0:00
Utkání začalo.
1:10
Oba týmy začaly útočně, hra je přerušena, buly ve středním pásmu.
1:26
Kometa zavezla puk do útočného pásma, ale o kotouč přišla. Hrají domácí.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Svoboda (CZE) - Kis (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 6 500

1:40
Obrovská šance Dukly! Žálčík nebezpečně vypálil mezi kruhy do betonů gólmana Čiliaka, z dorážky pálil těsně vedle tyčky!
2:15
Brno získalo puk a kombinuje v útočném území.
2:54
Jihlava se snažila probít přes střední pásmo, ale pomohla si přitom nahrávkou rukou. Buly u gólmana Škarka.
3:00
Kometa si nahrávala v útočném pásmu, rána od modré čáry fakt byla zblokována. Hosté tak jen nahodili puk do útočného pásma a odjeli střídat.
3:15
Jeden z hráčů Dukly vypálil od modré čáry, jeho rána však byla zblokována protihráčem jen do ochranné sítě.
3:35
Jihlava se snažila narušit rozehrávku soupeře aktivním napadáním, Brňané si však poradili.
4:08
Jihlava je zatím aktivnější, po většinu času drží puk a tlačí se vehementně do zakončení.
4:36
Dukla získala ve svém pásmu puk a podnikla nebezpečný útočný výpad. Hlinka si sjel na okraj kruhů a svižnou zápěstní ranou prověřil Čiliakovu lapačku.
4:39
Na Horáckém zimním stadionu panuje úžasná atmosféra, o kterou se starají fanoušci obou týmů.
4:43
Jihlava vyhrála buly v útočném pásmu a hned zahrozila. Rána z kruhu skončila v Čiliakově výstroji.
5:15
Hosté se na chvíli zabydleli v útočném pásmu, jenže domácí obrana je nepustila ke Škarkovu ohrožení.
5:44
Tomáš Kubalík zavezl puk do útočného pásma a hledal bekhendovou nahrávkou najíždějící spoluhráče z druhé vlny, ale mezi kruhy operovali jen hráči Komety, kteří získali puk.
6:07
Jihlava se hnala do útočného pásma, ale dopustila se ofsajdu.
6:32
Kometa operovala v útočném pásmu, ale vystavila se do ofsajdu a protože její hráči dál napadali, je posouzeno postavení mimo hru jako úmyslné.
6:50
Kometa získala puk ve středním pásmu a hnala se vpřed. Slibné přečíslení 3 na 2 se hráči snažili využít rozebráním soupeřovy obrany rychlými nahrávkami, ale dopustili se při té poslední nepřesnosti a nemohli tak zakončit.
7:03
Vhazuje se ve středním pásmu.
7:19
Hra je zatím poměrně hodně kouskována častými přerušeními kvůli technickým prohřeškům. Nyní se dopustila Kometa ofsajdu.
7:30
Jihlava nahodila puk dopředu tak, že nešlo o zakázané uvolnění. Kometa rozvážně rozehrává zpoza brány a střídá přitom.
8:14
Tomáš Jiránek už napřahoval na modré čáře, ale hráč Komety mu obětavě kotouč vypíchl z hole ještě před zakončením.
8:49
Dukla pokračuje v útočné aktivitě, Kometa se soustředí teď hlavně na obranu, ale zatím soupeře do velkých šancí nepouští.
9:32
V sektoru fanoušků Komety to teď jen smutně zahučelo. Hosté se snažili dorážet odražený puk u levé Škarkovy tyčky, ale trefili jen vnější konstrukci brány.
10:04
Obraz hry se teď na chvíli otočil. Nyní diktují tempo hry hosté, kteří jsou zabydleni v útočném území.
10:35
Hosté dál motali hlavy protihráčům v blízkosti gólmana Škarka, ale nedokázali z toho vytěžit zakončení. Dukla nápor soupeře odrazila a má puk.
11:06
Adam Zeman zachytil hezkou nahrávku na útočné modré čáře a snažil se natlačit z levého křídla před brankoviště, ale to mu hosté neumožnili. Zavezl tak puk za bránu, ale domácí po chvíli útočného snažení kus černé gumy ztratili.
