Vítejte na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kde v 17.30 vypukne bitva mezi domácí Duklou Jihlava a hostující Kometou Brno.
Obhájci titulu z Brna se aktuálně nacházejí na páté pozici s luxusním náskokem patnácti bodů na šestou Olomouc. Klesat již Kometa v této sezoně zřejmě nebude, ale nahoru se posunout může. Čtvrté Vítkovice mají stejný počet bodů a ani výše nejsou rozdíly vysoké, když pomineme odskočenou Plzeň.
Domácí Duklu Jihlava čeká boj o záchranu, což se před sezonou předpovídalo. V posledních utkání ale Dukla ukázala, že se chce vyhnout baráži a pomalu začala sbírat body. Pokud se jí podaří zmenšit rozdíl na dvanáctý Chomutov, lze předpovídat tvrdý boj ve skupině o udržení.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Pražák (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 6 500

Aktuální forma hovoří spíš pro domácí hokejisty. Kometa Brno totiž z posledních pěti utkání pouze dvakrát zvítězit, konkrétně na ledě Sparty a doma se Zlínem.
Jihlavští brali z posledních pěti zápasů 8 bodů, když dokázali v základní hrací době porazit Litvínov, Chomutov a Pardubice v prodloužení.
Již teď je na stadionu vidět, že Kometa zkrátka táhne. Hostující sektor je nacpaný k prasknutí a také domácí tribuny se začínají slušně plnit. Očekávám plný dům.
Nejproduktivnější hráče obou týmů není třeba příliš představovat. Na obou stranách se jedná o kapitány. Hostující Martin Erat drží v aktuálním ročníku bilanci 12 branek a 34 asistencí. Domácímu Tomáši Čachotskému statistici napočítali 9 gólů a 18 gólových přihrávek.
V minulém zápase se Dukla Jihlava odlepila ode dna v jisté, podle mého názoru velmi důležité, statistice. Již není poslední v počtu gólů v přesilových hrách. S počtem 25 vstřelených branek v přeskočila Olomouc, která vsítila 24 branek. Co se týče procentuálního využití je ale Dukla stále poslední.
Utkání ještě ani nezačalo a již teď vidíme a slyšíme fantastické souboje. Jedná se o souboje v hlasitosti obou kotlů. Zatím se vše odehrává v rámci slušnosti a pokud to tak vydrží, atmosféra bude famózní.
0:00
Utkání začalo.
0:23
Holíkovo nahození dojel první Zaťovič, jenž hned posunul na Erata. Jeho přihrávku na modrou ale vystihl Čachotský.
0:53
První zákrok utkání si připsal Čiliak. Od modré vyzkoušel jeho pozornost De La Rose. Čiliak vyrazil do rohu.
1:42
Také Josef Kořenář si připisuje první zásah. Hynek Zohorna najel do pásma a zprava mířil na zadní tyč. Tam ale Kořenáře nezaskočil.
2:43
Bryhnisveen neměl rychlost ani sílu. Pouze tedy přejel půlky a vyhodil, jeho lajna má odpracováno a může střídat.
3:25
Gulaši to myslel chytře. odrazem o zadní buzár našel Erata, ale ten za brankou o puk přišel.
3:54
První vážnější šanci si připisují hosté. Krejčík si sjel mezi kruhy, kam také dostal puk. Prostoru měl dost na to, aby zamířil a vystřelil. Mířil doprava, ale tam měl Kořenář připravenou lapačku.
4:14
Teď měla Kometa štěstí. Před Kořenářem byl totiž úplně volný Zohorna H. Přihrávka na něj byla ale velmi nepřesná.
4:52
Čtvrtá formace Komety jde střídat, ta domácí nemůže, vyhodila totiž na zakázané uvolnění.
5:09
Zaťovič našel zpoza brány Holíka, který si rovnal puk ke střele. Srovnat se mu jej ale nepovedlo.
5:33
Domácí byli blízko gólu. Kapitán Čachotský z ostrého úhlu trefuje tyč.
5:44
Vyloučen hráč Barinka (Kometa), 2 min. za hrubost
6:32
Před Čiliakem byl úplně volný Straka a také mu Jiránek adresoval svůj pas. Do dráhy puku ale stihl jeden z hostů vložit hůl. Puk srazil k Čiliakovi, který jej bez problému chytil.
7:01
Závar před Čiliakem. Po nahození od modré se k první dorážce dostal Zeman. Puk se od Čiliaka odrazil na hůl Čachotského, ale i jeho dorážku Čiliak pokryl.
7:38
Teď měla Dukla smůlu. Na konci skvěle sehrané kombinace byl před brankou volný Suchánek, ale jeho zakončení zastavuje hostující brankař betonem. Pokryl také následnou dorážku Jiránka.
