Dobrý den z Olomouce, kde od 17.20 začne utkání Tipsport extraligy mezi místním HC a Kometou Brno.
V předposledním kole základní části půjde oběma dnešním soupeřům o hodně. Začněme u hostů: Kometa je na pátém místě, ale s možností postupu na čtvrté, což není žádná kosmetická záležitost, ale výhoda domácího ledu pro úvodní zápasy čtvrtfinále.
Olomouc si zajistila předkolo play off v minulém kole a teď je jedním ze čtveřice týmů usilujících o šesté místo. Momentálně je osmá, ztrácí však jen bod.

Rozhodčí: Svoboda (CZE), Kubičík (CZE) - Pešek (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 5 500

Z těchto důvodů bude velmi zajímavé sledovat i vývoj na ostatních stadionech. Jen pro formu připomínám, že všechny zápasy pro zachování férovosti začínají ve stejný čas. A vy je můžete sledovat v textových online přenosech zde na sport.idnes.cz
Letošní vzájemná bilance hovoří pro Kometu, která vyhrála doma dvakrát s nulou (5:0 a 1:0), na Hané sice padla, ale až v prodloužení 2:3.
0:00
0:17
Vyrůbalík se kličkou na útočné modré zbavil Erata a nahazoval puk na brankáře, Čiliak si připsal první zákrok.
1:58
Káňa (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Skladaný
Stav zápasu Olomouc - Kometa 1:0

Tak to je rychlý úvod od domácích. Po situaci, kdy Mora těsně zachraňovala puk v pásmu skóruje zblízka do odryté branky Káňa.
2:28
Holec (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík a Mráz
Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:0

A kohouti jedou dál! Vypadá to na vzepětí bývalých Brňáků. Po Káňovi se totiž trefuje Holec krásným věšákem. Od první branky uplynulo 30 sekund.
2:56
Další nebezpečnou střelu si připisuje Jan Knotek, když jen těsně minul pravou tyč.
3:53
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2+2 min. za hru vysokou holí
Trochu podivné chování sudích, kteří nesignalizovali vyloučení po kontaktu Strapáče s Malcem a teprve až viděli krev na ledě přerušili hru a následně poslali olomouckého forvarda na 2+2 minuty ven.
4:56
Hynek Zohorna v nebezpečném prostoru před brankou tečoval těsně mimo.
6:23
Krejčík napálil příklepem puk od modré, Konrád dobře viděl a nedovoluje ani dorážku.
6:35
Mora ve velké šanci, kdy v oslabení vybídl Káňa Buriana, který tísněn v nájezdu dokázal vystřelit, ale těsně minul levou tyč.
7:47
Mora znovu střílí v oslabení, jmenovitě Zbyněk Irgl, o dorážku ze vzduchu se ještě snažil neúspěšně Eberle.
8:08
Olomouc je v plném počtu.
8:40
Olomouc hned zmáčkla Kometu a v dobré pozici se na modré sám objevil Lukáš Galvas, mířil ale příliš nahoru a navíc jeho pokus zblokoval některý z hráčů.
10:51
Další střelu si připisuje domácí Ondrušek, dělovka od modré končí v Čiliakově náruči.
12:16
Zaťovič mohl snížit do odkryté branky a vzápětí i dorážející Holík, kohouti ale se štěstím nulu zatím drží.
14:07
Ostřížek přišel v útočné třetině o puk a Kometa mohla rozjet útočnou akci. K její nelibosti je však přerušil hvizd sudího a ofsajd.
15:31
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za držení protihráče
Souboj Malec versus Holec posoudili sudí jako faul brněnského hráče a přesilovku si poprvé vyzkouší i Mora.
16:06
Vyrůbalík dostal nalito na modrou a zkoušel zápěstím poslat puk na teč, jenže ten končí vysoko v ochranné síti od brněnské hokejky.
17:19
Kometa se osvobozuje po dlouhém zámku, během kterého už domácí vymýšleli až moc a překombinovali své akce.
17:45
Kometa je v plném počtu, bude se vhazovat před Čiliakem.
19:20
Burian (Olomouc) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Strapáč
Stav zápasu Olomouc - Kometa 3:0

Tak to je třetina snů pro kohouty. A do třetice se trefuje bývalý brněnský hráč, tentokrát je to Vilém Burian.
20:00
V Olomouci je za námi první třetina, kterou jednoznačně ovládli domácí 3:0. Velmi zajímavá také bude statistika střel, protože brněnského gólmana Marka Čiliaka zaměstnávali opravdu vydatně.
Všechny tři branky Mory si připrali hráči, kteří v Brně dříve působili. Pokud by se i ve zbytku zápasu držel tento mustr, dalším střelcem by se stal David Ostřížek, Martin Vyrůbalík a pak už v kádru kohoutů zbývá z Komeťáků jen náhradní brankář Martin Falter.
Střely na branku po první třetině 15:6, mimo 3:3, zblokované 2:3.
20:00
22:02
Vyloučen hráč Skladaný (Olomouc), 2 min. za podražení
23:18
Hynek Zohorna dostal puk na "čárky" a bez přípravy hned střílel po ledě, Konrád dokázal vytěsnit.
23:54
Osm vteřin před koncem přesilovky si další střelu připsal Bartejs, Konrád si ale poradil a nedovolil ani dorážku.
24:34
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za sekání
24:56
Burian ujel v oslabení, neměl ale rychlost tak napřáhl a vyprášil Čiliakovi beton.
28:06
Vyrůbalík se dostal ke střele z dálky, kterou Čiliak jistě chytá do lapačky.
28:17
Irgl měl na hokejce další gól, když stačilo přehodit ležícího Čiliaka, ale ještě chtěl svou šanci vyšperkovat kličkou, dostal se však sám ze střeleckého úhlu.
30:05
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Eberle
Stav zápasu Olomouc - Kometa 4:0

A je tu čtvrtý gól v Čiliakově síti. Přišel nečekán, Knotek prostřelil brněnského gólmana z pravého kruhu.
32:16
Lukáš Galvas si na modré počkal až bude mít volno a pak vypálil, Čiliak lapačkou efektně chytá.
34:40
Nečas se šikovným manévrem dostal střelecké pozice, šibenici ale minul asi o půl metru.
36:06
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za krosček
Na Michala Gulašiho už toho bylo moc, a když ho ještě u mantinelu dohrál Eberle, oplácel krosčekem.
37:32
Mora je v přesilovce neškodná, není schopná se dostat do útočného pásma.
38:07
Gulaši je zpátky na ledě a spěchá na střídačku.
38:37
Vyloučen hráč Mráz (Olomouc), 2 min. za sekání
Mráz se nechal od Nečase připravit o puk a pak situaci hasil sekáním.
39:30
Štencel pálil sám z pravé strany, ale zblízka minul.
40:00
Olomouc stále hraje s velkou chutí, ve druhé třetině ale citelně zvolnila. I tak je poměr střel na branku po 40 minutách 30:12.
40:00
40:40
Krejčík (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Zaťovič a Holík
Stav zápasu Olomouc - Kometa 4:1

Současně s koncem přesilovky napřáhl od modré Krejčík a ačkoliv Konrád puk ztlumil, nakonec se přece jen dostal za čáru.
41:32
A Kometa se hnala do další šance, takže kohouti raději vyhazují přes všechny čáry.
41:35
Hned po buly pálil znovu Zaťovič, Konrád ale tentokrát drží puk ve výstroji.
43:52
Brno zmáčklo kohouty v pásmu, kteří nakonec jen tak vyvezli puk a nakonec z toho byla i slušná střela Laše, kterou Čiliak mohl mít problém vidět přes svého obránce.
46:57
Kometa po snížení ukazuje, že zápas pro ni ještě není ztracený, snaží se cpát do zakončení. Kohouti zjistili, že jen čekat na konec se jí nemusí vyplatit.
48:50
Štencel (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Holík
Stav zápasu Olomouc - Kometa 4:2

Kometa snižuje už na rozdíl dvou branek. Kohouti lehkovážně ztratili puk za rankou, Štencel si najel před branku a po ledě prostřelil Konráda.
49:03
Hned po buly byl v další obrovské šanci Vincour, sám před Konrádem musel střílet bekendem, nedokázal ale puk zvednout nahoru.
49:08
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za krosček
49:45
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Škůrek a Laš
Stav zápasu Olomouc - Kometa 5:2

Klid vrací Olomouci Knotek, když zblízka dorazil puk za Čiliaka a využívá přesilovku.
50:36
Irgl s Ostřížkem jednoduše vybojovali puk a centr třetí lajny hned zaměstnal Čiliaka.
51:05
Konrád dostal hokejkou přes lapačku a byla z toho mela před olomouckou brankou. Rozhodčí ale neviděli důvod vylučovat, pokračuje se v plném počtu.
52:27
Uvidíme trestné střílení, jmenovitě brněnského Krejčíka, který byl faulován ve vyložené šanci.
52:27
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Krejčík (Kometa) neproměnil
Kličku do forhendu nedokázal Krejčík zakončit.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků, což značí vyprodáno. Několik stovek fandů přijelo i z Brna.
55:19
Galvas (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Jergl a Knotek
Stav zápasu Olomouc - Kometa 6:2

Jakub Galvas dostal skvělou přihrávku do jízdy od Jergla, využil své rychlosti aby se zbavil obránce a pak bekhendovou střelou po ledě překonal Čiliaka.