11:45
Děj hry se teď odvíjí převážně v neutrální zóně, ani jednomu z mužstev se nedaří probít se do útočného území a ohrozit gólmany.
12:00
Martin Erat teď zúročil své bohaté zkušenosti a podržel kotouč v útočném pásmu na holi, i když stál proti přesile soupeře. Počkal, až ho dostatečně podpoří jeho spoluhráči z lajny, a přesně nahrál. Kometa se snaží probít se do zakončení.
12:17
Hra je znovu přerušena, hosté gólmana Škarka nakonec k zákroku nedonutili. defenziva Dukly si poradila. Je tu komerční přestávka.
12:17
Fanoušci hostů se teď hlasitě skandují ve svém beznadějně zaplněném sektoru a nad svými hlavami mávají velkým počtem modrobílých vlajek.
12:38
Jakub Krejčík stál na konci rychlé kombinace Komety, ale jeho rána od modré čáry byla sražena do bezpečí, brankář Škarek tak mohl zůstat ve svém území naprosto v klidu.
13:00
Dukla šikovně protečovala nahozený kotouč do útočného pásma a aktivním napadáním soupeřovy rozehrávky donutila soupeře k chybě, po níž získala kotouč a může jít vpřed.
13:25
Rychlonohý útočník Adam Zeman se probíjel brněnskou obranou mezi kruhy, ale nedokázal přesně zakončit.
14:00
To byla slibná šance hostů! Leoš Čermák si zpracoval kotouč a z pravého kruho vyslal zápěstím štiplavý projektil, který protáhl Škarkův pravý beton!
14:21
Dukla se tlačila vpřed, jenže nedokázala si poradit s dobře postaveným obranným blokem Brna.
14:50
Kometa se usadila v útočném pásmu a vynutila si faul.
15:14
Vyloučen hráč Bryhnisveen (Jihlava), 2 min. za sekání
Domácí jsou vyloučeni, trest dostal Bryhnisveen za sekání.
15:30
Vyloučen hráč Mallet (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
16:24
Oba týmy se střídají u puku, ale ne a ne si vytvořit slibnější šanci.
18:09
Mallet (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Němec
Stav zápasu Jihlava - Kometa 0:1

Tak to je velká nepříjemnost pro domácí, naopak v sektoru hostů na střídačce Komety propukl jásot! Puk získal Vojtěcha Němec, jenž se protáhl po levém křídle a našel před brankovištěm spoluhráče, jímž byl ALEXANDRE MALLET, jenž pohodlně přehodil gólmana Škarka!
19:00
Kometa měla další šanci, ale brankář Škarek vychytal nepříjemnou ránu zblízka.
19:30
Hra se rázně přitvrdila a jihlavští fanoušci se dožavali faulu, ale marně. Pokračuje se ve hře.
20:00
Skončila první třetina.
Dukla byla lepší na začátku zápasu, potom Kometa zlepšila svůj herní projev a hra se vyrovnala. Do kabiny odjeli v lepší náladě nakonec hosté, kteří se v závěru úvodní dvacetiminutovky dostali do vedení, když se trefil Alexandre Mallet.
Střely na branku v 1. třetině: HC Dukla Jihlava - 6 HC Kometa Brno - 11
Za hlasitého pískotu jihlavských fanoušků už naskočila na hrací plochu čtveřice rozhodčích.
A do ledového kolbiště už naskočili i hráči obou týmů. Za chvilku začne 2. třetina!
20:00
Začala druhá třetina.
20:10
Dukla vyhrála úvodní vhazování ve středovém kruhu a žene se vpřed.
20:24
Josef Skořepa chtěl střílet příklepem z mezikruží, jenže puk mu na poslední chvíli sjel z hole. Potom ještě zkoušel tečovat střelu od modré čáry, ale puk skončil v Čiliakově výstroji.
21:29
Tak teď měla Kometa obrovskou šanci! Jeden z jejích hráčů pálil z bezprostřední blízkosti, ale minul odkrytou bránu!
22:15
Brňané se dostali ve svém pásmu do úzkých, když Dukla předvedla učebnicový forčeking, ale nedopustili se chyby a posunuli kotouč alespoň do středního pásma.
