Vítejte v Jihlavě na Horáckém zimním stadionu! Zde v 16 hodin vypukne utkání 38. kola Tipsport extraligy mezi domácí Jihlavu a hostujícím Hradcem Králové.
Favoritem dnešního utkání jsou hosté, kteří s 68 body okupují druhou příčku extraligové tabulky. Hradec Králové se v minulém kole vrátil na vítěznou vlnu, když porazil Vítkovice 4:0.
Domácí Jihlava je zatím největším aspirantem na baráž. Týmu okolo hlavního trenéra Vlka se nedaří odlepit ode dna tabulky a na předposlední Litvínov ztrácí 6 bodů.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Kika (CZE), Svoboda (CZE) - Klouček (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 4 445

Jedná se o třetí vzájemné utkání v rámci této sezony. Ta předchozí dvě pouze potvrzují favorita dnešního zápasu. Obě utkání totiž zvládl Hradec vyhrát v základní hrací době.
Spolu s hostujícími hráči přijela i početná skupina fanoušků. Když k tomu připočteme fanoušky domácí, tak o atmosféru nemusíme mít obavy.
0:00
Utkání začalo.
0:38
První formace Jihlavy začala aktivně a usadila se v útočném pásmu. Do žádné střelecké pozice je ale hostující obrana nepustila.
1:14
O první střelu utkání se postaral Jaroslav Bednář, který dostal přihrávku na levou stranu. Jenže puk z jeho role nenadělal Voldenovi žádné problémy.
1:52
Koukal poslal puk do jízdy Rudolfu Červenému, který vjel do útočného pásma. Byl už ale hodně blízko domácího beka, tak na Voldena vyslal pouze slabou střelu bekhendem.
2:20
Látal si u mantinelu obhodil Stříteského, ale toho dobře zastoupil Šidlík, když dosprintoval k puku jako první.
3:20
Zeman dostal krásnou přihrávku od Hamilla, měl poloodkrytou bránu, ale rozhodl se ještě celou akci vyšperkovat na Čachotského. Jenže ten už s přihrávkou nepočítal. Kdyby Zeman střílel, Rybár by se těžko dostával ke své levé tyči.
4:08
I na druhé straně už čítáme gólovku. Radek Smoleňák vystihl rozehrávku Dukly a jel sám na Voldena, ten však vytáhl fantastický zákrok proti jeho blafáku.
5:30
A máme tu další velkou šanci hostů. Šimánek si sjel před bránu na přihrávku Džerinse, ale v bezprostřední blízkosti minul.
6:08
Komereční přestávka přijde domácím rozhodně vhod. První i druhý útok Hradce má za sebou dobré střídání, když drželi Duklu v jejich pásmu. Volden se v bráně rozhodně nenudí.
6:17
Střelu Bednáře od modré vyrazil Volden k nohám Kukumberga, ale tomu se nepodařilo dorazit.
6:50
Po dlouhé době se puk dostal také na druhou stranu. Postaral se o to Žálčík, který jej vyvezl a prudkou střelou donutil Rybára přerušit hru.
7:37
Tomáš Kubalík dostal ve středním pásmu puk do jízdy a bylo to 1 na 1. Kubalík naznačil kličku a vyjel si do střelecké pozice. Jeho střela zápěstím nebyla vůbec špatná, Rybár máchnul lapačkou marně, ale puk nakonec minul jeho levou tyč.
8:27
Vyloučen hráč Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
9:00
Skořepa (Jihlava) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Bryhnisveen a Stříteský
Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:0

Výbotrně sehraná přesilovka od domácích. Kotouč šel rychle dokola, až se dostal na hůl Bryhnisveena, jenž z jedné pálil. Jeho nabídku usměrnil v předbrankovém prostoru Skořepa mezi nohy Rybára.
9:58
Přihrávka Graňáka byla na Koukala až příliš prudká. Puk doklouzal na zakázané uvolnění.
10:16
Ani tentokrát Koukal ve středním pásmu nedosáhl na přihrávku, tentokrát z hole Pavlíka. Další zakázané uvolnění.
10:51
Domácí mohli jít do vedení 2:0! Hlinka prokázal skvělý přehled na modré a poslal puk na De La Rose do druhé vlny. Ten si připravil puk ke střele a orazítkoval břevno!
