oznámil, že někdejší reprezentant hraje své šestisté utkání v extralize.
32:51
Vyloučen hráč Krajíček (Třinec), 2 min. za hákování
Jde o teprve první vyloučení v zápase.
34:51
Hosté se v přesilovce drželi v útočné třetině, ale žádná jejich střela neprošla až na Hrubce.
35:13
Žalčík prostrčil puk za Hrubce, který vyjel z branky. Kotouč už už klouzal do branky. Těsně před brankovou čárou ho stihl zachytit Doudera.
35:22
Vyloučen hráč Polanský (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
37:22
Tuto přesilovku sehráli Jihlavští hodně špatně. Těžce se dostávali k brance domácích a ani jednou pořádně nevystřelili.
38:05
Jihlavští se stále pokoušejí dostat k brance Třince, ale jeho hráči pozorně brání.
38:15
Jeden útok hostů zastavil ofsajd, druhý zakázané uvolnění.
39:09
Musilovu střelu Volden vyrazil.
39:42
Svačinova přihrávka prošla před brankou na Krajíčka, ale ten z úhlu puk do branky nedostal.
40:00
40:00
40:40
Oba týmy se prostřídali v útočných výpadech.
41:55
Hlinka střílel a puk se po hokejce domácího obránce svezl až do ochranné sítě.
42:52
Diviš pálil vedle třinecké branky.
44:15
Pořád je to hlavně boj.
45:30
Jihlavští se pokoušejí probít k brance, ale domácí s přehledem jejich útoky odrážejí.
46:09
Linhart vystřelil a Volden puk chytil.
46:49
Cienciala vypíchl hostům puk, prodral se k brance a jeho střelu zpoza obránce gólman vyrazil.
48:50
Třinečtí sevřeli hosty.
50:38
Volden vyrazil střelu Polanského z pravého kruhu.
51:28
Jihlavští se vymanili ze sevření, Jiránek střílel a Hrubec puk chytil.
51:46
Seman se dostal před Hrubce, puk trefil z voleje, ale nad branku.
52:01
Třinečtí si vzali oddechový čas.
52:10
Cienciala (Třinec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Doudera a Krajíček
Stav zápasu Třinec - Jihlava 3:0

Cienciala si najel od půlky hřiště do útočné třetiny, vystřelil švihem a od Voldenovy lapačky se puk odrazil do branky.
53:26
Domácí utkání s přehledem kontrolují.
54:07
Vyloučen hráč Marcinko (Třinec), 2 min. za sekání
54:32
Třinečtí získali útočnou třetinu po té, co Rákosovu střelu obránce srazil do ochranné sítě.