22:50
Na Horáckém zimním stadionu i nadále panuje elektrizující atmosféra, dnes je vyprodáno!
23:17
Tomáš Jiránek využil trochy volného prostoru na levém křídle a chtěl střílet, ale protihráč mu puk na poslední chvíli vypíchl.
23:37
Zatím se hraje ve strhujícím tempu, rychlý hokej nahoru dolů, ale šancí vidíme poskrovnu. Obě defenzivy si plní vzorně své úkoly.
24:18
Dukle to te´d trochu zaskřípalo v rozehrávce, když si její hráči neporozuměli a vyhodili na zakázané uvolnění. Buly po levé ruce gólmana Škarka.
24:30
Vojtěch Němec zachytil soupeřovo vyhození ještě v útočném pásmu a už nabíral rychlost, ale neobešel protihráče před sebou.
25:00
Dukla má kotouč ve své moci, ale musí se teď vyrovnávat s nepříjemným napadáním neúnavných útočníků Komety. Zatím se jí to daří dobře.
25:44
Brno se snažilo rozhýbat obranný blok Dukly rychlými a přesnými nahrávkami, jenže nakonec to k ničemu nevedlo. Domácí získali puk a rozehrávají zpoza své brány.
26:28
Vyloučen hráč Kubalík (Jihlava), 2 min. za sekání
26:39
Dukla byla po vhazování o něco důraznější a vyhodila kotouč ven ze svého pásma.
26:52
Kometa už je zpět v útočných pozicích a kombinuje.
27:15
Brankář Škarek vyrazil ránu od modré čáry, potom nahrával Martin Erat mezi kruhy svému spoluhráči, který sice nechytl puk, ale Brno pokračuje v tlaku.
27:40
Kometa stále drží svého soka pod tlakem u jeho brány a Jihlava má teď v defenzivní činnosti spoustu práce.
28:14
Jakub Krejčík stál na konci dlouhé kombinace hostů a zkusil štěstí ranou od modré čáry, na níž si však gólman Škarek doslova pochutnal svou lapačkou.
28:35
Jihlava je v plném počtu, ale i nadále se musí bránit tlaku rozjeté Komety, jež se snaží odskočil svému soupeři na dvoubrankový rozdíl.
28:38
V rohu útočného pásma zůstal po souboji ležet brněnský útočník Vojtěch Němec, který nakonec za doprovodu lékaře zamířil na střídačku hostů. Snad bude v pořádku.
28:50
Lukáš Anděl zavezl puk do útočného pásma a z levé strany hledal před brankovištěm svému dobře najetého parťáka, který však v dobré pozici netrefil prudký pas.
29:15
Brankář Čiliak se vydal ze svého území za bránu, aby pomohl svým spoluhráčům z rozehrávkou. Dukla napadala, ale puk nezískala.
30:00
Jakub Krejčík stál na konci hezké akce a pálil mezi kruhy, ale z ideální střelecké pozice trefil jen před bránou stojícího Tomáše Jiránka.
30:25
Hra se teď přelévá rychle od jedné branky ke druhé, nyní mají puk hosté, kteří obléhají gólmana Škarka.
30:50
Radim Zohorna se snažil probít za jihlavského beka, ale ten se dobře zapřel a kotouč doklouzal až k brankáři Škarkovi, jenž jej přikryl pod lapačkou do hvizdu sudího.
31:04
Dukla čelila aktivnímu napadání hostů, ale dokázala se s tím dobře vyrovnat. Nakonec posunula děj hry do středního pásma.
31:50
Radim Zohorna se probil k puku v útočném pásmu a vypálil z levého kruhu, ale jeho přízemní projektil trefil jen Škarkův beton.
32:25
Kometa získala puk a hnala se do rychlého protiútoku, ale Martin Zaťovič z pravého kruhu o kousek přestřelil horní tyčku.
32:56
Vyloučen hráč Zaťovič (Kometa), 2 min. za hákování
32:56
Je tu první komerční přestávka. Dukla po ní bude mít k dispozici první celou přesilovou hru v zápasu.
33:13
Kometa vyhrála buly ve svém pásmu a podél hrazení přes celou délku hřiště vyhodila.