8:21
Po skončení přesilové hry se připomněli hosté. Krejčík vyvezl puk až do útočného pásma, kde nic nevymýšlel a vystřelil. Kořenář ale našel puk ve výstroji.
9:13
Hostům se rozehrávka vůbec nepovedla, puk doklouzal na icing.
9:42
Skořepa to nemyslel zle, křižnou přihrávkou chtěl vysunout Semana do šance. Jeho přihrávce ale chyběla přesnost.
10:38
Hostující fanoušci opouští tribuny. Vyjadřují tím nespokojenost s vedením české extraligy.
11:53
Andělovi se nepovedl manévr v útočném pásmu. Podjely mu brusle a přišel o puk.
12:15
Domácí hokejisté jsou hlavními rozhodčími vykázáni z pásma. Pískají přihrávku rukou.
12:58
Přihrávka Suchánka byla ve středním pásmu zbržděna jedním z hostů, do útočného pásma tedy přišla později a jednalo se o ofsajd.
13:40
Čachotský pouze posunul puk do neutrální zóny a zavelel ke střídání.
14:11
Po chybě v domácí rozehrávce se sám před Kořenářem ocitl Martin Erat. Jeho bekhendový pokus ale Kořenář kryje.
14:45
Bryhnisveen za brankou hostí vybojoval puk a zajímavou zadovkou hledal Diviše před bránou. Ten s tím ale příliš nepočítal a tak puk minul.
15:33
Čiliak se dlouho rozmýšlel, zda má přerušit hru, nakonec ale po Suchánkově nahození rozehrál.
16:33
Radim Zohorna si v útočném pásmu obhodil Půžu a vyzval ho na rychlostní soubooj. Ten se ale nedal a u puku byl jako první.
17:11
Zaťovič ve středním pásmu pouze protečoval puk ve středním pásmu směrem ke Kořenářovi. Ten raději přerušil hru.
17:33
Haščák najel do útočného pásma a vystřelil. Puk chytal Suchánek do oblasti kolene a těžce se zvedá. Haščák se ale dostal k dorážce, kterou poryl Kořenář.
18:01
Střela Malce od modré nebyla špatná, ale domácí brankář ji celou dobu viděl a následně lapil. Malec se zlobí, že nikdo z jeho spoluhráčů neclonil.
18:46
Z velkého souboje vedle domácí brány se puk odrazil na hůl volného Dočekala. Ten okamžitě vystřelil, ale Kořenář zůstal pozorný.
19:59
Čachotský (Jihlava) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Jiránek a Zdráhal
Stav zápasu Jihlava - Kometa 1:0

Čachotský po levé straně pronikl do pásma a přesnou střelou pod ruku propálil Čiliaka. Branku potvrdil i videorozhodčí. Překvapivě se šlo do kabin bez buly.
20:00
Skončila první třetina.
První třetina nabídla skvělý hokej a také fantastickou atmosféru. Na samém konci první periody otevřel skóre Tomáš Čachotský. Hra byla opticky vyrovnaná, šance byly na obou stranách.
Během první přestávky probíhá děkování výběru Kraje Vysočina, který vyhrál Olympiádu dětí a mládeže. Gratulace předali také Martin Nečas a Jakub Škarek.
Rád bych doplnil, že k protestu hostujících fanoušků se připojili i domácí, takže i kotel Dukly strávil konec první třetiny venku na protest proti pokutám.
20:00
Začala druhá třetina.
20:17
Šidlík nejprve pouze naznačil střelu a nechal odjet clonícího hráče. Poté již vystřelil, ale výrazně minul.
21:24
Seman dvakrát v útočném pásmu vybojoval puk, ale čelil zde obrovské přesile. Obránci Komety tak rychle získali kotouč zpět na své hole.
21:49
Kořenářovi se nepodařilo zachytit puk za bránou, takže jej dojel Martin Nečas. Žádné nebezpečí z toho ale nebylo, Nečas vjel do ofsajdu.
22:30
Bryhnisveen vystihl přihrávku Vondráčka a posunul Půžovi. Ten ale pouze přejel půlku, nahodil a šel vystřídat.
23:07
Velká šance Martina Erata! Zaťovič jej našel krásnou přihrávkou před bránou. Erat z jedničky vystřelil, ale Kořenář se dokázal přesunout včas a zastavit puk betonem.
24:08
Další šance Komety. Vincour dostal ideální přihrávku zpoza brány, ale svojí střelou nechal vyniknout Kořenářovu lapačku.
25:00
Lukáš Anděl objel Čiliakovu bránu a vyzval ke střele Váňu, ten ještě hledal křižnou přihrávkou své spouhráče, ale nikoho nenašel.
25:14
Vyloučen hráč Nečas (Kometa), 2 min. za podražení
25:34
Čachotský nádhernou střílenou přihrávkou nabídl šanci Zemanovi, kterému se povedlo vložit do přihrávky hůl, ale puk nevychýlil dostatečně.
