Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Advertisement

Online reportáž

Zápas komentoval Vít Petříček

Filtrovat:

Vítejte v Jihlavě na Horáckém zimním stadionu! Zde v 16 hodin vypukne utkání 38. kola Tipsport extraligy mezi domácí Jihlavu a hostujícím Hradcem Králové.
Favoritem dnešního utkání jsou hosté, kteří s 68 body okupují druhou příčku extraligové tabulky. Hradec Králové se v minulém kole vrátil na vítěznou vlnu, když porazil Vítkovice 4:0.
Domácí Jihlava je zatím největším aspirantem na baráž. Týmu okolo hlavního trenéra Vlka se nedaří odlepit ode dna tabulky a na předposlední Litvínov ztrácí 6 bodů.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Kika (CZE), Svoboda (CZE) - Klouček (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 4 445

Jedná se o třetí vzájemné utkání v rámci této sezony. Ta předchozí dvě pouze potvrzují favorita dnešního zápasu. Obě utkání totiž zvládl Hradec vyhrát v základní hrací době.
Spolu s hostujícími hráči přijela i početná skupina fanoušků. Když k tomu připočteme fanoušky domácí, tak o atmosféru nemusíme mít obavy.
0:00
Utkání začalo.
0:38
První formace Jihlavy začala aktivně a usadila se v útočném pásmu. Do žádné střelecké pozice je ale hostující obrana nepustila.
1:14
O první střelu utkání se postaral Jaroslav Bednář, který dostal přihrávku na levou stranu. Jenže puk z jeho role nenadělal Voldenovi žádné problémy.
1:52
Koukal poslal puk do jízdy Rudolfu Červenému, který vjel do útočného pásma. Byl už ale hodně blízko domácího beka, tak na Voldena vyslal pouze slabou střelu bekhendem.
2:20
Látal si u mantinelu obhodil Stříteského, ale toho dobře zastoupil Šidlík, když dosprintoval k puku jako první.
3:20
Zeman dostal krásnou přihrávku od Hamilla, měl poloodkrytou bránu, ale rozhodl se ještě celou akci vyšperkovat na Čachotského. Jenže ten už s přihrávkou nepočítal. Kdyby Zeman střílel, Rybár by se těžko dostával ke své levé tyči.
4:08
I na druhé straně už čítáme gólovku. Radek Smoleňák vystihl rozehrávku Dukly a jel sám na Voldena, ten však vytáhl fantastický zákrok proti jeho blafáku.
5:30
A máme tu další velkou šanci hostů. Šimánek si sjel před bránu na přihrávku Džerinse, ale v bezprostřední blízkosti minul.
6:08
Komereční přestávka přijde domácím rozhodně vhod. První i druhý útok Hradce má za sebou dobré střídání, když drželi Duklu v jejich pásmu. Volden se v bráně rozhodně nenudí.
6:17
Střelu Bednáře od modré vyrazil Volden k nohám Kukumberga, ale tomu se nepodařilo dorazit.
6:50
Po dlouhé době se puk dostal také na druhou stranu. Postaral se o to Žálčík, který jej vyvezl a prudkou střelou donutil Rybára přerušit hru.
7:37
Tomáš Kubalík dostal ve středním pásmu puk do jízdy a bylo to 1 na 1. Kubalík naznačil kličku a vyjel si do střelecké pozice. Jeho střela zápěstím nebyla vůbec špatná, Rybár máchnul lapačkou marně, ale puk nakonec minul jeho levou tyč.
8:27
Vyloučen hráč Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
9:00
Skořepa (Jihlava) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Bryhnisveen a Stříteský
Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:0

Výbotrně sehraná přesilovka od domácích. Kotouč šel rychle dokola, až se dostal na hůl Bryhnisveena, jenž z jedné pálil. Jeho nabídku usměrnil v předbrankovém prostoru Skořepa mezi nohy Rybára.
9:58
Přihrávka Graňáka byla na Koukala až příliš prudká. Puk doklouzal na zakázané uvolnění.
10:16
Ani tentokrát Koukal ve středním pásmu nedosáhl na přihrávku, tentokrát z hole Pavlíka. Další zakázané uvolnění.
10:51
Domácí mohli jít do vedení 2:0! Hlinka prokázal skvělý přehled na modré a poslal puk na De La Rose do druhé vlny. Ten si připravil puk ke střele a orazítkoval břevno!
11:07
Krkolomný přechod hostů do útočného pásma zastavil čárový rozhodčí. Upřímně nevím, co píská, ale vhazovat se bude před Voldenem.
11:12
Vyloučen hráč Zeman (Jihlava), 2+2 min. za hru vysokou holí
Přesilovku si vyzkouší i hosté a to hned čtyřminutovou. Bylo tam krvavé zranění.
11:30
Čachotský vyvezl puk a ze středního pásma jej poslal vpřed. Poté byl trochu zbytečně dohrán, ale vše v rámci pravidel.
12:07
Vyhození Skořepy dojel jako první Diviš a ušetřil další vteřiny v útočném pásmu, zatím se Hradci nedaří usadit v pásmu.
12:45
Voldenova síť je rozvlněna, ale pukem to nebylo, Smoleňáka do ní poslal jeden z domácích obránců. O faul se zřejmě nejednalo.
12:54
Fantastický Volden si může vychutnat ovace domácího publika. Nejprve chytil maskou střelu Bednáře a poté skryl do lapačky i vyražený puk, než jej stihli hosté dorazit.
13:12
Tomáš Čachotský v oslabení vyjel s pukem dopředu, zasekl před jedním obráncem a poslal na Rybára bekhendovou střelu. Ta sice měla daleko ke gólu, ale Rybár puk podržel a přerušil hru. Skvělá práce domácího kapitána.
13:47
Puk je opět daleko od Vodena. Hradec dobře sehrál přesilovku, ale v kritický moment přeskočil puk Pavlíkovu hůl na modré.
14:22
Koukal (Hr. Králové) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Bednář a Zámorský
Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:1

Dukla se bránila statečně, ale hosté nakonec přesilovku využívají, krásným pasem našel Bednář Koukala, jenž měl jednoduchou práci.
14:58
Smoleňák dostal prostor u levého mantinelu, tak se vydal na steč s Voldenem, proti němu ale neuspěl.
15:55
Teď měli domácí štěstí. Cibulskis si najel před bránu, kde ho přesně našel Berer. Teč Cibulskise ale zamířila mimo.
16:07
Vyloučen hráč Bryhnisveen (Jihlava), 2+2 min. za hru vysokou holí
16:28
Dobře zapracoval Kajínek, když zablokoval hůl Červeného. Ten chtěl dorážet volný puk po střele z modré.
17:17
Bednář (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Zámorský a Červený
Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:2