33:28
Dukla už je v útočném pásmu, kde si nahrává.
33:36
Tomáš Kubalík vypálil od modré čáry, ale trefil jen protihráče před sebou. Jihlava přesto udržela puk v útočné zóně.
34:15
Domácí teď pořádně svírají defenzivu Komety v čele s gólmanem Čiliakem, který náporu na svou osobu zatím úspěšně odolává.
34:30
Před gólmanem Čiliakem teď bylo pořádně rušno. Maskovaná opora Brna vyrazila dva nepříjemné projektily z prostoru kruhů a obránci potom odpálili kotouč do bezpečí.
35:36
Kometa přečkala hodně krušné chvilky, ale poradila si. Nyní už je v plném počtu a Jihlavu teď nepustila do svého pásma.
36:00
Hosté rozehrávají od své brány a chtějí nechat na chvíli vydechnout svou notně zatíženou defenzivu po předchozím oslabení.
36:15
Kometa se snaží přejít do útočného území, ale Dukla velmi dobře zavřela prostor ve středním pásmu. Brňané tak musejí začít nový útok až od své brány.
36:38
Martin Dočekal se dostal do těžkého střelecké úhlu, ale i přesto poslal puk na bránu. Gólman Škarek kotouč ukryl v lapačce, hra je přerušena.
37:10
Brankář Škarek se snažil o plexisklo vyhodit kotouč ven z obranného pásma Jihlavy, ale na modré čáře zachytil puk Tomáš Bartejs, jehož rána skončila ve Škarkově náruči.
37:30
Dukla se zabydlela v útočném pásmu a potrápila defenzivu Komety, jenže k zakončení se přes protihráče nakonec neprobila.
37:48
Hra je přerušena po souboji v rohu jihlavského pásma, buly proběhne v pásmu Dukly v kruhu po levé ruce brankáře Škarka.
38:08
Tohle byla obrovská šance domácích! Michal Hlinka dostal dobrou nahrávku před bránu, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen břevno!
38:08
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Žálčík (Jihlava) neproměnil
Lukáš Žálčík si najel až před bránu, ale prudkou ranou přestřelil horní tyčku!
38:17
Dukla vyhrála vhazování v útočném pásmu a od modré čáry vypálil Jakub Suchánek, brankář Čiliak měl však dobrý výhled a puk ukryl v rukavici.
38:45
Brno se vymanilo z nepříjemného a velkého tlaku, nyní kombinuje u gólmana Škarka, ale jihlavská obrana je dobře postavená a nepouští soupeře do koncovky.
39:02
Dukla se tlačila do útočného území a dostala se do něj, ale jen za cenu ofsajdu.
39:25
Adam Zeman číhal sám v blízkosti brány a po vyražené střele dorážel do Čiliakových betonů.
39:49
Jihlava ještě drží útočné pásmo, podaří se jí před druhou sirénou zakončit?
40:00
Skončila druhá třetina.
40:00
Začala třetí třetina.
40:05
Dukla vyhrála vhazování ve středovém kruhu a rozehrává ze svého pásma.
40:26
Hosté dobře napadali soupeřovu rozehrávku, ale Dukla i přesto přešla přes střední pásmo a usadila se na u gólmana Čiliaka.
40:50
Kometa po několika soubojích získala kotouč a probila se do útočné zóny, ale tam její ofenzivní snažení brzy vzalo za své. Atmosféra je i nadále naprosto fantastická.
41:15
Dukla už je v útočném pásmu a kombinuje.
41:50
Nakonec z toho byla jen hodně nepovedená střela, navíc z těžkého úhlu. Kotouč proletěl vedle přední tyčku a za bránou ho zachytili hokejisté ze srdce Moravy.
42:30
Na ledě se toho teď moc zajímavého neděje.
43:09
Šance na obou stranách! Nejdříve Jakub Škarek vytáhl lapačkou hodně nepříjemnou střelu zleva, potom od modré čáry vypálil jihlavský bek Bryhnisveen, ale trefil jen boční tyčku!
43:36
Dukla vůbec nelení a snaží se ze všech sil zasypávat gólmana Čiliaka vydatnou sprškou střel, ale defenziva hostů je pozorná.
44:04
De la Rose si sjel do levého kruhu a tvrdě vypálil zápěstím, ale jeho dělovku zmařil parádním semaforem gólman ČIliak.
44:20
Josef Skořepa vypálil mezi okrajem kruhů a modrou čarou a troufnu si říct, že gólman Čiliak letící puk moc neviděl, ale i přesto ho vyrazil betony do rohu pásma. Dukla teď Brňany zatlačila.
44:38
De la Rose se znovu opřel do kotouče na modré čáře, ale jeho dělovka zasáhla jen jednoho z hostujících hráčů před bránou. Dukla ztratila nakonec útočné pásmo.
45:17
Jihlavští fanoušci ženou domácí kupředu, co jim síly stačí. Kometa i nadále čelí mohutnému tlaku. Richard Diviš teď vypálil tvrdě z pravého křídla, brankář Čiliak byl znovu pozorný a kotouč zkrotil ve své výstroji až do přerušení hry.
45:36
Jihlava vyhrála buly v útočném pásmu a do kotouče se vší silou opřel David Kajínek, jehož golfák proletěl nad horní tyčkou Čiliakovy svatyně.
46:05
Kometa teď trochu otupila tlak soupeře, když přesunula děj děj hry do útočného pásma.
46:29
Dukla znovu zahrozila. Tomáš Čachotský na sebe navázal pozornost protihráčů a zavezl puk za bránu. Šikovnou zadovkou pak za sebou hledal u tyčky najíždějícího Filipa Semana, ale ten tísněný protihráčem netrefil kotouč. U přední tyčky přitom bylo místo.
46:43
Vyloučen hráč Mallet (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
46:50
Tomáš Kubalík hned dvakrát zahrozil. Nejdříve od modré čáry vyprášil betony gólmana Čiliaka, jeho další ránu z kruhu, jež byla bez přípravy, skvěle vytáhl brankář Čiliak vyrážečkou do bezpečí.
47:15
Dukla drží soupeře pod zámkem a dál si hledá prostor ke střele.
47:40
Ten po chvilce snažení našla, dělovka od modré čáry však znovu orazítkovala připravené Čiliakovy plastrony.
48:26
Dukla si vytvořila další příležitost. Od modré čáry vypálil bek De la Rose, jehož rána byla ještě před bránou tečována, ale puk o kousek minul bránu.
49:10
Už se hraje 5 na 5, ale Jihlava pokračuje v enormním tlaku a žene se za kýženým vyrovnáním.
49:30
Kometa teď vyhodila poměrně zbytečně na zakázané uvolnění, buly proběhne v jejím pásmu. Zápas sleduje 6 500 fanoušků.
49:52
Puk opustil hrací plochu a domácí se dožadují přesilovky za zdržování hry. Rozhodčí ale ihned ukázal, že puk byl tečovaný.
50:01
Kometa brání zuby nehty nejtěsnější vedení. Nyní opět vyhodila na zakázané uvolnění. Dukla pokračuje v útočném snažení.
50:23
Michal Hlinka nahazoval z rohu pásma puk před brněnské brankoviště, kde číhal jeho spoluhráč. Kotouč však odvrátili do bezpečí beci Komety.
50:49
Domácí hráči přišli o postavení v útočném pásmu, a i když se do něj probili přes brněnský obranný val zpět, neobešlo se to bez postavení mimo hru.
51:14
Kometa odrazila další útok soupeře a drží puk. Nyní nespěchá s rozehrávkou, čeká, až všichni její hráči dostřídají.
51:40
Zeman se probíjel houštinou těl na pravé straně, ale nakonec mu hráči Komety vystavili stopku a získali puk.
51:58
Čermák (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Dočekal
Stav zápasu Jihlava - Kometa 0:2

Tak tohle je tvrdá rána pro Duklu, jež měla velký tlak, naopak hosté slaví hodně důležitou branku! Martin Dočekal získal puk na levé straně a přečíslení 2 na 1 vyřešil famózně, když přihrál před brankoviště LEOŠI ČERMÁKOVI, jehož rána z první zapadla za Škarkova záda!
52:24
Dukla se rychle snaží odpovědět a vrátit se tak do hry o body. Ránu z pravé strany vyrazil pozorný brankář Čiliak betony.
53:35
Brno ještě více zjednodušilo svou hru, snaží se teď puk držet co nejdál od své brány a jen ho posouvá do středního, potažmo útočného pásma.
53:45
Tomáš Čachotský se prohnal jako vítr po levém křídle do kruhu a z úhlu střílel, ale jeho projektil srazil bránící Jakub Krejčík do ochranné sítě.
53:49
Kotouč se po vhazování a následném souboji v kruhu odrazil před brankoviště Komety, kde ho bleskově zalehl brankář Čiliak a přerušil hru.
54:11
Martin Erat se snažil využít toho, že před ním na chvíli upadl obránce, ale ostatní hráči Dukly mu mezi kruhy brzy zatarasili cestu a znemožnili mi zakončení.
54:40
A znovu Kometa předvedla akci, po níž už dnes dvakrát skórovala! Z levé strany přišla přesná nahrávka před brankoviště, ale gólman Škarek střelu z voleje tentokrát skvěle vyrazil!
55:20
Jihlava operovala s pukem v útočném pásmu, ale nahrávku na okraji kruhů zachytili hosté, které však následný přesný pas nepustil do nadějného kontru.
55:40
Dukle se rozhodně nedá upřít snaha, dál bojuje ze všech sil a snaží se prolomit své střelecké trápení. Brněnská defenziva v čele s výborně chytajícím gólmanem Čiliakem je ale proti.
56:10
Dukla získala puk a usadila se s ním v útočném pásmu.
56:35
Tomáš Kubalík nabral rychlost na levé straně a z úhlu zakončil, gólman Čiliak ramenem vytěsnil jeho štiplavý projektil do ochranné sítě.
56:48
Josef Skořepa se probíjel za protihráče na levé straně a z úhlu zakončil, u přední tyčky však číhal dobře postavený brankář Čiliak a jeho střelecký pokus lapil.
57:10
Brno získalo kotouč a přesunulo se s ním do útočného pásma.
57:28
Vyloučen hráč Kajínek (Jihlava), 2 min. za hákování
57:28
Hráči obou týmů se teď hádají v jihlavském pásmu a situaci musí řešit rozhodčí.
57:28
Hosté si vyžádali oddechový čas. Vedou o dvě branky a čeká je přesilovka, tohle už bude mít Dukla opravdu nesmírně těžké.
57:28
Fanoušci Komety roztáhli ve svém sektoru obrovskou plachtu s nápisem "Kometa Brno".
57:55
Jihlava po chvilce snažení získala puk a osvobodila se vyhozením.
58:10
Hosté drží puk a okupují útočné pásmo.
58:44
Marcel Haščák se ujal po přesné nahrávce puku a pálil z levého kruhu. Gólman Škarek přes houštinu těl před sebou nemohl takřka vůbec nic vidět, ale kotouč proletěl kousek vedle jeho svatyně.
59:00
Tomáš Kubalík získal kotouč, když vystihl soupeřovu rozehrávku, ale hosté ho vytlačili do rohu pásma, kde ho následně odzbrojili.
59:15
Hra je přerušena, Kometa se dopustila postavení mimo hru.
59:30
kometa poslala puk do útočného pásma, Dukla už je kompletní.
59:38
Vyloučen hráč Haščák (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
59:55
Tomáš Čachotský z těžkého úhlu trefil jen betony gólmana Čiliaka a Tomáš Kubalík z pravého kruhu přestřelil horní tyčku.
Konec utkání.
Nejlepšími hráči zápasu jsou gólmani Marek Čiliak (KOM) a Jakub Škarek (JIH).
Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a z Horáckého zimního stadionu se s vámi loučím. Přeji vám příjemný zbytek večera, na shledanou!

Vzájemné zápasy

2. 2. 2018 17:30Jihlava–Kometa 2:0
26. 12. 2017 15:10Kometa–Jihlava 3:2
5. 11. 2017 16:00Jihlava–Kometa 0:2
24. 9. 2017 17:00Kometa–Jihlava 4:2
Advertisement