26:26
Krásnou kombinaci Zemana a Čachotského vylepšil domácí kapitán přihrávkou na modrou Stříteskému. Jeho střela trefila Čiliaka do masky a rozhodčí raději přerušili hru.
27:14
Nečas na ledě, Kometa přečkala i druhé oslabení.
28:04
Po krásné přihrávce ujížděl Zaťovič sám na branku. Volil střelu bekhendem, ale ta mu příliš nesedla. Kořenář lapil puk do své lapačky a vysloužil si ovace domácího publika.
28:04
Oba kotle se nyní střídají s pokřikem "Český hokej pro fanoušky." Je skvělé vidět, že se hokejoví fanoušci dokáží takto spojit.
28:13
Holík si od mantinelu vybruslil do střelecké pozice a vyslal nenápadnou, ale nebezpečnou střelu. Kořenářův beton byl ale včas na ledě.
29:11
Ou, teď měla Dukla štěstí. Vincour si převzal puk v útočném pásmu a odhodlal se ke střele z ostrého úhlu. Kořenář nebyl postaven úplně ideálně a Vincour našel mezírku. Puk se ale odrazil od tyče.
29:52
De La Rose vyhazoval puk ven z pásma. Puk nakonec skončil mezi diváky, ale vylučovat se nebude, bylo to o mantinel.
30:54
Holík zajímavě bekhendem vracel puk do brankoviště. Kořenáře jeho přihrávka překvapila, ale měl dost času na to, aby celou situaci zvládl.
31:50
Divišova rána z ostrého úhlu se zastavila na prvním obránci.
32:06
Obrovská šance Haščáka! Hruška zachytil Kořenářovu rozehrávku zpoza brány a okamžitě směřoval puk na svého spoluhráče před prázdnou brankou. Haščák ale nedokázal usměrnit puk do opuštěné klece.
32:19
Ihned po buly v útočném pásmu si Mallet srovnal puk ke střele a otestoval Kořenářův postřeh. Ten ve zkoušce uspěl.
32:55
Čiliak si našel mezírku mezi nohami clonícího útočníka, aby viděl na Váňovu střelu od modré. Díky výhledu mohl skrýt puk do své lapačky.
33:23
Krásnou tečí se prezentoval Holík. Ten ukázkově sklepnul dolů nahození Gulašiho. Puk ale zamířil těsně mimo.
34:33
Hosté poslali do útočného pásma vysokou svíci, kterou si Kořenář s klidem chytil a přerušil hru.
35:05
Vyloučen hráč Stříteský (Jihlava), 2 min. za podražení
Krásnou individuální akcí si došel pro faul Nečas.
35:24
Zaťovič před brankou nabídl Eratovi svoji hůl a kapitán Brna mu skutečně adresoval přihrávku. Zaťovič už byl příliš blízko Kořenáře, takže z toho nic nebylo.
36:08
Krejčíkova střela od modré nebyla přesná, ale od zadního mantinelu se odrazila na hůl Nečase, který okamžitě vystřelil. Josef Kořenář je ale dnes fantastický.
36:27
Divišovi se podařilo vyhodit, ale rozhodčí signalizují faul, Dukla bude hrát ve třech.
36:35
Vyloučen hráč Suchánek (Jihlava), 2 min. za hrubost
37:14
Dukla je již ve čtyřech, navíc Čachotský vyhazuje.
37:49
Po dobrém zákroku Kořenáře proti Krejčíkově střele se k puku dostal Bryhnisveen a vyhodil.
38:42
Fantastický Kořenář! Puk se totiž odrazil k volnému Holíkovi, ale ani on nedokázal propálit domácího brankaře.
38:42
Vyloučen hráč Vincour (Kometa), 2 min. za podražení
39:01
Stříteského střela od modré se ze skrumáže před brankou odrazila mimo.
40:00
Skončila druhá třetina.
Také druhá perioda je minulostí. V té sice branka nepadla, ale šancí jsme viděli opět dost. Více ze hry měli asi hosté, ale gól vstřelit nedokázali a tak stále prohrávají 1:0.
40:00
Začala třetí třetina.
40:37
Dukla se usadila v pásmu a kombinovala. Nakonec se trochu otevřel prostor před Stříteským, který neváhal a střílel. Čiliak si připsal jistý zákrok.
41:32
Žálčík přes veškerou snahu neudržel nohu ve středním pásmu, takže když mu Suchánek přihrál puk, byl v ofsajdu.
42:02
Zaťovič z nouze poslal puk po mantinelu, který si našel cestu až na zakázané uvolnění.
42:27
Bryhnisveen zajímavou zadovkou poslal puk před bránu, ale z domácích hokejistů se v tom prostoru nikdo nepohyboval.