11:07
Krkolomný přechod hostů do útočného pásma zastavil čárový rozhodčí. Upřímně nevím, co píská, ale vhazovat se bude před Voldenem.
11:12
Vyloučen hráč Zeman (Jihlava), 2+2 min. za hru vysokou holí
Přesilovku si vyzkouší i hosté a to hned čtyřminutovou. Bylo tam krvavé zranění.
11:30
Čachotský vyvezl puk a ze středního pásma jej poslal vpřed. Poté byl trochu zbytečně dohrán, ale vše v rámci pravidel.
12:07
Vyhození Skořepy dojel jako první Diviš a ušetřil další vteřiny v útočném pásmu, zatím se Hradci nedaří usadit v pásmu.
12:45
Voldenova síť je rozvlněna, ale pukem to nebylo, Smoleňáka do ní poslal jeden z domácích obránců. O faul se zřejmě nejednalo.
12:54
Fantastický Volden si může vychutnat ovace domácího publika. Nejprve chytil maskou střelu Bednáře a poté skryl do lapačky i vyražený puk, než jej stihli hosté dorazit.
13:12
Tomáš Čachotský v oslabení vyjel s pukem dopředu, zasekl před jedním obráncem a poslal na Rybára bekhendovou střelu. Ta sice měla daleko ke gólu, ale Rybár puk podržel a přerušil hru. Skvělá práce domácího kapitána.
13:47
Puk je opět daleko od Vodena. Hradec dobře sehrál přesilovku, ale v kritický moment přeskočil puk Pavlíkovu hůl na modré.
14:22
Koukal (Hr. Králové) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Bednář a Zámorský
Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:1

Dukla se bránila statečně, ale hosté nakonec přesilovku využívají, krásným pasem našel Bednář Koukala, jenž měl jednoduchou práci.
14:58
Smoleňák dostal prostor u levého mantinelu, tak se vydal na steč s Voldenem, proti němu ale neuspěl.
15:55
Teď měli domácí štěstí. Cibulskis si najel před bránu, kde ho přesně našel Berer. Teč Cibulskise ale zamířila mimo.
16:07
Vyloučen hráč Bryhnisveen (Jihlava), 2+2 min. za hru vysokou holí
16:28
Dobře zapracoval Kajínek, když zablokoval hůl Červeného. Ten chtěl dorážet volný puk po střele z modré.
17:17
Bednář (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Zámorský a Červený
Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:2

Hosté drželi domácí hokejisty v pásmu, rychle si vyměňovali puk na modré čáře, až jej Bednář vzal a uklidil do brány.
17:59
Smoleňák dostal před Voldenem přihrávku od Kukumberga, rychle se s pukem otočila a vystřelil. Rozvlnil však pouze boční síť.
19:18
Dukla kompletní.
19:40
Domácí hokejisté šli střídat v nevhodný čas. Hradec dostal puk rychle dopředu na Smoleňáka, který měl před sebou dálníci. Zleva se blížil k Voldenovi a mířil mezi nohy, kde byl Volden připraven.
20:00
Skončila první třetina.
Musím říct, že diváci dnes rozhodně nemusí litovat, že přišli na stadion. Hraje se nahoru dolů, vidíme spoustu šancí a fantastická atmosféra dodává kulisu tomuto zápasu. Hosté zaslouženě vedou. Dokázali využít, že měli okolo sedmi minut přesilovou hru.
20:00
Začala druhá třetina.
20:09
Na samém začátku druhé třetiny vystřelil Hamill. Rybár střelu dobře viděl a skryl do výstroje.
20:36
Kajínkovu střelu od modré šikovně tečoval Zeman, ale případný gól by stejně neplatil. Kajínek se s pukem dostal do středního pásma, takže to byl ofsajd.
21:07
Stříteský čistě tělem zastavil pronikajícího soupeře podél mantinelu.
21:39
Anděl s Žalčíkem jeli do přečíslení, ale druhý jmenovaný se k zakončení nedostal. Puk se ještě odrazil k holi Anděla a ten jej poslal na bránu. Špatně ale zamířil, puk vyletěl vysoko nad.
22:38
Zámek hostů vyústil v zajímavou střelu Cibulskise. Ta byla ještě před Voldenem tečovaná a otřela se o vnější oblouk jeho brány.