Hosté drželi domácí hokejisty v pásmu, rychle si vyměňovali puk na modré čáře, až jej Bednář vzal a uklidil do brány.
17:59
Smoleňák dostal před Voldenem přihrávku od Kukumberga, rychle se s pukem otočila a vystřelil. Rozvlnil však pouze boční síť.
19:18
Dukla kompletní.
19:40
Domácí hokejisté šli střídat v nevhodný čas. Hradec dostal puk rychle dopředu na Smoleňáka, který měl před sebou dálníci. Zleva se blížil k Voldenovi a mířil mezi nohy, kde byl Volden připraven.
20:00
Skončila první třetina.
Musím říct, že diváci dnes rozhodně nemusí litovat, že přišli na stadion. Hraje se nahoru dolů, vidíme spoustu šancí a fantastická atmosféra dodává kulisu tomuto zápasu. Hosté zaslouženě vedou. Dokázali využít, že měli okolo sedmi minut přesilovou hru.
20:00
Začala druhá třetina.
20:09
Na samém začátku druhé třetiny vystřelil Hamill. Rybár střelu dobře viděl a skryl do výstroje.
20:36
Kajínkovu střelu od modré šikovně tečoval Zeman, ale případný gól by stejně neplatil. Kajínek se s pukem dostal do středního pásma, takže to byl ofsajd.
21:07
Stříteský čistě tělem zastavil pronikajícího soupeře podél mantinelu.
21:39
Anděl s Žalčíkem jeli do přečíslení, ale druhý jmenovaný se k zakončení nedostal. Puk se ještě odrazil k holi Anděla a ten jej poslal na bránu. Špatně ale zamířil, puk vyletěl vysoko nad.
22:38
Zámek hostů vyústil v zajímavou střelu Cibulskise. Ta byla ještě před Voldenem tečovaná a otřela se o vnější oblouk jeho brány.
23:02
Čachotský v útočném pásmu ztratil puk a vypadalo to na brejk na druhou stranu. Domácí kapitán se ale vrátil a vše napravil.
23:51
Stříteský hned po buly přehrál puk na druhou stranu na Bryhnisveena, ale tomu střela příliš nesedla. Přesto nadělala Rybárovi problémy.
24:42
Pěknou individuální akci zakončil Hlinka střelou do lapačky Rybára. Jeho předchozí háčkovaná si ale vysloužila potlesk publika.
25:19
Čárový rozhodčí musel rychle uskočit před nahozením Žalčíka. Ten jej málem trefil.
25:51
Kajínek v tísni na modré čáře poslal puk na bránu. Kolem tří hráčů puk proletěl až k Rybárovi, ale ten pouze nastavil lapačku a puk lapil.
26:40
Domácí hokejisté se dožadují přesilovky, Čachotský pravděpodobně byl podržen, ale rozhodčí tento faul přehlédli.
27:20
Akci hostů vedl po levé straně Cingel, ne středu mu najížděl Kukumberg a také mu Cingel přihrávku adresoval. Kukumberg se pokusil lehkou tečí usměrnit puk do brány, ale s lehkostí to přehnal. Puk zamířil neškodně mimo.
28:19
Diváci jsou dnes z obou stran skvělí. Nejvíce si toho zřejmě užívá domácí maskot, který už dobré dvě minuty tancuje na domácí chorál.
28:45
Hradec kombinoval v útočném pásmu, až se ke střele odhodlal Zámorský, ale do trajektorie se dobře postavil Jiránek. Puk nakonec od jeho bruslí skončil v ochranné síti.
29:08
Střelu Pavlíka od modré chtěl srazit De La Rose. Jeho teč ale mířila mezi tři tyče, Volden měl co dělat, aby neinkasoval.
29:52
Puk v útočném pásmu se odrazil ke Koukalovi, který měl prostor ke střele. Střelu ale pouze naznačil a poté přihrál Červenému. Jeho pokus pokryl Volden.
30:27
Obrovskou chybu vyrobil ve vlastním pásmu Stříteský. Prakticky nabil Červenému přímo proti holi. Jenže ke střele se Červený nakonec nedostal, jeden z jihlavských mu a hranici pravidel sekl do hole.
31:13
Stříteský vybojoval puk ve svém pásmu a chtěl jej poslat do jízdy Čachotskému. Ten se ale v nesprávný okamžik otočil a čekal přihrávku z druhé strany.
32:40
Tempo hry lehce opadlo, ani jednomu týmu se nedaří projít přes útočnou modrou, vidíme spoustu nepřesností.
33:29
Dlouhou pasáž nepříliš pohledné hry přerušil Kajínek, když nahodil puk do lapačky Rybára.
33:35
Zdráhal posunul po modré Na De La Rose a ten vypálil z jedničky. Škoda jen, že před brankou nikdo neclonil, takhle měl Rybár snadnou práci.
34:15
Látal napřáhl ke střele od modré. Před Voldenem bylo sice rušno, ale jihlavský brankař si puk ve vzduchu našel.
34:37
Zámorského dobrou střelu vyrazil Volden špičkou betonu, teď mají hosté dobrý tlak.
35:50
Dostálek v útočném pásmu přistrčil puk Rabbitovi, který měl trochu prostoru, jenže netrefil bránu.
36:40
Domácí lavička se hodně zlobí, rozhodčí totiž pískají hru vysokou holí ve chvíli, kdy jel Hlinka do šance. Je pravda, že Anděl měl hůl vysoko, ale spolu s ním i dva hostující hráči.
37:23
Jiránek v útočném pásmu dobře zapracoval a vybojoval si šanci, proti ní ale Rybár zasáhl.
37:26
Jeden z jihlavských byl po přerušení hry povalen na zem, rozhodčí ale vylučovat nebudou.
37:35
Na konci přečíslení tři na dva byl Kohler. Ten si srovnal puk na holi a mířil doleva nahoru. Branku Voldena ale přestřelil.
38:39
Kukumberg si najel k levé straně brány a dostal přihrávku. Kdyby střílel z první, měl by odkrytou bránu, ale zpracování ho o šanci připravilo.
39:34
Tahle rozehrávka se Suchánkovi vůbec nepovedla. Puk přímou cestou doletěl až na icing.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:00
Začala třetí třetina.
Ve druhé třetině se skóre nezměnilo, možná i proto, že jsme neviděli žádnou přesilovku. Hra je i nadále vyrovnaná, ačkoliv počet šancí oproti první periodě klesnul. Uvidíme, zda se Dukle podaří vyrovnat ve třetí třetině.
40:28
Čachotský už se rozjížděl vpřed, ale nakonec ještě otočil, přihrál bekům a šel střídat.
41:23
Koukal projel poměrně snadno do útočného pásma a zprava se blížil k Voldenovi. Koukal musel zakončovat bekhendem a s tím si Volden poradil.
42:04
Dobře napadající útočníci Dukly donutili Látala vyhodit na zakázané uvolnění.
42:24
Jiránek zpoza brány chtěl poslat překvapivou přihrávku do brankoviště, trefil ale pouze brusle jednoho z beků.
42:46
Pavlík chtěl narentlovat Čachotského na hrazení, ale domácí kapitán se mu krásně vyhnul. Viděli jsme tak krásnou rybičku hostujícího obránce.
43:42
Rabbit padá po souboji před bránou, ale vylučovat se nebude. Domácí fanoušci jsou velmi rozzlobeni.
44:33
Třetí třetina je zatím v rukou Dukly, ale obrana Hradce nepřipouští výraznější šance.
45:16
Vyloučen hráč Vopelka (Hr. Králové), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
45:27
Bryhnisveenova přízemní střela proletěla mimo.
46:00
Hamill to vzal na levé straně na sebe, vybruslil si do slušné pozice a vystřelil. Rybár ale našel puk ve své lapačce.
59:30
Hradec Králové se podruhé v řadě osvobozuje, vypadá to, že druhá přesilovka Dukly zůstane nevyužitá.
47:34
Čachotský nabídl puk Bryhnisveenovi, který okamžitě vypálil. Střela byla tečovaná, ale Rybár dokázal zasáhnout.
48:38
Krásná teč Hlinky pořádně vylekala Rybára. Puk se otřel o tyč a zamířil mimo. Dukla byla blízko vyrovnání.
49:50
Červený vyvezl puk z vlastního pásma a když už byl Voldenovi na dostřel, tak vyslal svůj pokus. Volden bez problémů chytá.
51:01
Zeman při své snaze vytočit se před Rybára vychýlil branku ze své obvyklé pozice.
51:41
Koukal se šikovnou kličkou uvolnil a rázem byl sám před Voldenem. Nezvedl ale svou následnou střelu dostatečně na to, aby přehodil Voldenův beton.
52:49
Střelu Dženise se snažil dorazil Kohler, ale Volden přitisknul svůj beton k zemi a nepřipustil žádný průchod.
53:42
Vydareného rána od modré nebyla vůbec špatná. Asi deset čísel nad ledem mířila na zadní tyč, ale Volden dnes skvěle pracuje svými betony.
54:23
Červený to zkusil idndividuálně, ale De La Rose mu na kličku pod nohy neskočil.
54:53
Jiránek si dobře vybruslil zpoza brány a zkusil nachytat Rybára mezi nohama, ale oba brankáři dnes chytají skvěle.
55:35
Ani teď se nebude vylučovat. Zeman přepadl přes koleno hostujícího obránce, ale rozhodčí i tento zákrok pouští.
56:07
Suchánek prakticky z nouze nahodil puk od modré na bránu, ale po teči jednoho z obránců to bylo velké hrožení brány. Rybár se štěstím vyrazil do ochranné sítě.
57:45
Dukla se ke konci utkání dostává do tlaku a donutila již značně unavenou pětku Hradce vyhodit na icing.
57:45
A hosté si berou oddechový čas.
58:10
Další zakázané uvolnění Hradce, tentokrát si bere time-out Dukla a Volden zřejmě půjde z brány.
58:42
Průnik Zemana do útočného pásma zastavuje čárový rozhodčí, ofsajd.
59:10
Zeman bekhendem nahrnul puk do brankoviště, kde jej musel zkrotit Rybár.
59:30
Střelu Kajínka od modré dvakrát dorážel Kubalík. Dukla byla blízko vyrovnání.
59:56
Červený (Hr. Králové) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Smoleňák
Stav zápasu Jihlava - Hr. Králové 1:3

Je definitivně rozhodnuto, Červený posílá puk do odkryté brány.

Vzájemné zápasy

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...