43:06
Čachotský vjel do útočného pásma s pukem a nabídl jej Jiránkovi. Ten měl prostor mezi kruhy, ale nepodařilo se mu puk usměrnit za Čiliaka.
44:35
Bartejs ani Erat nedokázal prostřelit hráz těl před Kořenářem.
45:34
Gulaši ostře vypálil od modré, ale před bránou nebyl nikdo, kdo by jeho střelu zaclonil. Kořenář měl snadnou práci.
46:17
Pokus Martina Nečase ještě tečoval jeden z domácích obránců. Jenže střele chyběla razance, tak měl Kořenář opět snadnou práci.
46:40
Kometa se snaží víc tlačit na pilu, ale zatím jí chybí přesnost. Jako nyní Dočekalovi, kterému ve středním pásmu ujel puk, aniž by na něj byl vytvořen tlak.
47:37
Do Krejčíkovy střely/přihrávky vložil hůl Erat. Z jeho hole ale puk zamířil mimo.
48:16
Domácí hokejisté jsou s výsledkem spokojeni a nikam se neženou. Snaží se efektivně bránit modrou čáru, což se jim vcelku daří.
48:54
Když už se Kometa dostala do pásma, tak ji zastavil ofsajd. Konkrétně Nečas překročil modrou dříve, než měl.
49:07
Nečas skvělou přihrávkou v útočném pásmu uvolnil Malleta, který si ještě chtěl vylepšit pozici kličkou. Díky tomu manévru ale skončil za bránou, odkud se branky dávají těžko.
50:07
Napadání třetí lajny Jihlavy dělí Brnu velké problémy.
50:26
Gulaši se dostal k otevřené střele v útočném pásmu, vyslal opravdu tvrdou pumelici, ale Kořenářovu svatyni přestřelil.
51:11
Nečas to zkusil z ostrého úhlu, ale střele se do cesty postavil Váňa.
51:59
Čachotský vysekl puk alespoň do středního pásma, za což sklidil potlesk.
52:50
Hráči Komety příliš dlouho váhal se střelou, až o puk přišli.
53:10
Nečas individuálně projel do středního pásma, kde nic nevymýšlel a vystřelil. Puk z jeho hole ale neškodně minul domácí branku.
53:23
Hlasatelský stolek hlásí vyprodáno! 6 500 diváků si dnes našlo cestu na stadion.
53:42
Malec vyslal od modré nabídku na teč. Kolem střely se mihlo několik hokejek, ale ani jedna nezasáhla puk. Kořenář si připisuje další zákrok.
54:30
Kometa má v posledních chvílích více ze hry, udrží jihlavská obrana těsný náskok?
55:35
Hynek Zohorna se zkusil individuálně prosadit, ale zamotal se ve vlastních kličkách. Poté jsou hosté vykázáni z pásma kvůli přihrávce rukou.
56:21
Diviš vyhodil pouze na icing. Jihlavská lajna už má dlouhé střídání.
56:33
Toho ale hosté nevyužili, Dukla přejela půlku, vyhodila a celá lajna mohla střídat.
57:03
První formace Dukly připomněla, že i oni umí útočit. Čachotského bekhendový pokus dorážel Zeman, ale Čiliak zůstal pozorný.
57:15
Oddechový čas.
57:40
Dukle se podařilo vyhodit, hosté z Brna mají velký tlak a Čiliak už pokukuje po střídačce.
58:15
Právě teď se hostující brankař vydal ke střídačce, hosté to zkusí v šesti v poli.
58:42
Domácí hokejisté padají do střel, hodně chtějí vyhrát.
58:54
Zeman (Jihlava) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Šidlík
Stav zápasu Jihlava - Kometa 2:0

A to se jim zřejmě povede. Vstříc prázdné kleci se vydal Zeman a pečetí vítězství domácích hokejistů.
59:05
Ještě jedno zakázané uvolnění domácích. Čiliak opět na střídačce.
59:11
Nečasovu přízemní střelu Kořenář vyráží do rohu.
59:32
Němcova tečovaná střela málem překvapila Kořenáře, nakonec ale minula branku.
Konec utkání.
Dukla Jihlava si připisuje veledůležité tři body do tabulky, Kometu Brno zaslouženě poráží 2:0.
Nejlepším hráčem hostů je vyhlášen Martin Zaťovič, za domácí je vybrán Josef Kořenář. To je ode mě vše, děkuji za pozornost.

Vzájemné zápasy

2. 2. 2018 17:30Jihlava–Kometa 2:0
26. 12. 2017 15:10Kometa–Jihlava 3:2
5. 11. 2017 16:00Jihlava–Kometa 0:2
24. 9. 2017 17:00Kometa–Jihlava 4:2
Advertisement