23:02
Čachotský v útočném pásmu ztratil puk a vypadalo to na brejk na druhou stranu. Domácí kapitán se ale vrátil a vše napravil.
23:51
Stříteský hned po buly přehrál puk na druhou stranu na Bryhnisveena, ale tomu střela příliš nesedla. Přesto nadělala Rybárovi problémy.
24:42
Pěknou individuální akci zakončil Hlinka střelou do lapačky Rybára. Jeho předchozí háčkovaná si ale vysloužila potlesk publika.
25:19
Čárový rozhodčí musel rychle uskočit před nahozením Žalčíka. Ten jej málem trefil.
25:51
Kajínek v tísni na modré čáře poslal puk na bránu. Kolem tří hráčů puk proletěl až k Rybárovi, ale ten pouze nastavil lapačku a puk lapil.
26:40
Domácí hokejisté se dožadují přesilovky, Čachotský pravděpodobně byl podržen, ale rozhodčí tento faul přehlédli.
27:20
Akci hostů vedl po levé straně Cingel, ne středu mu najížděl Kukumberg a také mu Cingel přihrávku adresoval. Kukumberg se pokusil lehkou tečí usměrnit puk do brány, ale s lehkostí to přehnal. Puk zamířil neškodně mimo.
28:19
Diváci jsou dnes z obou stran skvělí. Nejvíce si toho zřejmě užívá domácí maskot, který už dobré dvě minuty tancuje na domácí chorál.
28:45
Hradec kombinoval v útočném pásmu, až se ke střele odhodlal Zámorský, ale do trajektorie se dobře postavil Jiránek. Puk nakonec od jeho bruslí skončil v ochranné síti.
29:08
Střelu Pavlíka od modré chtěl srazit De La Rose. Jeho teč ale mířila mezi tři tyče, Volden měl co dělat, aby neinkasoval.
29:52
Puk v útočném pásmu se odrazil ke Koukalovi, který měl prostor ke střele. Střelu ale pouze naznačil a poté přihrál Červenému. Jeho pokus pokryl Volden.
30:27
Obrovskou chybu vyrobil ve vlastním pásmu Stříteský. Prakticky nabil Červenému přímo proti holi. Jenže ke střele se Červený nakonec nedostal, jeden z jihlavských mu a hranici pravidel sekl do hole.
31:13
Stříteský vybojoval puk ve svém pásmu a chtěl jej poslat do jízdy Čachotskému. Ten se ale v nesprávný okamžik otočil a čekal přihrávku z druhé strany.
32:40
Tempo hry lehce opadlo, ani jednomu týmu se nedaří projít přes útočnou modrou, vidíme spoustu nepřesností.
33:29
Dlouhou pasáž nepříliš pohledné hry přerušil Kajínek, když nahodil puk do lapačky Rybára.
33:35
Zdráhal posunul po modré Na De La Rose a ten vypálil z jedničky. Škoda jen, že před brankou nikdo neclonil, takhle měl Rybár snadnou práci.
34:15
Látal napřáhl ke střele od modré. Před Voldenem bylo sice rušno, ale jihlavský brankař si puk ve vzduchu našel.
34:37
Zámorského dobrou střelu vyrazil Volden špičkou betonu, teď mají hosté dobrý tlak.
35:50
Dostálek v útočném pásmu přistrčil puk Rabbitovi, který měl trochu prostoru, jenže netrefil bránu.
36:40
Domácí lavička se hodně zlobí, rozhodčí totiž pískají hru vysokou holí ve chvíli, kdy jel Hlinka do šance. Je pravda, že Anděl měl hůl vysoko, ale spolu s ním i dva hostující hráči.
37:23
Jiránek v útočném pásmu dobře zapracoval a vybojoval si šanci, proti ní ale Rybár zasáhl.
37:26
Jeden z jihlavských byl po přerušení hry povalen na zem, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
37:35
Na konci přečíslení tři na dva byl Kohler. Ten si srovnal puk na holi a mířil doleva nahoru. Branku Voldena ale přestřelil.
38:39
Kukumberg si najel k levé straně brány a dostal přihrávku. Kdyby střílel z první, měl by odkrytou bránu, ale zpracování ho o šanci připravilo.
39:34
Tahle rozehrávka se Suchánkovi vůbec nepovedla. Puk přímou cestou doletěl až na icing.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:00
Začala třetí třetina.
Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, možná i proto, že jsme neviděli žádnou přesilovku. Hra je i nadále vyrovnaná, ačkoliv počet šancí oproti první periodě klesnul. Uvidíme, zda se Dukle podaří vyrovnat ve třetí třetině.
40:28
Čachotský už se rozjížděl vpřed, ale nakonec ještě otočil, přihrál bekům a šel střídat.
41:23
Koukal projel poměrně snadno do útočného pásma a zprava se blížil k Voldenovi. Koukal musel zakončovat bekhendem a s tím si Volden poradil.
42:04
Dobře napadající útočníci Dukly donutili Látala vyhodit na zakázané uvolnění.
42:24
Jiránek zpoza brány chtěl poslat překvapivou přihrávku do brankoviště, trefil ale pouze brusle jednoho z beků.
42:46
Pavlík chtěl narentlovat Čachotského na hrazení, ale domácí kapitán se mu krásně vyhnul. Viděli jsme tak krásnou rybičku hostujícího obránce.
43:42
Rabbit padá po souboji před bránou, ale vylučovat se nebude. Domácí fanoušci jsou velmi rozzlobeni.
44:33
Třetí třetina je zatím v rukou Dukly, ale obrana Hradce nepřipouští výraznější šance.
45:16
Vyloučen hráč Vopelka (Hr. Králové), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
45:27
Bryhnisveenova přízemní střela proletěla mimo.
46:00
Hamill to vzal na levé straně na sebe, vybruslil si do slušné pozice a vystřelil. Rybár ale našel puk ve své lapačce.
59:30
Hradec Králové se podruhé v řadě osvobozuje, vypadá to, že druhá přesilovka Dukly zůstane nevyužitá.
47:34
Čachotský nabídl puk Bryhnisveenovi, který okamžitě vypálil. Střela byla tečovaná, ale Rybár dokázal zasáhnout.
48:38
Krásná teč Hlinky pořádně vylekala Rybára. Puk se otřel o tyč a zamířil mimo. Dukla byla blízko vyrovnání.
49:50
Červený vyvezl puk z vlastního pásma a když už byl Voldenovi na dostřel, tak vyslal svůj pokus. Volden bez problémů chytá.
51:01
Zeman při své snaze vytočit se před Rybára vychýlil branku ze své obvyklé pozice.
51:41
Koukal se šikovnou kličkou uvolnil a rázem byl sám před Voldenem. Nezvedl ale svou následnou střelu dostatečně na to, aby přehodil Voldenův beton.
52:49
Střelu Dženise se snažil dorazil Kohler, ale Volden přitisknul svůj beton k zemi a nepřipustil žádný průchod.
53:42
Vydareného rána od modré nebyla vůbec špatná. Asi deset čísel nad ledem mířila na zadní tyč, ale Volden dnes skvěle pracuje svými betony.
54:23
Červený to zkusil idndividuálně, ale De La Rose mu na kličku pod nohy neskočil.
54:53
Jiránek si dobře vybruslil zpoza brány a zkusil nachytat Rybára mezi nohama, ale oba brankáři dnes chytají skvěle.
55:35
Ani teď se nebude vylučovat. Zeman přepadl přes koleno hostujícího obránce, ale rozhodčí i tento zákrok pouští.
56:07
Suchánek prakticky z nouze nahodil puk od modré na bránu, ale po teči jednoho z obránců to bylo velké hrožení brány. Rybár se štěstím vyrazil do ochranné sítě.
57:45
Dukla se ke konci utkání dostává do tlaku a donutila již značně unavenou pětku Hradce vyhodit na icing.
57:45
A hosté si berou oddechový čas.
58:10
Další zakázané uvolnění Hradce, tentokrát si bere time-out Dukla a Volden zřejmě půjde z brány.
58:42
Průnik Zemana do útočného pásma zastavuje čárový rozhodčí, ofsajd.
59:10
Zeman bekhendem nahrnul puk do brankoviště, kde jej musel zkrotit Rybár.
59:30
Střelu Kajínka od modré dvakrát dorážel Kubalík. Dukla byla blízko vyrovnání.
59:56
Červený (Hr. Králové) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Smoleňák
Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:3

Je definitivně rozhodnuto, Červený posílá puk do odkryté brány.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy